X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • snowboarder
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 1358

    #16
    Zamieszczone przez Czacha
    ... masz ten sam styl co on
    poddaje sie...

    Komentarz

    • kavoo
      Zablokowany
      • 2004
      • 1173

      #17
      Zamieszczone przez Czacha
      ale kavoo slusznie zauwazyl... masz ten sam styl co on
      Ja? ;-)

      Komentarz

      • Czacha
        fotograf
        • 2004
        • 4868

        #18
        siet.. muflon
        https://www.piotrczechowski.pl

        Komentarz

        • fredi
          Bywalec
          • 2005
          • 153

          #19
          Zamieszczone przez Czacha
          snowboarder, fotkom tego goscia nie mozna zarzucic nic oprocz braku polotu - ale kavoo slusznie zauwazyl... masz ten sam styl co on a wpierwszej focie ktora pokazales chodzi o LINIE i geometrie...
          Faktycznie moze to nie miejsce, bo sie oftopic zrobil, ale oczywiscie ze ma sens. To ze ludzie roznia sie w opiniach nigdy nie bylo przeszkoda aby prowadzili na ten temat dyskusje, i dzieki bogu.

          Widze ze opatrzyles nastepne zdania emoticonami, ale mimo wszytko napisze. to nie ten styl zupelnie, pojawiaja sie podobne rzeczy na fotografii, ale to nic nie znaczy. Co do foty z liniami i geometra... prawda, ale to jest wrzucone ad hoc, facet widzial takie swietne zdjecia i on tez jedno podobnwe chcial zrobic. Takie mam wrazenie, ze nie jest to jakas spojna wizja artystyczna, tylko wycyzelowane hobby czlowieka bez wiekszego talentu. Zreszta chwala mu za to ze zyje z tego co kocha, tez bym tak chcial
          Ostatnio edytowany przez fredi; 1550.

          Komentarz

          • akustyk
            gajowy
            • 2004
            • 12158

            #20
            snoboarder, bez urazy ale nie kazdy robi zdjecia ktore maja byc tylko ostre i kolorowe. a zdjecia Reichmana sa troche w innych klimatach i o co innego w nich chodzi. jak nie rozumiesz, to nie krytykuj

            jak na przyrode fotografowana okiem reportera (bo Reichman to przede wszystkim reporter) zdjecia sa dobre. inne niz klasyka przyrodnicza, ale nigdzie nie jest napisane, ze wszystkie fotki musza wygladac tak samo.

            zreszta, polecam obejrzec np. te zdjecia: http://www.luminous-landscape.com/lo...breaking.shtml i troche przymyslec swoje niewywazone opinie

            pomijam zupelnie fakt, ze opiniujesz zdjecia o ktorych nie wiesz po co, dla kogo, w jakim celu zostaly wykonane

            ja na ten przyklad z checia ogladam jego nowe zdjecia. nie wszystkie mnie powalaja, ale w znakomitej wiekszosci czuc dojrzaly smak fotograficzny i dobre oko. nie sa to zdjecia, ktore powiesilbym na scianie, albo z ktorych kupilbym album, ale na pewno wartosciowe
            www albo tez flickr

            Komentarz

            • akustyk
              gajowy
              • 2004
              • 12158

              #21
              aha! taka mala uwaga: przy ocenianiu zdjec sprobuj czasami uzyc czegos takiego jak wrazliwosc. nie lupka, nie katomierz, nie picker barwny tylko zwykla wrazliwosc. zdziwilbys sie, ale to pomaga czasami zrozumiec...
              www albo tez flickr

              Komentarz

              • Loki2

                #22
                zdjęcia nawet jeśli nie wybitne to ciekawe i zgodzę się z akustykiem, że facet ma poczucie fotograficznego smaku

                Komentarz

                • fredi
                  Bywalec
                  • 2005
                  • 153

                  #23
                  Zamieszczone przez akustyk
                  snoboarder, bez urazy ale nie kazdy robi zdjecia ktore maja byc tylko ostre i kolorowe. a zdjecia Reichmana sa troche w innych klimatach i o co innego w nich chodzi. jak nie rozumiesz, to nie krytykuj
                  To ja odpowiem. Ja to swietnie rozumiem, tylko nadal te zdjecia nic specjalnego soba nie reprezentuja. Tak naprawde to nie jest ani zachycajaca fotografia przyrodnicza, nie jest to tez zbior pierwszorzednych landszaftow, a z pewnoscia nie jest to dobra reporterka. To jest jakas zbiernanina ktora odpowiada wrazliwosci autora, a ktora jest w swej masie nijaka i mialka. To ze pan jest oblatany i nie wali gaf, umie wykadrowac, naswietlic, to nie jest nic wielkiego, wielkosc sie zaznacza w przekroczeniu granicy przecietnosci (w tym przypadku przecietnosci wsrod fachmanow, nie mozna rownac sie z imieniinowymi pstrykaczami bo zawsze czlowiek wyjdzie na geniusza). Z drugiej strony uczciwie przyznam ze nie widzialem calej wystawy, czy calego albumu, ale taki album czy wystawe tez trzeba miec z czego zlozyc.

