X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • poszukiwacz2006
    Uzależniony
    • 2007
    • 824

    #76
    Odp: Słoiki do ślubów

    Prędzej boję się, że nie trafi mi c85 lub c135 niż ta sigma. Celna i powtarzalna, ale ciutkę wolna gdy ciemno. Pozdrawiam
    Do pracy - 50d, 6d, 135 2.0, 85 1.8, 35 1.4, 24-70 is, DJI Phantom 3, + lampy, wyzwalacze, gripy, rigy, statywy....
    hobbystycznie - brak czasu niestety :-(

    Komentarz

    • ketras
      Początki nałogu
      • 2012
      • 385

      #77
      Odp: Słoiki do ślubów

      Zamieszczone przez poszukiwacz2006
      Prędzej boję się, że nie trafi mi c85 lub c135 niż ta sigma. Celna i powtarzalna, ale ciutkę wolna gdy ciemno. Pozdrawiam
      Potwierdzam, gdy jest ciemno to sigma 35mm sprawia wrażenie "niepewnej", tutaj nie pamiętam na ile było lepiej w Canonie 35L bo było ;/
      "Rób w życiu to co kochasz ! A nie spędzisz w pracy nawet jednego dnia " ### "Body to tylko początek .... Dalej zaczyna się wolność (jak i wydatki ;/) "

      Komentarz

      • YaneC
        Początki nałogu
        • 2009
        • 367

        #78
        Odp: Słoiki do ślubów

        Zamieszczone przez poszukiwacz2006
        Prędzej boję się, że nie trafi mi c85 lub c135 niż ta sigma. Celna i powtarzalna, ale ciutkę wolna gdy ciemno. Pozdrawiam
        A możesz sprecyzować pojęcie "ciemno" (wg Ciebie rzecz jasna), w którym ta Sigma jest już "wolna", jeszcze "celna i powtarzalna"?
        Dziękuję

        Wytalkowane z GT-I9100
        BYKOM STOP

        Komentarz

        • arkosol
          Coś już napisał
          • 2005
          • 96

          #79
          Odp: Słoiki do ślubów

          Moja Sigma w af nie ustępuje elkom. Może dlatego że są to ciemne zoomy. W porównaniu do C 851.8 jest już wyraźnie lepiej.

          Komentarz

          • Veox
            Bywalec
            PLUS member
            • 2012
            • 116

            #80
            Odp: Słoiki do ślubów

            Wczoraj się przekonałem że narzekanie na af Sigmy 35 1.4 jest bezpodstawne. Na weselu które fotografowałem był w pewnym momencie grill z przyśpiewkami, wszystko na zewnątrz lokalu w warunkach oświetleniowych kilka żarówek plus światło z paleniska. Wjechałem w 5DII na ISO 6400 przy f/1.4 i czasach w okolicach 1/80. Być albo nie być :-) Wspomagałem się namierzaniem af z lampy na sankach ale nie błyskałem, nie chciałem zabić klimatu. Wyszło niesamowicie. Serio to od wczoraj mam w dupie co ludzie piszą, że autofocus nie trafia, że wolny jest. Bzdury. Powalczyłem wczoraj godzinkę w hardkorowych warunkach i większość zdjęć trafionych a klimat jaki! I napiszę jeszcze raz, dysponuję 5D mark II gdzie AF w porównaniu z młodszymi puszkami to śmiech...
            Studio Moments to fotograf ślubny Kraków i kamerzysta Kraków. Zapraszam na naszą stronę!

            Komentarz

            • homesicalien
              Początki nałogu
              • 2012
              • 295

              #81
              Odp: Słoiki do ślubów

              Zamieszczone przez Veox
              Wczoraj się przekonałem że narzekanie na af Sigmy 35 1.4 jest bezpodstawne. Na weselu które fotografowałem był w pewnym momencie grill z przyśpiewkami, wszystko na zewnątrz lokalu w warunkach oświetleniowych kilka żarówek plus światło z paleniska. Wjechałem w 5DII na ISO 6400 przy f/1.4 i czasach w okolicach 1/80. Być albo nie być :-) Wspomagałem się namierzaniem af z lampy na sankach ale nie błyskałem, nie chciałem zabić klimatu. Wyszło niesamowicie. Serio to od wczoraj mam w dupie co ludzie piszą, że autofocus nie trafia, że wolny jest. Bzdury. Powalczyłem wczoraj godzinkę w hardkorowych warunkach i większość zdjęć trafionych a klimat jaki! I napiszę jeszcze raz, dysponuję 5D mark II gdzie AF w porównaniu z młodszymi puszkami to śmiech...
              To może wrzuć jedno z nich np. do tematu zdjęć z S35. Brzmi ciekawie.

