X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • jacapa
    Początki nałogu
    • 2007
    • 453

    #16
    W/g mnie zdjęcie jest mocniej kombinowane niż się na pierwszy rzut oka wydaje.
    W którą stronę jedzie aż tak mnie nie ciekawi , bardziej po którym torze ? 1 , 2 czy może po jednej szynie 3. I co to za konstrukcje kratownicowe wewnątrz pociągu 4 i co to jest 5 ?
    Jacek Paduszyński
    40D c 17-55/2,8, C 100/2,8L , C 70-300 IS 580 EXII, 2 x 420EX, Raynox , Kenko , WilliamOptics APO 660/6 , WilliamOptics APO 400/6 etc. astro

    Komentarz

    • HurricanE
      Coś już napisał
      • 2008
      • 86

      #17
      A może to to analog i dwie ekspozycje jedna na drugiej? Analog to taki aparat na klisze - takie tasiemki do resjestrowania zdjęć - dawno dawno temu się tak zdjęcia robiło

      ATSD - jak ostatnio tłumaczyłem kuzynce - lat 12 jak się robi zdjęcia na kliszy - że trzeba włożyć taka taśmę specjalną i zrobić zdjęcia a potem trzeba wyjąć po ciemku i włożyć do specjalnego płynu żeby się zdjęcia pojawiły to myślała że ją w balona robię

      Za 200 lat to będzie brzmieć jak alchemia - przy świetle księżyca na jednej nodze sporządź wywar..

      Łukasz
      http://moj-aparat.blogspot.com/
      C 5D, Sigma A 24-105 f4; Tokina 100 f2.8 Macro;
      C 500n, Flexaret VI, Olympus OM10, Pentax ME, Zorka 4;

      Komentarz

      • Hom_er
        Bywalec
        • 2009
        • 191

        #18
        Zamieszczone przez HurricanE
        ... Analog to taki aparat na klisze - takie tasiemki do resjestrowania zdjęć - dawno dawno temu się tak zdjęcia robiło

        ATSD - jak ostatnio tłumaczyłem kuzynce - lat 12 jak się robi zdjęcia na kliszy - że trzeba włożyć taka taśmę specjalną i zrobić zdjęcia a potem trzeba wyjąć po ciemku i włożyć do specjalnego płynu żeby się zdjęcia pojawiły to myślała że ją w balona robię

        Za 200 lat to będzie brzmieć jak alchemia - przy świetle księżyca na jednej nodze sporządź wywar..

        Łukasz
        no i ?
        Niezwykle ważny wykład, niezwykle związany z tematem ... Dziękujemy!

        A ja raczej poprę jacapa - nie wiem jak (prócz wspomnianego ziarna i mocnego kontrastu), ale raczej mocno pokombinowane.
        Fiu fiu

        Komentarz

        • iso
          Uzależniony
          • 2009
          • 547

          #19
          ja nie widzę ani troche kombinowania, podwójnych ekspozycji i innych cudów. aparat był na statywie, to że naświetliły się druty z tła to wynik tego że pociąg nie był w kadrze całą ekspozycję, tylko np koniec albo sam początek.

          Komentarz

          • jacapa
            Początki nałogu
            • 2007
            • 453

            #20
            Zamieszczone przez iso
            ja nie widzę ani troche kombinowania, podwójnych ekspozycji i innych cudów. aparat był na statywie, to że naświetliły się druty z tła to wynik tego że pociąg nie był w kadrze całą ekspozycję, tylko np koniec albo sam początek.
            Z jakiego tła ? Z tła to jest roślinność na murze i budynek , ale nie te kratownice czy "druty" wewnątrz pociągu.
            Jacek Paduszyński
            40D c 17-55/2,8, C 100/2,8L , C 70-300 IS 580 EXII, 2 x 420EX, Raynox , Kenko , WilliamOptics APO 660/6 , WilliamOptics APO 400/6 etc. astro

