X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Matsil
    Pełne uzależnienie
    • 2006
    • 2022

    #16
    Zamieszczone przez luckyluke_23
    Czesc i pozdrawiam wszystkich na forum. Sluchajcie mam nie lada problem Otoz chce kupic sobie moj pierwszy "profesionalny" aparat chce wydac na niego okolo +/- 2.500 zamierzam sie zajac powazniej ta dziedzina> Bylem pytalem i polecili mi wybrac pomiedzy Canonem Eos 350D lub Nikon 70D ogolnie zdania sa podzielone moze ktos z was chce mi pomoc w wyborze i przedstawic swoja opinie a moze za nie wiele wiecej dostane cos lepszego to ewentualnie tez wchodzi w rachube pomozcie zoltodziobowi prosze
    Zadajesz takie pytanie na forum Canona i spodziewasz się obiektywizmu? Wiadomo, że wszyscy ci polecą 350D .

    A teraz poważnie, jeżeli chcesz przeznaczyć 2,5 koła na aparat to naprawdę kup D70. Będziesz miał na początek całkiem niezły obiektyw, bo to co dostajesz w standardzie z 350D, to lekka pomyłka. A jak będziesz chciał dokupić coś sensownego do canona to szykuj drugie tyle.


    Zamieszczone przez monisiek
    jak dla mnie jego ergonomia byla plusem, body nikona wydawalo mi sie za toporne
    Większość opinii użytkowników brzmi całkiem odwrotnie.
    Ostatnio edytowany przez Matsil; 5517.
    R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

    Komentarz

    • luckyluke_23

      #17
      dzieki monisiek pszepraszam kolege (post #15) za ta kawe jak bys mial ochote sie spotkac i podzielic ze mna nabyta wiedza jaka posiadasz to odstawie ci ta kawe

      Komentarz

      • piast9
        Pełne uzależnienie
        • 2005
        • 3267

        #18
        Może nie podoba Ci się to ale naprawdę najlepsze odpowiedzi to są te, w których jest prośba o sprecyzowanie Twoich zamierzeń. Jesli to ma być aparat za 2500PLN i koniec to na pewno nie lustrzanka. Sony R1 prędzej. Rozsądnie podchodząc - lustrzanka kosztuje conajmniej 3x więcej jak samo body.
        650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

        Komentarz

        • Kubak82
          Pełne uzależnienie
          • 2006
          • 2348

          #19
          Zamieszczone przez monisiek
          po to chlopak chce kupic aparat, zeby sie rozwijac.
          i dlatego lepiej by zrobil gdyby celowal w jakas hybryde w stylu R1 niz w lustro ktore jest bardziej wymagajace i najzwyczajniej w swiecie trudniej jest nim zrobic udane zdjecie bez posiadania chocby podstawowej wiedzy..

          wiedze powinien zdobywac, pewnie !! ale niekoniecznie wydajac kupe kasy i dochodzac do wniosku (moze sie tak stac) - qrde, to jednak nie dla mnie.. R1 pozwoli juz nawet na swiadome operowanie GO i nie kosztuje tyle co lustro + jakis porzadniejszy obiektyw..

          a jesli kiedys chlopak bedzie juz wiedzial czego chce - co mu pasowalo a co ograniczalo, co to jest GO i do czego sa filtry - bedzie mogl swiadomie kupic sprzet z ktorego bedzie (miejmy nadzieje) zadowolony.. bo na razie to nawet jesli cos kupi, to nie bedzie mial zielonego pojecia co to jest i jak to wykorzystac
          Ostatnio edytowany przez Kubak82; 4962.

          Komentarz

          • Vresviik
            Początki nałogu
            • 2005
            • 263

            #20
            Kup 10d lub d60 za resztę tamrona 28-75 będziesz miał i przyzwoity aparat i przyzwoite szkło i na filtry zostanie

            Komentarz

            • monisiek
              Bywalec
              • 2006
              • 185

              #21
              Zamieszczone przez Matsil



              Większość opinii użytkowników brzmi całkiem odwrotnie.


              wiem, ale jak napisalam mi ergonomia odpowiada bo mam male rece
              totalny zoltodziob z aparatem
              -----------------------------------------
              i Ty mozesz pomoc:
              http://www.serce-malwiny.pl/index.php
              http://www.wiktor.netoh.pl/historia.html
              http://pancho2006.googlepages.com/malagosia
              http://www.zuzannaszkudlarek.jms.pl/

              Komentarz

              • Matsil
                Pełne uzależnienie
                • 2006
                • 2022

                #22
                Zamieszczone przez Kubak82
                i dlatego lepiej by zrobil gdyby celowal w jakas hybryde w stylu R1 niz w lustro ktore jest bardziej wymagajace i najzwyczajniej w swiecie trudniej jest nim zrobic udane zdjecie bez posiadania chocby podstawowej wiedzy..
                Podobny temat był niedawno poruszany:


                Poza tym gość jasno zadał pytanie 350D czy D70, a tu ktoś zaraz poleci Fuji S6500 .
                R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

                Komentarz

                • Bingant
                  Uzależniony
                  • 2006
                  • 507

