X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • biesik
    Dopiero zaczyna
    • 2008
    • 40

    #16
    Canonem też się da

    Jest kilka sztuczek w PS-ie. Wielu z nich korzysta, ale męczy ich syndrom staregomajstra - zasłonić plecami. Ta czystość i przejrzystość, uzyskujemy ją suwakami: Image - Adjustment - Selective color. Wybierając kolor np.czarny daje największe efekty, ale nie przekraczamy 10.

    Druga sztuczka, która nadaje się do zdjęć krajobrazu, najczęściej nazywanych tych mydlanych.
    Z prawej strony winietka: Leyers - prawą mysząklikamy na Backgrund - Duplicate leyer - akceptujemy OK. Pojawiła się nam Backgroud copy i niech sobie będzie. Powyżej z lewej strony widziszpisze NORMAL, rozwiń listę i kliknij na MULTIPLY znajduje się tuż pod NORMAL ( w CS3).Zdjęcie zrobiło się ciemne. Nie martw się. Teraz najedź na BACKGRUND i naciśnij prawy klawisz, jak się rozwinie lista to kliknij na FLATTEN IMAGE - zaakceptuj. Terazreguluj suwakiem wywołanym IMAGE-ADJUSTMENTS-SHADOw/HIGHLIGTS. Powodzenia!

    Komentarz

    • Loome
      Pełne uzależnienie
      • 2008
      • 1008

      #17
      matrycy i szkla nie zmienie, a kwestia leciutkiej korekcji mnie interesowala dziekuje kilku osobom, ktore odpisaly
      zdjecia same w sobie nie maja nadzwyczajnej wartosci emocjonalnej ale jakosciowo jeszcze nie udalo mi się takiej obrobki zrobic. pobawie się i wykorzystam wasze porady, zobacze czy uda mi się dojsc do czegos takiego

      Komentarz

      • Mellan
        Pełne uzależnienie
        • 2007
        • 1851

        #18
        Zamieszczone przez biesik
        Jest kilka sztuczek w PS-ie. Wielu z nich korzysta, ale męczy ich syndrom staregomajstra - zasłonić plecami.
        Czy możesz rozwinąć tę odkrywczą myśl?

        Co do reszty... ??:
        To twój własny tutorial, czy z 'photoshop.pl'?
        C-F-K - forever

        Komentarz

        • Gringo997
          Uzależniony
          • 2007
          • 516

          #19
          wiesz do fotografa z vouge ciezej napisac ale nie do kogos z digarta...
          Fotografia to pasja, moj Blog o fotografi, fotograficznie o wszystkim.

          Komentarz

          • Loome
            Pełne uzależnienie
            • 2008
            • 1008

            #20
            widze wtorny analfabetyzm.. ludzie nie potrafia odpowiadac na dosc precyzyjne pytanie, tylko pisza jakies rzeczy wokół tematu
            Ostatnio edytowany przez Loome; 18670.

            Komentarz

            • MMM
              Pełne uzależnienie
              PREMIUM member
              • 2006
              • 4250

              #21
              Zdjęcia słabe, a co do techniki to banał straszny :-). W obu jest użyta lampa na aparacie (możliwe że z jakimś dyfuzorem) i korekcja ekspozycji tła ustawiona na minus. To daje efekt lepszej separacji modelki od tła, które robi się ciemniejsze.
              Co do określeń w stylu "majster zasłaniający plecami" to jest raczej wyraz frustracji że ktoś nie chce za darmo udostępnić efektów swojej pracy, prób i doświadczeń. Nie widzę nic dziwnego, każdy by chciał mieć wszystko gotowe i podane na tacy, ale tak dobrze w życiu nie ma :-)
              Ostatnio edytowany przez MMM; 4761.
              Digart

              Komentarz

              • Loome
                Pełne uzależnienie
                • 2008
                • 1008

                #22
                czyli najpierw mierzona ekspozycja dla zdjecia bez lampy, potem -1EV np i roznica pokryta blyskiem?
                brzmi rozsadnie

                Komentarz

                • molmagic
                  Bywalec
                  • 2006
                  • 137

