Ten temat jest zamknięty
X
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • pawciolbn
    Uzależniony
    • 2010
    • 653

    #3511


    może też nie podejrzana, ale co powiecie? zastanawiam się nad pogonieniem 50-ki i zamianą na 5D do nowego 5DII
    5D+BGE4 | 5DII+BGE6 | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | 135/2L | Helios 2/58 | Metz58AF2.. kupa stafu i brak czasu... przerobiłem: 40D | 50D+BGE2N | 24-105/4L | 18-55 IS | 55-250 IS | 17-55/2.8 IS | 100-400L | S150-500 OS | S300-800HSM | 430EXII...

    Komentarz

    • N00bek
      Zablokowany
      • 2010
      • 734

      #3512
      Zamieszczone przez Merde
      Nie wydaje mi się - cena zaporowa zapewne po to, by uniknąć prowizji dla allegro, a z ew. kupcem dogada się poza aukcją.
      Ale ile by wyniosła go prowizja z 2500 zł powiedzmy? 50% to allegro nie ściąga na pewno. Wiem, bo sprzedawałem pentaxa i nie miałem takich nowinek.. Płaciłem bodajże około 5-10zł.

      Lokalizacja dolnyslask
      Tylko tyle wiesz o nim. Najlepiej byłoby zadzwonić i odpytać go po prostu. To najprostszy i najlepszy rodzaj kontaktu ze sprzedającym

      pawciolbn, dzięki za podrzucenie aukcji ale ja chyba będę zbierał na 1d mk3

      Komentarz

      • zieli33
        Bywalec
        • 2010
        • 193

        #3513
        Od 2500zł prowizja to "zaledwie" 75zł, więc całkiem sporo. Kasę allegro trzeba płacić jak Ci się uzbiera powyżej 10zł na koniec miesiąca.
        Więc nie ma się co dziwić, że ludzie kombinują. Ale nie żeby od razu podejrzana aukcja bo cena za wysoka.
        C5DIII,| C20/2.8, C28/1.8, S35/1.4, C50/1.4, C100/2.0

        Komentarz

        • szunaj
          Coś już napisał
          • 2010
          • 57

          #3514
          Zamieszczone przez pawciolbn
          http://allegro.pl/canon-5d-w-idealny...431938653.html

          może też nie podejrzana, ale co powiecie? zastanawiam się nad pogonieniem 50-ki i zamianą na 5D do nowego 5DII
          Oczywiście pogoń swoją 50-kę w przyzwoitej cenie (najlepiej w moją stronę).
          A tak na chłodno to to że nie ma adresu sprzedającego nie przekreśla go. Nie każdy ma ochotę płacić podatki za coś za co już je zapłacił). Nie kieruj się tym co widzisz, poproś o dodatkowe aktualne foty body i sprawdź je.
          Pozdrawiam.
          mojego Canona EOS chciałbym zawsze mieć przy sobie

          Komentarz

          • pawciolbn
            Uzależniony
            • 2010
            • 653

            #3515
            Zamieszczone przez szunaj
            Oczywiście pogoń swoją 50-kę w przyzwoitej cenie (najlepiej w moją stronę).
            A tak na chłodno to to że nie ma adresu sprzedającego nie przekreśla go. Nie każdy ma ochotę płacić podatki za coś za co już je zapłacił). Nie kieruj się tym co widzisz, poproś o dodatkowe aktualne foty body i sprawdź je.
            Pozdrawiam.
            No i teraz zabiłeś mi trochę ćwieka. Jakbym znalazł kupca na 50D + 17-55, to oferta warta zainteresowania, ale nie do końca w tej cenie. Napisałem do człowieka i zobaczymy...
            5D+BGE4 | 5DII+BGE6 | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | 135/2L | Helios 2/58 | Metz58AF2.. kupa stafu i brak czasu... przerobiłem: 40D | 50D+BGE2N | 24-105/4L | 18-55 IS | 55-250 IS | 17-55/2.8 IS | 100-400L | S150-500 OS | S300-800HSM | 430EXII...

            Komentarz

            • vinietu
              Bywalec
              • 2008
              • 116

              #3516
              Zamieszczone przez pawciolbn
              Napisałem do człowieka i zobaczymy...
              Człowiek jest na CB w tym przypadku, zdarzyła mi się nawet transakcja z nim.
              To 50D najlepiej od złotówki i niech się biją, zobaczylibyśmy ile to warte na dziś.. realnie.
              5D, 30D, C 50/1.4 , 85/1.8 , 300/4L , 17-40/4L , 70-200/4L , z16/2.8 , N Di866

              Komentarz

              • Goomis
                Pełne uzależnienie
                • 2006
                • 1893

                #3517
                Zamieszczone przez pawciolbn
                http://allegro.pl/canon-5d-w-idealny...431938653.html

                może też nie podejrzana, ale co powiecie? zastanawiam się nad pogonieniem 50-ki i zamianą na 5D do nowego 5DII
                No jak chcesz ale wg. mnie bez sensu. W okolicy 6k można dostać używane mkII
                Ja bym wolał dołożyć... Za 5D1 wg. mnie 3-3,5k i nie więcej można dać... Bo 4,5 to już bardzo blisko do 5D2.
                5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

                Komentarz

                • pawciolbn
                  Uzależniony
                  • 2010
                  • 653

                  #3518
                  5D2 będzie na dniach - nastawiam się na nówkę (jakoś tak wolę jedno nowe..), a drugie właśnie albo zostawię 50D albo szukam w dobrej cenie 5D1.. 50-ka nie zjechana - po niespełna roku (jeszcze gwar) mam ~9000 klepnięć, więc byłoby o co się bić.