                  #23
                  kawa niech leży, a wracając do tematu, to gorąco zachęcam do czytania lektury tego forum. Na początku troche Ci się namiesza w głowie, ale potem to już kryształ.
                  6D + 35L + 85f/1.8 + 24-105L

                  Komentarz

                  • monisiek
                    Bywalec
                    • 2006
                    • 185

                    #24
                    Zamieszczone przez Kubak82
                    a jesli kiedys chlopak bedzie juz wiedzial czego chce - co mu pasowalo a co ograniczalo, co to jest GO i do czego sa filtry - bedzie mogl swiadomie kupic sprzet z ktorego bedzie (miejmy nadzieje) zadowolony.. bo na razie to nawet jesli cos kupi, to nie bedzie mial zielonego pojecia co to jest i jak to wykorzystac
                    dzieki kubak mysle, ze o takie opinie chodzi autorowi
                    totalny zoltodziob z aparatem
                    -----------------------------------------
                    i Ty mozesz pomoc:
                    http://www.serce-malwiny.pl/index.php
                    http://www.wiktor.netoh.pl/historia.html
                    http://pancho2006.googlepages.com/malagosia
                    http://www.zuzannaszkudlarek.jms.pl/

                    Komentarz

                    • Matsil
                      Pełne uzależnienie
                      • 2006
                      • 2022

                      #25
                      Zamieszczone przez monisiek
                      wiem, ale jak napisalam mi ergonomia odpowiada bo mam male rece
                      Swoją drogą mi też przez jakiś czas nie przeszkadzał wymiar 350-ki, nawet gripa nie potrzebowałem, zmieniło się to diametralnie od kiedy kupiłem 30D. Teraz kiedy biorę 350D do ręki wydaje mi się, że to zabawka.
                      R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

                      Komentarz

                      • JAH-EL
                        Bywalec
                        • 2006
                        • 109

                        #26
                        M. Kubak82 ujął idealnie to, co miałem na myśli... tylko, że mi nie za bardzo wyszło ich sprecyzowanie
                        Canon 5D; 135L

                        Komentarz

                        • monisiek
                          Bywalec
                          • 2006
                          • 185

                          #27
                          mialam w rekach d20 i nikona d70 i jakos najbardziej lezy mi na razie 350d
                          totalny zoltodziob z aparatem
                          -----------------------------------------
                          i Ty mozesz pomoc:
                          http://www.serce-malwiny.pl/index.php
                          http://www.wiktor.netoh.pl/historia.html
                          http://pancho2006.googlepages.com/malagosia
                          http://www.zuzannaszkudlarek.jms.pl/

                          Komentarz

                          • Kubak82
                            Pełne uzależnienie
                            • 2006
                            • 2348

                            #28
                            Zamieszczone przez Matsil
                            Poza tym gość jasno zadał pytanie 350D czy D70, a tu ktoś zaraz poleci Fuji S6500 .
                            ale obawiam sie ze autor tez nie do konca wie czym roznia sie te aparaty..

                            kiedys jak dorwalem Smene to juz myslalem ze mam profi sprzet bo byl duzy, czarny .. cos nie szlo wiec wrocilem do analogowej malpki.. dopiero po paru latach dowiedzialem sie co to w ogole bylo, ale wtedy podkradalem juz Praktice Ojcu

                            dlatego jestem zwolennikiem "zrownowazonego rozwoju" fotograficznego - latwo sie rzucic "z motyka na slonce" ale co potem

                            anyway - zycze zadowolenia cokolwiek autor watku zdecyduje sie kupic
                            Ostatnio edytowany przez Kubak82; 4962.

                            Komentarz

                            • luckyluke_23

                              #29
                              troszke forum odbieglo od tematu jaki poruszylem we wlasnej sprawie ale najmocniej dziekuje za kazda rade lacznie z tymi od ktorych mi w piety poszlo i nie chcialem juz nic kupic a tym bardziej zajac sie fotografia na powaznie ale jakos przebrnolem przez gradobice no i jutro pedze do sklepiku po 350 a obiektyw ukradne pozdrawiam wszystkich
                              i jeszcze raz dziekuje

                              Komentarz

                              • Viracocha
                                Uzależniony
                                • 2004
                                • 853

                                #30
                                Zamieszczone przez luckyluke_23
                                troszke forum odbieglo od tematu jaki poruszylem we wlasnej sprawie ale najmocniej dziekuje za kazda rade lacznie z tymi od ktorych mi w piety poszlo i nie chcialem juz nic kupic a tym bardziej zajac sie fotografia na powaznie ale jakos przebrnolem przez gradobice no i jutro pedze do sklepiku po 350 a obiektyw ukradne pozdrawiam wszystkich
                                i jeszcze raz dziekuje
                                I bardzo dobrze. EOS 350D to wcale nie jest zły aparat, jak również kit nie taki straszny. Kup i rób zdjęcia, tylko nie cegły, dekielki i tablice testowe. Myślę, że na początek kit ci spokojnie wystarczy.
                                Pozdrawiam i dużo udanych zdjęć życzę.

                                Komentarz

                                Pracuję...