            Komentarz

            • mc_iek
              Uzależniony
              • 2008
              • 790

              #21
              4 - to jest odbicie w oknach pociągu, trakcji elektrycznej z sąsiednich torów. 5 - to może być też jakieś odbicie fragmentu słupa, w szybie kabiny lokomotywy. Okna lokomotyw są dużo wyżej niż okna wagonów. Jeżeli tak, to znaczyłoby to, że pociąg nadjechał z lewej i migawka została otwarta tuż przed przejazdem lokomotywy. Ja bym obstawiał, że czas naświetlania to jakieś 1/8 - 1/2 sekundy.
              Nałómta siem odmieniwać kącufkuf po polskiemu!

              Komentarz

              • inmario
                Dopiero zaczyna
                • 2008
                • 44

                #22
                Zamieszczone przez michalp23
                witam, moze wie ktos jaka technike mogl zastosowac autor tej pracy?http://1x.com/photos/member/19456/34871/
                nic prostszego jak zapytać autora [email protected]
                400D/7D/500N/17-40/70-200/55-250/Samyang 8mm/580 EX II/Manfrotto 680B/Lowepro Computrekker AW/Hama Defender 210
                http://mariuszryz.pl
                http://camera.boleslawiec.pl/ - Stowarzyszenie Fotograficzne - Bolesławiec

                Komentarz

                • jacapa
                  Początki nałogu
                  • 2007
                  • 453

                  #23
                  ale śledztwo jest bardziej intrygujące.
                  Jacek Paduszyński
                  40D c 17-55/2,8, C 100/2,8L , C 70-300 IS 580 EXII, 2 x 420EX, Raynox , Kenko , WilliamOptics APO 660/6 , WilliamOptics APO 400/6 etc. astro

                  Komentarz

                  • inmario
                    Dopiero zaczyna
                    • 2008
                    • 44

                    #24
                    to Japonia wiec pociąg jechał, pewnie szybko, naświetlanie długi czas bo i album dedykowany długim ekspozycjom, wg mnie z lewa do prawa, to co się dzieje w szybie mogło być celowo wyeksponowane przez autora jakimiś zabiegami. Duża szyba, wewnątrz ciemno mogło zadziałać jak lustro.
                    400D/7D/500N/17-40/70-200/55-250/Samyang 8mm/580 EX II/Manfrotto 680B/Lowepro Computrekker AW/Hama Defender 210
                    http://mariuszryz.pl
                    http://camera.boleslawiec.pl/ - Stowarzyszenie Fotograficzne - Bolesławiec

                    Komentarz

                    • Hom_er
                      Bywalec
                      • 2009
                      • 191

                      #25
                      mc_iek - brzmi rozsądnie, aczkolwiek

                      słup nr 5 - wydaje się, że wystaje ponad obrys pociągu (tuż przed końcem zdjęcie).
                      I dlaczego lewa strona pociągu jest aż tak mało rozmyta w stosunku do str prawej? Wydaje mi się, że przy dłuższych czasach (co sugeruje lewa str) jednak prawa też powinna się bardziej rozmyć - pomimo tego, że "jedzie" bardziej równolegle niż prostopadle do osi obiektywu

                      jacapa - otóż to
                      Fiu fiu

                      Komentarz

                      • akmetoys
                        Dopiero zaczyna
                        • 2010
                        • 16

                        #26
                        Zamieszczone przez Hom_er
                        I dlaczego lewa strona pociągu jest aż tak mało rozmyta w stosunku do str prawej?

