Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • wojkij
    Pełne uzależnienie
    • 2007
    • 1915

    #901
    Zamieszczone przez yellowpliszka
    Rozmawialem dzis z czlowiekiem ze sklepu, powiedzial ze dzisiejsze PC-ty nie ustepuja zbyt wiele MAC-om. Moze jednak nie warto wywalac tyle kasy i kupic innego PC-eta? Jakie sa wasze opinie po przesiadce?
    Nie wywalaj. Maki to teraz zwykłe pecety w ładnym opakowaniu i mocno zawyżonej cenie za +5 do lansu. Wszystkie mity o genialnej wydajności w foto/wideo powstały w czasach powerpc i kaszaniastych windowsów.

    W erze 64bitowego win7 pc będzie i tańszy i wydajniejszy(cs4 nie ma pełnego wsparcia dla 64bit na macu). Już nawet nie wspominając że za cene maca kupisz pceta z o wiele lepszymi bebechami.

    Zamieszczone przez kjoanna
    Appla nie kupuje sie tylko na parametrow ale przede wszystkim dla systemu.

    A teraz czekam na flejm ze strony sekty . I uprzedzając argumenty - kupę lat używałem imaca.
    Ostatnio edytowany przez wojkij; 11622.
    www.kwapisz.org

    Komentarz

    • yellowpliszka
      Zablokowany
      • 2009
      • 266

      #902
      Zamieszczone przez kainart
      Jak masz monitor to ja Ci proponuje mini ;-)
      Wymienić ram na 4 gb i dysk na 7600 rpm i będzie miodzio
      Ja używam z CS4 + Lightroom i wygoda pracy jest naprawdę zacna
      Dopiero FCS przy HD dopomina się o coś mocniejszego :-)
      Nie napisałeś o jakim maku mowa więc trudno coś więcej powiedzieć
      Mysle o modelu identycznym jak:

      Co o tym mysliecie?

      Komentarz

      • trufel
        Dopiero zaczyna
        • 2008
        • 47

        #903
        dzisiejsze pc-ty nie ustępują makom... pomijając fakt że jest to gadka typowego kolesia z Vobisa na przykład to:
        konfiguracją tak, ale obsługą - bez porównania.
        dla mnie komputer to system + łatwa obsługa, komfort pracy.
        mam w domu już 2 maki i nie wiem co to są wirusy czy jakieś antywirusy itp., problemy z systemem, jakieś durne sterowniki ? błędy? czegoś nie można znaleźć, itd. system pracuje dwa lata , nadal odpala się w 20 sekund, szukam pliku po nazwie / literce w 2 sekundy, zostawiam w uśpieniu na miesiąc, 10 aplikacji uruchomionych jednocześnie to normalka, rozpoznaje 95% urządzeń od wyszukanej drukarki po rzutniki. porównaj teraz to do windowsa.
        wyświetlanie grafiki i obróbka super, one po to są. co widzisz tak masz.
        ja akurat bardzo często przygotowuję zdjęcia do druku (czasem kilkaset w dwa dni) i wiem co piszę.
        czy szkoda wywalać kasę? to nie "wywalanie" tylko ułatwienie sobie życia.
        pracuję na przeciętnym 2.4GHZ 2gb ramu i zwalnia dopiero przy ogromnych tiffach a więc Twoja pierwsza propozycja wystarczy spokojnie.
        to są dwa różne światy obsługi komputera, przy czym windows to katowanie siebie, bliskich i kolegów informatyków.
        oczywiście jabłka mają też minusy, zazwyczaj z napędem, kiepskie są te wbudowane nagrywarki, trzeba lepsze płyty kupować, a nie no name po 50 groszy. no i są jednak drogie.
        ale dla mnie warto... nawet się nie zastanawiaj jeśli budżet pozwala. To że u nas króluje windows wynika z tego że 1.cena 2.ciemnogród.
        I tyle w tym temacie.
        PS: Jaki lans? Chodzi Ci o to, że mają dobry design przy okazji? No i bardzo dobrze. To są dwa różne systemy, nie chodzi tylko o konfigurację.

        Komentarz

        • wojkij
          Pełne uzależnienie
          • 2007
          • 1915

          #904
          proc http://www.ceneo.pl/1993326 1000pln
          grafa(tu nawet lepsza) http://www.ceneo.pl/2221349 300pln
          dysk http://www.ceneo.pl/1594893 250pln
          3gb ramu http://www.ceneo.pl/2128002 400pln
          płyta główna http://www.ceneo.pl/2087239 840pln
          dvd http://www.ceneo.pl/1764128 110pln
          obudowa http://www.ceneo.pl/693614 150pln (jak ktoś bardzo pragnie uciech wizualnych to można kupić bude lian-li za 800pln i będzie równie ładny co mac)
          zasilacz http://www.ceneo.pl/1246938 210pln
          win7 http://www.ceneo.pl/4433948 350pln

          Suma - 3610pln. Nijak się to ma do 8k(w polskich sklepach) za tego maca.

          Btw - za te 4k można złożyć fajniejszy zestaw, wzorowałem się na podzespołach z powyższego linka.

