podstawowa zasada przesyłek - zawsze otwieramy przy kurierze, jeżeli jest paczka uszkodzona piszemy formularz reklamacji/uszkodzenia - i nie będzie problemów, jeżeli kurier poświadczy że karton był nie uszkodzony a przesyłka jest do kitu - odsyłamy do sklepu na ich koszt i czekamy aż przyślą nowy towar - no mercy
X
-
-
zgadzam się jak otrzymuje wartościowe przesyłki to zazwyczaj zerkam przy kurierze.. chociaż im się często spieszy a przesyłki są pakowane topornie-odpornie i ciężko się czasem dostać w miare szybko i sprawnie do wnetrza przesyłki... Zreszta jak np kupowałem sprzęt komputerowy :podstawowa zasada przesyłek - zawsze otwieramy przy kurierze, jeżeli jest paczka uszkodzona piszemy formularz reklamacji/uszkodzenia - i nie będzie problemów, jeżeli kurier poświadczy że karton był nie uszkodzony a przesyłka jest do kitu - odsyłamy do sklepu na ich koszt i czekamy aż przyślą nowy towar - no mercy
-plyte glowna
-procesor
-wentylator
-zasilacz
-k.grafiki
-pamiec ram
-obudowa
To ciężko stwierdzić czy coś sie wewnatrz pudelka nie uszkodziło na podstawie oględzin w 2min to tylko licze czy jest tyle elementów ile powinno być i patrze na paczke z zewnatrz czy jest w calości a np gdyby czegos brakowalo w pudelku z plyta glowna to tez klops
W przypadku tego plecaka moglobyc podobnie :
rozcinam paczke patrze o jest plecak ktory zamowilem dziekuje dowidzenia a pozniej okazuje sie po dokladniejszych oględzinach, że jest rozcięty i klapa :-/EOS 400D + KIT + 50mm f1.8 + 70-300mm F4-5.6 SIGMA APO DG MACRO + MiniTrekkerAW + Sherpa 600R no i 4GB karta
Komentarz
-
tom170, dokładnie tak jak mówisz. Można stwierdzić czy jest to co zamawiałeś a nie czy jest w 100% sprawne.EOS 400D 17-55 f2,8 IS USM 70-200 f2,8Komentarz
-
a gdzie macie dowód, że przesyłka była otwarta w sposób nieuszkadzający lowe ?
Obejrzyjcie dokładnie fotki, poczytajcie...40D + 17-85 IS USM + 70-300 IS + Metz 58 AF-1 + lowepro fastpack 350 + Velbon Sherpa 600R + monopod Manfrotto i stalki na M42Komentarz
-
No właśnie, wystarczy obejrzeć jedno zdjęcie kartonu i skupić uwagę na naklejce adresowej Poczty. Nie jest ona rozcięta a przerwana. Ingerencję ostrego przedmiotu można właściwie pominąć - przeciąłem jedynie po bokach taśmę po jej szerokości (ok 4cm taśma). Taśmę biegnąca przez środek kartonu przerwałem dłońmi. W jaki sposób miałbym wykonać tak długie cięcie biegnące praktycznie przez całą szerokość pokrowca
Raz już to pisałem, więcej nie będę się powtarzać :smile:Komentarz
-
solidarny z nielegalnym forum
austriackim praktykom mówimy stanowcze NIE!!!
ciagle czytam i wciaz wiele nie rozumiem ;pKomentarz
-
Kilkanaście dni temu, na gwałt przed wyjazdem na Bornholm kupiłem CompuRovera. B. dobry kontakt i wysyłka jeszcze przed otrzymaniem zapłaty - bardzo sobie chwalę ten kontakt. Oczywiście towar nieuszkodzony, do tego gratis - bardzo przydatny zresztą. Nie chwalę - opisuję stan faktyczny.Pkt 8 Regulaminu - niedozwolona stopka tu była...Komentarz
-
-
i ja też ...
Oczywiscie ma sie rozumieć nic tam nie kupie !!!
