Dzięki Panowie za opinię - o to mi właśnie chodziło. Najprostsze i skuteczne rozwiązanie to jest to czego mi potrzeba. Biorę oryginał E1 i już
X
-
Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII -
-
Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXIIKomentarz
-
No i wreszcie przetestowałem przez 2 tyg. hand strap E1. Jest naprawdę fajny i dokładnie taki jak być powinien. W dodatku udało mi się znależć za 75zł a nie za 100-110zł jak w niektórych sklepach stacjonarnych. Zastanawiam się czy można gdzies dokupić luzem taki uchwyt ze śrubą, tak żeby dało się go równiez montować po zdjęciu gripa na aparat w miejsce statywowe. Może ktoś już ten temat przerabiał ?Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXIIKomentarz
-
Czy jest jakiś sposób żeby zamontować pasek nadgarstkowy i pasek na szyję jednocześnie? Dzięki za odpowiedźKomentarz
-
Pasek o konstrukcji takiej jak ten:
można podpiąć równocześnie z tradycyjnym paskiem, tyle że aparat będzie wisiał na szyi uchwytem w dół.I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce itKomentarz
-
A nie da się zrobić czegoś takiego z oryginalnym e1? Albo z jakimś zamiennikiem, ale montowanym do uchwytu na pasek w gripie, a nie do łącza statywowego. No i czy nie da się zrobić tak, żeby aparat wisiał w "normalnej" pozycji?Pasek o konstrukcji takiej jak ten:
można podpiąć równocześnie z tradycyjnym paskiem, tyle że aparat będzie wisiał na szyi uchwytem w dół.
apbKomentarz
-
Komentarz
-
Co racja to racja
I jeszcze jedna sprawa. Znasz/cie może jakiś dobrej jakości zamiennik oryginalnego e1 (nie mylić z e2). Spotkałem się z modelami z firmy JJC i PHOTTIX, jednak nigdzie nie znalazłem opinie na ich temat.Komentarz
-
Nie ma problemu z jednoczesnym podpięciem oryginalnego czy też innego paska na szyję i handstrapa,tak aby wisiał w pozycji normalnej.Handstrap Canona ma uchwyt pozwalający na takie połączenie.[blaszka ze szczelinami].Używam od lat.
Można wpiąć się paskiem szyjnym bez tej blaszki,za pętlę paska handstrapa również.
No po co szukać zamiennika?Eksperymenty ze sprzętem wartości xxxxx dla ilu zł?Komentarz
-
jest możliwość zamontowania jednocześnie
jeśli masz oryginalny Handstrap
najpierw odpinasz pasek na szyję z lewego ucha
potem w/g tej instrukcji
zapinasz handstrapa
potem za pozostawione ucho widoczne na rysunku 2 z powyższej instrukcji zapinasz zwykły pasek
pzdr teoretyków
o, janmar mnie wyprzedził.Ostatnio edytowany przez enter; 3349.Komentarz
-
Mam "chinola". Model z podwójnymi, "trójkątnymi" paskiami, mocowaniem pasa naszyjnego i centralnym gniazdem statywu.
Wrażenia z użycia:
- z dopiętym paskiem "naszyjnym" jest niewygodnie. Nie to, że się nie da - tak go zacząłem używać i po odpięciu jest zdecydowanie lepiej.
- dostęp do akumulatora to różnica rzędu 1 sekundy. Czyli nie robi problemu.
- mocowanie do statywu jest "możliwe" ale nie jest równie dobre jak bez płytki paska. Do poważniejszych zdjęć nie polecam. Testowane z płytkami Manfrotto i tanim Hama.
- jakość taniego chinola jest na granicy. Aparat nie poleci, ale paski nie są super-stabilne, skórka jest delikatna i łatwo się rwie, blokadki pasków ślizgają się nieco za lekko.
- koncepcja 2 (ułożonych w trójkąt) pasków jest niezła - daje pewnośc, że aparat nie dupnie przypadkowo.
- taka opcja noszenia aparatu / obiektywu jest ściśle związana z typem pracy. Idealna do reporterki, ale "absolutnie wykluczona" jest zmiana obiektywów. Jeden obiektyw i filtr, brak szans na użycie ręki-aparatu do przytrzymania się czegoś, zmiany filtrów etc. Coś do wejścia w tłum i stukania fotek tym co mamy w prawej ręce.
NIE JEST to produkt dobrze dopracowany - tym niemniej daje się spokojnie używać i nie zamierzam na razie kupować innego - funkcjonalnie idea jest OK, jak padnie - kolejny kupię innej marki. W sumie - jednak polecam
Z przyzwyczajenia CanonKomentarz
-
przecież oryginalny E1 z definicji przypina się równocześnie z paskiem na szyję i aparat wisi w pozycji normalnej (a "podwójne oczko" wchodzi w skład zestawu E1).
pozdro.,
m.
__________________
Komentarz
-
Dokładnie tak jest - sprzączka jest potrójna i nie ma żadnego problemu.
Używam 5DII z oryginalnym hand strapem E-1 i dodatkowo paskiem neoprenowym MATIN - duża wygoda
Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXIIKomentarz
-
Komentarz
Komentarz