X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • tombas
    Pełne uzależnienie
    • 2006
    • 2195

    #31
    Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

    "Próbowałem pójść z kimś jako drugi fotograf ale pomimo ogłoszenia i próby napisania samemu do kogoś spaliły na panewce."
    dlaczego "wstydzisz się' napisac skąd jestes?
    zapraszam do siebie, na 2-3 imprezy idziemy razem (albo 'urzeknie mnie Twoje folio")ijak sie sprawdzisz to potem dostajesz u mnie zlecenia (i nawet sprzęt) na sluby w terminach w których jestem zajety, kasa do podziału.proste? proste!
    Ostatnio edytowany przez tombas; 6231.
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

    Komentarz

    • xxkomarxx
      Pełne uzależnienie
      • 2007
      • 1456

      #32
      Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

      Masz jeden aparat i bardzo takie sobie szklo. Reportaz to nie modelka w trawie. Moze pasc szklo albo aparat i co wowczas? Koscioly sa nieraz tak ciemne ze majac 35 1.4 ocierac sie mozna o granice poruszenia. Inna rzecz koscioly przewaznie sa dosc wysokie i modzenie lampa moze sie nie udac albo ksiadz zabroni. Na sali pewno ogarniesz bo tam jest czasu mnostwo.
      Albo pożycz od kogos sprzet albo mozesz polec a potem bedzie placz. To ze cos ogladales czytales moze sie nijak miec do tego co zastaniesz i jak sobie poradzisz.

      Komentarz

      • tomfoot
        Pełne uzależnienie
        • 2010
        • 2277

        #33
        Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

        A może Kolega idzie do jasnego kościoła i na wyjątkowo białą salę?

        Komentarz

        • tombas
          Pełne uzależnienie
          • 2006
          • 2195

          #34
          Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

          Zamieszczone przez tomfoot
          A może Kolega idzie do jasnego kościoła i na wyjątkowo białą salę?
          takie rzeczy to... były... "TYLKO W ERZE"
          Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
          (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

          Komentarz

          • xxkomarxx
            Pełne uzależnienie
            • 2007
            • 1456

            #35
            Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

            Zamieszczone przez tomfoot
            A może Kolega idzie do jasnego kościoła i na wyjątkowo białą salę?
            Zawsze trzeba być przygotowanym na te ciężkie warunki a nie liczyć ze moze sie uda.

            Komentarz

            • bastianpl
              Coś już napisał
              • 2017
              • 52

              #36
              Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

              Zamieszczone przez RobertON
              Pojedź wpierw tam, gdzie będziesz focił i pocykaj coś na próbę.
              Zobacz jakie jest tam światło i jakie ustawienia będą możliwe, z jakiego miejsca.

              --- Kolejny post ---



              Dlatego, że niekiedy nie da się lampy użyć !
              Nie ma od czego odbić, wygląda źle, kapłan sobie nie życzy, babcię razi w oczy, będziesz zbyt daleko, obiektyw za ciemny...itd.

              Coś takiego może się przydać:

              Odbłyśnik lamp reporterskich Aurora Portaflex SBF (19 x 25 cm) służy do modyfikacji i częściowego rozpraszania światła. Zadaniem płaszczyzny jest ograniczanie


              P.S. Nie jestem specem od weselnych zdjęć, ale kilka udało mnie się fotografować.
              W ten weekend postaram się tam być i pocykać jak mówisz.No tak, w kościele już nie pozwalają. Nakładka ok. Dzięki za wskazówki

              --- Kolejny post ---

              Zamieszczone przez robertskc7
              Wydajesz się mądrym i świetnie przygotowanym, a na początek zadałeś takie głupie pytanie o zamrażaniu ruchu. W sumie to o co miałeś zapytać, jak nawet nie wiesz co Cię czeka, bo tego nie robiłeś.
              Co do reportaży ślubnych to kwestie sprzętu i techniczne to taka "szkoła podstawowa" Obejrzyj sobie kilka repo, zrób notatki i powodzenia. Nikt Ci nie da złotego środka a za wiedzę się płaci.
              Jak masz możliwość to pożycz lampę od kogoś bo jednej YN to bym nie ufał a przy Twoim szkle bez lampy będzie mega ciężko. Kupił bym tez na allegro 50 1.8 za 300zł który bardzo się przyda na weselu.
              No nic nie poradzę, będę starał się lepiej pytać Kończę kwestie techniczne, wczoraj cykałem na trybie M z auto iso oraz ustawieniem ręcznym z blokadą ekspozycji i raczej przy tym trybie pozostanę. za notatki zabieram się od poniedziałku, jeszcze umowę o dzieło kończyłem. Lampę pożyczę dodatkową a moje szkło idzie do sprzedaży, po waszych postach i różnicach miedzy jasnymi to nawet 3EV, to strasznie dużo!

