Ten temat jest zamknięty
X
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • enter
    Pełne uzależnienie
    • 2005
    • 1201

    #3241
    Zamieszczone przez myu.fokeshi
    Wy tu gadu gadu a podejrzane aukcje umykaja Wam


    było? czyżby otc_poznan come back albo jakiś jego nasladowca?
    bardzo dobrze perzemyślaną akcją jest zamieszczenie opisu jako pliku JPG

    na tej aukcji
    po usunięciu z IS pliku nie ma śladu co było sprzedawane poza tytułem w aukcji i ewentualnymi screenami aukcji
    paa.pl i inne archiwizatory nie przechowują plików graficznych

    Komentarz

    • axk
      Pełne uzależnienie
      • 2008
      • 2027

      #3242
      Zamieszczone przez enter
      bardzo dobrze perzemyślaną akcją jest zamieszczenie opisu jako pliku JPG

      na tej aukcji
      po usunięciu z IS pliku nie ma śladu co było sprzedawane poza tytułem w aukcji i ewentualnymi screenami aukcji
      paa.pl i inne archiwizatory nie przechowują plików graficznych
      Jaki problem wykonać zrzut ekranu lub zapisać aukcję jako plik PDF?
      EOS + Speedlite

      Komentarz

      • enter
        Pełne uzależnienie
        • 2005
        • 1201

        #3243
        przecież napisałem "poza ew. screenami aukcji"
        żaden ale dużo ludzi tego nie robi

        Komentarz

        • Merde
          Grzeczny i układny podpis
          • 2008
          • 7756

          #3244
          Zamieszczone przez axk
          Jaki problem wykonać zrzut ekranu lub zapisać aukcję jako plik PDF?
          Spróbuj to zrobić z aukcją która została "przeniesiona do archiwum".
          I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

          Komentarz

          • axk
            Pełne uzależnienie
            • 2008
            • 2027

            #3245
            Zamieszczone przez Merde
            Spróbuj to zrobić z aukcją która została "przeniesiona do archiwum".
            Przecież to oczywiste że należy to zrobić "za wczasu", czyli najlepiej tuż przed ewentualnym zalicytowaniem.
            EOS + Speedlite

            Komentarz

            • popmart
              Pełne uzależnienie
              • 2005
              • 1721

              #3246
              jałowe dysmkusje ..... wałek jak nic.

              Komentarz

              • myu.fokeshi
                Coś już napisał
                • 2007
                • 62

                #3247
                kto mysli o robieniu screenow aukcji? szczerze mowiac pierwszy raz o tym slysze...skoro gosc robi taki trick z plikiem jpg to tym bardziej wzbudza to podejrzenia.
                !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                ktos kupił no to pare tysiecy w plecy, gdyby byly nazwy uzytkownikow mozna by kogos ostrzec, ze to walek skoro sam slepy tego nie widzi, a tak allegro chroni oszustow..:/
                Ostatnio edytowany przez myu.fokeshi; 13183. Powód: Automerged Doublepost

                Komentarz

                • axk
                  Pełne uzależnienie
                  • 2008
                  • 2027

                  #3248
                  Zamieszczone przez myu.fokeshi
                  ...a tak allegro chroni oszustow..:/
                  Ponieważ Allegro na takich oszustach zarabia. Jeżeli prowizja od transakcji została uiszczona to dla serwisu wszystko jest ok.
                  EOS + Speedlite

                  Komentarz

                  • Merde
                    Grzeczny i układny podpis
                    • 2008
                    • 7756

                    #3249
                    Zamieszczone przez axk
                    Przecież to oczywiste że należy to zrobić "za wczasu", czyli najlepiej tuż przed ewentualnym zalicytowaniem.
                    Nie takie znów oczywiste. Jeśli ktoś robi screenshota z aukcji, to znaczy że z góry zakłada że coś może być nie tak, więc taka osoba raczej[*] nie jest potencjalną ofiarą oszusta.