          Zamieszczone przez trufel
          to są dwa różne światy obsługi komputera, przy czym windows to katowanie siebie, bliskich i kolegów informatyków
          Średnio uzdolniony orangutan poradził by sobie z obsługa windowsa, wiele się zmieniło od czasów win95. Dwa, trzy programy do instalacji na początku, z godzina na optymalizacje i tyle. System hulać będzie latami. Taniej, wydajniej, optymalnej i kompatybilnej z oceanem oprogramowania.
          Ostatnio edytowany przez wojkij; 11622.
          www.kwapisz.org

          Komentarz

          • _igi
            Pełne uzależnienie
            • 2008
            • 2035

            #905
            Moim zdaniem Mac'i to komputer dla jełopów, po prostu. I mówię to jako użytkownik. Mac'a kupiłem dlatego, że mam szczerze gdzieś, jaka karta grafiki w nim siedzi, czy coś.

            Troszkę czasu temu, mój leciwy już PowerBook G4 17" był szybszy, niż nowiutki HP Pavillion DV7 mojej dziewczyny, z 2,4GHZ C2D i 3gb RAM'u.

            Przestał mi odpowiadać, zamieniłem na nowszy model. Mam 2,2GHz 4GB RAM i 320gb dysku i coś takiego pozwala na spokojne łyknięcie 800-900 megabajtowego tiff'a i pracę z pędzelkiem 2500px w fotoszopie. I nie muszę się martwić o wirusiki, stabilność, etc.

            Tylko od razu uprzedzę - SuperDrive ssie - u mnie sie rozwalił właśnie i planuję wrzucenie do laptopa drugiego dysku 320gb.

            W sumie to tylko tyle mogę napisać, po trzech latach używania tego systemu. Ot, taki zwykły komputer. Tylko, że nie trzeba o niego dbać ;P
            !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
            Zamieszczone przez wojkij
            Średnio uzdolniony orangutan poradził by sobie z obsługa windowsa, wiele się zmieniło od czasów win95. Dwa, trzy programy do instalacji na początku, z godzina na optymalizacje i tyle. System hulać będzie latami. Taniej, wydajniej, optymalnej i kompatybilnej z oceanem oprogramowania.
            Szczerze, to jedynym programem, jaki mi nie chciał pójść na MAC'u to była wtyczka do HDR'ów przez MMM zrobiona. Nawet, z ciekawości zainstalowałem sobie na komputerku Windows. Wygląda... ciekawie, na pewno inaczej, jak Mac OS. Oba są w porządku, ja wolę Findera zamiast Explorera, dock'a zamiast paska startu, koncept górnej belki i po prostu no, idiotoodporność. Do tego jak jedna aplikacja wisi, reszta może spokojnie pracować. Nawet, jeśli sypnął się Finder, czyli oprawa graficzna całego systemu. Wystarczy kliknąć "relaunch"
            Ostatnio edytowany przez _igi; 15112. Powód: Automerged Doublepost
            5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

            Komentarz

            • trufel
              Dopiero zaczyna
              • 2008
              • 47

              #906
              qui pro quo, można i na maszynie pisać.
              wszystko zależy od tego co się chce i co się lubi.
              Już wiem, że ta dyskusja będzie miała tylko taką puentę.
              Już miałem napisane dokładnie to samo co _igi.

              Ja się nie znam i nie będę polemizował. Bo odkąd mam Maka nie interesuję się już komputerami. Po prostu ich używam z satysfakcją. Nie mam innego argumentu.

              Komentarz

              • yogi-bear
                Początki nałogu
                • 2005
                • 366

                #907
                Zamieszczone przez trufel
                Ja się nie znam i nie będę polemizował. Bo odkąd mam Maka nie interesuję się już komputerami. Po prostu ich używam z satysfakcją. Nie mam innego argumentu.
                Na forum nie odzywam się od dawna ale tak trafne podsumowanie że... musiałem przybić "piątkę"! Sam, używając Maka, stałem się spokojniejszym człowiekiem.

                Komentarz

                • rauf
                  Początki nałogu
                  • 2008
                  • 371

                  #908
                  Zamieszczone przez yogi-bear
                  Na forum nie odzywam się od dawna ale tak trafne podsumowanie że... musiałem przybić "piątkę"! Sam, używając Maka, stałem się spokojniejszym człowiekiem.
                  Ja już też jestem spokojny, ale bardziej z otumanienia...
                  To co dzisiaj zafundował mi PC (zadbany!) z Vegas x64 z gubieniem klipów, zwisami, wk ońcu niemożnością odpalenia...pół dnia grzebania po rejestrze, reinstalki, cały NET frame jeszcze raz, sprawdzanie kodeków, jakieś babole coraz to nowe...

                  Fukc, zrobiłem, ale jakim kosztem? I kiedy znowu będe musiał zamienić się w domowego helpdeska...