              --- Kolejny post ---

              Zamieszczone przez r_m
              Nie znamy "Twojego" kościoła, sali. Jak trafisz w miejsce, w którym będziesz miał np. ISO6400, 1/40, f:2, to zrozumiesz, po co jest lampa
              Mając obiektyw np. 5.6 musiałbyś podnieść ISO do 512000. Wielu fotografów ślubnych nie błyska, gdy nie musi, bo mając dokładnie takie samo 6d, ale z jasnymi obiektywami, mogą zrobić w miarę poprawne zdjęcia w takich warunkach, w jakich innymi obiektywami albo się nie da, albo wyjdzie obraz w ciapki.


              Przebieg ślubu w kościele dla fotografa zaczyna się wizytą u księdza, możliwy dialog:
              (Ty) Dzińdybry, ja będę robił zdjęcia na tym ślubie
              (Ksiądz) Niech będzie pochwalony... Dobrze, poproszę zaświadczenie o kursie
              (Ty) Eeee... Jakim kursie?
              (Ksiądz) Aha, w takim razie nie może Pan robić zdjęć.
              (Ty) No nie, jak to tak, mam z nimi umowę!
              (Ksiądz) Zdarzało się, że fotografowie i kamerzyści nie potrafili się zachować, nie wiedzieli co im wolno, a czego nie, dlatego teraz mamy zasady, opisane we "Wskazaniach...", i każdy fotograf i kamerzysta musi się do nich zastosować. Przepraszam, ale już nie mam czasu na rozmowę, muszę się przygotować.

              ;-)

              Pytanie pomocnicze: masz backup? Co zrobisz, jak np. podczas błogosławieństwa aparat Ci się zawiesi, urwie migawka, padnie akumulator?
              Rozumiem, jak pisałem szkło idzie do sprzedaży, myślę o 2 szkłach, 35 f/2.0 USM oraz 85 f1.8 USM. Wolałbym zooma ale canon to f/2.8 i kupę kasy a f/4.0 też będzie za ciemny.

              Dziękuję za wskazówki ale już czytałem o tym w necie Aaaa, zaskoczę Ciebie, kurs będzie w Warszawie w marcu, więc spokojnie się wyrobię Backup będzie, aparat z wypożyczalni C6D, baterie i inne rzeczy kupuję powoli.

              --- Kolejny post ---

              Zamieszczone przez RobertON
              Ja...ja znam odpowiedź. Można użyć telefonu ! Przecież prawie wszystkie mają jakieś aparaty.
              To daj mi swój backup a ja dam ci mojego smartfona, mówię ci, zrobisz świetny biznes

              --- Kolejny post ---

              Zamieszczone przez Leon007
              Do przyjaciela. Albo poprosić publiczność.
              Daj też do siebie namiary żebyś miał ubaw po pachy

              --- Kolejny post ---

              Zamieszczone przez Tringa
              Do **** masz szkło. Jest zdecydowanie dużo za ciemne na reportaż w ciemnym kościele i na ciemnej sali. Co do ustawień to kwestia indywidualna. Na ślubach przysłonę i migawkę mam na manualu, a tylko ISO na auto (oczywiście wcześniej odpowiednio ograniczone z poziomu ustawień w aparacie). Ale znam wielu fotografów, którzy mają swój system. Zależy co dla kogo jest wygodne.
              Teraz już wiem. Różnica jak pisałem miedzy moim a np f/2.0 to aż 3EV , więc swój sprzedaję i myślę o 35 f/2.0 USM oraz 85 f/1.8 USM. Też tak uczynię, testowałem wczoraj takie podejście z manualem. Jasna sprawa, dzięki

