X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • sirlukas
    Początki nałogu
    • 2009
    • 301

    #1

    Akt a'la homemade

    Witam,

    Tak więc zestaw posiadam taki jak w stopce. Nie mam żadnych świecidełek (oprócz pseudo blendy złotej i srebrnej) i potrzebuję zrobić zdjęcie koleżance na prezent dla Jej mężczyzny. Zdjęcie ma być a’la akt i tu pojawia się problem. Mianowicie jak takie zdjęcie wykonać nie mając żadnych świecidełek i aby uzyskać dobre, ciekawe, tajemnicze światło. Myślałem o wykorzystaniu lampek nocnych (obie na żarówkach energooszczędnych, więc temperatura podobna), tylko że muszę chyba przemyśleć kierunkowość światła żeby się wszędzie nie wylewało.

    Jak myślicie, warto się podejmować, skoro to mój (i zapewne Jej też) pierwszy raz?
    Podajcie mi Wasze pomysły, jak Wy podjęlibyście się takowego zadania.

    Dziękuję i pozdrawiam,
    Łukasz

    PS. Jeśli temat łamie regulamin, proszę o skasowanie.
    "Imagination is more important than knowledge." - szkoda, że brak mi tego pierwszego ...
    ... mój zestaw...
  • airhead
    Pełne uzależnienie
    • 2008
    • 2495

    #2
    lepiej wykorzystaj światło zastane "z północnego okna" i ew. blendy czy murzyny
    z lampkami nic sensownego nie wskurasz... serio
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

    Komentarz

    • HuleLam
      Pełne uzależnienie
      • 2006
      • 1641

      #3
      Zamieszczone przez airhead
      lepiej wykorzystaj światło zastane "z północnego okna" i ew. blendy czy murzyny
      z lampkami nic sensownego nie wskurasz... serio
      Air co to są "murzyny" w kontekście fotografii? Gobo?
      Fotograf platoniczny

      Komentarz

      • esteper
        Uzależniony
        • 2006
        • 635

        #4
        Zamieszczone przez HuleLam
        Air co to są "murzyny" w kontekście fotografii? Gobo?
        Jeśli się nie mylę to Air miał na myśli "czarne światło" W sensie wysłonić czarnym ekranem nie pożądane padające światło.
        5DmkII + C50/1.4 + C85/1.8 + 2,5kg jabłek w wersji PRO

        "ADMINISTRACJO ! ZAPOBIEGAJ I LECZ SIĘ RUTYNOWO. DOBRO ADMINISTRACJI, GWARANTEM DOBRA OGÓŁU"

        Komentarz

        • airhead
          Pełne uzależnienie
          • 2008
          • 2495

          #5
          o, właśnie - ekran zasłaniający świało
          gobo jest dziurawe, a murzyn nie
          Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
          Fujifilm x100

          mgrochocki.wordpress.com

          Komentarz

          • HuleLam
            Pełne uzależnienie
            • 2006
            • 1641

            #6
            Zamieszczone przez esteper
            Jeśli się nie mylę to Air miał na myśli "czarne światło" W sensie wysłonić czarnym ekranem nie pożądane padające światło.
            Znaczy ćmiatło?
            Fotograf platoniczny

            Komentarz

            • esteper
              Uzależniony
              • 2006
              • 635

              #7
              Zamieszczone przez HuleLam
              Znaczy ćmiatło?
              Znaczy czarne światło w skrócie ćmiatło
              5DmkII + C50/1.4 + C85/1.8 + 2,5kg jabłek w wersji PRO

              "ADMINISTRACJO ! ZAPOBIEGAJ I LECZ SIĘ RUTYNOWO. DOBRO ADMINISTRACJI, GWARANTEM DOBRA OGÓŁU"

              Komentarz

              • Przemek Lipski
                Bywalec
                • 2006
                • 212

                #8


                Zdjęcie nr 15 post #97 masz opis jak zrobiłem
                "Wszyscyśmy z płócien
                Rembrandta:
                To tylko kwestia
                Światła ; " (Jacek Kaczmarski "Światło")

                Komentarz

                • LISU
                  Coś już napisał
                  • 2009
                  • 83

