Jeśli to jest Twoja pierwsza wizyta na naszym forum, pamiętaj sprawdź listę najczęściej zadawanych pytań FAQ . Zapraszamy do zarejestrowania się
Z uwagi na kłopoty wbudowanej "szukaczki" zalecamy korzystanie z narzędzia alternatywnego, wyszukiwarki google.
Istnieje kilka sposobów korzystania z narzędzia, najprostsze z nich to:
1. Rozbudowana wyszukiwarka Kolaj-a: http://maciejko.net/cbsearch/
W okienku wpisujemy szukaną frazę a w rozwijanym menu poniżej wybieramy całe forum lub też konkretne podfora.
Szukać możemy na całym forum, tylko w tytułach wątków lub też tylko w postach konkretnego użytkownika. Narzędzie umożliwia również wyłączenie z wyników wyszukiwania tematyki ślubnej.
2. Bezpośrednio przez google http://google.pl
w celu wyszukiwania informacji na CB wpisujemy: szukana_fraza site:canon-board.info - wyszukiwanie w tytułach i treści postów
lub: allintitle: szukana_fraza site:canon-board.info - wyszukiwanie wyłącznie w tytułach
Istnieje też możliwość bezpośredniego wyszukiwania googlem, ograniczonego do poszczególnych forów i działów. Aby znaleźć coś w konkretnym dziale konstruujemy zapytanie w następujący sposób: "Canon Board > nazwa_forum > nazwa_działu" "szukana_fraza" site:canon-board.info
np.: "Canon Board > Sprzet Cyfrowy > Canon dSLR" "7D" site:canon-board.info
3. Za pomocą wtyczki do przeglądarki internetowej, którą możemy pobrać w tym wątku: http://canon-board.info/showthread.php?t=22036
Chcą ograniczyć wyszukiwanie do tytułów wątków wpisujemy. allintitle: szukana_fraza
Wyszukiwanie ograniczone do tytułów wątków działa jak wyżej lecz nie wpisujemy już oczywiście "site...."
Wbudowana wyszukiwarka przyjmuje obecnie zapytania złożone z 5 lub więcej znaków i nie zawierające znaków typograficznych ("-" "/" itp.). Znajdzie więc wyniki dla zapytania "plecak", "teleobiektyw" czy "1200L" ale dla "600D","70-200/2.8", "24-70"czy "35/2" już nie.
Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Gość: Jeśli coś działa - nie ruszaj. Jeśli nie działa - udawaj, że tak miało być.
..... Jak mawiał Milton Friedman (nobel z ekonomii) - nasz system ekonomiczny nie może być wzorowany na systemach państw bogatych, ale na systemach, który te państwa miały, jak były biedne!
....
Myśl w zasadzie prosta, tak prosta, że aż genialna. Tylko jakoś nikt z nam panujących nie chce tej prostej prawdy dopuścić do siebie.
Jako doskonały przykład kraju bez ceł, podatków i innych podobnych wynalazków od lat podaję Zjednoczone Emiraty Arabskie i Dubaj. Dubaj szybko staje się czymś w rodzaju stolicy Świata. Zjawisko o tyle ciekawe, że podatków nie ma praktycznie wcale. Ropy naftowej też mają niewiele. Piasek, pustynia, parę wielbłądów i nic więcej. Nie jest coś więcej.. coś około 30% wartości inwestycji budowlanych na świecie. 20% światowych zasobów wysokich dźwigów budowlanych jest aktualnie w Dubaju. Autostrady na tym piasku już dawno zbudowali a jak się chce pojeździć na nartach to da się to zrobić 15 min autem od centrum.
Janusz,
Old enough to know better - but I do it anyway.