              --- Kolejny post ---

              Zamieszczone przez tombas
              "Próbowałem pójść z kimś jako drugi fotograf ale pomimo ogłoszenia i próby napisania samemu do kogoś spaliły na panewce."
              dlaczego "wstydzisz się' napisac skąd jestes?
              zapraszam do siebie, na 2-3 imprezy idziemy razem (albo 'urzeknie mnie Twoje folio")ijak sie sprawdzisz to potem dostajesz u mnie zlecenia (i nawet sprzęt) na sluby w terminach w których jestem zajety, kasa do podziału.proste? proste!
              Pochodzę z Chełma ale trochę lat siedzę już w Warszawie proszę. Propozycja super, odezwę się na pw.

              --- Kolejny post ---

              Zamieszczone przez xxkomarxx
              Masz jeden aparat i bardzo takie sobie szklo. Reportaz to nie modelka w trawie. Moze pasc szklo albo aparat i co wowczas? Koscioly sa nieraz tak ciemne ze majac 35 1.4 ocierac sie mozna o granice poruszenia. Inna rzecz koscioly przewaznie sa dosc wysokie i modzenie lampa moze sie nie udac albo ksiadz zabroni. Na sali pewno ogarniesz bo tam jest czasu mnostwo.
              Albo pożycz od kogos sprzet albo mozesz polec a potem bedzie placz. To ze cos ogladales czytales moze sie nijak miec do tego co zastaniesz i jak sobie poradzisz.
              Będzie backup i inne szkła. Rozumiem, walka może się zdażyć. A jakie czasy to granica poruszenia? w sytuacji przez Ciebie opisanej jako trudne warunki, podaj jakiś przykład. Jasne, dzięki za wskazówki

              --- Kolejny post ---

              Zamieszczone przez tomfoot
              A może Kolega idzie do jasnego kościoła i na wyjątkowo białą salę?
              Wszystko będę wiedział na dniach jak tam zajadę a przede wszystkim spiszę umowę i temat będzie już pewny.

              --- Kolejny post ---

              Zamieszczone przez xxkomarxx
              Zawsze trzeba być przygotowanym na te ciężkie warunki a nie liczyć ze moze sie uda.
              Jasne, dlatego tutaj z wami piszę, dostosowuję sprzęt, stosuję wskazówki aby nie potknąć się

              Komentarz

              • rafels3
                Początki nałogu
                • 2008
                • 454

                #37
                Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

                Może po prostu wypożycz porządne szkło na dwa dni i pozbędziesz się połowy swoich problemów...?

                Komentarz

                • becekpl
                  Pełne uzależnienie
                  • 2009
                  • 4304

                  #38
                  Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

                  Zamieszczone przez bastianpl


                  Jasne, dlatego tutaj z wami piszę, dostosowuję sprzęt, stosuję wskazówki aby nie potknąć się
                  bardzo wazna sprawa
                  zadbaj o porządne wifi, żeby mieć dostęp do forum w celu uzyskiwania dalszych wskazówek i porad na bieżąco


                  aaaaaa i czy zlecający ci robotę wiedza ze ty nie trybisz trybów?
                  Ostatnio edytowany przez becekpl; 27958.
                  Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
                  Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

                  Komentarz

                  • tomfoot
                    Pełne uzależnienie
                    • 2010
                    • 2277

                    #39
                    Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

                    Zamieszczone przez rafels3
                    Może po prostu wypożycz porządne szkło na dwa dni i pozbędziesz się połowy swoich problemów...?
                    Problemy się dopiero zaczną, bo wypożyczenie szkła na dwa dni kompletnie rozwali 400 złotowy budżet zlecenia.

                    Komentarz

                    • tombas
                      Pełne uzależnienie
                      • 2006
                      • 2195

                      #40
                      Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

                      Zamieszczone przez tomfoot
                      Problemy się dopiero zaczną, bo wypożyczenie szkła na dwa dni kompletnie rozwali 400 złotowy budżet zlecenia.
                      no nie..., wszak to STOLYCA (bez urazy)
                      za 4 stówki to się foci u mnie ... (na prowincji)
                      Ostatnio edytowany przez tombas; 6231.
                      Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
                      (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

                      Komentarz

                      • bastianpl
                        Coś już napisał
                        • 2017
                        • 52

                        #41
                        Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

                        Zamieszczone przez rafels3
                        Może po prostu wypożycz porządne szkło na dwa dni i pozbędziesz się połowy swoich problemów...?
                        Co nazywasz porządnym szkłem? Bo raczej potrzebowałbym dwa, chyba że sugerujesz inne rozwiązanie. Tak jak mówiłem, myślę o kupnie 35 2.0, 85 1.8.