                  #23
                  MMM, raczej mało prawdopodobna jest twoja teoria, ze względu na układ cieni. Musiała być tu użyta ciepła blenda+jakieś pierdnięcie błyskiem. Z Blendy tez można było zrobić ten +1ev (trawka wokół modelki ma z resztą poprawną ekspozycję, tło jest w dużej części zacienione więc nie było trudno punktem zmierzyć światło. Co do kolorków to poprawny WB i zabawa z vibrance/saturation. Można się pobawić na krzywych troszkę, ale w lightroomie da się osiągnąć taki efekt, pomijasz tam tylko wyostrzanie, którego dokonujesz dopiero w PS > Po zmniejszeniu foty na rozmiar wyjściowy do netu, ostrzysz selektywnie, najlepiej krawędzie, pomijając tło (czyli ostrzenie an warstwach). Poczytaj ciekawe posty Janusza Body, do których wielokrotnie wracam. Polecam też zakup książki Kelby'ego o obróbce PS, kasa się zdecydowanie zwraca.

                  Komentarz

                  • MMM
                    Pełne uzależnienie
                    PREMIUM member
                    • 2006
                    • 4250

                    #24
                    Zamieszczone przez molmagic
                    MMM, raczej mało prawdopodobna jest twoja teoria, ze względu na układ cieni.
                    Popatrz na oczy modelki i już będziesz wszystko wiedział. Może nawet zmienisz swoje teorie ;-)
                    Ostatnio edytowany przez MMM; 4761.
                    Digart

                    Komentarz

                    • molmagic
                      Bywalec
                      • 2006
                      • 137

                      #25
                      W dalszym ciągu myślę, że to jest dobłysk -2EV. Zauważyłeś ten efekt i tym sie kierujesz, a opcji jest wiele. Nie chce się kłócić to moje zdanie po prostu. Ale przyznaje że ja nie zauważyłem od razu

                      Komentarz

                      • mieszko_1vp
                        Zablokowany
                        • 2009
                        • 618

                        #26
                        Cieniem tła bym się nie sugerował-efekt drzewa które zasłania słońce-po prawej poza kadrem.Cień jaki rzuca modelka i prześwietlenie sukienki na piersiach daje obraz z której strony było słoneczko,odbłysk w oczach-doświetlenie lampą.Co do ostrości-stałka zrobiła swoje -na pewno nie robił na 2.3 -bo głębia za mała jak na 135 mm.
                        Gość był o odpowiedniej porze i w odpowiednim miejscu .jedno dziwne-cień pod prawym kolanem

                        Komentarz

                        • MMM
                          Pełne uzależnienie
                          PREMIUM member
                          • 2006
                          • 4250

                          #27
                          Zamieszczone przez mieszko_1vp
                          Co do ostrości-stałka zrobiła swoje -na pewno nie robił na 2.3 -bo głębia za mała jak na 135 mm.
                          Bez przesady, przy takim rozmiarze na www to i ze starego kita można zrobić super żyletę, wystarczy wyostrzyć selektywnie już po zmniejszeniu.
                          Nie jest wykluczone że w użyciu była jakaś blenda, albo coś jeszcze było w tle grzebane. Przy zdjęciach po obróbce to wszystko jest możliwe...
                          Digart

                          Komentarz

                          • bierhoff
                            Bywalec
                            • 2008
                            • 191

                            #28
                            Wydaje mi się, że obok fotografa na statywie stoi lampa z softboksem i że to ona zadziałała.
                            Na pierwszem zdjęciu na łydce widać cień rzucany przez rosnącą przed nogą roślinką (której obecność nota bene uważam za spore niedopatrzenie). Na tym blenda też mogłą chyba być.
                            Drugie wydaje mi się tak samo, tylko lampa bardziej skręcona. Poza tym - zdjęcie uważam, za mocno ratowane.

                            Takie moje zdanie.

                            Komentarz

                            • bartosztroch89
                              Bywalec
                              • 2009
                              • 101

                              #29
                              Hmmm... Zastanawiające jest jak ktoś za pomocą fotografii tworzy taki efekt:



                              Zdjęcie: Oliver Gast
                              www.bartosztroch.com
                              5ds + some shit

                              Komentarz

                              • darkowi
                                Dopiero zaczyna
                                • 2009
                                • 19

                                #30
                                Efekt malowniczy, ale bałagan w cieniach straszny.
                                To kilka zdjęć i "tylko odrobina" pracy grafika.
                                Można by to tłumaczyć wielopunktowym oświetleniem toru, ale i tak brak konsekwencji.

                                Canon 20D, Tamron 17-50, Sigma 70-200 f/2.8, trochę stałek.

                                Komentarz

                                Pracuję...