Myśl w zasadzie prosta, tak prosta, że aż genialna. Tylko jakoś nikt z nam panujących nie chce tej prostej prawdy dopuścić do siebie.
a to akurat ma proste wytlumaczenie.
w dupokracji slusznosc rzadzacych wykazuje nie historia tylko ogol. nie rzadzi sie, zeby cos osiagnac wiekszego, tylko zeby dostac szanse na reelekcje.
a wyborcow nie wygrywa sie zmianami i odwaznymi koncepcjami perspektywicznymi. wygrywa sie rozdajac przywileje i nadmuchujac poza granice przyzwoitosci aspekt socjalny.
ja wiem i Ty wiesz, ze kopniecie po dupie, ktore Polsce zafundowal Balcerowicz najprawdopodobniej ustawilo ten kraj na nogach. ale motloch, ktory w moherku pedzi na wybory, Balcerowicza nienawidzi za nierozdanie szklanych domow.
Wszystkie w dowolnej ilości czy tylko w takiej, na jaką jest popyt? Mniejszy na brukiew, większy na ziemniaki? A o ile większy? Tego nikt nie przewidzi - na tym polega rynek
A moze przewidzi: dostaje dotacje od tego co sprzedal
Rynek jest albo wolny, albo nie. Nie można być częściowo w ciąży, nie można być częściowo wolnym. Państwowe zasiłki nie byłyby problemem - bo należy je zlikwidować. Rolnictwo bez dopłat oczywiście może być opłacalne - wystarczy obniżyć podatki, np. akcyzę na benzynę, rozgonić KRUSy itp.
Tak, bez zasilkow to sie fajnie zyje jak masz chwilowego dola: wyobraz sobie, ze nagle zachorujesz na gruzlice (mozliwe). Nie wiem, jak zamoznym jestes czlowiekiem, ale watpie zebys byl w stanie wylozyc kilkaset tysiecy zlotych na leczenie. Wolisz zeby zamiast zbiorowej skladki na zdrowie byl totolotek? Bede zdrowy i nie bede mial problemow, a jak zachoruje to pewnie umre, bo mnie nie stac na leczenie.
Nie będzie zasiłków! A jaki burdel niby? Widziałeś, żeby urząd coś uporządkował? Jedyny urzędniczy porządek, to taki jaki chciał zbudować Hitler - wszyscy tacy sami, tak samo ubrani, w takich samych samochodach, jedzący to samo. Zauważ, że UE do tego zmierza.
Hmmm, w sumie to bardzo dobrze, czego by nie mowic o Hitlerze (pewnie to bedzie kontrowersyjne co powiem), to potrafil sie zajac gospodarka niemiecka i ogolnie panstwem. Oczywiscie ze jego mania na punkcie opanowania bylych terenow i pozniejsza wojna to bylo cos strasznego, ale niemcy za czasow Hitlera rozwijaly sie naprawde w niesamowitym tempie. Co w tym zlego brac go TYLKO I WYLACZNIE W TYM PUKCIE za jakis mniejszy badz wiekszy przyklad?
UE straci na blokadzie swoich rynków tyle samo, co my. Poza tym - są jeszcze na świecie inne kraje, które będą robić interesy. BTW. UK i USA nie były bojkotowane za takie posunięcia.
a) nie straci tak wiele, bo i co takiego im sprzedajemy czego nie kupia gdzies indziej, i tez ile to nie kupujemy zeby od razu zatrzymac cala unie? Rosja wprowadzila embargo na polskie mieso i jakos nie bylo tam zadnego problemu, a u nas sie zrobil problem ze nie ma gdzie tego sprzedac. Co do USA i UK, to ich gospodarki sa nieporownywalnie wieksze od naszej, wiec nie ma co robic takich porownan
Nie ma takich. To sprzeczność wewnętrzna.
Wojsko, Policja, SW. Do kazdego trzeba doplacac Wiec gdzie tu masz sprzecznosc? W gospodarce jest tak samo Wyzywic ludzi po prostu musisz.
Jasne, w Szwecji też? Jakie są czasy oczekiwania na zabieg w tych krajach w porównaniu z USA?
A przepraszam co masz do szwecji? Akurat to jest kraj o:
-bardzo wysokiej stopie zyciowej
-gigantycznych podatkach (i jakos z tym zyja lepiej niz inni, jak sam mozesz zauwazyc)
-jedna z najlepszych opiek socjalnych na swiecie.
Nikt.
