X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • KEEK
    Bywalec
    • 2006
    • 111

    #16
    Nie zapominajmy, ze w 3-ce jest sterowanie AF okiem. To nowosc, ktora zostanie wprowadzona do cyfrowych canonow za jakies 5-10 lat.
    HUMAN NATURE and others...

    Komentarz

    • CARCHARON
      • 2005
      • 12

      #17
      Matimor przede wszystkim body potrzebuję jako ultra szybkie i jeśli to możliwe ciche z przeznaczeniem na street photo.

      Temat można zakończyć:-D
      Udało mi się złapać Eosa 1v za 700zł:-D:-D:-D

      Teraz tylko Lka 35mm f1.4 i już mi więcej nie potrzeba.

      Na chwile obecną zadowole się 50tką.

      Komentarz

      • MacGyver
        Cenzor
        • 2006
        • 7043

        #18
        1V + 35L do streeta ? Życzę powodzenia, wcale się nie będziesz rzucał w oczy :-D
        Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

        Komentarz

        • CARCHARON
          • 2005
          • 12

          #19
          Zamieszczone przez MacGyver
          1V + 35L do streeta ? Życzę powodzenia, wcale się nie będziesz rzucał w oczy :-D
          MacGyver wiem, ale ja mam trochę inny system w streecie.

          Ogólnie przyjęte jest używanie możliwie małych i cichych aparatów pokroju leica m6 czy konica hexar.
          Ja preferuję obserwację otoczenia, z aparatem ukrytym(przewieszonym)za ramieniem potem szybka reakcja + szybki zestaw(aparat+szkło) i fotka jest moja.

          Najbardziej boleję że migawka nie jest taka jak w Nikonie f80 lub pentaxie K7

          Komentarz

          • MacGyver
            Cenzor
            • 2006
            • 7043

            #20
            Zamieszczone przez CARCHARON
            Ja preferuję obserwację otoczenia, z aparatem ukrytym(przewieszonym)za ramieniem potem szybka reakcja + szybki zestaw(aparat+szkło) i fotka jest moja.
            Skoro Ci się to sprawdza....
            Niemniej jedynka z elką, nawet na ramieniu, przyciąga uwagę, a to w streecie nie jest pożądane.
            Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

            Komentarz

            • cresky
              Zablokowany
              • 2009
              • 55

              #21
              Zamieszczone przez CARCHARON
              Udało mi się złapać Eosa 1v za 700zł
              Bardzo tanio kupiłeś !!! ja taki budżet przewidziałem na EOSa 3 z batterypackiem. Ciche kłapanie lustra nie jest moim priorytetem.

              Do streeta to jednak wlałbym zainwestować w Contaxa

              Komentarz

              • Endriu86
                Dopiero zaczyna
                • 2007
                • 44

                #22
                Gdzie można aż tak tanio? :]
                Było więcej w tej cenie? :]
                PZDR
                1V-HS, 30D, FX-D, ProSD

                Narzędzia pracy...

                Komentarz

                • jac+
                  Uzależniony
                  • 2006
                  • 842

                  #23
                  W kwestii odgłosów EOSa 3... Po przesiadce z EOSa 5 myślałem, że trafiła mi się jakaś felerna trójka Różnica poziomu głośności była znaczna na niekorzyść właśnie EOSa 3. Jednak EOS 3 jest świetną maszyną. Pomimo przesiadki na cyfrę mam go do dziś i nie zamierzam się go pozbywać.
                  Mała spiżarnia: duża puszka, mniejsza puszka, pudełko sardynek, 5 słoików i naleśnik na deser

                  Komentarz

                  • CARCHARON
                    • 2005
                    • 12

                    #24
                    Zamieszczone przez Endriu86
                    Gdzie można aż tak tanio? :]
                    Było więcej w tej cenie? :]
                    PZDR
                    Szukaj a zawsze znajdziesz.
                    W tej chwili sporo ludzi sprzedaje tego typu aparaty. Jedni chcą sum jakie musieli za nie zapłacić kilka lat temu a inni zadowolą się niewielką kwotą.

                    Szukaj i podpytuj na różnych forach a na pewno znajdziesz.
                    Najlepiej skup się w US lub UK. Powodzenia.

                    Już miałem kupić Eosa 3 ale trochę naczytalem się na zagranicznych stronach że 1v ma zmienioną migawkę (cichszą) oraz lepsze tłumienie lustra co dla mnie jest dosyć istotnym elementem.

                    Komentarz

                    • mrek
                      Początki nałogu
                      • 2004
                      • 331

                      #25
                      Zamieszczone przez MacGyver
                      1V + 35L do streeta ? Życzę powodzenia, wcale się nie będziesz rzucał w oczy :-D
                      Nie musisz mieć dokręconego Bostera. Korpus 1v z małym gripem nie jest już taki wielki. W komplecie powinien być mały grip na baterię 2CR5
                      Pozdrawiam
                      Marek
                      -----------
                      canon user

                      Komentarz

                      • CARCHARON
                        • 2005
                        • 12

                        #26
                        Zamieszczone przez mrek
                        Nie musisz mieć dokręconego Bostera. Korpus 1v z małym gripem nie jest już taki wielki. W komplecie powinien być mały grip na baterię 2CR5
                        Dokładnie tak!

                        Na trzaskaniu kotletów z szybkością AK 47 mi nie zależy.

                        Bodziak jak najbardziej bez gripa + takie szkła jak 28/1.8, 35/2 50/1.8 i 85/1.8 w zupełności mi wystarczą. Z czasem pokuszę się tylko o wymianę 35 na 35 1.4 i tyle.

                        Co do samej techniki robienia zdjęć na ulicy to tj. pisałem wyżej...

                        ... i sprawdza się znakomicie.

                        Komentarz

                        • seweryn1
                          Coś już napisał
                          • 2008
                          • 87

                          #27
                          Ja z lekka laickie pytanie, canona używam trochę ponad rok i tylko cyfrę więc jestem świeży więc pytam: Czy lampa 580 ExII bedzie wspolpracowac z eosem 3.
                          Magia zdjęć

                          Komentarz

                          • dark4blade
                            Bywalec
                            • 2007
                            • 127

                            #28
                            Nie wiem jak z 3ką. Ale ja mam problem z 580 EXII z 1V. Chodzi o to że lampa nie styka ze stopką aparatu. Błyska tylko jak ręką sie dociśnie i trzyma . Pewnie ten nowy zacisk w 580 EXII nie jest zrobiony pod kątem analogów. W 1V lampa jakby trochę nachyla się do przodu i nie stykają 2 tylne piny. Jest jeszcze znikome prawdopodobieństwo że mam coś ze stopką aparatu. Z cyfrówkami lampa działa bez zarzutu.

                            Komentarz

                            • krisv740
                              Bywalec
                              • 2008
                              • 195

                              #29
                              eos 3 ma ettl - będzie działać bez problemu z 580exII
                              canon/yashica/nikon/minolta - i co z tego jak zdjęć nie umiem robić?

                              Komentarz

                              • seweryn1
                                Coś już napisał
                                • 2008
                                • 87

                                #30
                                Dzięki wielkie. Jeszcze kupić skaner i rozkminiać o co w tym chodzi.
                                Magia zdjęć

                                Komentarz

                                Pracuję...