Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Merde
    Grzeczny i układny podpis
    • 2008
    • 7756

    #1231
    Zamieszczone przez sebcio80
    w plenerze tez, jak robisz ciasny konkretny kadr to czesto zerkasz tam gdzie ostrosci nie ustawiasz
    Nie wiem czy dobrze rozumiem - piszesz o sytuacji, kiedy ostrzysz na punkt poza obszarem z czujnikami AF?

    za duzo zabawy i niepewnosci
    Nie wiem, może to kwestia osobnicza - wady wzroku, okulary, zła kalibracja? EC faktycznie ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Dla mnie to jest best thing since sliced bread.

    PS: dla sceptyków pozytywna informacja - EC można wyłączyć ;-)
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

    Komentarz

    • sebcio80
      Pełne uzależnienie
      • 2005
      • 2655

      #1232
      Zamieszczone przez Merde
      Nie wiem czy dobrze rozumiem - piszesz o sytuacji, kiedy ostrzysz na punkt poza obszarem z czujnikami AF?



      Nie wiem, może to kwestia osobnicza - wady wzroku, okulary, zła kalibracja? EC faktycznie ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Dla mnie to jest best thing since sliced bread.

      PS: dla sceptyków pozytywna informacja - EC można wyłączyć ;-)

      kadrujac wybierasz punkt AF celujesz na glowe i zerkasz na caly kadr czy jest ok, nie obciete rece, nogi itp, i wiedzac ze punkt AF jest tam gdzie powinien byc kontrolujesz kadr i robisz zdjecie, nie wiem ja kto robi fotki, kazdy na inny styl ale ja czesto nie patrze na aktywny punkt AF gdy ostrze, tzn widze go ale katem oka

      EC tez jest calkowicie nie przydanty w servo przy fotkach seria, gdzie przy szybkim klepaniu lustra traci sie orientacje co do punkow AF

      wylaczyc mozna ale ja nie chce placic za taki bajer
      Moje wątki na forum: sport | fashion
      | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

      Komentarz

      • wojkij
        Pełne uzależnienie
        • 2007
        • 1915

        #1233
        Zamieszczone przez oskarkowy
        Niczym innym nie wybierzesz punktu AF tak szybko i bezproblemowo.
        Pewnie masz racje - szczerze przyznam że na kalibracje nie poświęciłem za dużo czasu więc cofam wcześniejsze wypowiedzi.

        Ale znając canona i tak w ciągu najbliższych kilku(nastu?) lat nie będzie nam dane się tym pobawić na cyfrze.

        W tym słynnym prototypie nowego 5d pewnie go nie było?
        www.kwapisz.org

        Komentarz

        • Kolekcjoner
          Obertroll
          • 2006
          • 18766

          #1234
          Zamieszczone przez Merde
          Np. o silnej sprzedaży kalkulatorów? ;-)
          Tyle że ja miałem na myśli dział foto .

          Zamieszczone przez wojkij
          W tym słynnym prototypie nowego 5d pewnie go nie było?
          Nie, nie było 8).
          "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
          Kapitan Wagner

          Komentarz

          • allxages
            Pełne uzależnienie
            • 2006
            • 2549

            #1235
            Zamieszczone przez micles
            Tyle że joy'em w xxD ciężko jest wybrać punkty "na ukos". Zauważyłem już, że nie należy wciskać odpowiedniego ukosu, tylko popychać z przeciwległego "rogu" w tą stronę, którą chcemy wybrać, ale nadal często nie udaje mi się za pierwszym razem...
            No to chyba masz problemy z czynnościami manualnymi ;-)
            Co jak co, ale joy w xxD jest lepszy niż w komórkach i szczerze mowiac brakuje mi go w jedynce..
            !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
            Zamieszczone przez oskarkowy
            Niczym innym nie wybierzesz punktu AF tak szybko i bezproblemowo.
            A ja kiedyś czytałem dlaczego nie wprowadzono go do jedynek i szczerze mówiąc podzielam opinie sebcia w tej kwestii...
            Ostatnio edytowany przez allxages; 5614. Powód: Automerged Doublepost