Nie wiem jak to napisac, zeby Cie nie urazic, bo nie to jest moim celem, ale bredzisz. Tym slowem wlasnie zanegowales to do czego czesciowo sie przyznal Pinochet, i to co ustalila komisja ds. więźniów politycznych i tortur, a kto jak kto, ale oni raczej wiedza wiecej na ten temat niz my, polacy.
Ma, ale negatywny. Czyli to jeszcze lepiej świadczy o ekonomii Chile, jeśli bez kilku tysięcy osób, które wyjechały dała sobie radę.
Polska gospodarka pomimu kilku milionow emigrantow tez sobie jakos daje rade
A tak całe życie żyjesz w głupiej demokracji bez szansy na poprawę. Szczęśliwie - na stanowisko króla selekcja jest pozytywna, na stanowiska rządowe w demokracji - negatywna.
Jak to selekcja pozytywna? Nie ma zadnej selekcji, to jest po prostu losowanie, na kogo wypadnie na tego bęc. Wyjasnij mi co bys zrobil w Polsce z panem Mugabe, gdyby to on zostal krolem.
Państwo opiekuńcze z kolei istniało również w starożytności - to ani wada, ani zaleta.
I wlasnie to chcesz zlikwidowac.
Dodam, że przez cały wiek XIX panowała deflacja, a tempo rozwoju gospodarczego było nieporównanie wyższe niż dzisiaj. W takim tempie jak PL się rozwija dziś, to dogonimy czołówkę światową pewnie za 1000 lat. Jakimś cudem ta czołówka rozwinęła się w takim stopniu w czasie mniejszym niż 1000lat. Jak mawiał Milton Friedman (nobel z ekonomii) - nasz system ekonomiczny nie może być wzorowany na systemach państw bogatych, ale na systemach, który te państwa miały, jak były biedne!
a slyszales o czyms takim jak przegrzanie gospodarki
z Friedmanem sie zgadzam, ale to zadna ameryka co powiedzial.
Ale to nie ma związku przyczynowo-skutkowego z poprzednią częścią.
Głównie z powodu a) a nie założeń - zresztą rozwój technologii był spory, tylko teraz potrafimy to bagatelizować.
Porownaj poziom i jakosc zycia w latach 1000-1700, a potem w latach 1850-2000. Chyba jest roznica miedzy zmiana poziomy zycia w tych w okresach i to znaczna a zauwaz ze ten pierwszy trwal 700lat, a drugi TYLKO 150.
Właśnie wielu tęskni, ale nie pokazują ich w telewizji.
Zapachniało wielkim spiskiem
Zresztą, pamięć ludu sięga wstecz na kilka dni, albo miesięcy i jest mocno wybiórcza. Do tego jest formowana przez media, a nie przez rzeczywistość. Ludzie nawet (jako ogół) zatracili najprostsze odruchy...
A jakby nas formowala rzeczywistosc Twoim zdaniem? I jakie zatracilismy odruchy?
Dlatego nie nadajesz się na kapitalistę, podobnie jak ten trzeci. Zawsze można znaleźć pracę na etacie.
Pewnie tak, ale dzieki temu jak bedzie krach na gieldzie, to nie ja wyladuje na bruku
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Zamieszczone przez Janusz Body
Jako doskonały przykład kraju bez ceł, podatków i innych podobnych wynalazków od lat podaję Zjednoczone Emiraty Arabskie i Dubaj. Dubaj szybko staje się czymś w rodzaju stolicy Świata. Zjawisko o tyle ciekawe, że podatków nie ma praktycznie wcale. Ropy naftowej też mają niewiele.
Racja to, z ropy wyciagaja tylko 3% budzetu, ALE Dubaj nie moze byc punktem odniesienia, bo jest tylko emiratem. Tak samo nie ma co probowac z Polski robic drugich kajmanow, wyspy jersey, ani innego raju podatkowego. Cos takiego sie sprawdza znakomicie, ale tylko w malej skali, gdzie wydatki sa bardzo male, wiec jeden inwestor moze bardzo pomoc gospodarce.
Ostatnio edytowany przez sniper88; 10488.