                        jacapa - otóż to
                        mi się wydaje, że wskazuje to na fakt, że to co widzimy najbliżej to koniec pociągu, który porusza się od lewej do prawej i spust migawki został naciśnięty w momencie gdy bliższe światło było prawie na linii aparatu. Ja bym obstawiał czas ok 1/8-1/60 w zależności od prędkości pociągu. Różnica w rozmyciu wynika tez z faktu, że obiekty bliżej aparatu "przemierzają" znacznie dłuższą drogę po matrycy/kliszy w tym samym czasie niż te które są dalej a co za tym idzie bardziej się rozmazują, czyt. są mniej naświetlone, dlatego tez smugi świateł delikatnie intensywnieją im dalej od aparatu.
                        Odbicie trakcji "wewnątrz" pochodzi IMO z tylnej szyby pociągu, a 5 wygląda jak fragment jakiegoś budynku, tylko skąd wziął się w tym miejscu... domysłów jest sporo
                        Kolekcjoner emocji, w tej kwestii nie ma spocznij.

                        Komentarz

                        • szambonur
                          Uzależniony
                          • 2011
                          • 712

                          #27
                          kupujecie te canony za grube tysiące z gładziutkim jak pupa archanioła iso 6400, a potem się zastanawiacie jak dodać szum i ziarno...
                          Moje zdjęcia na canon-board.info
                          Facebook

                          Komentarz

                          • inmario
                            Dopiero zaczyna
                            • 2008
                            • 44

                            #28
                            Zamieszczone przez szambonur
                            kupujecie te canony za grube tysiące z gładziutkim jak pupa archanioła iso 6400, a potem się zastanawiacie jak dodać szum i ziarno...
                            widocznie sami chcemy decydować kiedy i jakie ono ma być :-)
                            400D/7D/500N/17-40/70-200/55-250/Samyang 8mm/580 EX II/Manfrotto 680B/Lowepro Computrekker AW/Hama Defender 210
                            http://mariuszryz.pl
                            http://camera.boleslawiec.pl/ - Stowarzyszenie Fotograficzne - Bolesławiec

                            Komentarz

                            • Hom_er
                              Bywalec
                              • 2009
                              • 191

                              #29
                              Zamieszczone przez akmetoys
                              mi się wydaje, że wskazuje to na fakt, że to co widzimy najbliżej to koniec pociągu, który porusza się od lewej do prawej i spust migawki został naciśnięty w momencie gdy bliższe światło było prawie na linii aparatu. Ja bym obstawiał czas ok 1/8-1/60 w zależności od prędkości pociągu. Różnica w rozmyciu wynika tez z faktu, że obiekty bliżej aparatu "przemierzają" znacznie dłuższą drogę po matrycy/kliszy w tym samym czasie niż te które są dalej a co za tym idzie bardziej się rozmazują, czyt. są mniej naświetlone, dlatego tez smugi świateł delikatnie intensywnieją im dalej od aparatu.
                              toteż o to mi chodziło

                              Zamieszczone przez akmetoys
                              .... tylko skąd wziął się w tym miejscu... domysłów jest sporo
                              o to też

                              może jednak ktoś zna japoński? :-D
                              Fiu fiu

                              Komentarz

                              • Kolaj
                                Pełne uzależnienie
                                • 2006
                                • 3293

                                #30
                                Postanowiłem nieco zmienić strategię rozwiązywania tej zagadki. Odspawałem się zatem od ekranu komputera, porzuciłem rozważania filozoficzno-teoretyczne wraz z przeczesywaniem Internetu. Wziąłem aparat i udałem się w pobliże torów kolejowych.

                                Głównym przeciwnikiem mojego przedsięwzięcia okazał się niedzielny rozkład jazdy wszystkich do kupy spółek kolejowych. Pomimo, że spędziłem na mrozie jakieś 2 godziny, minęły mnie jedynie 3 składy. Nie miałem więc zbyt wielu prób, czego efektem jest rezultat daleki jeszcze od doskonałości. Być może zrobię sobie jeszcze z jedno podejście a póki co przedstawiam efekt mojego czatowania.

                                Konwersję BW, ziarno itp sobie darowałem, skupiając się na rozmyciu pociągu.

                                Ostatnio edytowany przez Kolaj; 5109.

                                Komentarz

                                Pracuję...