X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • amroz
    Uzależniony
    • 2006
    • 772

    #346
    Zamieszczone przez Bangi
    Mam Meike (alpha digital) do 550d i też nic się nie dzieje, polecam!
    Ja też byłem z Meike (alpha) do 5dII zadowolony ale do czasu aż okazało się że nie za każdym razem widzi w sobie dwie baterie. Kiedy widzę w body że zaskoczył tylko jeden akumulator muszę odkręcić grip, wyciągnąć go tyle żeby styki nie stykały i z powrotem wkręcić, no i wtedy działa. Tanio ale z niedogodnościami. Coś za coś, kolejny raz kupie oryginał.
    Ostatnio edytowany przez amroz; 8596.

    Komentarz

    • Bangi
      Moderator
      • 2010
      • 5117

      #347
      odpukać jak na razie żadnych problemów czy to technicznych, czy to elektronicznych nie mam
      SAMOLOTY CB
      SAMOLOTY lotnictwo.net
      SAMOLOTY OBRÓBKA Tutorial

      Komentarz

      • Chudy
        • 2010
        • 3

        #348
        Miałem swego czasu grip Meike do 1000D i faktycznie guma zaczęła się odklejać i to już po kilku miesiącach użytkowania. Kropelka załatwiła sprawę.

        Komentarz

        • wojciech794
          Coś już napisał
          • 2011
          • 62

          #349
          Ja również posiadam grip Meike (7 miesięcy) , z moją 450-ką działa idealnie.

          Komentarz

          • ChM
            Coś już napisał
            • 2008
            • 61

            #350
            Oryginał jest zawsze lepszy, jak kogoś stać to czemu nie. Ja do 50D kupiłem zamiennik i do tego używany (Delta). Zapłaciłem 100zł, więc ok 50%ceny nowego zamiennika i 25% oryginału. Jak na razie sprawdza się, jak padnie nie będzie tak szkoda, za zaoszczędzone pieniądze można dokupić jakieś inne fanty, np dołożyć do zapasu akumulatorków, kupić zapasową kartę.

            Komentarz

            • lukasz5DmkI
              Bywalec
              • 2011
              • 223

              #351

              Czy ktoś z was używa tego gripa z 30D ? Chodzi mi o to czy grip nie powoduje zawieszania się lustra itp?Pozdrawiam

              Komentarz

              • Bolek02
                Pełne uzależnienie
                • 2010
                • 3225

                #352
                Zamieszczone przez lukasz5DmkI
                http://allegro.pl/grip-bg-e2-pilot-c...821205642.html
                Czy ktoś z was używa tego gripa z 30D ? Chodzi mi o to czy grip nie powoduje zawieszania się lustra itp?Pozdrawiam
                To nie jest tak, że zamiennik powoduje zawieszenie zawsze i z każdym body. Nie dowiesz się jak nie przetestujesz konkretnego egzemplarza.
                Jak nie chcesz mieć takiego problemu, to kup używany oryginał
                Teraz duzo więcej nie zapłacisz za BG-E2N.
                Ostatnio edytowany przez Bolek02; 34181.
                Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

                Komentarz

                • michael_key
                  Fotografujący
                  • 2009
                  • 2129

                  #353
                  Zamieszczone przez Bolek02
                  Jak nie chcesz mieć takiego problemu, to kup używany oryginał
                  Teraz duzo więcej nie zapłacisz za BG-E2N.
                  Popieram.
                  To nie 2x więcej jak choćby w przypadku Gripa do 5D2
                  Popatrz sam.

                  Komentarz

                  • teo5ooD
                    Bywalec
                    • 2009
                    • 146

                    #354
                    WARTO! sam kupiłem org i jest rewelacyjny a miałem okazje widzieć zamiennika i szit...
                    Canon 5D MK IV+grip|Canon 17-40L f/4|Canon 50 f/1.4|Canon 85 f/1.8|Canon 70-200L f/2,8|Canon 600EX-RT|Canon 430EXII|Transmiter Canon ST-E3-RT|Sigma 100 f/2.8|Canon 24-70L USM II f/2.8|

                    Komentarz

                    • natali12
                      Coś już napisał
                      • 2011
                      • 61

                      #355
                      Zamieszczone przez lukasz5DmkI
                      http://allegro.pl/grip-bg-e2-pilot-c...821205642.html
                      Czy ktoś z was używa tego gripa z 30D ? Chodzi mi o to czy grip nie powoduje zawieszania się lustra itp?Pozdrawiam
                      Nie wiem czy warto, ponieważ nie używałam jak dotąd oryginalnego, ale w mojej 30d nie spotkałam się z takim problemem. Może inaczej. Przez dwa tygodnie miałam pożyczony od kolegi identyczny grip i narobiłam ze 200 fotek. Nie zauważyłam żadnego problemu.
                      pozdrawiam
                      natali
                      **************
                      canon 30d+ Tamron 17-50 2.8 + kit + spro chęci...

                      Komentarz

                      • lucas_g
                        Coś już napisał
                        • 2008
                        • 58

                        #356
                        Witam,

                        Ja mam pytanie odnośnie zamiennika BG-E7 firmy APUTURE z aukcji poniżej:



                        Czy ktoś miał styczność z tym gripem i może napisać kilka słów??

                        Jeśli było, to proszę o info. Szukajki użyłem, ale nic nie znalazłem.

                        Pozdrawiam
                        Ostatnio edytowany przez lucas_g; 17685.

                        Komentarz

                        • gadget_zary
                          Pełne uzależnienie
                          • 2008
                          • 1046

                          #357
                          Wygląda tak samo jak inne zamienniki BG-E7 prócz profilowania pod palec na gumie (co mnie osobiście troche denerwuje w moim gripie). W tej cenie różnic raczej nie będzie zbyt znaczących.

                          Komentarz

                          • Bffist
                            Coś już napisał
                            • 2011
                            • 97

                            #358
                            Szukałem czytałem ale jakoś mało info znalazłem.
                            Potrzebuje porównanie zamiennika bg-e2 firmy Newell i Aputure.
                            Newell kusi niższą ceną i dodatkowym akumulatorem, Aputure 15zł droższy i bez dodatkowego aku. Pytanie jak z jakością ? Czy lepiej dołożyć do aputure czy lepiej newella.
                            Grip raczej do dociążenia i poprawienia chwytu. Poza tym sprzęt hobbystyczny więc nie czuję potrzeby dokładania do oryginału.

                            Komentarz

                            • Bolek02
                              Pełne uzależnienie
                              • 2010
                              • 3225

                              #359
                              Potrzebę zakupu oryginalnego gripa czujemy dopiero wtedy, gdy już inne rozwiązania zawiodły Szkoda tylko, że uczymy się na własnych błędach.
                              Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

                              Komentarz

                              • ChM
                                Coś już napisał
                                • 2008
                                • 61

                                #360
                                chyba lepiej zainwestować w coś innego

                                Do tej pory używałem tylko zamienników, tylko przy jednym (z 400D) sporadycznie, raz na miesiąc występowała zawiecha pokrętła w body, ale wystarczył reset gripa i kolejny miesiąc z głowy.
                                Teraz mam zamiennik do 50D firmy Delta, raczej rzadko używam, ze względu na wagę całości. Używałem z akumulatorkami AA, waga na całodniowe wycieczki zniechęcająca. Używam czasami i nie mam problemów.
                                Lepiej zaoszczędzić i te 300zł wydać na jakiś fajny weekend w górach. Takie jest moje zdanie/

                                Komentarz

                                Pracuję...