Odświeżę nieco temat - potrzebny mi pasek nadgarstkowy do 7D z gripem. Co z oferty jest aktualnie godne uwagi ?
X
-
Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII -
Używam od lat.Pasek Handstrap Canona jednocześnie z normalnym szerokim Lowepro,jednocześnie wpiętym w body.
Głównie dlatego że mogę w rozlużnionej półotwartej dłoni nieść aparat[Pasek szyjny wolny.]
Lubię streetfoto i po 2godz włóczęgi bez handstrapu dostawałem skurczu w dłoni
[a raczej łapie bo duży jestem]Komentarz
-
Mam podobnie, pasek Lowepro plus Hand Strap, jak dla mnie idealne zestawienie.Canon
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...Komentarz
-
najlepiej CanonaKomentarz
-
Do gripa firmowy faktycznie najlepszy.
Ale warto też kupić do 7-ki (bo to jednak klocek) również mocowany do gwintu statywowego, np. taki:
Wydatek skromny a ulga niesamowita.
Jedyna mała wada to konieczność poluzowania mocowania przy wymianie baterii (przy pracy bez gripa) bo mocowanie trochę blokuje drzwiczki od komory baterii.
Pozdrawiam Andrzej
@ Robson: pozdrowienia szczególne :-)Ostatnio edytowany przez andrzej3k; 18601.Komentarz
-
Też tak mi sie wydawało, że oryginalny E1 to najlepszy wybór, tylko co w sytuacji gdy przyjdzie zdjąć gripa ?Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXIIKomentarz
-
Nie no oczywiście, nie zrozumieliśmy się. Canon E1 jest tylko i wyłącznie do zestawu z gripem. Chodziło mi o to, że model E2 jest zaopatrzony w śrubę i można go używać w obydwu sytuacjach czyli zarówno z gripem jak i bez niego
Szkoda tylko, ze nikt nie pomyślał o tym, zeby tą śrubę mocująca zrobić odpinaną
Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXIIKomentarz
-
tak jak kolega wyżej napisał: kupujesz jakieś chińskie badziewie z Alledrogo i używasz z tego tylko śruby statywowej, która też ma mocowanie paskaKomentarz
-
Mam jeszcze jedno pytanie - co sadzicie o takim rozwiazaniu :
wydaje sie solidny i dość uniwersalny oraz w dobrej cenie.Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXIIKomentarz
-
Jak dla mnie to wadą sa klamerki do szybkiego wypinania.Wole proste przewlekane.W ogóle to kazdy handstrap przy obsłudze przycisków obok pryzmatu na górnej powierzchni umieszczonych,przeszkadza.Trzeba go skręcać " na siłę".Jeśli się wypnie..
Używałem szybkozłączek niegdyś do pasków naszyjnych.Długo zresztą.Ale po dwóch przypadkach złapania aparatu na wysokości kolan ,żona na moją prośbę wycięła szybkozłączki,pasek zeszyła i sobie przewlekam lub wywlekam.Bo takie chwyty to nie na moje nerwy.Sprzączki otwierałem [nieumyślnie] sam, podchodząc w skałkach chciałem powstrzymać "bujanie" się aparatu i złapałem pasek w miejscu sprzączki.Wina moja,ale kara zdała mi sie zbyt surowa.Komentarz
-
Staram sie porównać kontrukcyjnie w/w hand strap f-my Mattin do Canona E1 pod wzgledem funkcjonalności i bezpieczeństwa bądź co bądź drogiego sprzętu. Moze ktoś miał do czynienia z podobną konstrukcją ?Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXIIKomentarz
-
Moze ktoś wrzuci opinię nt. korzystania i użytkowania Canon E1.Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXIIKomentarz
-
to działa inaczej niż pasek CanonaMam jeszcze jedno pytanie - co sadzicie o takim rozwiazaniu :
wydaje sie solidny i dość uniwersalny oraz w dobrej cenie.
jeśli nie zmieniasz szkieł, to to z linku będzie idealne
Komentarz
-
I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce itKomentarz
-
gdy przychodzi zdjąć gripa to.... jest trochę zabawy
także lepiej tego czasami nie robić.
najlepiej mieć dwa body: jedno duże z gripem i paskami, drugie małe bez gripa i pasków :wink:
co jeszcze chcesz wiedzieć?
przecież już było tu sporo opinii na temat E1 - świetna sprawa, świetnie poprawia ergonomię, nie blokuje statywu, ale wymaga gripa.
stosuję E1 od lat - z odpinanym paskiem domke canon professional - i baaaardzo sobie chwalę
a sam pasek dopinam stosunkowo rzadko.
nawet na wakacjach i na plaży - aparat jest z odpiętym paskiem, ale z gripem i z E1.
pozdro.,
m.
__________________
Komentarz
Komentarz