Moj kumpel kupowal nikona D40 w japanfoto.pl i też miał jazdy koleś twierdził ze mu wyslal aparat w piątek a aparatu do środy nie było wkurzył sie zaczął coś o policji mówić po tym jak mu wątek na forum o sklepie pokazałem i koleś mu napisał, że wyjezdza do niemiec i specjalnie dla niego kupili aparat w fotojokerze zeby klient był zadowolony
Oczywiscie to była ściema bo pozniej po jakiś papierach stwierdził, że aparat chyba z holandii pochodził.... w każdym razie dotarł i działa w czwartek go odebrał a tydzien wcześniej w poniedziałek był juz zamówiony... ale ten sklep to strata nerwów !!! Jak mu pokazałem ze w fotojokerze był tylko o 100zł drożej to sie troche zdenerwował... cena kusi ale sklep beznadzieja...
EOS 400D + KIT + 50mm f1.8 + 70-300mm F4-5.6 SIGMA APO DG MACRO + MiniTrekkerAW + Sherpa 600R no i 4GB karta
Komentarz
-
ja w ostatnim miesiacu kupilem tam dwie torby Lowerpro. Przyszly bardzo szybko , byly super zapakowane. W jednym przypadku nawet zwrocili 2 zl bo pomylili sie i wyslali zwykla poczta niz priorytetem. Jakbym mial kupowac jeszcze jakas torbe to napewno tam bym kupil ze wzgledu na ceny i szybka obslugeCanon 450D + 18-55 IS + 55-250 IS, Sandisk SDHC EXTREME III 4GBKomentarz
-
No to kiszka :-D.. sprawdź dobrze bo jak kupiłeś faktycznie takie torby jak wymieniłes czyli lowerpro to może być coś nie tak.. torby powinny nazywać się LOWEPRO.. a serio to dla potencjalnych nabywców dobra informacja że p. Marcus zwraca 2 zł bo jak widać wcześniej różnie z tym podejściem do klientów bywałoja w ostatnim miesiacu kupilem tam dwie torby Lowerpro. Przyszly bardzo szybko , byly super zapakowane. W jednym przypadku nawet zwrocili 2 zl bo pomylili sie i wyslali zwykla poczta niz priorytetem. Jakbym mial kupowac jeszcze jakas torbe to napewno tam bym kupil ze wzgledu na ceny i szybka obsluge5DmkI, C85f1.2|580 EXII|Komentarz
-
Natknąłem się na ten wątek w związku z chęcią zakupu większej torby więc cały ten wątek przeczytałem z zapałem i chciałbym skomentować kilka rzeczy.
Co do nieszczęsnego rozcięcia to nie ma pewności czy np. pudełko nie było przecinane od spodu (razem z torbą), niestety tego nie da się udowodnić zdjęciami, bo tam nie ma pewnie żadnych naklejek itp stanowiących swego rodzaju plombę tak jak na wierzchu adresowa.
Z drugiej strony nie chciałoby mi się uzewnętrzniać i rozgadywać po forach złe opinie i zdjęcia jakby to była moja wina, bo to do niczego nie prowadzi nie pomoże w reklamacji. Jak osobista rozmowa ze sprzedawcą nic nie dała to tym bardziej na forum. ect, ect... Złożony problem, na który chyba już nikt nie jest w stanie odpowiedzieć. A jeśli nawet sprawa posunęła się zbyt daleko, żeby ktokolwiek odpuścił, bo emocje i "honor"...
Jeszcze z innej strony to wątpię, żeby towar z Austrii wożony był przez osobiście przez właściciela. Raczej stawiam, że jest wożony lub conajmniej dosyłany od czasu do czasu przez kuriera w paczkach, może nawet dużych paczkach. Może więc zaistnieć sytuacja że przy otwieraniu takiej paczki w Polsce w firmie Lowerpro dojdzie do takiego uszkodzenia, kto wie...
