X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Zielony
    Pełne uzależnienie
    • 2005
    • 2928

    #121
    Kurde, bajer Niech tu tylko CASE wpadnie to Cię schrzani za nadmierne używanie PS'a

    BTW, mi ten PSD'ek spokojnie się w PS7 otwiera.
    sigpic


    Komentarz

    • MMM
      Pełne uzależnienie
      PREMIUM member
      • 2006
      • 4250

      #122
      Dzisiaj sobie po drodze z pracy sfociłem dzwonnicę kościoła. Fajne to jest, spodobało mi się . Mimo że jeszcze nad szerokim końcem Tamrona do końca nie panuję to wiem juz jedno - 17mm to za wąsko, czas się rozejrzeć za czymś szerszym hehe,

      Digart

      Komentarz

      • Wats0n
        Uzależniony
        • 2006
        • 996

        #123
        Dzisiaj postanowilem pobawic sie w tym kierunku. Wiem mniej wiecej w ktorym kierunku kombinowac.


        Przed i po zamieszczone tu: http://picasaweb.google.com/michal.gniot/Poligon

        EDIT: dorzucilem jeszcze parę.
        Ostatnio edytowany przez Wats0n; 5282.
        Tako rzecze Watson.

        /// //Galeria przejściowa

        Komentarz

        • lokowaty
          Bywalec
          • 2006
          • 139

          #124
          Witam!

          Watson jaki plug-in został użyty przy obróbce tych portretów?

          Pzdr!
          7D, C 18-55 IS, T 70-300 VC USD
          fotki

          Komentarz

          • Wats0n
            Uzależniony
            • 2006
            • 996

            #125
            zaden plugin.
            metoda dosc prosta - rozbic na rgb, zobaczyc, czy na g czy b jest najwiecej parchow na twarzy, podostrzyc i podkontrastowic ten kanal, nastepnie wkleic jako dodatkowa warstew na zdjecie wyjsciowe i blending mode ustawic na hard light, wzglednie soft light, opacity kolo 80%. potem zabawa curvami i levelami, ostrzenie, selektywne ustawienie hsl. a, i warto wymaskowac oczy, aby białek nie sparszywić
            Zasadniczo - przy pierwszej fotce 20 minut, przy nastepnych okolo 10-ciu. Szczegóły dopracujesz sam.

            edit: zapomnialbym o najwazniejszym. Foto musi byc zrobione z flashem, inaczej efekt bedzie mierny. Błysk najlepiej odbić, ale przy zasanym nie wyciagniesz takich syfów
            Tako rzecze Watson.

            /// //Galeria przejściowa

            Komentarz

            • Shark-uk
              Bywalec
              • 2006
              • 141

              #126
              jak wszyscy to wszyscy Tutaj i Tutaj są moje wynalazki.
              Użyłem akcji Dragonizer
              Canon EOS 5D | Canon EOS 5D MKII | 70-200 f/2.8 IS USM |Canon 85 f1.2 USM |Canon 35 f1.4 USM |Canon 50 f1.4 USM |Speedlite 580EX | Praktica MTL 5B |Carl Zeiss Jena 29mm f2.8 |Pentacon auto 50mm f1.8 | Miranda ZF-3

              martinbartnicki.com

              Komentarz

              • Wats0n
                Uzależniony
                • 2006
                • 996

                #127
                Lepiej ręcznie, każda fota jest inna.
                Tako rzecze Watson.

                /// //Galeria przejściowa

                Komentarz

                • Shark-uk
                  Bywalec
                  • 2006
                  • 141

                  #128
                  Zależy co zrozumiałes poprzez to że użyłem akcji ponieważ jest to tak że ona mi tylko w pewnym sensie wskazała drogę a reszte "sówakami" juz bawiłem się ja w sensie akcja mówi " teraz ustaw sobie ostrośc bo .... i reszte sobe już robie " jak skończe to następny punkt i tak do ...... Dla mnie jako że w PS geniuszem nie jestem jest to akurat super sprawa
                  Canon EOS 5D | Canon EOS 5D MKII | 70-200 f/2.8 IS USM |Canon 85 f1.2 USM |Canon 35 f1.4 USM |Canon 50 f1.4 USM |Speedlite 580EX | Praktica MTL 5B |Carl Zeiss Jena 29mm f2.8 |Pentacon auto 50mm f1.8 | Miranda ZF-3

                  martinbartnicki.com

                  Komentarz

                  • lokowaty
                    Bywalec
                    • 2006
                    • 139

                    #129
                    Zamieszczone przez Shark-uk
                    jak wszyscy to wszyscy Tutaj i Tutaj są moje wynalazki.
                    Użyłem akcji Dragonizer
                    Hej!