                  Z drugiej strony wole juz to, niz zdjecia snowboardera szcerze mowiac Katalogownaie ptakow to po prostu nie moja bajka.

                  Zamieszczone przez akustyk
                  nie sa to zdjecia, ktore powiesilbym na scianie, albo z ktorych kupilbym album
                  O wlasnie, mozna ubierac w "dojrzale oko" i w "smak" (dyskusyjne), ale dobra fotografie chce sie miec. Tak sie sklada ze lepsza mozna znalezc w pierwszym z brzegu national geographic.

                  Komentarz

                  • muflon
                    Pełne uzależnienie
                    • 2004
                    • 6763

                    #24
                    Fredi/akustyk - ale czy wy jeszcze nie zauważyliście, że właściwie myślicie to samo, tylko kłócicie się o "sformułowanie"? ;-)
                    zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com

                    Komentarz

                    • akustyk
                      gajowy
                      • 2004
                      • 12158

                      #25
                      fredi, w zyciu nie jest tak jak na plfoto, ze o jakosci fotografa rozstrzygaja festiwale jednej pracy. Reichman to jest reporter - ktory robi duzo na w miare wysokim poziomie. on nie musi robic wybitnych. wystarczy, ze przywiezie z wyjazdu sporo zdjec dobrych - takich, ktore potem sprzeda do albumow, folderow reklamowych, gazet, itd. itp.
                      to co innego niz super popularni dzis w galeriach internetowych szopiarze, ktorzy raz na miesiac prezentuja jakies dzielo (nie chce tego nazywac fotografia), ktore powstawalo przez 3 dni ciezkiej obrobki. to co innego niz fotka jakiegos tam ptaszka, na ktorego ktos wyczekal sie w krzakach kilka godzin. to jest po prostu inny styl fotografowania. kto go nie uprawial, nie powinien sie wypowiadac jakos kategorycznie w kategoriach ocen absolutnych.

                      juz zupelnie pomijam fakt oceniania fotki albumu. bo jesli sie nie myle, to albumy ze zdjeciami krajobrazowymi i przyrodniczymi ocenic mozna, owszem, ale ogladajac pelna papierowa wersje. gdzie rozmiar i druk pokazuja co tak naprawde zdjecia sa warte. co innego JPEG na ekranie a co innego wydruk. i jesli sie nie mialo w reku albumu, to MSZ wydawanie werdyktow jest skrajnym przejawem ignorancji... moje 0.03$
                      Ostatnio edytowany przez akustyk; 984.
                      www albo tez flickr

                      Komentarz

                      • gawryl
                        Uzależniony
                        • 2004
                        • 810

                        #26
                        ja tam dalej uwazam, ze czlowiek krytykujacy (wypowiadajacy sie dany temat, po polsku) nie musi robic ,,lepszych'' prac niz oceniany autor. po prostu w tym momencie wypowiada swoje zdanie.

                        tak jest zawsze, np. Kaluzynski recenzujac filmy nigdy nie byl rezyserem, a jest jednym z bardziej znanych krytykow filmow! (swoja droga, byl to czlowiek otwarcie ganiacy tworczosc W. Gombrowicza w czasch PRL-u, a potem - gdy PRL mina- juz nie krytykowal.. czyli nie mial gosc ,,jaj'' lub... do osobistej refleksji dla kazdego, bo to OT, niech Jurek sie wypowie - on ma w podpisie Jego moraly).

                        takze nie trzeba wymagac od recenzujacego wlasnych ,,atutow'' w konkretnej dziedzinie, a raczej wczytac sie w jego spostrzezeniea, wrazliwosc, interpretacje... wowczas widac, czy ktos ma ,,jaja'' czy nie
                        350d, KIT 18-55, 50/f1.8, 100-300/f4.5-5.6 USM, 420EX. www.gawryl.pl

                        Komentarz

                        • akustyk
                          gajowy
                          • 2004
                          • 12158

                          #27
                          Zamieszczone przez gawryl
                          ja tam dalej uwazam, ze czlowiek krytykujacy (wypowiadajacy sie dany temat, po polsku) nie musi robic ,,lepszych'' prac niz oceniany autor. po prostu w tym momencie wypowiada swoje zdanie.
                          czyli w mysl zasady: "opinia jest jak ****, kazdy ja ma", na ktorej opieraja sie takie wydarzenia jak plfoto czy fototok :-) i wszyscy wiemy jak to sie przeklada na jakosc przecietnej wypowiedzi

                          a tak juz bardziej serio: oczywiscie, kazdy ma prawo do wlasnej opinii. ale jak ktos zabiera glos w sprawie jakiegos tam autorytetu (a badz co badz, Reichman pewnym autorytetem jest), to milo, gdy moze wykazac sie czyms, co pozwala wierzyc w nie bycie zupelnym ignorantem.

