X
-
-
Odp: Canon 5D II czy 6D (albo jednak 5D mkIII)?
A może ktoś pokazać zdjecie zrobione w sloneczny dzien na 1.4 z czasem 1/4000 i 1/8000 ? Chce zobaczyć te przepaly i histogram. Oczywiście prawidłowo naswietlona.
Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2Komentarz
-
Odp: Canon 5D II czy 6D (albo jednak 5D mkIII)?
A co da inne body? Przyciemni słońceZaraz pewnie ktoś na mnie naskoczy, że powinienem wiedzieć do czego mam kupować sprzęt, przeanalizować sobie itp. ...
No dobra.. A jeśli ktoś robi ciągle w ciemnicach + jasne obiektywy, i w końcu nawet pójdzie na spacerek z dziewczyną, psem, kotem, dzieckiem w jasny słoneczny dzień z 6d i jakimś jasnym obiektywem, chcąc uzyskać ładny bokeh w słoneczku, dajmy na to taka sigma 35 generuje ostry obraz od 1.4 no to co ?po psach i po bokeh'nie trzeba podkręcić simgę do F4 , albo wziąć drugie inne body
...
???
W takich sytuacjach nakręcasz filtr szary i jedziesz nawet na F1.4.
No proszę Cię. Weź tą sigmę, odpal lampkę na biurku, ustaw F1.4 i zrób zdjęcie z 20cm, będziesz miał ten sam efekt. Pomiędzy 1/4000 i 1/8000 jest 1EV. Dla Ciebie 2/3EV w używalnym ISO ma ogromne znaczenie a w czasie migawki już nie, dziwne.
Taaa, do tego AF z 1Dx, wielkość i guzikologię z 5D oraz cenę 60D. Brak słów...Ostatnio edytowany przez Matsil; 5517.R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty
Komentarz
-
Odp: Canon 5D II czy 6D (albo jednak 5D mkIII)?
Chyba masz problem z czytaniem nie chcialem teoretycznego wykładu tylko zobaczyc dwa zdjecia o takich czasach.
Fajnie nie lampki na biurku tylko w normalny dzień.
Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2Komentarz
-
Odp: Canon 5D II czy 6D (albo jednak 5D mkIII)?
Ja nie mam, ale Ty masz problem z zauroczeniem się 6D. Jedne argumenty dla Ciebie są dobre a inne już nie, wedle potrzeb.
Nie wiem w czym problem. To samo zobaczysz porównując zdjęcia z 1/4000 i 1/2000 na swoim 6D, chociażby tej głupiej lampki. Myśleć trochę...
Zrób dobrze naświetlone zdjęcie tej lampki a później zmień ekspozycję o 1EV.R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty
Komentarz
-
Odp: Canon 5D II czy 6D (albo jednak 5D mkIII)?
Ja znam różnicę i dlatego padł wybór właśnie na to body... faktem jest też to że wolę na chwilę obecną te 3tys. przeznaczyć na obiektyw a nie na 5DMKIII... Spokojnie... i 5D MKIII też kiedyś będzieZawsze można kupić filtr szary za mniej niż 3k pln
. Na wszystko znajdzie się tańszy sposób...
Naprawdę widzisz tylko te różnice??? Dla mnie to jest kpina
Różnic jest znacznie więcej, wszystkie zostały wymienione. Nie ma co powtarzać, bo dla jednych jest to argument, dla innych nie.
Zostańmy z tym co mamy i idźmy robić zdjęcia, bo ta dyskusja nigdy się nie skończy.
filtr szary to też coś, a w tej kwestii bardzo dobre rozwiązanie... ale chyba jeszcze nie każdy wie po co on jest i do czego służy
było.. C550D, C7D, C28, T17-50VC, Takumar 50SMC, Zenitar 16, S8, S14. Teraz jest tylko lepiej
Komentarz
-
Odp: Canon 5D II czy 6D (albo jednak 5D mkIII)?
w sloneczny dzien (w pelnym sloncu), nie da sie zrobic zdjecia na przeslonie wiekszej niz f/1.8 przy ISO 100
chociaz juz i f/1.8 jest mocno naciagane i w zasadzie zachacza o przeswietlenie.
oczywiscie caly czas mam na mysli operowanie przyslonami dla czasow migawki 1/8000
ograniczenie w aparacie migawki do 1/4000 powoduje, ze w przypadku pracy w pelnym sloncu zachodzi koniecznosc przymykania stalek do f/2.8 badz uzywania zoom'ow, co jest dla mnie wielkim, wielkim minusem i ograniczeniem w kreatywnej fotografii.
