X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • piompo
    Coś już napisał
    • 2008
    • 69

    #1

    Jak to zrobić?

    Już kilka osób powiedziało o tym zdjęciu: fajny pomysł, ale gorzej z wykonaniem... hmmm no to jak to zrobić?

    Proszę o rady i wolne przemyślenia na temat...

    Pozdrawiam
    P
    crop i słoiki
  • fil91
    Bywalec
    • 2009
    • 140

    #2
    Ale konkretnie to o co chodzi ... gdzie kupić taką szafę , jak ustawić lampę ?
    Zdradź proszę tajemnicę

    Komentarz

    • zaitsev
      Pełne uzależnienie
      • 2008
      • 1660

      #3
      Zamieszczone przez fil91
      Ale konkretnie to o co chodzi ... gdzie kupić taką szafę , jak ustawić lampę ?
      Zdradź proszę tajemnicę
      Tutaj chyba chodzi o "bombardowanie"...

      Komentarz

      • fil91
        Bywalec
        • 2009
        • 140

        #4
        Zamieszczone przez zaitsev
        Tutaj chyba chodzi o "bombardowanie"...
        Też tak myślałem , ale odpowiedź na to jak to zrobić przecież jest widoczna na zdjęciu

        Komentarz

        • piompo
          Coś już napisał
          • 2008
          • 69

          #5
          Zamieszczone przez fil91
          Też tak myślałem , ale odpowiedź na to jak to zrobić przecież jest widoczna na zdjęciu
          Może dla Ciebie tak - dla mnie raczej nie.

          Powtórzę: kilka osób powiedziało to samo: fajny pomysł, gorzej z wykonaniem.... więc pytam - czy można to jakoś ciekawiej/inaczej wykonać? Hmm może to bez sensu po prostu....
          crop i słoiki

          Komentarz

          • sbogdan1
            Początki nałogu
            • 2007
            • 359

            #6
            Trzeba kupić szafę z odpowiednią tematyką ,wstawić do pokoju , kupić lampkę ,włączyć do kontaktu ,zaświecić ,ustawić w wybranym miejscu ,pstryknąć fotkę najlepiej RAW lub od biedy jpg, wstawić fotę na forum i gotowe.
            !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
            Zamieszczone przez piompo
            Może dla Ciebie tak - dla mnie raczej nie.

            Powtórzę: kilka osób powiedziało to samo: fajny pomysł, gorzej z wykonaniem.... więc pytam - czy można to jakoś ciekawiej/inaczej wykonać? Hmm może to bez sensu po prostu....
            A to zmienia postać rzeczy ,lampkę ustaw po przeciwnej stronie ( na skos ) i wtedy będzie bombardowany samolot .
            Ostatnio edytowany przez sbogdan1; 13067. Powód: Automerged Doublepost
            EOS 40D,BG-E2N, 17-40/4 , 70-200/4 , 50/1.4, 85/1.8 ,T 28-75/2.8,

            Nie kłóć się z idiotami ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem

            Komentarz

            • piompo
              Coś już napisał
              • 2008
              • 69

              #7
              Zamieszczone przez sbogdan1
              Trzeba kupić szafę z odpowiednią tematyką ,wstawić do pokoju , kupić lampkę ,włączyć do kontaktu ,zaświecić ,ustawić w wybranym miejscu ,pstryknąć fotkę najlepiej RAW lub od biedy jpg, wstawić fotę na forum i gotowe.
              !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

              A to zmienia postać rzeczy ,lampkę ustaw po przeciwnej stronie ( na skos ) i wtedy będzie bombardowany samolot .
              Ale ten statek nie ma działka!!!

              I co teraz?

              Chyba dorysuję ))

              A tak poważnie to dzięki - w sumie cieszę się, ze nikomu nie przychodzi nic lepszego do głowy niż mnie w związku z tą fotką
              crop i słoiki

              Komentarz

              • photographus
                Początki nałogu
                • 2007
                • 434

                #8
                Mnie przychodzi.
                Ja bym zrobił tak:
                Duży softbox z lewej strony jako ogólne.
                Na każdą kulkę lampka fleszowa z założoną tekturową (sklejoną przez siebie) strumienicą trafiającą światłem tylko w konkretną kulkę.
                Zdjęcie w rawie i do wywoływarki, żeby dopieścić.

