X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • CARCHARON
    • 2005
    • 12

    #1

    EOS 1v vs EOS 3?

    Cześć

    Szukam wszędzie informacji na temat porównania aparatów jak w tytule.

    Większość informacji już znam ale pozostało jeszcze kilka niedomówień.
    Która z powyższych lustrzanek ciszej przesuwa film, ciszej klapie lustrem i migawką.
    Czy Eos 3 jest bardzo plastikowy, bardziej od Eosa 30?
    Jak wygląda współpraca obu aparatów z Canonem EF 28-105/3.5-5.6 II?

    No i ostatnie pytanie, jakie jest najcichsze body AF z systemu Canona (kłapanie lustrem i migawką)?

    Pozdrawiam
    Carcharon
  • krisv740
    Bywalec
    • 2008
    • 195

    #2
    o czym ty kolego piszesz???!!!
    eos3 "plajstikowy" ???!!!
    no daj spokój!

    jest tak samo metalowy jak 1v.
    ważna różnica pomiędzy to regulacja dioptrii w 1v i mozliwość podpięcia pod kompa...

    reszta jest w zasadzie pomijalna...
    co do pracy lustra to nie widziałem zbytniej różnicy pomiędzy eoas 1 a 3... - choć tu nie jestem miarodajny w 100% - nie miałem w tym samym czasie tych body.

    przesuw filmu (jeśli rozpatrujemy pracę z winderem) będzie bardzo podobny - chyba tylko maksymalni pasjonaci odczują różnicę.
    współpraca z każdym obiektywem systemu EF jest podobna - czyli dobra/bardzo dobra!

    o najcichszym body wiem mało - podobno eos5......
    canon/yashica/nikon/minolta - i co z tego jak zdjęć nie umiem robić?

    Komentarz

    • enter
      Pełne uzależnienie
      • 2005
      • 1201

      #3
      tu masz znane porównanie



      przebrnąłem przez 500n/50e/5
      3 tylko słyszałem i była wyraźnie głośniejsza od 5

      Komentarz

      • wujek
        Coś już napisał
        • 2008
        • 86

        #4
        a ja uważam że 30V był najcichszym - w porównaniu do 300, 300x ,3 oraz 30D.

        Komentarz

        • HuleLam
          Pełne uzależnienie
          • 2006
          • 1641

          #5
          Zamieszczone przez CARCHARON
          No i ostatnie pytanie, jakie jest najcichsze body AF z systemu Canona (kłapanie lustrem i migawką)?
          Chyba EOS RT / 1N RS, bo lustrem nie kłapie w ogóle
          zdRAWki
          Fotograf platoniczny

          Komentarz

          • iktorn92
            Uzależniony
            • 2007
            • 605

            #6
            tak 1nRS nie klapie wcale... A co do eos 3vs 1v to puszki najwyzszej klasy i jaka byś nie wybrał będziesz zadowolony takie jest moje zdanie...
            Flickr
            Portfolio Ślubne

            Komentarz

            • an_zak
              Początki nałogu
              • 2006
              • 427

              #7
              Oba aparaty dadzą radę z 28-105, ten obiektyw na kliszy rysuje wyśmienicie, a AF działa bez zarzutu.

              Komentarz

              • Hexen
                Dopiero zaczyna
                • 2008
                • 29

                #8
                Zamieszczone przez enter
                3 tylko słyszałem i była wyraźnie głośniejsza od 5
                Ja używałem 5 i 3 ( 3kę jeszcze posiadam).
                Jeżeli chodzi o glosność to nie ma wielkiej różnicy. Wg. mnie jest to praktycznie nieodczuwalne.

                Jeżeli zaś chodzi o body to jest klasą samą w sobie. Pierwszorzędny aparat.

                Komentarz

                • enter
                  Pełne uzależnienie
                  • 2005
                  • 1201

                  #9
                  a 5 masz na silent mode w trybie przewijania filmu?
                  5 lustro miała cichsze
                  przy przewijaniu filmu była dużo cichsza

                  pomijając to że 3 jest nowsza i pancerniejsza od starego plasticzaka

                  Komentarz

                  • Hexen
                    Dopiero zaczyna
                    • 2008
                    • 29

                    #10
                    Powiem Ci, że już nie pamiętam czy była ta funkcja włączona. Jak się przesiadałem to różnicy nie widziałem. Być może patrzyłem na inne walory. A jest ich wiele ;-)

                    Komentarz

                    • CARCHARON
                      • 2005
                      • 12

                      #11
                      Dziękuję za pomoc.
                      Prawdopodobnie kupię Eosa 1v ze względu na pełne uszczelnienie oraz co dla mnie bardzo ważne wytłumienie lustra.
                      Podobno lustro jest bardziej wytłumione niż w Eosie 3 a w sumie na tym najbardziej mi zależy.
                      Fotografuję streeta oraz często robię wypady wysokogórskie i to w zasadzie do tego potrzebuję tego sprzętu.

                      Na razie zestaw uzupełnię o wspomnianego EF 28-105/3.5-5.6 lub 24-85/3.5-5.6, tylko nie wiem którego.
                      W późniejszym terminie zastąpię go Lką 24-105

                      Może macie jakieś doświadczenia z tymi szkłami na filmie?
                      Miałem kiedyś Eosa 300D z 28-105 i nie powiem śmigało to nieźle,gorzej jeżeli chodzi o obrazowanie.

                      Pozdrawiam
                      Carcharon

                      Komentarz

                      • Merde
                        Grzeczny i układny podpis
                        • 2008
                        • 7756

                        #12
                        Zamieszczone przez CARCHARON
                        Dziękuję za pomoc.
                        Prawdopodobnie kupię Eosa 1v ze względu na pełne uszczelnienie oraz co dla mnie bardzo ważne wytłumienie lustra.
                        Jedynki niestety nie miałem w rękach, ale faktem jest, że lustro w EOS-ie 3 klapie jak deska sedesowa.
                        I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

                        Komentarz

                        • tnts

                          #13
                          3

                          Cześć,

                          Potwierdzam że mechanika w eos3 jest głośna - niestety.

                          Pozdrowienia,

                          Komentarz

                          • matimor
                            Dopiero zaczyna
                            • 2010
                            • 20

                            #14
                            Cichszy?
                            Będziesz się kolego skradał i robił zdjęcia po partyzancku? :-D

                            Mam Eosa 1N i powiem szczerze że kłapanie lustra jest wyśmienite
                            Takie wiesz do zakochania się...
                            Poezja dla moich uszu
                            Nie jest też tak głośne jakby się mogło wydawać...
                            W Zenicie 12xp i TTL kłapie głośniej
                            Niestety nie mam porównania z innymi Canonami

                            matimor

                            Komentarz

                            • josif
                              Początki nałogu
                              • 2008
                              • 380

                              #15
                              generalnie starzy górale mówią a gdzieś na YT można tego posłuchać że te aparaty chodzą ciszej z winderami
                              i prawdę mówią

                              Komentarz

                              Pracuję...