X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • kiku1
    Coś już napisał
    • 2005
    • 52

    #16
    ....gdy sie nie ma co się lubi, to się lubi co sie ma ...
    350D + kit +pare szkieł M42
    moje foto

    Komentarz

    • czornyj
      Zasłużeni
      • 2006
      • 2626

      #17
      Zamieszczone przez thorin
      moze zamiast takiej sondy zrobic battle ? moze to cos bedzie w stanie udowodnic ? ja zawsze jestem chetny na wyzwania
      To nic nie udowodni. Ten, kto jest lepszy między uszami, uzyska lepszy efekt.
      Marcin Kałuża | foty

      Komentarz

      • thorin
        Pełne uzależnienie
        • 2005
        • 1990

        #18
        moze... napewno bedzie bardziej rozwojowe niz setna dyskusja o tym samym...

        Komentarz

        • piszczal
          Początki nałogu
          • 2006
          • 459

          #19
          Pisząc wcześniej o róznicy w plastyce zdjęć uzyskiwanej za pomocą większych formatów niż matryce w aparatach cyfrowych miałem na myśli naprzykład taki efekt z 6x6 jak na zdjęciu poniżej

          pozdrawiam
          aktualnie: Canon EOS R6 | Sigma A 35/1.4 DG HSM | Canon 135/2 L | Canon 16-35/4 L

          Komentarz

          • Niedzwiedz
            Uzależniony
            • 2004
            • 578

            #20
            tak jest 6x6 i plastyka obrazu ,dynamika oraz filmy cz/b sa o wiele lepsze niz cyfra. Piszczal swietnie oglada sie to fotke !!!
            www.mariuszspruch.pl - fotografie ślubne
            www.mariuszspruch.blogspot.com - fotoblog

            Komentarz

            • dentharg
              Uzależniony
              • 2005
              • 867

              #21
              Kufa, a gdzie opcja "oba"?
              Ja mam i taki i taki..
              Postprocessing: AfterShot Pro + pluginy

              Komentarz

              • piszczal
                Początki nałogu
                • 2006
                • 459

                #22
                Zamieszczone przez Niedzwiedz
                Piszczal swietnie oglada sie to fotke !!!
                dzięki, dziś odebrałem z naprawy i przeglądu mieszkową Agfę Billy record z 1930 roku w formacie 6x9, zakładam srajtaśmę i ciekaw jestem efektów.
                3 przesłony, 4 czasy kombinacja powalająca ;-)
                gorzej, że mój opemus obsługuje tylko format do wielkości 6x6, więc jak będę chciał odbitki to mam problem.
                aktualnie: Canon EOS R6 | Sigma A 35/1.4 DG HSM | Canon 135/2 L | Canon 16-35/4 L

                Komentarz

                • Niedzwiedz
                  Uzależniony
                  • 2004
                  • 578

                  #23
                  wlasnie musze sobie powiekszalnik jeszcze sprawic
                  www.mariuszspruch.pl - fotografie ślubne
                  www.mariuszspruch.blogspot.com - fotoblog

                  Komentarz

                  • piszczal
                    Początki nałogu
                    • 2006
                    • 459

                    #24
                    Zamieszczone przez Niedzwiedz
                    wlasnie musze sobie powiekszalnik jeszcze sprawic
                    w Lublinie, podzwoniłem do starych zakładow fotograficznych i w jednym z nich w piwnicy leżał niepotrzebny opemus3 z kolorową i konwekcyjną głowicami, za 80 zł mam ciemnię ;-)
                    aktualnie: Canon EOS R6 | Sigma A 35/1.4 DG HSM | Canon 135/2 L | Canon 16-35/4 L

                    Komentarz

                    • MacGyver
                      Cenzor
                      • 2006
                      • 7043

                      #25
                      A ja zagłosowałem na anloga ;-)
                      Nie żebym uważał że lepszy od cyfry, bo jednoznacznej odpowiedzi nie ma i dyskutując na ten temat rzeczywiście można bić pianę przez następne 1578 postów. Po prostu od pewnego czasu, mimo że częściej używam cyfry, zdecydowanie więcej radochy dają mi fotki analogowe
                      Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

                      Komentarz

                      • Bagnet007
                        Pełne uzależnienie
                        • 2006
                        • 1344

                        #26
                        Ja tak sobie myślę że złotym środkiem jest mieć analogową i cyfrową zwierciadlankę :-)

                        Komentarz

                        • MacGyver
                          Cenzor
                          • 2006
                          • 7043

                          #27
                          Zamieszczone przez Bagnet007
                          Ja tak sobie myślę że złotym środkiem jest mieć analogową i cyfrową zwierciadlankę :-)
                          Też tak uważam, przy czym analogi najlepiej miec dwa, wtedy odpada dylemat czy zakładać ziarnistą czarno-białą czetrysetke, czy kolorową stówke.
                          Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

                          Komentarz

                          • piszczal
                            Początki nałogu
                            • 2006
                            • 459

                            #28
                            Zamieszczone przez MacGyver
                            Też tak uważam, przy czym analogi najlepiej miec dwa, wtedy odpada dylemat czy zakładać ziarnistą czarno-białą czetrysetke, czy kolorową stówke.
                            haselka z dwiema kasetami :-)
                            aktualnie: Canon EOS R6 | Sigma A 35/1.4 DG HSM | Canon 135/2 L | Canon 16-35/4 L

                            Komentarz

                            • MacGyver
                              Cenzor
                              • 2006
                              • 7043

                              #29
                              Zamieszczone przez piszczal
                              haselka z dwiema kasetami :-)
                              No ba, tak by było najlepiej, ale to bym musiał chyba furmankę sprzedać ;-)
                              A póki co czekam z niecierpliwością na eosa 33 co to ma do mnie przyjść pocztą w tym tygodniu
                              Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

                              Komentarz

                              • Bagnet007
                                Pełne uzależnienie
                                • 2006
                                • 1344

                                #30
                                Zamieszczone przez MacGyver
                                Też tak uważam, przy czym analogi najlepiej miec dwa, wtedy odpada dylemat czy zakładać ziarnistą czarno-białą czetrysetke, czy kolorową stówke.
                                Na to jest sposób. Wystarczy w CFn ustawić zwijanie z wystającym końcem filmu. Można zmianiać częściowo naświetlone rolki, tylko trzeba zapamiętać ile się na której zrobiło. Potem poprostu z dekielkiem (test dekielka )wypstrykać tyle ile się zrobiło + 1 tak dla bezpieczeństwa :-)

                                Przy okazji, dziś sobie zrobiłem test na BF/FF, zobaczymy jak wyjdą skany Mam nadzieję że nie będe musiał się wysyłać do serwisu.
                                Ostatnio edytowany przez Bagnet007; 6605.

                                Komentarz

                                Pracuję...