Z blizniaczego watku
X
-
-
Nie nauczyli sie i nie nauczą, chyba że bedą mieć kupę kasy, a podróbki nie będą połowę lub więcej tańsze. Względy ekonomiczne są najsilniejszą motywacją, a komu nie przyda się parę stówek zaoszczędzonych w kieszeni. Ja zreszta zrobiłem podobnie i kupiłem podróbkę firmy Delta. Nie miałem w rękach orginału, więc nie mogę ocenić ewentualnych różnic, ale muszę przyznać, że działa i spełnia wszystkie swoje funkcje prawidłowo. A że nie ma napisu canon, trudno, nie zależy mi na tym.Canon EOS 450D+S10-20/4,5-5,6 + C15-85 IS USM+C50/1,8+C55-250 ISKomentarz
-
A ja, zaglądałem na aukcje, zagladałem i też myślałem co z tymi "innymi", aż trafiła się aukcja na której gośc wystawił org. za 300zł kup teraz i w licytacji, tylko w momencie, gdyby ktoś zacząłby licytowac opcja kup teraz znikłaby.. No i obeszło się bez podróbki..
W sumie to myślałem nad phottixem, ale udało się..Komentarz
-
ja np. sprzedałem koledze z forum oryginał do 40d praktycznie bez śladów używania za 300zł - bo mi został i jak miał leżeć to niech chociaż pracuje.. a co do oryginału czy zamiennika - jak jakość będzie taka jak starych typu delta to sorry ale to wyrzucanie kasy, jakby było porównywalne to wtedy nie warto przepłacać.. ale to co do tej pory widziałem skłaniało mnie zawsze do canona.. nie widziałem tej chwalonej alfy - a z drugiej strony - jak kogoś stać na aparat za 10 000 to i na gripa za 1000 też
5DmkI, C85f1.2|580 EXII|Komentarz
-
no jak stac kogoś na 5d i na gripa za tysiaka-to pewnie stac go na 1D ...w moim gronie znajomych-raczej zbiera się na aparat...Komentarz
-
Cholinder jasny cena kusi i nie wiem czy nie brać, do tego jest też bateria. Będzie to dobre do 40D, czy raczej odkładać na oryginał?
Hahnel @ Amazon"Imagination is more important than knowledge." - szkoda, że brak mi tego pierwszego ...
... mój zestaw...Komentarz
-
PS. Tak wiem, że na gripach się nie oszczędza, ale Hahnel wydaje się jedną z tych firm wyjątków, tak?Cholinder jasny cena kusi i nie wiem czy nie brać, do tego jest też bateria. Będzie to dobre do 40D, czy raczej odkładać na oryginał?
Hahnel @ Amazon
EDIT: Przepraszam, miało być edit a zrobiło się quote."Imagination is more important than knowledge." - szkoda, że brak mi tego pierwszego ...
... mój zestaw...Komentarz
-
ja mam phottixa w 40d i nie moge zlego slowa powiedziec.
prawda jest, ze na poczatku musialem wyciagac baterie bo padaly. ale wyczyscilem styki w gripie, podciagnalem je troche i na chwile obecna aparat pracuje juz ponad tydzien z non stop wlaczonym gripem i nic a nic nie wyczerpuja sie baterie.
fotografia to moje hobby, niekiedy wpadna jakies pieniadze ale nie sa to kokosy.
nie potrzebuje 100% pewnosci dzialania (oryginalny grip da mi 100% pewnosci? pewnie nie) - zdjecia, ktore robie nie wymagaja tego.
jeslibym zaczal zajmowac sie fotografia na powaznie, zaczal sie z tego utrzymywac, to moj sprzet MUSIALBY byc niezawodny i pierwsze co bym zrobil to siegnal po oryginala. tu dla mnie sprawa jest jasna.
nie zarabiam - moge sobie pozwolic na zamiennik (w tym przypadku calkiem niezly zamiennik)"Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli"Komentarz
-
A jakiego gripa polecacie do 450/500d?Wiadomo - oryginał ale może jest jakiś bdb zamiennik?7d / 580 EXII / 430ex / 10-22 / 17-55 2.8 / 24-105 / 70-300 is / 50 1.4 / filtry i różne tamKomentarz
-
Jak masz kasę to bierz orginał, zawsze to pewnośc,że wszystko bedzie OK. Ja osobiście kupiłem 2x tańszą Deltę i na razie sprawuje się dobrze, ale używam dopiero od paru miesięcy. (No żeby być uczciwym,to powiem,że guma odkleiła się lekko na jednym rogu, ale kropelka super glu i trzyma.Aha, kółko nastaw działa troszke ciężej,ale nie jest to żaden problem w użytkowaniu.Poza tym OK).Canon EOS 450D+S10-20/4,5-5,6 + C15-85 IS USM+C50/1,8+C55-250 ISKomentarz
-
A tak szczerze to warto kupić gripa?A dokładnie mi chodzi o to czy naprawdę polepsza wygodę podczas fotografowania?Jak masz kasę to bierz orginał, zawsze to pewnośc,że wszystko bedzie OK. Ja osobiście kupiłem 2x tańszą Deltę i na razie sprawuje się dobrze, ale używam dopiero od paru miesięcy. (No żeby być uczciwym,to powiem,że guma odkleiła się lekko na jednym rogu, ale kropelka super glu i trzyma.Aha, kółko nastaw działa troszke ciężej,ale nie jest to żaden problem w użytkowaniu.Poza tym OK).7d / 580 EXII / 430ex / 10-22 / 17-55 2.8 / 24-105 / 70-300 is / 50 1.4 / filtry i różne tamKomentarz
-
Polepsza. I to znacznie. Ja bez gripa nie umiem trzymać aparatu teraz.
Trochę cięższy jest, ale stabilniejszy, masz pewniejszy chwyt. A z praktycznych rzeczy to możesz dwie baterie wrzucić i się nie martwisz o prąd dłuższy czas, a i pionowe kadry się lepiej robi.
Komentarz
-
Ja zakupiłem Deltę w Foto-Tip miesiąc temu do 5d - totalna porażka
Jeśli chodzi o budowę to raczej nie narzekałem jednak po 1 dniu użytkowania działał jedynie guzik migawki po odesłaniu gripa do sklepu otrzymałem rzekomo nowego, w którym spust migawki działał jak również reszta klawiszy jednak po zmianie aparatu na zdjęcia w trybie serii aparat zaczynał fixować i się wyłanczał. Odradzam każdemu tego Gripa kto choruje na serce lub ma problemy z ciśnieniem - totalna porażka
Ps. po odesłaniu gripa do firmy oraz wypisaniu świstka o zwrot kosztów do dziś nie otrzymałem żadnego maila,nowego towaru ani pieniędzy
pozdrawiam usatysfakcjonowanych posiadaczy Delty!!!Komentarz
-
Ja mam dwa 10D i 5D z gripami oryginalnymi i zero jakichkolwiek problemów odkąd zostaly kupione. Także jak ktoś jest w stanie dołożyć, to polecam oryginalne.Komentarz
-
Czy zamocowanie grip'a do body (450D) wpłynie na jakość zdjęć -(ostrość,poruszenie) -czy warto obciążać szyję,ramię - jeżeli nie zależy mi na dodatkowym prądzie - nie mam z tym problemów.50D, C28/1.8, C50/1.8, C85/1.8,C24-105, C70-200/4 ISKomentarz
Komentarz