                Pomysł wymaga sprzętu, ale wg. mnie powinien się sprawdzić.

                A tak na marginesie pomysł świadczy o tym, że nie tylko patrzysz, ale i widzisz, co w przypadku ludzi parających się fotografią umiejętność niezwykle porządana
                pozdrawiam
                regulamin pkt 8

                Komentarz

                • MaciekH
                  Uzależniony
                  • 2006
                  • 662

                  #9
                  Zamieszczone przez photographus
                  Duży softbox z lewej strony jako ogólne.
                  Na każdą kulkę lampka fleszowa z założoną tekturową (sklejoną przez siebie) strumienicą trafiającą światłem tylko w konkretną kulkę.
                  Zdjęcie w rawie i do wywoływarki, żeby dopieścić.
                  Tyle kalorii zużyć żeby dostać co? Poprawnie oświetloną szafę do pokoju dziecięcego??? Jakoś inaczej bym tą energię spożytkował... A tą szafkę zostawił w spokoju.
                  20D+BG-E2 | 28-105/3.5-4.5 | 70-200/2.8 | 50/1.4 | 580EXII | EF-430 | Naneu | 600R

                  Komentarz

                  • canis_lupus
                    Pełne uzależnienie
                    • 2004
                    • 1252

                    #10
                    Zamieszczone przez MaciekH
                    Tyle kalorii zużyć żeby dostać co? Poprawnie oświetloną szafę do pokoju dziecięcego??? Jakoś inaczej bym tą energię spożytkował... A tą szafkę zostawił w spokoju.
                    Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Pomysł na zdjęcie jest bardzo ciekawy. Pokazuje, że autor potrafi dostrzec wśród otaczających go przedmiotów potencjalne tematy na fotografię. Oby tak dalej.

                    Co do samego zdjęcia - zrobiłbym tak, aby lampka nie była widoczna, albo przynajmniej wyszły mniejsze przepały na dl rogu szafy.
                    "I love You Cię" Różyczko...
                    Galeria ,
                    Druga galeria,

                    Komentarz

                    • zaitsev
                      Pełne uzależnienie
                      • 2008
                      • 1660

                      #11
                      Zamieszczone przez canis_lupus
                      Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Pomysł na zdjęcie jest bardzo ciekawy. Pokazuje, że autor potrafi dostrzec wśród otaczających go przedmiotów potencjalne tematy na fotografię. Oby tak dalej.
                      Również tak uważam. Pomysł jest nieprzeciętny. Nie mniej, skoro autor coś takiego wypatrzył, to myślę że za jakiś czas i tak sam dojdzie do tego jak to lepiej zrobić. :-D Trzeba pokombinować z różnym oświetleniem. Szczerze mówiąc, myślałem o czymś zbliżonym do propozycji photographusa.

                      Komentarz

                      • piompo
                        Coś już napisał
                        • 2008
                        • 69

                        #12
                        WItajcie ponownie,

                        Bardzo dziękuję wszystkim za uwagi i za miłe słowo.

                        Pozdrawiam serdecznie

                        Piotrek
                        crop i słoiki

                        Komentarz

                        • Pebal
                          Początki nałogu
                          • 2009
                          • 322

                          #13
                          Zamieszczone przez piompo
                          Już kilka osób powiedziało o tym zdjęciu: fajny pomysł, ale gorzej z wykonaniem... hmmm no to jak to zrobić?

                          Proszę o rady i wolne przemyślenia na temat...
                          Ja wykonałbym kilka ekspozycji z korektami EV i złożyłbym je w obraz HDR. To pozwoliłoby uzyskać bardziej równomierne oświetlenie.

                          Komentarz

                          • micles
                            Zablokowany
                            • 2006
                            • 4359

                            #14
                            Zamieszczone przez Pebal
                            Ja wykonałbym kilka ekspozycji z korektami EV i złożyłbym je w obraz HDR. To pozwoliłoby uzyskać bardziej równomierne oświetlenie.
                            A ja bym po prostu równomiernie oświetlił.

                            Komentarz

                            • Pebal
                              Początki nałogu
                              • 2009
                              • 322

                              #15
                              Zamieszczone przez micles
                              A ja bym po prostu równomiernie .
                              Wtedy otrzymasz inny efekt.

                              Komentarz

                              Pracuję...