              Komentarz

              • eclipsis
                Bywalec
                • 2008
                • 120

                #82
                Odp: Słoiki do ślubów

                Veox uwierz, że nie zawsze jest tak różowo. Poza tym ile to jest większość w twoim przypadku? 9 na 10 czy 6 na 10? Broń boże Cię nie atakuję. Pytam z ciekawości.

                Komentarz

                • poszukiwacz2006
                  Uzależniony
                  • 2007
                  • 824

                  #83
                  Odp: Słoiki do ślubów

                  W minioną sobotę stanąłem przed wyzwaniem - znajomemu w ostatniej chwili fotograf odmówił udokumentowania ślubu i wszystkiego, co jest z tym związane. Poproszono mnie, nie miałem wyboru. Jako małą dygresję, w tym miejscu pragnę powiedzieć, że naprawdę chylę czoło przed fotografami ślubnymi. Chcąc dobrze wykonać swoją pracę, trzeba naprawdę się napracować, a i warsztat mieć, świetnie opanowany. Obym nigdy w życiu nie musiał z tego żyć :-).
                  Ale do rzeczy, korzystałem z 6d z podpiętą sigmą 35, plus 430 ex, a drugą puszką ( głównie jako rezerwa) było 50d z c 85 1.8. Sigma z 6D spisała się doskonale. Praktycznie wszystkie zdjęcia trafione w cel, czyli tam gdzie chciałem. W kościele nic szybko się nie dzieje, więc o af nie musiałem się martwić. Spokojnie dawał radę. A kościół był dość ciemny, stary, drewniany, z małymi okienkami, światło dzienne pomieszane z halogenowym i świetlówkami energooszczędnymi. Sala wesela, również ciemna, ściany obite ciemnobrązowym drewnem ( łącznie z sufitem ), tylko błyskotki dyskotekowe. Tu już był lekki problem, bo trzeba było kombinować z wysokim iso, tak aby złapać kolorowe światełka, zajączki i lasery i dopalać postacie na pierwszym planie lampą. Af długo pracował, oj długo, trafiał, tylko, że późno ( para już się obróciła i na zdjęciu plecy ). Część zdjęć wykonałem 50d z podpiętą sigmą. Nie ma co porównywać, przepaści o jakiej niektórzy piszą na pewno nie ma, ale jest zdecydowana i widoczna różnica na korzyść ff. Przyjemniej też obrabia się to, co wychodzi z 6D, łatwiej skorygować balans, łatwiej odszumić, kolory też jakby bardziej nasycone. Tu i tu zdjęcia oczywiście w rawach.
                  Moim zdaniem - powtarzam, moim zdaniem - na śluby to tylko pełna klatka i jasne szkła, no chyba, że jakiś jasny, duży przestronny kościół i knajpa z białym sufitem lub białymi ścianami :-)
                  Do pracy - 50d, 6d, 135 2.0, 85 1.8, 35 1.4, 24-70 is, DJI Phantom 3, + lampy, wyzwalacze, gripy, rigy, statywy....
                  hobbystycznie - brak czasu niestety :-(

                  Komentarz

                  • jinks
                    Pełne uzależnienie
                    • 2006
                    • 2178

                    #84
                    Odp: Słoiki do ślubów

                    Zamieszczone przez Veox
                    dysponuję 5D mark II gdzie AF w porównaniu z młodszymi puszkami to śmiech...
                    Też focę 5dmkII i z tym AFem to jest tak, że czasami w totalnej ciemnicy jest 9/10 trafionych a w dobrych warunkach 5/10. Sporo zależy też od źródła światła. Kiedyś na sali weselnej kamerzysta rozstawił 2 mocne halogeny i było bardzo jasno. W takich warunkach mkII powinno jakoś sobie dawać rade, ale pudłowała aż miło. Coś z tymi światłami było nie tak. Więc to nie jest takie proste, że:
                    - ciemno=af częściej się pomyli,
                    - jasno=zawsze trafi idealnie.
                    Niestety przy 5dmkII trzeba się trochę więcej napracować podczas ślubu żeby mieć ostro na dobrych kadrach
                    a u Ciebie poprawiła się celność 50 i 85 po zakupie 6d (widzę, że masz w stopce)?
                    Miłego dnia
                    moja www

                    Komentarz

                    • xxkomarxx
                      Pełne uzależnienie
                      • 2007
                      • 1456

                      #85
                      Odp: Słoiki do ślubów

                      Duzo zalezy jakiego szkla uzywasz z 5d. 85L czesto w dobrych warunkach to loteria.