Rozmowa na temat cen, która rozpętała się min. dzięki koledze artus świadczy niestety (przykro mi to stwierdzić) o Jego niedojrzałości w biznesie. Jako zwykły śmiertelnik faktycznie byłbym oburzony o takie ceny i marże. Ale skoro artus chwalisz się, że jesteś handlowcem i to dobrym, to dziwią mnie te wyliczenia, krytykowanie marży i inne... Niedojrzały - bo zapatrzony w biznes, w którym siedzisz, gdzie ważny jest obrót i najniższe ceny żeby min wykosić konkurencję itd. Ok. ale istnieją też inne rynki, inne branże, inne towary, ...
Znam np. firmę, która robi też duży obrót, bo inaczej zresztą nie opłacałoby im się kupować bezpośrednio z Chin. Powiem Ci, że na niektórych towarach mają 300% a i tak są konkurencyjni (wartość 100-500zł/szt.). Na innych mają 20%.
Konkretne przykłady:
Dla odmiany hurtownia papierosów ma na kartonie 5 do 30 groszy, więc zarabia typowo obrotem.
Flerynka (piekrania/ciastkarnia) sprzedaje tzw. kapuśniaki po 3.70 a wczoraj kupiłem takie same, identyczne w małej prywatnej piekarni za 1.70.
Już nie wspomnę sklepów odzieżowych gdzie sukienkę po przecenie 50% sprzedaje się z 5-krotnym zarobkiem.
Jeszcze raz powiadam, zależy jaki towar, jak podany i dla kogo. Przykładów można mnożyć. Możemy się dziwić temu czy tamtemu, ale mówienie komuś, że za dużo zarabia jest w tym wypadku co najmniej dziwne.
Inna sprawa, że otwarte ujawnianie (prawdziwe, czy nieprawdziwe) swoich cen i kosztów, prowokuje taką dyskusję.
I jeszcze jedno, padły tutaj też opinie, że jak się więcej zapłaci "o te 100zł" więcej to przynajmniej będzie pewniej itd. Ale nie zawsze tak jest, nie wolno generalizować i nie zawsze autoryzowany świadczy o jakości.
Odnosząc się do tego tematu - co za różnica czy kupię u autoryzowanego sprzedawcy internetowego czy innego jak i tak nie mogę pomacać zanim kupię?
Widzę dużo pozytywnych opinii o firmie z tytułu tematu, a wpadka może się przydarzyć każdemu. Zapewne nikt z tego forum nie da sobie ręki uciąć, że z podobnej sytuacji lepiej mogłaby wybrnąć inna podobna firma sprzedająca te same produkty ale z "autoryzacją".
Żeby nie było, nie chcę być niczyim adwokatem, powyższe to tylko moja w miarę obiektywna opinia. A dziwi mnie podejście niektórych, piszących, że "nigdy tam nie kupię" na podstawie tylko opinii innych użytkowników (w zasadzie jednej opinii negatywnej), przez co ma się wrażenie większej ilości niezadowolonych klientów.Ostatnio edytowany przez magart; 20720.EOSy, 17-40/4L, 24-70/2.8L, 50/1.8, 85/1.8, 100-300/4.5-5.6, Raynox 250, manfrotto, 420EX, 580EX I, II, elinchrom+ skyport.
www.magaczewski.blogspot.com
www.fotogaleria.magaczewski.plKomentarz
-
No to kiszka :-D.. sprawdź dobrze bo jak kupiłeś faktycznie takie torby jak wymieniłes czyli lowerpro to może być coś nie tak.. torby powinny nazywać się LOWEPRO.. a serio to dla potencjalnych nabywców dobra informacja że p. Marcus zwraca 2 zł bo jak widać wcześniej różnie z tym podejściem do klientów bywało
dobrze sie nazywaja , tylko zle napisalem
Oprocz 2 zl dostalem takze przeprosiny za zaistniaja pomylke w wysylceCanon 450D + 18-55 IS + 55-250 IS, Sandisk SDHC EXTREME III 4GBKomentarz
-
Marże marżami itp. ale podejscie do klienta i straszenie administratora forum na pewno chwały nie przynosi.. moją reakcję spowodowało wyjątkowo bezczelne i butne traktowanie nas tu wszystkich poprzez klienta i parę innych osób . Napisałem na początku że sama msprawa nie jest taka oczywista i być może sprzedawca ma rację..Natknąłem się na ten wątek w związku z chęcią zakupu większej torby więc cały ten wątek przeczytałem z zapałem i chciałbym skomentować kilka rzeczy.