6D vs 5DII okreslilbym tak, ze 6D nadaje sie lepiej do focenia w ciemnych miejscach (wyzsze uzyteczne ISO), a 5DII w jasnych - czyli typowo plener (krotszy czas migawki)
oba wstawione zdjecia maja exifMoje zdjęcia: https://www.flickr.com/photos/193816559@N05/Komentarz
-
Odp: Canon 5D II czy 6D (albo jednak 5D mkIII)?
Co do mnie, to robiac portrety w sloneczna pogode uzywam polara. Zawsze.Komentarz
-
Odp: Canon 5D II czy 6D (albo jednak 5D mkIII)?
Czytam to wszystko i się zastanawiam...hmm.. Sigma czy Canon, w pełnym słońcu da dokładnie taki sam efekt.. Ostre cienie...
Zatem po co robić zdjęcia w pęłnym słońcu? Jeżeli nie masz odpowiednio silnej lampy która skompensuje światło lub ludzi z blendami to efekt i tak będzie nienajlepszy....
Nawet Kelby za każdym razem mówi, że najlepsze warunki na udane zdjęcia to bardzo rano albo... bardzo po poludniu
Zmiana czasu, przesłony nie wpłynie na położenie Słońca...
Po co się męczyć, skoro wystarczy tylko poczekać na lepsze warunki?
PS: Irlandia pod tym względem idealna.. Tutaj nie ma słońca, ciągle chmury
Jedyne na co się czeka to na 'okno' między kolejnym deszczem
Zepsuty Canon 500D + Grip czekający na upgrade | C17-55 2.8 IS, C75-300 USM, C50mm 1,8 | Nissin Di622 Mark II, 2x YN460 + Phottix Aster | Benro A1980F + B-00+PU-40 M8 | Garść filtrów kolorowych dla Cokin P |Komentarz
-
Odp: Canon 5D II czy 6D (albo jednak 5D mkIII)?
Ty znowu o tej kreatywności :-) Na za dużo światła jest proste rozwiązanie - filtr szary. Małe to, lekkie, stosunkowo niedrogie, nadające się do każdego szkła i pozwalające uzyskiwać naprawdę kreatywne efekty jeśli zastosować odpowiednio umiejętnie.Komentarz
-
Odp: Canon 5D II czy 6D (albo jednak 5D mkIII)?
Kiedys Minolta wypuscila aparat z synchronizacja migawki do 1/12000s. Czyli obecne aparaty sa tym bardziej okrojone.Komentarz
-
Odp: Canon 5D II czy 6D (albo jednak 5D mkIII)?
Któraś z 1-dynek miała 1/16 000.
edit : o ta Porwnanie specyfikacjiOstatnio edytowany przez kosdkp; 31603.Komentarz
-
Komentarz
-
Odp: Canon 5D II czy 6D (albo jednak 5D mkIII)?
[QUOTE=Matsil;1163346
Taaa, do tego AF z 1Dx, wielkość i guzikologię z 5D oraz cenę 60D. Brak słów...[/QUOTE]
Po raz kolejny wyszedłem na malkontenta
Wymagać od 6d jakby nie było FF , sprzętu raczej dla bardziej zaawansowanych i kreatywnych
operatorów, mających już pewne wymagania, by miał migawkę przynajmniej nie gorszą /szybkość/ niż niektóre entry level ... faktycznie
mogło Ci braknąć słów ...Ostatnio edytowany przez Lucky Luck; 46089.Komentarz
-
Odp: Canon 5D II czy 6D (albo jednak 5D mkIII)?
Zwłaszcza jak fotografujesz przyjęcie komunijne pod gołym niebem - wystarczy przecież poprosić gości aby przyszli o 5 rano lub około 20.pstrykacz nie fotograf*
*(przecinek wstawić gdzie kto chce)Komentarz
Komentarz