X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • model
    Początki nałogu
    • 2008
    • 346

    #631
    Ja bym celował w okolice 200-300 zł za odbitkę. Co do powyższego się nie zgodzę. Jak zapłaciłeś za wstęp na koncert i muzyk otrzymał wynagrodzenie, to nie ma podstaw, żeby odpalać dolę za zdjęcie.
    Podpisy kłamią

    Komentarz

    • MM-architekci
      Pełne uzależnienie
      • 2008
      • 2227

      #632
      taa i wszystkie gazety maja odpalac dole bo zarabiaja na muzyskach ;]
      no comment...

      Komentarz

      • micles
        Zablokowany
        • 2006
        • 4359

        #633
        Zamieszczone przez igor58
        Nie mam żadnych fotek na zwnętrznym serwerze
        http://imageshack.us/

        Komentarz

        • lukasz5DmkI
          Bywalec
          • 2011
          • 223

          #634
          Wydaje mi się że 300-400zł to akurat , zależy to jak sentymentalny jesteś

          Komentarz

          • szajewski
            • 2011
            • 2

            #635
            ja zaczynam kodsztorys od ilosci zdjec
            1-5 5-10 10-50 50-200 i wiecej
            potem czas dojazd retusz itd
            i naprawde kasowanie mniej niz sto zlotych za jedno przy zleceniu do pieciu zdjec packshotowych (jesli sa wystarczajaco dobre) jest strzalem w kolano. im wiecej ludzi bedzie sie godzic za zdjecia za 3zl tym bedzie gorzej...
            druk tych zdjec bedzie drozszy od fotografii a to chyba nie o to chodzi
            Fotografia reklamowa

            Komentarz

            • lukasz5DmkI
              Bywalec
              • 2011
              • 223

              #636
              Mam problem zostałem poproszony o zrobienie sesji ciążowej.Jest to koleżanka mojej żony , uparła się zapłacić.Mam zrobić 10-15 zdjęć i wywołać 15x21.
              W jakich cenach są takie sesje .

              Komentarz

              • micles
                Zablokowany
                • 2006
                • 4359

                #637
                300-1000

                Komentarz

                • igor58
                  Pełne uzależnienie
                  • 2006
                  • 1861

                  #638
                  Micles,
                  Ty bierzesz tyle, czy to wg jakiejs taryfy?

                  Komentarz

                  • lMl
                    Bywalec
                    • 2011
                    • 225

                    #639
                    Łukasz, klasyczną ceną jest 20-25 zł za pozycję, czyli wychodzi 200-350 zł, ale to zależy m.in. od miasta, konkurencji lokalnej i jakości zdjęć. Przelicz sobie ile czasu na to wszystko poświęcisz (wszystko od pakowania sprzętu, drogę, rozstawianie studia, przez zgrywanie zdjęć, wybieranie i obróbkę). Pomyśl sobie ile chcesz za godzinę zarobić i wyceń. (Wychodzi cena zbliżona do tego co napisałem.

                    A generalnie bierze się tyle ile klient jest w stanie zapłacić.

                    Osobiście 10-15 zdjęć 15x21 wyceniam na jakieś 250-300 zł + dojazd.
                    canon, olympus

                    Komentarz

                    • micles
                      Zablokowany
                      • 2006
                      • 4359

                      #640
                      Zamieszczone przez igor58
                      Micles,
                      Ty bierzesz tyle, czy to wg jakiejs taryfy?
                      Ja nic nie biorę. Ja obecnie studiuję. A z taryf to znam tylko ZPAF, które jest raczej nierealne.

                      Komentarz

                      • lMl
                        Bywalec
                        • 2011
                        • 225

                        #641
                        micles, jak robisz dla normalnych firm to ZPAF jest jak najbardziej realny
                        canon, olympus

                        Komentarz

                        • lukasz5DmkI
                          Bywalec
                          • 2011
                          • 223

                          #642
                          Spoko dziękuje teraz mi łatwiej

                          Komentarz

                          • sebfoto
                            Początki nałogu
                            • 2009
                            • 380

                            #643
                            Zamieszczone przez slajd
                            Prawie wszyscy są zadowoleni ze zdjęć popełnianych charytatywnie, oczywiście najmniej fotograf,ale warto sobie czasami reklamę za darmo zrobić:-)
                            Czasem warto za reklamę zapłacić, nie warto robić 'reklamy' darmowymi zdjęciami. Wcześniej czy później odbije się to czkawką.
                            Smiena [Смена] + szklarnia i inne drobiazgi.

                            Komentarz

                            • panmateusz
                              Początki nałogu
                              • 2009
                              • 310

                              #644
                              Nagle mi wyskoczyło zlecenie na sfotografowanie zawartości menu dla cocktail baru, oczywiście chodzi o fotografię bezcieniową. Ile można sobie realnie zażyczyć za takie zdjęcia?
                              Sony NEX-5 + Voigtländer Nokton 35mm f/1.4

                              Komentarz

                              • sebfoto
                                Początki nałogu
                                • 2009
                                • 380

                                #645
                                Zamieszczone przez panmateusz
                                Nagle mi wyskoczyło zlecenie na sfotografowanie zawartości menu dla cocktail baru, oczywiście chodzi o fotografię bezcieniową. Ile można sobie realnie zażyczyć za takie zdjęcia?
                                Ile pozycji jest w menu? Czy ktoś Ci to wszystko przygotuje wraz z aranżacją?
                                Smiena [Смена] + szklarnia i inne drobiazgi.

                                Komentarz

                                Pracuję...