                  #9
                  ja tak połowicznie na temat, bo nie o technikaliach .. - czy ta dziewczyna zastanawiała się jak zareaguje jej facet w momencie jak dowie się, że rozbierała się ona przed jakimś swoim kumplem? (bez urazy dla Ciebie )
                  jesli o mnie chodzi to efektem takiego 'prezentu' dla mnie byłoby natychmiastowe zerwanie.
                  moze powiecie, ze jestem staroswiecki, ale jesli z kimś jestem to ten ktoś rozbiera się tylko dla mnie, i szanuje swoją intymnosc, a jak chce zrobić dla mnie akt to uciesze sie z najbardziej skaszanionej amatorskiej fotki jaka ona by nie była, bo w tym przypadku nie jakosc i ladne swiatelka by mnie na niej obchodzily .. :]

                  kolego, rozumiem ze pewnie chcesz obejrzec kolezanke nago , ale moja rada jest taka zebys profesjonalnie ją uprzedził jak (jej) mężczyzna może zareagować na takie coś ...
                  nie znam jej faceta, ale u mnie byłaby skończona.
                  z drugiej strony skoro na coś takiego wpadła to są dwa wyjścia - albo jej facet ma to gdzieś przed kim ona sie rozbiera (niedopsz..) albo ona jest trochę bezmyślna .. (bardzo niedopsz....)

                  bez urazy i tak dalej, pozdro
                  "Współczesnego człowieka niszczy pośpiech. Nigdy się nie zatrzymuje. A przecież tajemnicą szczęścia jest umieć czasem przystanąć.." i zrobić zdjęcie
                  Fotoblog (:

                  Komentarz

                  • Wats0n
                    Uzależniony
                    • 2006
                    • 996

                    #10
                    Zamieszczone przez HuleLam
                    Znaczy ćmiatło?
                    Jak miło spotkać kogoś biegłego w czarnej fizyce!
                    Tako rzecze Watson.

                    /// //Galeria przejściowa

                    Komentarz

                    • Przemek Lipski
                      Bywalec
                      • 2006
                      • 212

                      #11
                      LISU, masz rację. Zerwij jak najszybciej, bo szkoda by dziewczyna się z kimś takim męczyła... Jak dla Ciebie chodzi w tym tylko o popatrzenie sobie na gołą koleżankę, to to nie jest staroświeckie podejście, to jest po prostu chore :/
                      Oby takich ludzi było jak najmniej :/
                      Ostatnio edytowany przez Przemek Lipski; 7882.
                      "Wszyscyśmy z płócien
                      Rembrandta:
                      To tylko kwestia
                      Światła ; " (Jacek Kaczmarski "Światło")

                      Komentarz

                      • sirlukas
                        Początki nałogu
                        • 2009
                        • 301

                        #12
                        Zamieszczone przez LISU
                        ja tak połowicznie na temat, bo nie o technikaliach .. - czy ta dziewczyna zastanawiała się jak zareaguje jej facet w momencie jak dowie się, że rozbierała się ona przed jakimś swoim kumplem? (bez urazy dla Ciebie )
                        jesli o mnie chodzi to efektem takiego 'prezentu' dla mnie byłoby natychmiastowe zerwanie.
                        moze powiecie, ze jestem staroswiecki, ale jesli z kimś jestem to ten ktoś rozbiera się tylko dla mnie, i szanuje swoją intymnosc, a jak chce zrobić dla mnie akt to uciesze sie z najbardziej skaszanionej amatorskiej fotki jaka ona by nie była, bo w tym przypadku nie jakosc i ladne swiatelka by mnie na niej obchodzily .. :]

                        kolego, rozumiem ze pewnie chcesz obejrzec kolezanke nago , ale moja rada jest taka zebys profesjonalnie ją uprzedził jak (jej) mężczyzna może zareagować na takie coś ...
                        nie znam jej faceta, ale u mnie byłaby skończona.
                        z drugiej strony skoro na coś takiego wpadła to są dwa wyjścia - albo jej facet ma to gdzieś przed kim ona sie rozbiera (niedopsz..) albo ona jest trochę bezmyślna .. (bardzo niedopsz....)

                        bez urazy i tak dalej, pozdro
                        Nikt się nie obrazi, niektórzy po prostu mają otwarte umysły i nie słuchają Radia Maryja. Koleżanka ze mną mieszka i wcale nie chodzi o to żeby sobie popatrzeć, bo popatrzeć to można sobie na Internecie.
                        Zdjęcie ma być artystyczne, nie pornograficzne - uwierz jest różnica.

                        Zamieszczone przez Przemek Lipski
                        http://canon-board.info/showthread.php?t=47973&page=10

                        Zdjęcie nr 15 post #97 masz opis jak zrobiłem
                        Dziękuję Przemku, myślałem że ten wątek mi się całkiem rozjedzie.