Powód: Automerged Doublepost
ja wiem i Ty wiesz, ze kopniecie po dupie, ktore Polsce zafundowal Balcerowicz najprawdopodobniej ustawilo ten kraj na nogach. ale motloch, ktory w moherku pedzi na wybory, Balcerowicza nienawidzi za nierozdanie szklanych domow.
Veto. Balcerowicz właśnie rozpoczął odwrót od wolnego rynku, gospodarka PL stawała na nogi przed Balcerowiczem głównie ustawie o wolności gospodarczej Wilczka, a B. ponownie wprowadził koncesje itd. jednocześnie rabując obywateli z oszczędności walutowych.
Zamieszczone przez sniper88
Tak, bez zasilkow to sie fajnie zyje jak masz chwilowego dola: wyobraz sobie, ze nagle zachorujesz na gruzlice (mozliwe). Nie wiem, jak zamoznym jestes czlowiekiem, ale watpie zebys byl w stanie wylozyc kilkaset tysiecy zlotych na leczenie. Wolisz zeby zamiast zbiorowej skladki na zdrowie byl totolotek? Bede zdrowy i nie bede mial problemow, a jak zachoruje to pewnie umre, bo mnie nie stac na leczenie.
Każdemu wolno się ubezpieczyć prywatnie. A od pomocy w skrajnych przypadkach jest rodzina i fundacje charytatywne.
Hmmm, w sumie to bardzo dobrze, czego by nie mowic o Hitlerze (pewnie to bedzie kontrowersyjne co powiem), to potrafil sie zajac gospodarka niemiecka i ogolnie panstwem.
Kontrowersyjne, ale nieprawdziwe. Hitler doprowadził gospodarkę Niemiec do bankructwa. Zimą 1939 musiałby zacząć spłacać kredyty i żeby tego uniknąć - wywołał wojnę. Nawet jeśli by ją wygrał, to gospodarka również by padła, pewnie trochę później.
a) nie straci tak wiele, bo i co takiego im sprzedajemy czego nie kupia gdzies indziej, i tez ile to nie kupujemy zeby od razu zatrzymac cala unie?
Handel polega na tym właśnie, że straci dokładnie tyle samo, a pewnie nawet więcej niż my, bo są cwańsi jednak.
Rosja wprowadzila embargo na polskie mieso i jakos nie bylo tam zadnego problemu, a u nas sie zrobil problem ze nie ma gdzie tego sprzedac. Co do USA i UK, to ich gospodarki sa nieporownywalnie wieksze od naszej, wiec nie ma co robic takich porownan
Jasne, że się zrobił problem! Jak mawiał Kisiel: Socjalizm to ustrój, który bohatersko zwalcza problemy nieznane w żadnym innym ustroju. Normalnie nadprodukcja mięsa jest korzystna - można tanio się najeść.
Wojsko, Policja, SW. Do kazdego trzeba doplacac Wiec gdzie tu masz sprzecznosc? W gospodarce jest tak samo Wyzywic ludzi po prostu musisz.
Ale te działy to nie są działy gospodarki. I nie muszę żywić ludzi.
A przepraszam co masz do szwecji? Akurat to jest kraj o:
-bardzo wysokiej stopie zyciowej
-gigantycznych podatkach (i jakos z tym zyja lepiej niz inni, jak sam mozesz zauwazyc)
-jedna z najlepszych opiek socjalnych na swiecie.
To powiedz jaki jest tam czas oczekiwania na operację w szpitalu W Szwecji jest większy socjalizm niż w Sowietach...
Nie wiem jak to napisac, zeby Cie nie urazic, bo nie to jest moim celem, ale bredzisz. Tym slowem wlasnie zanegowales to do czego czesciowo sie przyznal Pinochet, i to co ustalila komisja ds. więźniów politycznych i tortur, a kto jak kto, ale oni raczej wiedza wiecej na ten temat niz my, polacy.
Co to znaczy częściowo się przyznać? A te komisje są oczywiście polityczną prowokacją. Pinochet zalazł lewactwu za skórę, a lewactwo jest mściwe.