                    Przyznam się że szukałem tej akcji "dragonizer" i nie znalazłem...
                    Może zdradzisz gdzie leży na sieci?
                    Czy ta akcja zadziała pod PS CS?

                    Pzdr!
                    7D, C 18-55 IS, T 70-300 VC USD
                    fotki

                    Komentarz

                    • DoMiNiQuE
                      Pełne uzależnienie
                      • 2004
                      • 3548

                      #130
                      Zamieszczone przez lokowaty
                      Przyznam się że szukałem tej akcji "dragonizer" i nie znalazłem...
                      Może zdradzisz gdzie leży na sieci?
                      Nic dziwnego, ze nie znalazles poniewaz akcja nazywa sie Draganizer >>LINK<<

                      Zamieszczone przez lokowaty
                      Czy ta akcja zadziała pod PS CS?
                      Jasne.

                      Komentarz

                      • MMM
                        Pełne uzależnienie
                        PREMIUM member
                        • 2006
                        • 4250

                        #131
                        Zamieszczone przez Wats0n
                        zapomnialbym o najwazniejszym. Foto musi byc zrobione z flashem, inaczej efekt bedzie mierny. Błysk najlepiej odbić, ale przy zastanym nie wyciagniesz takich syfów
                        Dokładnie. Foto niżej zrobiłem z półsrebrną parasolką.
                        Z założenia nie miało to być jakieś koszmarne ale "z charakterem" dlatego nie skupiałem się na wydobyciu brzydoty czy grozy.
                        Digart

                        Komentarz

                        • lokowaty
                          Bywalec
                          • 2006
                          • 139

                          #132
                          Hej!

                          MMM powiedz jak zrobiłeś że tło jest czarne...
                          Musze przyznać że "studio" jest dla mnie wielką niewadomą...pomożecie świeżakowi?

                          Pzdr!

                          P.S draganizer.atn dziwny ten plik...gdzie jest jego miejsce docelowe w PS ?
                          Ostatnio edytowany przez lokowaty; 6203.
                          7D, C 18-55 IS, T 70-300 VC USD
                          fotki

                          Komentarz

                          • Shark-uk
                            Bywalec
                            • 2006
                            • 141

                            #133
                            Zamieszczone przez lokowaty
                            Hej!


                            P.S draganizer.atn dziwny ten plik...gdzie jest jego miejsce docelowe w PS ?
                            w PS otwierzasz tak jak zdjécie a potem masz go w akcjach.
                            Pozdro
                            Canon EOS 5D | Canon EOS 5D MKII | 70-200 f/2.8 IS USM |Canon 85 f1.2 USM |Canon 35 f1.4 USM |Canon 50 f1.4 USM |Speedlite 580EX | Praktica MTL 5B |Carl Zeiss Jena 29mm f2.8 |Pentacon auto 50mm f1.8 | Miranda ZF-3

                            martinbartnicki.com

                            Komentarz

                            • lokowaty
                              Bywalec
                              • 2006
                              • 139

                              #134
                              Hej!

                              Wsadziłem go: Presets pl---->photoshop actions.
                              Otwieram PS'a oraz zdjęcie i gdzie szukać tej akcji?

                              Pzdr!
                              7D, C 18-55 IS, T 70-300 VC USD
                              fotki

                              Komentarz

                              • MMM
                                Pełne uzależnienie
                                PREMIUM member
                                • 2006
                                • 4250

                                #135
                                Zamieszczone przez lokowaty
                                Hej!

                                MMM powiedz jak zrobiłeś że tło jest czarne...
                                Użyłem czarnego tła . Tło musi być odpowiednio daleko za modelem żeby nie zostało za mocno oświetlone a na koniec można sobie jeszcze pomóc PSem.
                                Aha, jeszcze jedno. Do obróbki zdjęcia nie używałem żadnych pluginów.
                                Digart

                                Komentarz

                                Pracuję...