X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • emi89
    Dopiero zaczyna
    • 2013
    • 33

    #1

    Adapter EOS - EOS M

    pytanie do osób korzystających z body eos M z obiektywami eos przez adapter

    jak to jest z autofocusem?
    używam M3 i adaptera canona

    podpinajac 50mm lub 10-22mm obiektyw ostrzy cały czas, wystarczy lekko przesunąć kadr i "jeździ":/
    trochę to drażniące
    kitowy obiektyw z serii M tak nie ma

    czy to normalne czy może adapter jest uszkodzony?
    pozdrawiam, Emilia
  • Camilo
    przzedtem JERONIMO1
    • 2014
    • 373

    #2
    Odp: Adapter EOS - EOS M

    Zobacz w menu aparatu w m1 dało się to wyłączyć.
    Ostatnio edytowany przez Camilo; 52643.
    Staruszek 5dc

    Komentarz

    • emi89
      Dopiero zaczyna
      • 2013
      • 33

      #3
      Odp: Adapter EOS - EOS M

      dzięki! poklikałam w menu i się udało

      jestem jeszcze ciekawa jak Wasze wrażenia z używania obiektywów przez adapter?
      i z jakich obiektywów korzystacie do M?
      ja chyba do końca nie jestem zachwycona :/

      wymieniłam ostatnio 50mm 1.8 II na nowszą STM i jest lepiej ale mam dziwne wrażenie, że autofocus nie pracuje tak szybko jak w 18-55 EF-M

      jeszcze czeka mnie teraz wymiana szerokiego na 11-22 EF-M bo przy 10-22mm EF-S z adapterem + body M wygląda i użytkuje się to kiepsko
      pozdrawiam, Emilia

      Komentarz

      • Camilo
        przzedtem JERONIMO1
        • 2014
        • 373

        #4
        Odp: Adapter EOS - EOS M

        Fajnie działał canon EF 85mm f1.8 z m1, tamron70-300vc miał problemy powyżej 135mm (nie ostrzył)
        Ostatnio edytowany przez Camilo; 52643.
        Staruszek 5dc

        Komentarz

        • jotes25
          Pełne uzależnienie
          • 2005
          • 3608

          #5
          Odp: Adapter EOS - EOS M

          W korpusach z Hybrid AF (M1, M2, M10 i M3) różnie z tą pracą przez adapter bywało (mniejsza szybkość, spora lista wykluczonych obiektywów etc.). W M5 i M6 (Dual Pixel) powinno być pod tym względem prawie idealnie

          P.S. Oczywiście piszę o obiektywach Canona, o innych producentach lepiej nie wspominać w ogóle w tym kontekście...
          Ostatnio edytowany przez jotes25; 2590.

          Komentarz

          • pan.kolega
            Pełne uzależnienie
            • 2008
            • 2817

            #6
            Odp: Adapter EOS - EOS M

            Używam adaptera z M i nie widzę żadnych problemów, poza 50/1.4, który jest na jakiejś liście i jest z M zawodny, chociaż w zasadzie działa. Tylko bardzo stare obiektywy mogą mieć problemy. Nie są one spowodowane przez adapter tylko sposób ostrzenia.
            Z 10-22mm nie zauważyłem absolutnie żadnych problemów.
            Upewnij się, że masz nowe firmware i AF ustawiony ja trzeba.
            Czy Twój adapter jest marki Canon?
            I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

            Komentarz

            • Suchy
              Początki nałogu
              • 2013
              • 489

              #7
              Odp: Adapter EOS - EOS M

              Tamron 60macro z DualPixel w Canonie 80D nie działa w ogóle...
              G12, G3X, 80D, Samyang 8 Fisheye, 10-18STM, 15-85USM, 55-250STM, 50/1.8STM, 100/2.8L macro, SMC Takumar 135/2.5, Sigma 150-600C
              Flickr: https://www.flickr.com/photos/125851272@N07

              Komentarz

              • mkev
                Coś już napisał
                • 2010
                • 57

                #8
                Odp: Adapter EOS - EOS M

                A jak jest ze szkłami USM tudzież L?
                Chciałbym kupić jakieś bezlustro i stosować całą szklarnię jaką posiadam. Zastanawia mnie szybkość i celność AF w połączeniu dobrego szkła i bezlustra.

                Jeśli chodzi o szybkość AF, to czy dobrze ustawiam w kolejności od najwolniejszego do najszybszego: M, M2, M3/10, M5/6 ???
                przechodzę na ciemną stronę mocy. I Can.

                Komentarz

                • Anvil
                  • 2010
                  • 1

                  #9
                  Odp: Adapter EOS - EOS M

                  Na M1 z adapterem po podpięciu 85tki była masakra także odpuściłem
                  ^_^

                  Komentarz

                  • latant
                    Początki nałogu
                    • 2009
                    • 410

                    #10
                    Odp: Adapter EOS - EOS M

                    Zamieszczone przez Anvil
                    Na M1 z adapterem po podpięciu 85tki była masakra także odpuściłem
                    Masakra czego, kotleta mielonego? Poproszę o jakiś konkret.
                    CMEHA - reszta to upgrade

                    Komentarz

                    • pan.kolega
                      Pełne uzależnienie
                      • 2008
                      • 2817

                      #11
                      Odp: Adapter EOS - EOS M

                      Zamieszczone przez Anvil
                      Na M1 z adapterem po podpięciu 85tki była masakra także odpuściłem
                      U mnie nie ma maszkary. Któryś element Twojego zestawu jest zepsuty.
                      I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

                      Komentarz

                      • Anvil
                        • 2010
                        • 1

                        #12
                        Odp: Adapter EOS - EOS M

                        Może dla jednego jest szybko dla innego wolno. Ogólnie Canon M to nie jest żaden demon szybkości.
                        ^_^

                        Komentarz

                        • jungler432
                          • 2017
                          • 2

                          #13
                          Odp: Adapter EOS - EOS M

                          No nie jest miałem go i nie byłem z tego faktu zadowolony
                          Profesjonalne zdjęcia korporacyjne Warszawa
                          Meble używane Warszawa
                          Wycinanie liter z folii Poznań

                          Komentarz

                          • mkev
                            Coś już napisał
                            • 2010
                            • 57

                            #14
                            Odp: Adapter EOS - EOS M

                            a jak pozostałe M-ki się mają? Zwykła "M" może jest kiepska ze względu na chorobę dziecięcą? Inne być może zostały już poprawione?
                            przechodzę na ciemną stronę mocy. I Can.

                            Komentarz

                            • jungler432
                              • 2017
                              • 2

                              #15
                              Odp: Adapter EOS - EOS M

                              Moim zdaniem zostały ale obawiam się że to tylko tzw. efekt placebo
                              Profesjonalne zdjęcia korporacyjne Warszawa
                              Meble używane Warszawa
                              Wycinanie liter z folii Poznań

                              Komentarz

                              Pracuję...