                  Na razie nabędę FFmkII i jakieś tele, bo brak. Później zobaczymy..

                  ps. a który to kolega na CB?
                  5D+BGE4 | 5DII+BGE6 | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | 135/2L | Helios 2/58 | Metz58AF2.. kupa stafu i brak czasu... przerobiłem: 40D | 50D+BGE2N | 24-105/4L | 18-55 IS | 55-250 IS | 17-55/2.8 IS | 100-400L | S150-500 OS | S300-800HSM | 430EXII...

                  Komentarz

                  • N00bek
                    Zablokowany
                    • 2010
                    • 734

                    #3519
                    Zamieszczone przez Goomis
                    No jak chcesz ale wg. mnie bez sensu. W okolicy 6k można dostać używane mkII
                    a 7200 nowe. W dodatku w jakim stanie to 5dmk2? Widziałeś ile poniektórzy sobie liczą?
                    - w FJ w Toruniu na takiej liście ogłoszeń; prawie nowy 5dmk2, 3 miesiące gwarancji, cena 6200. Okazja jak nic ze zdjęć wglądał super - ale jest wymianie migawki przebieg na dzień dzisiejszy 201tys wg Ciebie warto?

                    Komentarz

                    • Bolek02
                      Pełne uzależnienie
                      • 2010
                      • 3225

                      #3520
                      Zamieszczone przez N00bek
                      a 7200 nowe. W dodatku w jakim stanie to 5dmk2? Widziałeś ile poniektórzy sobie liczą?
                      - w FJ w Toruniu na takiej liście ogłoszeń; prawie nowy 5dmk2, 3 miesiące gwarancji, cena 6200. Okazja jak nic ze zdjęć wglądał super - ale jest wymianie migawki przebieg na dzień dzisiejszy 201tys wg Ciebie warto?
                      Nie warto. Ostatnio były dwie używki 5MkII z przebiegiem 5-7 tyś. klapnięć w cenie ok 6.000zł z gwarancją.
                      Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

                      Komentarz

                      • pawciolbn
                        Uzależniony
                        • 2010
                        • 653

                        #3521
                        Dostałem odpowiedź od sprzedającego, że puszki kupuje z niemieckich sklepów gdzie trafiają w rozliczeniu. Obecnie posiada jeszcze inne które też ma na sprzedaż. Sprawdza sprzęt i czyści matryce. Uważacie że warto zamienić 50D na takie body, co by stanowiło backup dla 5DmkII. Czy nie warto dokładać tysiaka i zostawić cropa...
                        5D+BGE4 | 5DII+BGE6 | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | 135/2L | Helios 2/58 | Metz58AF2.. kupa stafu i brak czasu... przerobiłem: 40D | 50D+BGE2N | 24-105/4L | 18-55 IS | 55-250 IS | 17-55/2.8 IS | 100-400L | S150-500 OS | S300-800HSM | 430EXII...

                        Komentarz

                        • micles
                          Zablokowany
                          • 2006
                          • 4359

                          #3522
                          Po porobieniu FFem 50tki już nie tkniesz. Moja od czasów piątki zrobiła może ze 100 zdjęć - raz jak sprawdzałem czy jeszcze działa, a drugi raz jak kręciłem film i miałem tylko jedno aku do piątki i czekałem aż się naładuje.

                          Komentarz

                          • pawciolbn
                            Uzależniony
                            • 2010
                            • 653

                            #3523
                            Wiem że magia FF jest warta przesiadki bo mkII już na dniach odbieram a do tej pory pracowałem na pożyczonym...
                            Tu bardziej konkretnie chodzi mi o tą aukcje i zakupy sprzętu z Niemiec.. Miał ktoś styczność z tym sprzedającym?
                            No i czy warto za takie body dać te pieniądze czy jednak zostawić cropa - bo to głównie o backup chodzi...?

                            Akcja dobiega końca ale oferta kusi...
                            5D+BGE4 | 5DII+BGE6 | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | 135/2L | Helios 2/58 | Metz58AF2.. kupa stafu i brak czasu... przerobiłem: 40D | 50D+BGE2N | 24-105/4L | 18-55 IS | 55-250 IS | 17-55/2.8 IS | 100-400L | S150-500 OS | S300-800HSM | 430EXII...

                            Komentarz

                            • gavin
                              Pełne uzależnienie
                              • 2010
                              • 1339

                              #3524
                              ja bym szedł w 2x FF

                              Komentarz

                              • lijo
                                Coś już napisał
                                • 2009
                                • 73

                                #3525
                                Akcja dobiega końca ale oferta kusi...[/QUOTE]


                                pogadaj jeszcze z człowiekiem o cenie, bo aktualna to nie ostateczna, z tego co się orientowałem

                                Komentarz

                                Pracuję...