Co do nieszczęsnego rozcięcia to nie ma pewności czy np. pudełko nie było przecinane od spodu (razem z torbą), niestety tego nie da się udowodnić zdjęciami, bo tam nie ma pewnie żadnych naklejek itp stanowiących swego rodzaju plombę tak jak na wierzchu adresowa.
Z drugiej strony nie chciałoby mi się uzewnętrzniać i rozgadywać po forach złe opinie i zdjęcia jakby to była moja wina, bo to do niczego nie prowadzi nie pomoże w reklamacji. Jak osobista rozmowa ze sprzedawcą nic nie dała to tym bardziej na forum. ect, ect... Złożony problem, na który chyba już nikt nie jest w stanie odpowiedzieć. A jeśli nawet sprawa posunęła się zbyt daleko, żeby ktokolwiek odpuścił, bo emocje i "honor"...
Jeszcze z innej strony to wątpię, żeby towar z Austrii wożony był przez osobiście przez właściciela. Raczej stawiam, że jest wożony lub conajmniej dosyłany od czasu do czasu przez kuriera w paczkach, może nawet dużych paczkach. Może więc zaistnieć sytuacja że przy otwieraniu takiej paczki w Polsce w firmie Lowerpro dojdzie do takiego uszkodzenia, kto wie...
Rozmowa na temat cen, która rozpętała się min. dzięki koledze artus świadczy niestety (przykro mi to stwierdzić) o Jego niedojrzałości w biznesie. Jako zwykły śmiertelnik faktycznie byłbym oburzony o takie ceny i marże. Ale skoro artus chwalisz się, że jesteś handlowcem i to dobrym, to dziwią mnie te wyliczenia, krytykowanie marży i inne... Niedojrzały - bo zapatrzony w biznes, w którym siedzisz, gdzie ważny jest obrót i najniższe ceny żeby min wykosić konkurencję itd. Ok. ale istnieją też inne rynki, inne branże, inne towary, ...
Znam np. firmę, która robi też duży obrót, bo inaczej zresztą nie opłacałoby im się kupować bezpośrednio z Chin. Powiem Ci, że na niektórych towarach mają 300% a i tak są konkurencyjni (wartość 100-500zł/szt.). Na innych mają 20%.
Konkretne przykłady:
Dla odmiany hurtownia papierosów ma na kartonie 5 do 30 groszy, więc zarabia typowo obrotem.
Flerynka (piekrania/ciastkarnia) sprzedaje tzw. kapuśniaki po 3.70 a wczoraj kupiłem takie same, identyczne w małej prywatnej piekarni za 1.70.
Już nie wspomnę sklepów odzieżowych gdzie sukienkę po przecenie 50% sprzedaje się z 5-krotnym zarobkiem.
Jeszcze raz powiadam, zależy jaki towar, jak podany i dla kogo. Przykładów można mnożyć. Możemy się dziwić temu czy tamtemu, ale mówienie komuś, że za dużo zarabia jest w tym wypadku co najmniej dziwne.
Inna sprawa, że otwarte ujawnianie (prawdziwe, czy nieprawdziwe) swoich cen i kosztów, prowokuje taką dyskusję.
I jeszcze jedno, padły tutaj też opinie, że jak się więcej zapłaci "o te 100zł" więcej to przynajmniej będzie pewniej itd. Ale nie zawsze tak jest, nie wolno generalizować i nie zawsze autoryzowany świadczy o jakości.
Odnosząc się do tego tematu - co za różnica czy kupię u autoryzowanego sprzedawcy internetowego czy innego jak i tak nie mogę pomacać zanim kupię?
