X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • michael_key
    Fotografujący
    • 2009
    • 2129

    #376
    Jedno słowa jakie mi przychodzi na myśl to... FARCIARZ:wink:

    Komentarz

    • notic
      Dopiero zaczyna
      • 2010
      • 16

      #377
      Tutaj nie ma co porównywać. A-PSC ma się po prostu nijak do FF i nie widzę sensu inwestować w półśrodki.
      www.korzewa.carbonmade.com
      twarzoksiążka http://www.facebook.com/korzewa

      Komentarz

      • qbanek
        Coś już napisał
        • 2010
        • 50

        #378
        Zamieszczone przez notic
        Tutaj nie ma co porównywać. A-PSC ma się po prostu nijak do FF i nie widzę sensu inwestować w półśrodki.
        Mądry Polak po szkodzie, ale mi się pofarciło jak to napisał kolega michael_key.
        Zobaczymy jakie będą rezultaty, teraz nic tylko się uczyć nowego sprzętu.

        Komentarz

        • notic
          Dopiero zaczyna
          • 2010
          • 16

          #379
          Zamieszczone przez qbanek
          Mądry Polak po szkodzie, ale mi się pofarciło jak to napisał kolega michael_key.
          Zobaczymy jakie będą rezultaty, teraz nic tylko się uczyć nowego sprzętu.
          Ja tak ogólnie do wątku nawiązałem :]
          Sprzętu uczyć się to za dużo nie trzeba, lepiej zdjęcia robić i uczyć się właśnie tego; )
          www.korzewa.carbonmade.com
          twarzoksiążka http://www.facebook.com/korzewa

          Komentarz

          • Bolek02
            Pełne uzależnienie
            • 2010
            • 3225

            #380
            Tak jak napisałeś - kto uzywał wcześniej Canona, ten nie ma sie czego uczyć
            Fotki z 5D za to bezcenne. Też niedawno nabyłem z prrzebiegiem 5577 i już jestem zadowolony.
            Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

            Komentarz

            • RaFko
              Coś już napisał
              • 2009
              • 50

              #381
              Mam dylemat i prosze Was o rade.

              Foce amatorsko - imprezy rodzinne, znajomych, wakacje, wycieczki, czasem "portret dla cioci" . Obecnie mam 50d + Tamron 17-50/2.8 + Sigma 30 mm/1.4 + Canon 70-200/4.0 + Walimex 8mm fish-eye i coraz czesciej mysle o lepszym body, glownie o FF. I tu mam pytanie, co byscie mi poradzili patrzac na moj system i potrzeby -
              1. pozostac przy moim systemie na 50d, bo wystarczy
              2. zostawic 50d i dokupic uzywana 5D mkI
              3.sprzedac 50d i kupic 5D mkII, czy po prostu wystarczy
              4. sprzedac 50d i kupic 5D mkI?
              jakie szkielka byscie radzili w przypadku przesiadki na FF dla mnie?

              bede wdzieczny za rady...
              Ostatnio edytowany przez RaFko; 29542.
              flickr

              Komentarz

              • Erg
                Dopiero zaczyna
                • 2008
                • 46

                #382
                Pełna klatka to fajna rzecz, ale główny problem jaki widzę w Twoim przypadku to fakt, że masz praktycznie same szkła pod cropa, oprócz 70-200. Więc przesiadając się, bądź dokupując ff czeka Cię wymiana większości szklarni - kupić ff tylko po to aby używać z 70-200 to trochę bez sensu. Jaki masz budżet?
                Taka wersja minimum jaka przychodzi mi tu do głowy, to wymiana 50d na 5d, zamiast tamrona - canon 17-40L, zamiast sigmy 30mm - canon 50mm f1.4. W połączeniu z posiadanym już 70-200 miałbyś już naprawdę przyzwoity i uniwersalny zestaw wycieczkowo-imieninowo-portretowy

                Pozdrówka

                Komentarz

                • lukasz5DmkI
                  Bywalec
                  • 2011
                  • 223

                  #383
                  Zależy od zasobności twojego portfela Wystarczyć powinno Ci 24-70 f/2.8 i 5D mkI z stałką 50 f/1.4

                  Komentarz

                  • karni
                    Coś już napisał
                    • 2008
                    • 69

                    #384
                    Ja bym polecił nie sprzedawać 50D, no chyba, że naprawdę czujesz się jakoś ograniczony przez tą puchę, która nomen omen jest całkiem spoko. Dla 5D (pomijam trudność wyrwania porządnego egzemplarza) poleciłbym taki zestaw 17-40, 50 1.4 albo czekać na wersję mkII vs 35 F2 coś w miejsce twojej sigmy, 85 1.8 i 135 F2 ewentualnie bez 135 masz wtedy całkiem zacny zestaw stałek na portrety i imieniny a do tego 17-40 na wyjazdy wraz z np 85 masz lekki zestaw podróżny

                    Komentarz

                    • qbanek
                      Coś już napisał
                      • 2010
                      • 50

