X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • pablitko84
    Dopiero zaczyna
    • 2008
    • 44

    #1

    Iso

    Witam

    Mam pytanie czy wymieniając Canona 1000D na Canona 40D będe mógł pracować na wyższym ISO. Na C 1000D akceptowalne jest ISO max 800 w ciemnych pomieszczeniach a na 40D??
    Pozdrawiam
  • MariuszJ
    Pełne uzależnienie
    • 2009
    • 1697

    #2
    Zamieszczone przez pablitko84
    Witam

    Mam pytanie czy wymieniając Canona 1000D na Canona 40D będe mógł pracować na wyższym ISO. Na C 1000D akceptowalne jest ISO max 800 w ciemnych pomieszczeniach a na 40D??
    Pozdrawiam
    Różnice w jakości wysokich iso nie są warte zmiany.
    Entuzjastyczny Neofita

    Komentarz

    • ElSor
      Uzależniony
      • 2008
      • 504

      #3
      Dopiero wymiana na 5D lub na 1Ds mkIII 1D mk III/IV dalaby duze roznice. Przesiadka na 7D/60D/50D tez da przyrost ale raczej niewielki - z ISO 800 na ISO 1600-2500max
      A490+SDK
      Galeria CB | Sport CB || PhotoShop jest jak cebula . . . ma warstwy

      Komentarz

      • krisnrj
        Początki nałogu
        • 2010
        • 365

        #4
        a czy im wyżej idąc w seri xxD szumy nie będą większe, wraz ze wzrostem zagęszczenia matrycy?
        50D już przy ISO 1600 nie powala na kolana, ale żyć się da. tak z doświadczenia. oczywiście zależy jeszcze jaka scena jest fotografowana i kiedy.
        Z T-shirt'ów to noszę XL, ale ze szkieł to i L wejdzie

        Komentarz

        • pablitko84
          Dopiero zaczyna
          • 2008
          • 44

          #5
          w takim razie co zrobic zeby miec większą głębie w ciemnych pomieszczeniach nie schodzac z przysłoną aby znów mieć ostrych kilka osób w kadrze robiąc zdjęcie niekoniecznie na wprost tych osób...

          Komentarz

          • punky
            Początki nałogu
            • 2008
            • 483

            #6
            Kupić 5DII albo
            użyć tele z daleka - spłaszcza perspektywę
            R6 + S17-35 + 24-70/2.8 + 50/1.8 + 85/1.8 + 70-200/2.8

            Ex Sony a6500, 70D, 40D, 30D

            Komentarz

            • N00bek
              Zablokowany
              • 2010
              • 734

              #7
              Zamieszczone przez pablitko84
              w takim razie co zrobic zeby miec większą głębie w ciemnych pomieszczeniach nie schodzac z przysłoną aby znów mieć ostrych kilka osób w kadrze robiąc zdjęcie niekoniecznie na wprost tych osób...
              Nie dość, że na zewnątrz deszcz ze śniegiem, to jeszcze padają głupie bez kropek zdania na temat ISO. Chryste, czy to aż tak ciężko jest pobawić się i popróbować, a nie zadawać głupie pytania

              Komentarz

              • gonzo44
                Pełne uzależnienie
                • 2005
                • 1304

                #8
                Kup sobie lampę, a nie zmieniaj puszkę.
                Moje zdjęcia na CB

                Komentarz

                • zieli33
                  Bywalec
                  • 2010
                  • 193

                  #9
                  A może do tej puszki szerokie jasne szkiełko? Może ktoś wie z doświadczenia jak z GO z takiej sigmy 20 1.8?
                  Nie używałem tego szkiełka, więc tak tylko strzelam.
                  C5DIII,| C20/2.8, C28/1.8, S35/1.4, C50/1.4, C100/2.0

                  Komentarz

                  • pablitko84
                    Dopiero zaczyna
                    • 2008
                    • 44

                    #10
                    Mam tamrona 17-50 canona 50 1.8 i lampe 430exII. Chodzi mi o to aby nie zdominować zdjęcia światłem z lampy, chciałbym uchwycić jak najwięcej światła zastanego.

                    Komentarz

                    • pawciolbn
                      Uzależniony
                      • 2010
                      • 653

                      #11
                      Zamieszczone przez pablitko84
                      Mam tamrona 17-50 canona 50 1.8 i lampe 430exII. Chodzi mi o to aby nie zdominować zdjęcia światłem z lampy, chciałbym uchwycić jak najwięcej światła zastanego.
                      ustawić dłuższy czas naświetlania, tylko tak aby utrzymać, zmniejszyć moc lampy o -1 i2/3.. złapiesz zastane z tła i drugiego plany i dopalając błyskiem "zamrozisz" to co mogłoby "drgnąć" przy zapodanym czasie... eksperymentuj...

                      swoją drogą zmiana na 7D da w efekcie nieco przyjemniejsze ziarno, większe pliki i możliwość większego cropowania. Ratowanie czegokolwiek z RAW w tych puszkach wiąże się z pójściem na kompromis. W przypadku FF będzie lepiej, a głównie za sprawą wyższego użytecznego ISO.
                      5D+BGE4 | 5DII+BGE6 | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | 135/2L | Helios 2/58 | Metz58AF2.. kupa stafu i brak czasu... przerobiłem: 40D | 50D+BGE2N | 24-105/4L | 18-55 IS | 55-250 IS | 17-55/2.8 IS | 100-400L | S150-500 OS | S300-800HSM | 430EXII...

                      Komentarz

                      • pablitko84
                        Dopiero zaczyna
                        • 2008
                        • 44

                        #12
                        Przy ogniskowej np: 20mm czas 1/40 to minimum? do ilu mozna zjechac zeby nie bylo poruszone? w lampie błysk na drugą kurtynę rozumiem?

                        Komentarz

                        • pawciolbn
                          Uzależniony
                          • 2010
                          • 653

                          #13
                          ej.. no do ilu?.. do ilu utrzymasz.. czy masz IS czy nie.. ja z IS na 17-55 ISO 640 utrzymałem 1/8, ale to nie znaczy, że... nie musisz potestować. tak na drugą kurtynę
                          5D+BGE4 | 5DII+BGE6 | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | 135/2L | Helios 2/58 | Metz58AF2.. kupa stafu i brak czasu... przerobiłem: 40D | 50D+BGE2N | 24-105/4L | 18-55 IS | 55-250 IS | 17-55/2.8 IS | 100-400L | S150-500 OS | S300-800HSM | 430EXII...

                          Komentarz

                          • gonzo44
                            Pełne uzależnienie
                            • 2005
                            • 1304

                            #14
                            pablitko84 masz dobry zestaw na początek więc nie szukaj problemów w sprzęcie. Pamiętaj, że aparat to w większości przypadków nie więcej nić 10% tego co potrzebne do udanego zdjęcia - niektórzy na pewno napiszą, że jeszcze mniej.
                            Moje zdjęcia na CB

                            Komentarz

                            • pablitko84
                              Dopiero zaczyna
                              • 2008
                              • 44

                              #15
                              Dzięki za odpowiedzi musze popróbować z dłuższym czasem + błysk na drugą kurtynę

                              Komentarz

                              Pracuję...