                        Zamieszczone przez Przemek Lipski
                        LISU, masz rację. Zerwij jak najszybciej, bo szkoda by dziewczyna się z kimś takim męczyła... Jak dla Ciebie chodzi w tym tylko o popatrzenie sobie na gołą koleżankę, to to nie jest staroświeckie podejście, to jest po prostu chore :/
                        Oby takich ludzi było jak najmniej :/
                        -||-
                        "Imagination is more important than knowledge." - szkoda, że brak mi tego pierwszego ...
                        ... mój zestaw...

                        Komentarz

                        • LISU
                          Coś już napisał
                          • 2009
                          • 83

                          #13
                          Zamieszczone przez Przemek Lipski
                          LISU, masz rację. Zerwij jak najszybciej, bo szkoda by dziewczyna się z kimś takim męczyła...
                          na szczescie nie musze, bo moja dziewczyna nie rozbiera sie przed kim popadnie.

                          Zamieszczone przez Przemek Lipski
                          Jak dla Ciebie chodzi w tym tylko o popatrzenie sobie na gołą koleżankę, to to nie jest staroświeckie podejście, to jest po prostu chore :/
                          ty myśl gościu troche i czytaj uważnie, bo nie o fotografa chodzi. tylko o jej faceta. Masz dziewczyne? przyślij ją do mnei na akty. jak będziesz się czuł z tym ze sam na sam byłem z Twoją nagą dziewczyną i widziałem wszystko to co powinienes widziec tylko Ty?

                          Zamieszczone przez sirlukas
                          Nikt się nie obrazi, niektórzy po prostu mają otwarte umysły i nie słuchają Radia Maryja. Koleżanka ze mną mieszka i wcale nie chodzi o to żeby sobie popatrzeć,
                          otwarty umysł to jedno, ale jesli panna z Tobą mieszka i w dodatku się przed Tobą rozbiera to pomyśl co POMYŚLI jej facet. pewnie będzie zachwycony.

                          sorry ale takie teksty 'oby takich ludzi jak najmniej są żałosne, tylko dlatego ze uwazam uiż moja dziewczyna nie powinna obnażać się przed innymi 'w imię sztuki' to od razu jestem jakims sluchaczem radia maryja popieprzonym? no litosci. goła **** zawsze zostanie gołą dupą.
                          i mnie jako chłopaka nie obchodziłoby czy to jest erotyka czy pornografia (tak, widze roznice nie rob ze mnie debila :] ) tylko sam fakt ze rozbiera sie przed 'jakims kolesiem', czego wcale nie musiala robic.

                          ciekawe czy wy tacy będziecie zachwyceni jak wasze kobiety będą latać bez majtek przed innymi.

                          sorry - ale TO jest dla mnie chore..
                          i zeby nie było :] tak, lubię ładne akty itp, i moge lubić taką dziewczynę ale na pewno nie będę jej szanował.
                          nie rozumiecie - nie musicie.
                          ale przynajmniej mnie nie obrazajcie do cholery. zasugerowalem jedynie co moze pomyslec jej facet, co wcale nie jest nie do przewidzenia. on pewnie nie jest fotografem i inaczej moze na to patrzec ze ktos ogląda jego panne nago.
                          "Współczesnego człowieka niszczy pośpiech. Nigdy się nie zatrzymuje. A przecież tajemnicą szczęścia jest umieć czasem przystanąć.." i zrobić zdjęcie
                          Fotoblog (:

                          Komentarz

                          • jkl8
                            Początki nałogu
                            • 2008
                            • 274

                            #14
                            [QUOTE=LISU;696561]i zeby nie było :] tak, lubię ładne akty itp, i moge lubić taką dziewczynę ale na pewno nie będę jej szanował.
                            QUOTE]
                            Będziesz kogoś darzył brakiem szacunku, dlatego że zrobił sobie akt?
                            A jak zapatrujesz się na twórczość np. malarzy (np. Rubbens) obrazujących nagich ludzi? Czy oni też robili/robią to mając na uwadze chęć oglądania nagich koleżanek.

                            Komentarz

                            • Dilbercik
                              Bywalec
                              • 2004
                              • 134

                              #15
                              Zamieszczone przez LISU
                              otwarty umysł to jedno, ale jesli panna z Tobą mieszka i w dodatku się przed Tobą rozbiera to pomyśl co POMYŚLI jej facet. pewnie będzie zachwycony.
                              widze ze masz mierne zaufanie do kobiet...

                              sory za OT
                              Canon 55D, kilka tamronow, kilka canonow, troche stalek, troche zoomow, dwie zarowki i 0 umiejetnosci fotograficznych (RP,R7,R8/Sigma RF 18-50, EF A 28,35,135/Canon RF 16,35,50,85,100L Macro, 70-200F4L, 100-500L)

                              Komentarz

                              Pracuję...