Jak to selekcja pozytywna? Nie ma zadnej selekcji, to jest po prostu losowanie, na kogo wypadnie na tego bęc. Wyjasnij mi co bys zrobil w Polsce z panem Mugabe, gdyby to on zostal krolem.
Pojechałbym do UK Albo bym go odstrzelił Króla na szczęście się nie losuje, dlatego monarchia przez długie lata się sprawdzała - poza Polską, gdzie zaczęto króla wybierać (i tak było to skuteczniejsze niż dzisiejsza demokracja - trafiali się dobrzy królowie). A w demokracji dobrych polityków można policzyć na palcach jednej ręki: Reagan, Thatcher, ??? - nie mam pomysłu, kogo jeszcze dodać...
I wlasnie to chcesz zlikwidowac.
Zgadza się
a slyszales o czyms takim jak przegrzanie gospodarki
z Friedmanem sie zgadzam, ale to zadna ameryka co powiedzial.
Słyszalem jak mówił o tym pewien profesor marxizmu-leninizmu. Ale nie znalazłem w tym sensu. Dobrze, że zgadzasz się z Friedmanem. Pomyśl teraz, jaki ustrój miały USA, gdy były biedne. Albo UK u progu rewolucji przemysłowej (np. poczytaj Adama Smitha).
Porownaj poziom i jakosc zycia w latach 1000-1700, a potem w latach 1850-2000. Chyba jest roznica miedzy zmiana poziomy zycia w tych w okresach i to znaczna a zauwaz ze ten pierwszy trwal 700lat, a drugi TYLKO 150.
Na tym polega rozwój, że żyje się coraz lepiej. Analizuj pochodne, i to najlepiej drugie. Ponadto 1850-1920 to czasy wolnego rynku.
A jakby nas formowala rzeczywistosc Twoim zdaniem? I jakie zatracilismy odruchy?
Np. odruch wieszania morderców, albo dbania samodzielnie o własne życie.
Pewnie tak, ale dzieki temu jak bedzie krach na gieldzie, to nie ja wyladuje na bruku
Jesteś inwestorem giełdowym??
Zamieszczone przez sniper88
Racja to, z ropy wyciagaja tylko 3% budzetu, ALE Dubaj nie moze byc punktem odniesienia, bo jest tylko emiratem. Tak samo nie ma co probowac z Polski robic drugich kajmanow, wyspy jersey, ani innego raju podatkowego. Cos takiego sie sprawdza znakomicie, ale tylko w malej skali, gdzie wydatki sa bardzo male, wiec jeden inwestor moze bardzo pomoc gospodarce.
LOL, niby czemu? W takim razie podzielmy Polskę na 100 emiratów, w każdym wprowadzmy ten system. Sprawdzi się!
Wiesz co, nie ma sensu tego kontynuowac, ani ja, ani Ty nie zmienimy swoich pogladow. To co Ty piszesz jest dla mnie po prostu stekiem bzdur, i pewnie na odwrot, a ze zaden z nas nie przekona drugiego to po co to ciagnac
Ale nie mysl ze mnie przekonales Dalej uwazam ze Balcerowicz ruszyl polska gosp. do przodu, w szwecji opieka socjalna jest fenomenalna, ostatnie 200lat historii to okres najszybszego rozwoju, Pinochet jest odpowiedzialny za wszystkie ofiary, kara smierci wcale nie jest najlepszym rozwiazaniem (chociaz czasami jedynym, to prawda), tylko czego bym nie napisal to i tak nie przyznasz mi racji
Aha, nie jestem inwestorem gieldowym-patrz na moj wiek i wyobraz sobie kapital jakim dysponuje
Co do pana Mugabe to fajnie Ci sie pojedzie do UK przez zamkniete granice i odstrzeli go, zanim nikt z jego kilkusetosobowej swity sie nie zorientuje ze jest nielubiany przez spoleczenstwo;P
A na koniec: gdyby tak sie dalo zrobic z polska jak mowisz, to znaczy ze daloby sie tak zrobic wszedzie: czemu jeszcze nikomu sie to nie udalo w skali panstwa
bla bla bla... deflacja i rozwoj... juz to przerobilismy na kilkudziesieciu stronach w innym watku... rozwoj opieral sie na wyzysku kolonialnym i tyle... przyjmij to do wiadomosci ze tak bylo czy ci sie to podoba czy nie...