                    [*] Są wyjątki, które świadomie licytują wiedząc o możliwości przekrętu. Jednak liczą na to, że znajdą się wśród pierwszych osbób w piramidzie, które sprzęt dostaną.
                    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

                    Komentarz

                    • sprocket73
                      Początki nałogu
                      • 2008
                      • 489

                      #3250
                      [QUOTE=szunaj;909826]Myślę, że ta aukcja to tzw. przynęta, bo jakim cudem na przedpłatę można za 50% ceny sklepowej kupić i to nowy CANON EOS 5D MARK II + EF 24-105/4 L IS USM.[QUOTE]

                      Jak zwykle na CB sami pesymiści...
                      Moim zdaniem to dowód na istnienie Św.Mikołaja... przecież idą święta
                      SPROCKET
                      80D | C10-22 | C15-85 | C24 stm | C60 macro | C70-300 is II| 3 x CPL Marumi
                      Moja wycieczkowa galeria

                      Komentarz

                      • v.1958
                        Bywalec
                        • 2009
                        • 231

                        #3251
                        Zamieszczone przez jacek_73
                        Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Handelek ma tyle wspólnego z dobrym obyczajem co lis z listem, a to o czym piszesz to pewnego rodzaju ryzyko kupieckie, które może się opłacić lub nie. Coś na zasadzie: lepszy wróbel w garści, niż 500 zł. na lokacie
                        nie można być "trochę" uczciwym - albo jest się uczciwym, albo nie
                        jeśli ktoś robi machlojki z kończeniem aukcji - nie ma co żałować, również może przekręcić np. ze stanem technicznym, przebiegiem sprzętu itp ("sztandarowy" przykład to np. conrado)

                        Komentarz

                        • Handelson
                          Uzależniony
                          • 2009
                          • 789

                          #3252
                          I już pierwszy dał się złapać...

                          Komentarz

                          • neros1977

                            #3253
                            Uwaga na tą aukcję Allegro!

                            Witam.
                            Mimo tego że wydaję się dość nowy na tym forum to jestem z nami od jakiegoś czasu.

                            Ostatnio postanowiłem zrobić sobie prezent gwiazdkowy i kupić grip do 7d. Jako że chwilowo nie stać mnie na oryginał chciałem kupić zamiennik Phottixa który wystawiła pewna firma z Łomianek, gdzie obecnie mieszkam.



                            Podjechałem osobiście i to był jedyny plus. Okazało się że zaoferowano mi grip który w niczym nie przypominał Phottixa a dodatkowo wesoły pan powiedział że innych nie mają i nie będą mieli i że to to samo co Phottix. Nieopatrznie jednak pokazał mi grip który mają do 30,40,50D właśnie firmy Phottix i był on zupełnie inny od tego który zaoferował mi sprzedawca.

                            Być może to odosobniony przypadek jednak przestrzegam kupujących gdyż cena jest atrakcjyjna, jednak podobne badziewie można kupić na allegro taniej.

                            Pozdrawiam
                            Paweł Mildner

                            Komentarz

                            • MacGyver
                              Cenzor
                              • 2006
                              • 7043

                              #3254
                              Z lektury komentarzy wynika że u tego sprzedawcy to nie pierwszy przypadek gdy towar nie pokrywa się z opisem aukcji. I jakoś nie che mi się wierzyć że to przypadek czy zwykła pomyłka :-)
                              Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

                              Komentarz

                              • czerwiniak
                                Bywalec
                                • 2007
                                • 196

                                #3255
                                neros1977
                                Ja ostatnio kupowałem u Pana :

                                wyzwalacz + odbiornik i wiele innych przedmiotów i było OK.
                                Fakt, wesoły pan.
                                5D, 40D, CP-E4, 16/2,8 Zenitar. 50/1,4. 24-70/2,8 L 70-200/4L 550ex + 580exII, CP-E3, DigiMate III + blendy, świecidełka
                                ---------------------------------------

                                Komentarz

                                Pracuję...