X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Janusz Body
    Moderator
    • 2004
    • 5757

    #1

    Światłomierz zewnętrzny

    Z czystej ciekawości zapytam :-) Czy używacie światłomierzy zewnętrznych ?

    Janusz
    72
    Tak, zarówno swiatło odbite jak i padające
    0%
    9
    Tak, tylko odbite
    0%
    4
    Tak, tylko padające
    0%
    9
    Nie, nie jest mi potrzebny - ten w aparacie jest wystarczający
    0%
    43
    Nie - nie wiem po co :-)
    0%
    7

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.
  • asterix
    Uzależniony
    • 2005
    • 793

    #2
    brakuje odpowiedzi nie, jeszcze nie posiadam swiatlomierza choc bardzo by sie przydal
    Canon 5d II | Canon EF 85mm f/1.2L II USM | Canon TS-E 24mm f/3.5 L II Tilt-Shift | Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM | Follow Focus TrusMT NT4 | Gini's Shoulder Rig DSLR-17 | Zoom h4n + audiotechnika at875r | SmallHD DP6 | Glidecam 2000 PRO | Oswietlenie i duperele, baterie i bateryjki, kabliska i kabelki, plecaki i szkrzyneczki... ahh is statywy Libec'a.

    Komentarz

    • adamek
      Pełne uzależnienie
      • 2004
      • 2265

      #3
      Tudzież: Bardzo bym chciał, lecz nie ma kasy.
      A w studiu jak jestem, to jasne, że używam.
      Miłego dnia
      adam jastrzębowski
      cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
      tu tu

      Komentarz

      • birez
        Uzależniony
        • 2005
        • 609

        #4
        Zamieszczone przez adamek
        Tudzież: Bardzo bym chciał, lecz nie ma kasy.
        To zalezy jaki sie chce - ja swoj dostalem za darmo. W zasadzie to jako bonus do aparatu.

        Swiatlomierz pierwsza klasa - zwie sie Werralux i ma chyba wiecej lat niz ja
        A uzywam tylko ze srednim formatem, czyli baaaardzo sporadycznie.

        Komentarz

        • Czacha
          fotograf
          • 2004
          • 4868

          #5
          Wczesniej sporadycznie - odkad przyjechala M645 ponownie sie nawrocilem W zasadzie sluzy do wyznaczenia ogolnej ekspozycji, a pozniej w zaleznosci co fotografuje w danej scenie juz sam wprowadzam korekty.. czasem tylko zerkajac do swiatlomierza, czy aby nie zmarnuje klatki
          https://www.piotrczechowski.pl

          Komentarz

          • temol
            Bywalec
            • 2005
            • 113

            #6
            Rzadko, ale uzywam zewnetrznego. Najczesciej wystarcza wbudowany w aparacie. Przed zakupem swiatlomierza sadzilem, ze czesciej bedzie w uzyciu. Teraz sluzy jako balast

            T.

            Komentarz

            • Pszczola
              Pełne uzależnienie
              • 2004
              • 1760

              #7
              Uzywalem w zasadzie stale w okresie dla mnie przed eos-ami.
              EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

              Komentarz

              • Robson01
                Pełne uzależnienie
                • 2005
                • 1574

                #8
                Przyznam, że nigdy nie używałem i nie czuję na chwilę obecną takiej potrzeby. Ale w przyszłości - kto to wie?
                Canon
                Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

                Komentarz

                • Arkan
                  Pełne uzależnienie
                  • 2004
                  • 1401

                  #9
                  Tak - przy średnim formacie.
                  Pentax K-5 II, Leica M9

                  Komentarz

                  • djtermoz
                    Uzależniony
                    • 2004
                    • 988

                    #10
                    Niestety nie uzywam choc bardzo by mi sie czasem przydal przy Zorki 4K. Z drugiej jednak strony to cena swiatlomierza bylaby kilkakrotnie wyzsza od ceny aparatu wiec chyba nie bede sie wyglupial z zakupem. Na razie 10D jest moim swiatlomierzem (choc duzy i ciezki).
                    djtermoz@pbase

                    Komentarz

                    • Janusz Body
                      Moderator
                      • 2004
                      • 5757

                      #11
                      Zadałem pytanie a nie powiedziałem o sobie :-) Już naprawiam.

                      Używam światłomierza "od zawsze". Dużo za często aparat jest "nazbyt samodzielny" albo Canonowski spot za szeroki (na 35mm w 20D to około 5 stopni, aż 5!). Pewnie, że nie zawsze. Na spacerze to z reguły pomiar z aparatu wystarczy ale architektura, landszafty to już prawie obowiązkowo. Nawet robiąc w RAW-ach trudno potem wyciągnąć to co aparat popsuł ;-)

                      Pomiar punktowy - światło odbite - duuuuużo częściej ale padające też czasami.

                      Janusz

                      Janusz,
                      Old enough to know better - but I do it anyway.

                      Komentarz

                      • Zielony
                        Pełne uzależnienie
                        • 2005
                        • 2928

                        #12
                        Bardzo chętnie zakupiłbym taki oto światłomierz:
                        > http://www.bhphotovideo.com/bnh/cont...list&sku=46889

                        Miałem go 15 minut w łapach i wydaje się być rewelka...
                        Bardzo by się przydał do PADAJĄCEGO...

                        Coś czuję, że sprowadzę go sobie kiedyś z USA...

                        P.S wątpię, choć zapytam: posiada ktoś takowy ???
                        sigpic


                        Komentarz

                        • adamek
                          Pełne uzależnienie
                          • 2004
                          • 2265

                          #13
                          Hmm
                          Niewiele drożej mozna na allegro kupić minolty i gosseny.
                          Miłego dnia
                          adam jastrzębowski
                          cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
                          tu tu

                          Komentarz

                          • Zielony
                            Pełne uzależnienie
                            • 2005
                            • 2928

                            #14
                            Zamieszczone przez adamek
                            Hmm
                            Niewiele drożej mozna na allegro kupić minolty i gosseny.
                            rozwiń proszę to co masz na myśli...
                            że co, niby lepsze???
                            sigpic


                            Komentarz

                            • adamek
                              Pełne uzależnienie
                              • 2004
                              • 2265

                              #15
                              Dla mnie by były wygodniejsze.
                              Mają mozliwość mierzenia światła fleszowego, pokazują ropiętość kontrastów fotografowanej sceny, mają podświetlane wyświetlacze.
                              Miłego dnia
                              adam jastrzębowski
                              cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
                              tu tu

                              Komentarz

                              Pracuję...