Zamieszczone przez Janusz Body
Myśl w zasadzie prosta, tak prosta, że aż genialna. Tylko jakoś nikt z nam panujących nie chce tej prostej prawdy dopuścić do siebie.
alez oni ta prawde bardzo dobrze znaja... tylko ze spoleczenstwo mamy jakie mamy... jak Cimoszewicz powiedzial oczywista prawde ludziom dotknietym powodzia to go zlinczowac chcieli... a niestety w dobie CNN, czy naszego TVN24 nie da sie juz przeprowadzic takich rzeczy jak np udalo sie to Zelaznej Damie... dzis media by to zniszczyly populistycznym *******eniem o wrazliwosci spolecznej etc
Jako doskonały przykład kraju bez ceł, podatków i innych podobnych wynalazków od lat podaję Zjednoczone Emiraty Arabskie i Dubaj. Dubaj szybko staje się czymś w rodzaju stolicy Świata. Zjawisko o tyle ciekawe, że podatków nie ma praktycznie wcale. Ropy naftowej też mają niewiele. Piasek, pustynia, parę wielbłądów i nic więcej. Nie jest coś więcej.. coś około 30% wartości inwestycji budowlanych na świecie. 20% światowych zasobów wysokich dźwigów budowlanych jest aktualnie w Dubaju. Autostrady na tym piasku już dawno zbudowali a jak się chce pojeździć na nartach to da się to zrobić 15 min autem od centrum.
Janusz to tez nie do konca tak... Dubaj to taki Luxemburg bliskiego wschodu... tam moze nie ma az tyle ropy ale sa pieniadze poza tym to byl kraj rozbojniczy wiec nie mozna tego oderwac od dzisiejszej sytuacji... oni po prostu swoje nakradli i teraz maja za co budowac... a nie od dzis znana jest ta prosta prawda ze pieniadz robi pieniadz, poza tym to maly kraj bez specjalnie roszczeniowo nastawionego spoleczenstwa... irlandie mozna bylo tak szybko zreformowac bo to ledwie 4 miliny ludzi... oderwij taki wroclaw od polski to za kilka lat bedzie oaza bogactwa bo w malej sklali latwiej problemy rozwiazac gdyz mniejsza ilosc zmiennych jest do ogarniecia
oderwij taki wroclaw od polski to za kilka lat bedzie oaza bogactwa bo w malej sklali latwiej problemy rozwiazac gdyz mniejsza ilosc zmiennych jest do ogarniecia
I Tomek znalazl na to recepte: rezerwijmy tak caly kraj Ale jakos dalej mi sie nie wydaje zeby to poskutkowalo
Dubaj to taki Luxemburg bliskiego wschodu... tam moze nie ma az tyle ropy ale sa pieniadze poza tym to byl kraj rozbojniczy wiec nie mozna tego oderwac od dzisiejszej sytuacji... oni po prostu swoje nakradli i teraz maja za co budowac... a nie od dzis znana jest ta prosta prawda ze pieniadz robi pieniadz, poza tym to maly kraj bez specjalnie roszczeniowo nastawionego spoleczenstwa
No dokładnie - aż dziw że jeszcze nikt nie podał Szwajcarii jako kraju: bez ropy, węgla, strategicznego położenia (porty!), a jednak jakoś tak niespecjalnie biednego ;-)
No dokładnie - aż dziw że jeszcze nikt nie podał Szwajcarii jako kraju: bez ropy, węgla, strategicznego położenia (porty!), a jednak jakoś tak niespecjalnie biednego ;-)
te kraje maja bogactwo naturalne.... tajemnice bankowa...
czyt: zamykaja oczy na to skad pochodza pieniadze byle przychodzily... jest to zwykly bandytyzm tyle ze bialych rekawiczkach
EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; ; IS; Speedlite 580EX + Apple
... tam moze nie ma az tyle ropy ale sa pieniadze poza tym to byl kraj rozbojniczy wiec nie mozna tego oderwac od dzisiejszej sytuacji... oni po prostu swoje nakradli i teraz maja za co budowac... ....
