X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • gietrzy
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 5727

    #61
    A must lens!

    the silence is deafening

    Komentarz

    • OrzelPiotr
      Początki nałogu
      • 2009
      • 350

      #62
      Odświeżam temat - ktoś posiada już to szkiełko bo jestem ciekaw jak to śmiga i druga sprawa jak wygląda historia z poprawnością egzemplarzy.
      7D+BGE7, 10-22, 24-105L, 100L, 70-200L II, TCx2III, 580II.

      Komentarz

      • gietrzy
        Pełne uzależnienie
        • 2004
        • 5727

        #63
        Oprócz obejrzenia obrazków proponuję przeczytać tekst.
        !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
        Zamieszczone przez gietrzy
        Oprócz obejrzenia obrazków proponuję przeczytać tekst.

        Ostatnio edytowany przez gietrzy; 120. Powód: Automerged Doublepost
        the silence is deafening

        Komentarz

        • OrzelPiotr
          Początki nałogu
          • 2009
          • 350

          #64
          Fotki super - tylko tak jak pisałem, martwią mnie informacje o różnej jakości poszczególnych modeli.
          !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
          Za wiele info to tam nie ma - może poza faktem, że wg gościa bije canona 10-22.
          !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
          Chyba będzie trzeba zaryzykować i kupić.
          Ostatnio edytowany przez OrzelPiotr; 29007. Powód: Automerged Doublepost
          7D+BGE7, 10-22, 24-105L, 100L, 70-200L II, TCx2III, 580II.

          Komentarz

          • dziobolek
            Pełne uzależnienie
            • 2008
            • 2634

            #65
            Zamieszczone przez OrzelPiotr
            Fotki super - tylko tak jak pisałem, martwią mnie informacje o różnej jakości poszczególnych modeli.
            !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
            Za wiele info to tam nie ma - może poza faktem, że wg gościa bije canona 10-22.
            !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
            Chyba będzie trzeba zaryzykować i kupić.
            Bić może i bije, ale polara na niego nie założysz.

            Pozdrówka!
            "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
            Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

            50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
            tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

            Komentarz

            • OrzelPiotr
              Początki nałogu
              • 2009
              • 350

              #66
              Prawdę mówiąc bardziej mnie martwi brak możliwości założenia UV - źle się czyści wystające soczewki.
              7D+BGE7, 10-22, 24-105L, 100L, 70-200L II, TCx2III, 580II.

              Komentarz

              • christof
                Bywalec
                • 2007
                • 203

                #67
                Zamieszczone przez OrzelPiotr
                Prawdę mówiąc bardziej mnie martwi brak możliwości założenia UV - źle się czyści wystające soczewki.
                Naprawdę? W żadnym moim szkle nie używam filtrów UV i od 4 lat nie mam problemu z czyszczeniem... Mnie by bardziej martwił brak możliwości szarej połówki.
                plfoto|Makro na c-b |Krajobrazy na c-b

                Komentarz

                • MariuszJ
                  Pełne uzależnienie
                  • 2009
                  • 1697

                  #68
                  Zamieszczone przez dziobolek
                  Bić może i bije, ale polara na niego nie założysz.

                  Pozdrówka!
                  Tylko naprawdę odważni zakładają polar na tak szerokie szkło.
                  Ale szara połówka bardzo się przydaje.
                  Holder również może sprawiać kłopoty.
                  Entuzjastyczny Neofita

                  Komentarz

                  • tezmarek
                    Uzależniony
                    • 2009
                    • 840

                    #69
                    Zamieszczone przez MariuszJ
                    Tylko naprawdę odważni zakładają polar na tak szerokie szkło.
                    Ale szara połówka bardzo się przydaje.
                    Holder również może sprawiać kłopoty.
                    Na 10mm z polarem faktycznie często niebo wygląda nieco dziwnie, ale... jak się pokombinuje i wykorzysta naturalną winietę (w środku przyciemnienie od polara, w rogach od winiety), to niejednorodność jasności jest mniejsza...

                    Te szkła (Sigma 8-16 i Canon 10-22) są na tyle różne, że aż tak mocno ze sobą nie konkurują. Wydaje mi się, (bo akurat tej Sigmy nigdy nie miałem zapiętej), że 8-16 to UWA do szczególnych zadań (bardzo szeroka i mocno ciemna), a Canon do ogólnego stosowania (na 22mm da się tym fotografować również ludzi poza centrum kadru...
                    Miło, że jest w czym wybierać...

                    Komentarz

                    • Kubak82
                      Pełne uzależnienie
                      • 2006
                      • 2348

                      #70
                      Zamieszczone przez MariuszJ
                      Ale szara połówka bardzo się przydaje.
                      Holder również może sprawiać kłopoty.
                      da sie na sigmie 12-24 na FF wiec na 8-16 tez pewnie da rade :-) .. tyle ze trzeba zainwestowac w x-pro :-) .. ja wlasnie koncze robic mocowanie do holdera ale juz wiem ze nie winietuje i jest uzywalny w calym zakresie (a 12-24 jest szersza o kilka stopni) :-)

                      Komentarz

                      • Sunders
                        Pełne uzależnienie
                        • 2009
                        • 2746

                        #71
                        Zamieszczone przez paweleverest
                        Tradycyjna musztarda sigmowska Kiedy oni wreszcie nauczą sie robić neutralnie kolorystyczne/.../obiektywy
                        paweleverest czy nadal podtrzymujesz tą opinię
                        http://maciejko.net/cbsearch/ :wink:

                        Komentarz

                        • paweleverest
                          Pełne uzależnienie
                          • 2006
                          • 1138

                          #72
                          Nie nie podtrzymuje !! ( tamta opinia była na podstawie jakiegoś sampla, który teraz się nie otwiera w tym wątku ) Użytkuje to szkło od lipca i wg mnie to jeden z najlepszych szerokich kątów wogóle ( nie patrząc nawet na typ matrycy do której pasuje -tzn uważam że lepszy obrazek dostaniemy z np 40d + 8-16 niż 5d + 12-24 ). Z przykrością też niestety przyjdzie mi w niedługim czasie rozstanie z tym obiektywem ponieważ wracam powoli na pełną klatkę .

                          Komentarz

                          • Sunders
                            Pełne uzależnienie
                            • 2009
                            • 2746

                            #73
                            Zamieszczone przez paweleverest
                            wg mnie to jeden z najlepszych szerokich kątów wogóle ( nie patrząc nawet na typ matrycy do której pasuje -tzn uważam że lepszy obrazek dostaniemy z np 40d + 8-16 niż 5d + 12-24 ). Z przykrością też niestety przyjdzie mi w niedługim czasie rozstanie z tym obiektywem ponieważ wracam powoli na pełną klatkę .
                            To czym go zastąpisz na FF?
                            http://maciejko.net/cbsearch/ :wink:

                            Komentarz

                            • paweleverest
                              Pełne uzależnienie
                              • 2006
                              • 1138

                              #74
                              Na FF mam trochę inną koncepcje - na dole 17-40 - z większej szerokości chwilowo rezygnuje.

                              Komentarz

                              • RTSiak
                                Uzależniony
                                • 2010
                                • 635

                                #75
                                Odp: Sigma 8-16 na 7D

                                odkopuje

                                Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś w końcu miał okazję podpiąć to szkło do APS-H?? Jeśli tak to jak się sprawowało? (nie pogardzę jakimś samplem;]) Ale najważniejsze to jak użytkownicy oceniają ten obiektyw po dłuższym czasie użytkowania? Czy wszystko jest ok, nic się nie psuje itd ??

                                Komentarz

                                Pracuję...