                      Komentarz

                      • cobalt
                        Pełne uzależnienie
                        • 2012
                        • 1513

                        #86
                        Odp: Słoiki do ślubów

                        Do reportażu ślubnego w plenerze dobry jest Canon 70-200/2,8 L USM. Sprawdzi się z APS-C i FF.
                        C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
                        www.cobalt.fr.pl

                        Komentarz

                        • tombas
                          Pełne uzależnienie
                          • 2006
                          • 2195

                          #87
                          Odp: Słoiki do ślubów

                          Zamieszczone przez cobalt
                          Do reportażu ślubnego w plenerze dobry jest Canon 70-200/2,8 L USM. Sprawdzi się z APS-C i FF.
                          jest dobry, ale dla tych bardziej leniwych fotografów, to droga na skróty a że lepsze jest wrogiem dobrego, to używam stałek
                          Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
                          (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

                          Komentarz

                          • cobalt
                            Pełne uzależnienie
                            • 2012
                            • 1513

                            #88
                            Odp: Słoiki do ślubów

                            Zamieszczone przez tombas
                            jest dobry, ale dla tych bardziej leniwych fotografów, to droga na skróty a że lepsze jest wrogiem dobrego, to używam stałek
                            Gdybym miał taką kolekcję stałek jak Ty, też bym ich używał . Miałem do tej pory możliwość pofocenia trzema (plastik C 50/1,8, C 85/1,8 i 200/2,8L II, Heliosa nawet nie liczę). I tak jak mówisz stałka jest jednak lepsza optycznie od zooma (canon 200/2,8 L II USM i Canon 70-200/2,8 L USM). Tylko trzeba mieć pole manewru z ogniskowymi - tzn nosić ich cały plecak .
                            Autor tematu na początku wymienił Sigmę 70-200 i tu zdecydowanie wolałbym Canona 70-200/2,8.
                            C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
                            www.cobalt.fr.pl

                            Komentarz

                            • tombas
                              Pełne uzależnienie
                              • 2006
                              • 2195

                              #89
                              Odp: Słoiki do ślubów

                              tu nie chodzi o epatowanie (mądre słowo ) wielkościa plecaka i kolekcją stałek, przez kilka lat używałem 70-200 i było OK, ale za podobna cene można miec 85 i 135, a na plenerze zwykle jest czas na pomyslenie o kadrze i nad tym akiego szkła użyc, a to naprawde inna bajka, dlatego pisałem o drodze na skróty (klienci zawsze byli zadowoleni widząc rozmycie i separacje od tła z 200mm i 2.8 lub 3.2, ale ja zacząłem byc zadowolony po zapieciu 135 na 2.0)

                              Zamieszczone przez cobalt
                              Gdybym miał taką kolekcję stałek jak Ty, też bym ich używał . Miałem do tej pory możliwość pofocenia trzema (plastik C 50/1,8, C 85/1,8 i 200/2,8L II, Heliosa nawet nie liczę). I tak jak mówisz stałka jest jednak lepsza optycznie od zooma (canon 200/2,8 L II USM i Canon 70-200/2,8 L USM). Tylko trzeba mieć pole manewru z ogniskowymi - tzn nosić ich cały plecak .
                              Autor tematu na początku wymienił Sigmę 70-200 i tu zdecydowanie wolałbym Canona 70-200/2,8.
                              Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
                              (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

                              Komentarz

                              • cobalt
                                Pełne uzależnienie
                                • 2012
                                • 1513

                                #90
                                Odp: Słoiki do ślubów

                                Zamieszczone przez tombas
                                ...przez kilka lat używałem 70-200 i było OK, ale za podobna cene można miec 85 i 135...
                                Mam pytanie o Canona 85/1,8 USM. Mam to szkło i jest OK. Czy w Twoim przypadku to pozostałość po APS-C, czy świadomy wybór 85 + 135?
                                Pytam, bo gdybym przechodził na FF to raczej sprzedałbym 85 i w to miejsce kupił 100mm.
                                C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
                                www.cobalt.fr.pl

                                Komentarz

                                Pracuję...