Widzę dużo pozytywnych opinii o firmie z tytułu tematu, a wpadka może się przydarzyć każdemu. Zapewne nikt z tego forum nie da sobie ręki uciąć, że z podobnej sytuacji lepiej mogłaby wybrnąć inna podobna firma sprzedająca te same produkty ale z "autoryzacją".
Żeby nie było, nie chcę być niczyim adwokatem, powyższe to tylko moja w miarę obiektywna opinia. A dziwi mnie podejście niektórych, piszących, że "nigdy tam nie kupię" na podstawie tylko opinii innych użytkowników (w zasadzie jednej opinii negatywnej), przez co ma się wrażenie większej ilości niezadowolonych klientów.
Jak o mnie piszesz to byś był łaskaw chociaż dobrze przepisać nicka.. wyliczenia były specjalnie takie drobiazgowe żeby zobaczyć co z tego wyniknie i jak zachowa się sprzedawca - co wynikło wszyscy widzieli - komentarze sobie poczytaj powyżej oraz w wątku w którym Pan Markus straszy administratora forum Hazana..
Nie napisałem że wysoka marża to coś złego ale sposób w jaki zostało to rzucone na forum już mi się nie bardzo spodobał... Jakbyś poczytał trochę moich postów i był na forum trochę dłużej to byś zobaczył że nie jestem skłonny do takich wojenek chyba że ktoś na to sobie naprawdę zasłuży
.
Zauważ że piszę coś więcej niż to że jesteś kolejnym "klonem" p. Marcusa jak pare osób bo dopiero co się zarejestrowałeś i w zasadzie to mogłoby posłużyć za całą odpowiedź..
Co do moich handlowych umiejętności to bądź łaskaw nie wnikać bo nie o tym była dyskusja a o podejściu i sposobie załatwiania "klienta" przez p. Marcusa. Poza tym stara handlowa zasada mówi o tym że to obrót generuje prawdziwy zysk a nie marża więc coś z Twoimi teoriami nie bardzo się zgodzę.. poza tym sam piszesz że "znasz firmę..." itd. z czego wynika że sam w handlu nie siedzisz i dajesz przykład bułek itp. co trafione jest jak kulą w płot - bo w handlu detalicznym bezpośrednim (byłki, sukienki) jeszcze parę rzeczy na cenę wpływa (lokalozacja, koszty lokalu, koszt personelu itp. ).. akurat firma w której pracuję sciąga dużo towarów z Tajwanu, Chin i USA więc trochę mam o tym pojęcia i uwierz mi lepiej sprzedać nam 100 kamer w miesiącu 10 klientom z 50% marżą niż 10 kamer z 500% marżą 1 klientowi - pieniądze niby te same ale co jak w kolejnym miesiącu ten 1 klient nie kupi ??
No ale suma summarum to dobrze że kolejni ludzie sa zadowolenie bo może dzięki temu wątkowi i tej awanturze w sklepie www.lowerpro.pl wzrósł trochę standard obsługi klienta i reklamacji... czego wszystkim tam kupującym życzę..
Pozdrawiam5DmkI, C85f1.2|580 EXII|Komentarz
-
Przykro mi bardzo z tego powodu, ale już nie mogę edytować postu, literówki i pomyłki się zdarzają. Mam nadzieję, że nie jest to takie wielkie fo pa...
A widzisz, na forum jestem, niby krótko, ale przeglądam forum systematycznie od kilku lat. Niestety nie specjalnie śledziłem Twoje wypowiedzi, może oprócz tego wątku. Ale moja opinia o tym czy tamtym chyba nie zależy od ilości postów? Tak się akurat złożyło, że niedawno się zarejestrowałem, ale dobre opinie o w/w firmie wychodziły również od "starszych" forumowiczów, nie tylko, jak napisałeś od "klonów". Ja akurat starałem się przedstawić mój punkt widzenia i jasno napisałem że sprawa nie jest jednoznaczna.