Że co? Nakradli? A co takiego ukradli? 100 lat temu dwa wielbłądy i kozę.
Pieniądze to tam są nie dlatego, że nakradli tylko durni kapitaliści z całego świata walą tam drzwiami i oknami bo wiedzą, że nikt od nich dziesięciny czy innego podatku nie zażąda.
Wydaje mi się, że rozbójnicze to są współczesne gospodarki europejskie. Całość gospodarki polega na grabieży. Ograbiają ludność z dochodów aż miło. Podatki u nas i w Niemczech dochodzą (po zsumowaniu pierwotnych i wtórnych) do poziomu 60-70% dochodów. Paranoja. Aha - od tego co odłożysz na emeryturę, przy wypłacie z funduszu zapłacisz podateczek od nowa .
Balcerowicz i tak był delikatny. W Niemczech po wojnie "ograbiono" wszystkich z oszczędności. Równo wszystkich. Pewnego dnia obudzili się ze 100 DM na koncie i kropka. To było zdaje się za Adenauera (nie mam pewności). I co? Jak ich dobrze kopnięto w dupę to teraz mają największą liczbę milionerów w europie. Adenauer miał prostą politykę "keine experimenten..." - my dalej eksperymentujemy i w gospodarce i w polityce.
Janusz,
Old enough to know better - but I do it anyway.
oj Janusz nie dwa wielblady i wiesz o tym dobrze... nie ma sensu sprowadzac dyskusji do absurdow... tam wiodly wielkie szlaki handlowe od 100leci wielu arabskich bandiotos sie oblowilo i gdzies musieli sobie kase ulokowac by bezpieczna byla do tego doszla kasa szejkow ktorzy tez ja gdzies lokowac musza... vide Szwajcaria czy Luxemburg... nie ma podatkow bo nie musza miec... zyja z tego kapitalu ktorym obracaja... wiesz co by sie w PL dzialo kiedy by wprowadzic zasady bakowosci obowiazujace w tych krajach... tez dosc szybko mozna by zrezygnowac z podatkow
oj Janusz nie dwa wielblady i wiesz o tym dobrze... nie ma sensu sprowadzac dyskusji do absurdow... tam wiodly wielkie szlaki handlowe od 100leci wielu arabskich bandiotos sie oblowilo i gdzies musieli sobie kase ulokowac by bezpieczna byla...
Ale gdzie? W Emiratach? Tam 100 lat temu naprawdę poza tymi dwoma wielbłądami niewiele mieli. Jeszcze 20 lat temu to tam jakieś takie przeciągi były jakby się człowiek na pustyni znajdował. Mówię to zupełnie poważnie. To raczej ten rejon był przez lata grabiony i wyzyskiwany. Angole, Francuzi i inne nacje czerpały wcale nie małe przychody z Iranu, Iraqu a Saudi i UAE to było zadupie. Nawet słynne Seven Sisters do lat 50-tych nie połapały się w tym co naprawdę jest w Saudi. Chyba do dziś se plują w brodę z tego powodu. Ładnie o tym pisze William Engdahl w książce "A Century of War". (Uprzedzam, że ciężko się czyta ale warto. Książki nie przetłumaczono na polski)
Zresztą Wenecjanie tłukli i grabili przez stulecia po całym śródziemnym i jakoś nie widać tego w dzisiejszym bogactwie regionu. Zostało im trochę zabytków i tonąca w błocie laguna.
Janusz,
Old enough to know better - but I do it anyway.
bo w Polsce nie ma czegos takiego jak tajemnica... jak robienie prawdziwych interesow bez kamer i swiatel gdzie bogactwo czlowieka dyskredytuje a jak ktos ze sluzb przeszedl szkolenie z handlu bronia w kontekscie wplywow politycznych to jest bandyta...
EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; ; IS; Speedlite 580EX + Apple
Komentarz