                        --- Kolejny post ---

                        Zamieszczone przez becekpl
                        bardzo wazna sprawa
                        zadbaj o porządne wifi, żeby mieć dostęp do forum w celu uzyskiwania dalszych wskazówek i porad na bieżąco


                        aaaaaa i czy zlecający ci robotę wiedza ze ty nie trybisz trybów?
                        Zabawne

                        --- Kolejny post ---

                        Zamieszczone przez tomfoot
                        Problemy się dopiero zaczną, bo wypożyczenie szkła na dwa dni kompletnie rozwali 400 złotowy budżet zlecenia.
                        Jeśli mówisz o jednym szkle to chyba z kosmosu wziąłeś tą kwotę. 2 szkła, 2 dni to faktycznie, ale trochę ponad tej kwoty. Ale nie rozważam do momentu obejrzenia kościoła takiej opcji.

                        --- Kolejny post ---

                        Zamieszczone przez tombas
                        no nie..., wszak to STOLYCA (bez urazy)
                        za 4 stówki to się foci u mnie ... (na prowincji)
                        Nie zaglądam nikomu do kieszeni, ja pilnuję swojej

                        Komentarz

                        • robertskc7
                          Pełne uzależnienie
                          • 2010
                          • 1485

                          #42
                          Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

                          Porządne szkło to 24-70L II
                          Zamieszczone przez bastianpl
                          Co nazywasz porządnym szkłem? Bo raczej potrzebowałbym dwa, chyba że sugerujesz inne rozwiązanie. Tak jak mówiłem, myślę o kupnie 35 2.0, 85 1.8.
                          Naprawdę chcesz kupić dwa szkła za ok 3tyś żeby komuś zrobić zdjęcia? Opłaci Ci się to?
                          Co do dobrego szkła to zamiast kupna dwóch stałek wypożycz sobie Canona 24-70L II i masz problem obiektywu z głowy. Nie polecam stałek na początek przygody.
                          www.robertzbiec.pl

                          Komentarz

                          • af-p
                            Bywalec
                            • 2009
                            • 109

                            #43
                            Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

                            dokładnie, 24-70 wystarczy, z dwoma możesz się zamotać a jeszcze dodatkowo w stresie upuścić...Wierz mi, jak nie masz doświadczenia w fotografowaniu w kościele, to może się zdarzyć. Trafisz na ostrzejszego księdza, opieprzy cię i będzie po zdjęciach. Wiesz w których momentach lepiej nie latać po kościele ? Tego też proponowałbym się dowiedzieć...

                            Komentarz

                            • aptur
                              Pełne uzależnienie
                              • 2005
                              • 3837

                              #44
                              Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

                              Zamieszczone przez bastianpl
                              Cześć przygotowuję się powoli do swojego pierwszego reportażu ślubnego i napotkałem przeszkodę , stąd ten post i prośba o pomoc. Mój sprzęt to C6D, 28-135mm f/3.5-5,6 IS.
                              Cześć,

                              Jeżeli chcesz robić śluby to sprzedaj to szkło w cholerę. Po taniości kup sobie 50/1.8 STM albo drożej 35/2IS. Tym drugim w zasadzie możesz zrobić cały reportaż.

                              Komentarz

                              • 7four
                                Uzależniony
                                • 2009
                                • 850

                                #45
                                Odp: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

                                Zamieszczone przez becekpl
                                bardzo wazna sprawa
                                zadbaj o porządne wifi, żeby mieć dostęp do forum w celu uzyskiwania dalszych wskazówek i porad na bieżąco


                                aaaaaa i czy zlecający ci robotę wiedza ze ty nie trybisz trybów?
                                Teraz można zrobić taki live na YT. Wtedy na bieżąco może prowadzący zadawać pytania i otrzymać odpowiedzi na chacie

                                Komentarz

                                Pracuję...