Cóż, chciałeś trochę polecieć OT, więc i ja pozwoliłem sobie wejść w dyskusjęCo do moich handlowych umiejętności to bądź łaskaw nie wnikać bo nie o tym była dyskusja a o podejściu i sposobie załatwiania "klienta" przez p. Marcusa. Poza tym stara handlowa zasada mówi o tym że to obrót generuje prawdziwy zysk a nie marża więc coś z Twoimi teoriami nie bardzo się zgodzę.. poza tym sam piszesz że "znasz firmę..." itd. z czego wynika że sam w handlu nie siedzisz i dajesz przykład bułek itp. co trafione jest jak kulą w płot - bo w handlu detalicznym bezpośrednim (byłki, sukienki) jeszcze parę rzeczy na cenę wpływa (lokalozacja, koszty lokalu, koszt personelu itp. ).. akurat firma w której pracuję sciąga dużo towarów z Tajwanu, Chin i USA więc trochę mam o tym pojęcia i uwierz mi lepiej sprzedać nam 100 kamer w miesiącu 10 klientom z 50% marżą niż 10 kamer z 500% marżą 1 klientowi - pieniądze niby te same ale co jak w kolejnym miesiącu ten 1 klient nie kupi ??
Absolutnie nie oceniłem Twoich handlowych umiejętności, nie mam do tego podstaw. Jednak z twojej wypowiedzi wynikło że jesteś zapatrzony na jeden rodzaj sprzedaży, który nie musi być najlepszy na świecie. I tylko to oceniłem, bo wg mnie nie ma złotego środka i jednej słusznej teorii.
No i w handlu jednak częściowo siedzę, a oprócz tego znam wiele rynków różnego asortymentu (od cen, marży i sposobu sprzedaży sprzętu przemysłowego do drobnicy i sprzedaży na www również, itd.) ale nie muszę się przecież uzewnętrzniać mówić o szczegółach bo po co...
Nie rozumiem dlaczego moje przykłady ( z życia codziennego) są trafione jak kulą w płot? Wydaje mi się, że Lowerpro jest sprzedawcą detalicznym.
Ponadto np. wymieniona flerynka ma lokale w różnych miejscach a cena jest ta sama wszędzie, podobnie jak inne firmy w tym i autoryzowani z Lowepro.
Nie ze wszystkim zresztą da się robić gigantyczny obrót...
Musisz przyznać, że jest jednak "zmowa" na ceny i marże na konkretne produktu i rynki niezależnie czasami od wymienionych kosztów, sam też pisałeś o telefonach od konkurencji w tym temacie... Ahh, temat jest w sumie naprawdę obszerny, tak po prawdzie nie da się go wyczerpać, a ja tylko chciałem zwrócić uwagę na to, że nie ma idealnego rozwiązania i każdy ma swój pomysł na biznes.
Dlatego z Twoją oceną o sprzedanych 100 kamerach zamiast 10 itd. mogę się zgodzić, Ameryki tutaj zresztą nikt nie odkrył, zresztą jak piszesz sprawdza się to dobrze. Taki rynek, czas na ten asortyment, itd.
A tak na marginesie, co będzie jak konkurencja też będzie chciała mieć większy obrót i np. obniży ceny? Ty też obniżysz ceny, w końcu ktoś przegra, i zostanie mniej konkurencji. Marże wzrosną, itd, itd ...
Potem zmienią się ceny producenta na kamery, bo to przecież elektronika, potem pojawią się nowe droższe modele, itd...
kółko się zamyka i trzeba na bieżąco monitorować rynek.
... Znowu się rozpisałem, pewnie niepotrzebnie, nie traktuj tego arturs mojego przydługiego wywodu zbyt osobiście, po prostu ja sobie lubię czasami podyskutować
EOSy, 17-40/4L, 24-70/2.8L, 50/1.8, 85/1.8, 100-300/4.5-5.6, Raynox 250, manfrotto, 420EX, 580EX I, II, elinchrom+ skyport.
www.magaczewski.blogspot.com
www.fotogaleria.magaczewski.plKomentarz
Komentarz