                          ja bym sobie osobiscie nie pozwolil na takie teksty. sa autorzy, ktorych kompletnie nie trawie i uwazam za g... wartych wbrew obiegowej opinii. ale publicznie besztac ich...? sorki, ale pachnie mi to kompleksami i polaczkowatoscia ("ja mam zle, to niech sasiadowi bedzie jeszcze gorzej"). dziekuje, postoje...
                          www albo tez flickr

                          Komentarz

                          • gawryl
                            Uzależniony
                            • 2004
                            • 810

                            #28
                            Zamieszczone przez akustyk
                            czyli w mysl zasady: "opinia jest jak ****, kazdy ja ma", na ktorej opieraja sie takie wydarzenia jak plfoto czy fototok :-) i wszyscy wiemy jak to sie przeklada na jakosc przecietnej wypowiedzi
                            serio mowiac, to chodzilo mi o ta moja druga czesc wypowiedzi, w ktorej mowi o sensownosci danej krytyki - czyli jesli jest uargumentowana solidnie, to ja przyjmujemy. to tak jak w matematyce (w ktorej jestes biegly) - jesli ktos zarzucil Ci niespojnosc, blad w rozumowaniu i solidnie to argumentuje, to nie pytasz sie go co on ma za ,,dorobek naukowy'', tylko przyjmujesz krytyke z pokora...
                            350d, KIT 18-55, 50/f1.8, 100-300/f4.5-5.6 USM, 420EX. www.gawryl.pl

                            Komentarz

                            • akustyk
                              gajowy
                              • 2004
                              • 12158

                              #29
                              Zamieszczone przez gawryl
                              serio mowiac, to chodzilo mi o ta moja druga czesc wypowiedzi, w ktorej mowi o sensownosci danej krytyki - czyli jesli jest uargumentowana solidnie, to ja przyjmujemy. to tak jak w matematyce (w ktorej jestes biegly) - jesli ktos zarzucil Ci niespojnosc, blad w rozumowaniu i solidnie to argumentuje, to nie pytasz sie go co on ma za ,,dorobek naukowy'', tylko przyjmujesz krytyke z pokora...
                              prawda, tylko, ze to jest fotografia i tutaj kryteria nie sa absolutne. no, moze poza tym forum, gdzie piksele ostre oznaczaja dobre, nieostre zle co de facto nijak ma sie do wartosciowania zdjec w kategoriach estetycznychm ktore to jednak sa w tym wypadku wazniejsze. rozmawiamy niestety o dziedzinie sztuki, ktora z definicji jest subiektywna i niemierzalna. tu nie ma implikacji pozwalajacych jednoznacznie klasyfikowac cos jako smiec lub wielkie dzielo.

                              przypomina mi to troche watek z Carter-Bressonem. niestety, prawda jest, ze nawet najwiekszy ignorant moze powiedziec, ze jakies tam zdjecia sa bezwartosciowe. i to oczywiscie tez jest opinia, zupelnie pelnoprawna. pytanie tylko: na ile ta opinia jest kwestia wyrobionego gustu o pewnej wrazliwosci a na ile po prostu kolejna rzucona lekko opinia w stylu plfoto...
                              www albo tez flickr

                              Komentarz

                              • gawryl
                                Uzależniony
                                • 2004
                                • 810

                                #30
                                Zamieszczone przez akustyk
                                prawda, tylko, ze to jest fotografia i tutaj kryteria nie sa absolutne. no, moze poza tym forum, gdzie piksele ostre oznaczaja dobre, nieostre zle co de facto nijak ma sie do wartosciowania zdjec w kategoriach estetycznychm ktore to jednak sa w tym wypadku wazniejsze. rozmawiamy niestety o dziedzinie sztuki, ktora z definicji jest subiektywna i niemierzalna. tu nie ma implikacji pozwalajacych jednoznacznie klasyfikowac cos jako smiec lub wielkie dzielo. .
                                wartosciowosc zdjecia.....htmmm....dzielo sztuki..........powazne terminy czy aby napewno jest niemierzalna? czy wlasnie kazdy glos jest liczny, a jedynie od autora zalezy, ktorymi glosami sie przejmuje? lub w ktore gusta tchcial trafic?

                                Zamieszczone przez akustyk
                                przypomina mi to troche watek z Carter-Bressonem. niestety, prawda jest, ze nawet najwiekszy ignorant moze powiedziec, ze jakies tam zdjecia sa bezwartosciowe. i to oczywiscie tez jest opinia, zupelnie pelnoprawna. pytanie tylko: na ile ta opinia jest kwestia wyrobionego gustu o pewnej wrazliwosci a na ile po prostu kolejna rzucona lekko opinia w stylu plfoto...
                                tego nigdy nie wiemy. musielibysmy znac osobiscie taka osobe. ale... moze przystanmy na chile przed krtyka, przeczytajmy ja oczami obserwatora (nie autora )...moze tez jest wartosciowa? lub po prostu dotyczy ,,innego postrzegania tematu'' (jak muzyka disco-polo i prawdziwa muzyka).

                                czyli niekoniecznei od razy wyrzucac do kosza wszystkieniechciane opinie ....
                                350d, KIT 18-55, 50/f1.8, 100-300/f4.5-5.6 USM, 420EX. www.gawryl.pl

                                Komentarz

                                Pracuję...