                      #385
                      Ja bym 50D nie sprzedawał, stałem przed tym dylematem czas jakiś temu i się pozbyłem. Od tamtego czasu niejednokrotnie brakowało mi większej ilości
                      zdjęć w seriach, mam wrażenie że 50D radzi sobie lepiej z wyższymi wartościami ISO, no i ma dużo lepszy wyświetlacz. Oczywiście 5D pod wieloma względami powala 50D, ale są sytuacje kiedy z wielką chęcią chwycił bym 50kę.

                      pzdr

                      Komentarz

                      • karni
                        Coś już napisał
                        • 2008
                        • 69

                        #386
                        Zamieszczone przez qbanek
                        Ja bym 50D nie sprzedawał, stałem przed tym dylematem czas jakiś temu i się pozbyłem. Od tamtego czasu niejednokrotnie brakowało mi większej ilości
                        zdjęć w seriach, mam wrażenie że 50D radzi sobie lepiej z wyższymi wartościami ISO, no i ma dużo lepszy wyświetlacz. Oczywiście 5D pod wieloma względami powala 50D, ale są sytuacje kiedy z wielką chęcią chwycił bym 50kę.

                        pzdr
                        naprawdę odnosisz wrażenie, że 50D mniej szumi/ więcej szczegółów ??? na rawach czy Srawach? Ja jakoś w porównaniu do swojego 40D zgoła odmienne zdanie mam, czterdziestka do 800 miód na 1600 już średniawo, 5D do 1600, a na 3200 trochę gorzej (choć tu ilość szczegółów zaiste spadała).

                        Komentarz

                        • qbanek
                          Coś już napisał
                          • 2010
                          • 50

                          #387
                          Zamieszczone przez karni
                          naprawdę odnosisz wrażenie, że 50D mniej szumi/ więcej szczegółów ??? na rawach czy Srawach? Ja jakoś w porównaniu do swojego 40D zgoła odmienne zdanie mam, czterdziestka do 800 miód na 1600 już średniawo, 5D do 1600, a na 3200 trochę gorzej (choć tu ilość szczegółów zaiste spadała).

                          Nie stwierdziłem tego jednoznacznie, ale dokładnie takie odnoszę wrażenie, ponieważ wydaje mi się że w moim 5d nie powinienem ustawiać iso większego niż 640 bo kaszani Jest jeszcze jedna opcja, jestem za bardzo wymagający :P

                          Komentarz

                          • Smok
                            Bywalec
                            • 2005
                            • 122

                            #388
                            Dotyczy postu nr 381 (przepraszam że nie cytuję, jakoś przeoczyłem że to tasiemiec a nie nowy wątek, przepraszam za nieporządek)

                            Witam
                            Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze, od paru dni jestem posiadaczem zestawu 5dmkII i 24-105 IS F4, a wcześniej miałem, mam 450D i między innymi takiego samego Tamrona, z którego to zestawu byłem zadowolony.
                            Jako całkowity laik i amator nie przeprowadzałem żadnych testów, tylko po prostu postrzelałem trochę fotek z ręki późnym wieczorem, przy oświetleniu pokojowym na auto iso.
                            I po tym ciekawym doświadczeniu buźka mi się nieustannie uśmiechała, fotki super, na iso 3200 (słabe oświetlenie) jakość lepiej niż dobra, ostre (a nie przebierałem w sklepie spomiędzy różnych egzemplarzy), po prostu nowa jakość.
                            Nie znam 50 d, ale w zeszłym roku porównywałem fotki z kursu surfingowego Dzieciaków zrobione przeze mnie 450 d i L 100 IS macro i zrobione przez kursowego fotografa, podobno profesjonalista, który pstrykał 7d z 100-400 L IS i mimo że mam wiele krytycyzmu do swoich pstryków to moje wydawały mi się lepsze. Powyższe doświadczenie zniechęciło mnie do kupna 7d.
                            Obecnie natomiast widzę, że mam sprzęt rzeczywiście pozwalający uzyskać nową jakość.
                            Jeśli Cię stać to bierz 5dmkII bez zastanowienia
                            Pozdrawiam
                            Smok
                            Ostatnio edytowany przez Smok; 2447.
                            "Piękno jest doskonałością z defektami" - Gilbert Adair

                            Komentarz

                            • qbanek
                              Coś już napisał
                              • 2010
                              • 50

                              #389
                              Ja bym wolal zostac przy 5d zamiast kupowac 5d mark II, pozbyc sie szkiel cropowych i za zaoszczedzona kase kupic 24-70, wtedy zestaw 5d 24-70 i 70-200 w zupelnosci wystarcza do prawie wszystkiego.

                              Komentarz

                              • adam.cooly
                                Dopiero zaczyna
                                • 2008
                                • 33

                                #390
                                jężeli uda Ci się sprzedać 50d oraz tamrona i sigme to kupuj 5D II i do tego 17-40L a będziesz bardzo zadowolony
                                Duzo checi, troche sprzetu i ciagle malo wiedzy

                                Komentarz

                                Pracuję...