                  Nie wiem, ale profile + FCP + no właśnie co jeszcze?? CO jeszcze dostane jak pójdę po japco?
                  papa 5D2 | EOS R | RF 24-105 L IS NANO| Sigma 15 | EF 24 L II | EF 16-35 L II | EF 50 L |EF 70-300 IS II NANO | TS-E 24 II

                  Komentarz

                  • _igi
                    Pełne uzależnienie
                    • 2008
                    • 2035

                    #909
                    Spokój, stabilność pracy i szybkość pracy. Bo ogólnie, te skróty jakieś bardziej przejrzyste są a klikanie w interfejs idzie płynnie, co generalnie podnosi poziom komfortu używania.

                    Tylko te "gwiazdki" na forum.... ; P

                    I na marginesie, staraj się jednak unikać forum MyApple, Z forum o makach zrobiło się forum dziwnej sekty starającej mówić się w dziwny sposób i idącej pod prąd, jeśli jesteś z Warszawy - tutaj używa się na takie zjawisko określenia "banany", albo "chmielna". Sorka, ale po temacie na osiem stron "palenie zabija nie tylko ciebie ale i twój komputer" czy "różnica między użytkownikami Windowsa a Mac'a", gdzie windowsowiec to zacofany jełop w jaskini, a jabłkoludek - fajny, młody, wyluzowany chłopaczek który na luzie podchodzi do zycia i wali kiczowate efekty w Keynote na prezentacjach :E
                    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

                    Komentarz

                    • kjoanna
                      Początki nałogu
                      • 2006
                      • 494

                      #910
                      Zamieszczone przez trufel
                      Ja się nie znam i nie będę polemizował. Bo odkąd mam Maka nie interesuję się już komputerami. Po prostu ich używam z satysfakcją. Nie mam innego argumentu.
                      Amen

                      CB

                      Komentarz

                      • gadget_zary
                        Pełne uzależnienie
                        • 2008
                        • 1046

                        #911
                        btw. Mac OS X można zainstalować także na normalnym pc ;] z tym że nie jest to do końca legalne gdyż łamie zasady licencji apple.

                        Komentarz

                        • Nesla
                          Bywalec
                          • 2009
                          • 107

                          #912
                          Przesiadka na Maca to moim zdaniem decyzja nie podlegajaca watpliwosciom. Wiec popieram, ze zastanawiasz sie nad tym KTOREGO Maca wybrac, a nie CZY wybrac Maca czy PCta. Nie wiem na jakim poziomie zaawansowania fotograficznego jestes, ale moim zdaniem wystarczy ci pierwsza opcja. Ja mam I-Maca z 2GB ram i 1TB zewnetrzny dysk i smiga jak burza na Lightroomie i PS4, Illustratorze i I-Movie. Przerabiam mniej wiecej 600GB RAWow rocznie.

                          Komentarz

                          • tom517
                            Uzależniony
                            • 2007
                            • 495

                            #913
                            Jako posiadacz dwóch systemów dodam tylko że dla mnie Mac sprawdza się jako mały notebook. O takich parametrach 13" notebooków w tej cenie za bardzo nie widziałem. Jeśli chodzi o PC to mam z Win7, też zastanawiałem się nad Maciem, ale raz na rok nachodzi mnie żeby w coś zagrać i zostałem z Windowsem. Największa zaleta Maców to dla mnie cisza no i może wygląd . W takim Photoshopie pracuje się niemal identycznie więc róznicy nie widzę. Ale zwykłego PC przy pewnych nakładach da się wyciszyć do poziomu Maca . Dodatkowo Win7 to dla mnie coś pomiędzy Leopardem a XP.
                            Ostatnio edytowany przez tom517; 11267.

                            Komentarz

                            • dinderi
                              Pełne uzależnienie
                              • 2009
                              • 3028

                              #914
                              Z moich subiektywnych obserwacji wynika, że problemy z PC zaczynają się kiedy:
                              - składamy "na rympał", bez wnikania w specyfikacje
                              - podkręcamy wydajność powyżej założeń producenta
                              - instalujemy nielegalne oprogramowanie
                              Każdy system ma swoje wady i zalety, jeśli ktoś lubi Mac'a i jak dla mnie "dyskusyjną" (i jak dla mnie nie do końca "legalną") politykę licencyjną firmy Apple, to dlaczego ma tego nie używać?
                              Co do antywirusa, to ostatnio rozmawiałem z kolegami informatykami i padło zdanie "Nie no, napisać wirusa na Mac'a? Da się bez problemu, ale to przecież wstyd"
                              System z Mac'a można zainstalowac na pc-cie http://forum.osx86scene.com/viewtopic.php?f=16&t=2008/ A obecne Maki to już niestety zwykłe, dobrze skonfigurowane pecety, w lepszej obudowie. Jak dla mnie, nie warte tej kwoty, zwłascza, że nie trzeba być super orłem, żeby złożyć sobie samem równie dobry sprzęt, za połowę ceny. A onanizm sprzetowy mi przeszedł, po zakupie pierwszej eLki
                              Ostatnio edytowany przez dinderi; 28157.
                              Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
                              09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

                              ---Moje zdjecia na FB---

                              Komentarz

                              • sebcio80
                                Pełne uzależnienie
                                • 2005
                                • 2655

                                #915
                                a co z ta istalacja OSX na PC?
                                Moje wątki na forum: sport | fashion
                                | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

                                Komentarz

                                Pracuję...