            Komentarz

            • pawelbara
              Coś już napisał
              • 2008
              • 41

              #1236
              Dzisiaj ukazała się takowa informacja na stronie www.dfv.pl



              Sony kolejną FF wypuścił, ponoć jeszcze tańszą niż A900, ciekawe czy my się doczekamy jakiejkolwiek premiery aparatu z canona...
              C7D + F14mm f2.8 + EF 50mm f1.8 + EF 85mm f1.8 + T135mm f2.8

              Komentarz

              • MMM
                Pełne uzależnienie
                PREMIUM member
                • 2006
                • 4250

                #1237
                Zamieszczone przez gietrzy
                matówka do 85L (te aktualnie robione to syf)
                Masz na myśli EE-S czy standardową? U mnie EE-S z 85L działa dobrze, tylko najpierw sobie musiałem skalibrować FF w wizjerze za pomocą podkładki dystansowej z... papieru . Z oryginalną podkładką miałem FF a bez podkładki BF. Najpierw zadzwoniłem na Żytnią czy potrafią wyregulować to mi gość odpowiedział że "możemy włożyć cieńszą podkładkę ale co do milimetra to i tak się nie da", więc wyciąłem sobie z kartki wyciągniętej z drukarki i jest cacy :-)
                Digart

                Komentarz

                • akustyk
                  gajowy
                  • 2004
                  • 12158

                  #1238
                  Zamieszczone przez allxages
                  No to chyba masz problemy z czynnościami manualnymi ;-)
                  szczerze, to ja tez. wybor za pomoca tego joystika punktow AF po krawedzi to dymanie kotka za pomoca mlotka. tak w 30D jak i w 5D. ten gadzet nigdy nie dziala tak jak nalezy i jakby od zdolnosci do szybkiej zmiany punktu AF zalezaly moje dochody, to koniecznosc uzywania Canona doprowadzilaby mnie do smierci glodowej lub co najmniej przebranzowienia :-D

                  na codzien robie landszafty wiec mi ten wybor punktow AF generalnie lotto. ale faktu, ze jest niedorobiony i niepewny trudno nie zauwazyc... a podobno xxD to korpusy do fotografii akcji a nie dla landszafciarzy...
                  www albo tez flickr

                  Komentarz

                  • Kolekcjoner
                    Obertroll
                    • 2006
                    • 18766

                    #1239
                    Zamieszczone przez akustyk
                    szczerze, to ja tez. wybor za pomoca tego joystika punktow AF po krawedzi to dymanie kotka za pomoca mlotka. tak w 30D jak i w 5D. ten gadzet nigdy nie dziala tak jak nalezy i jakby od zdolnosci do szybkiej zmiany punktu AF zalezaly moje dochody, to koniecznosc uzywania Canona doprowadzilaby mnie do smierci glodowej lub co najmniej przebranzowienia :-D

                    na codzien robie landszafty wiec mi ten wybor punktow AF generalnie lotto. ale faktu, ze jest niedorobiony i niepewny trudno nie zauwazyc... a podobno xxD to korpusy do fotografii akcji a nie dla landszafciarzy...
                    Widać jak to jest jednak indywidualna sprawa. Ja uważam, że ten joy to jedna z najlepszych rzeczy w Canonach.
                    Krótko mówiąc eye control podlega tym samym bardzo indywidualnym ocenom.

                    Zamieszczone przez pawelbara
                    Dzisiaj ukazała się takowa informacja na stronie www.dfv.pl



                    Sony kolejną FF wypuścił, ponoć jeszcze tańszą niż A900, ciekawe czy my się doczekamy jakiejkolwiek premiery aparatu z canona...
                    Ta informacja była już przedmiotem dyskusji w tym i w innych wątkach jakiś czas temu 8). A co do pytania - bądź pewien - nawet w tym roku i to już niedługo.
                    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                    Kapitan Wagner

                    Komentarz

                    • gietrzy
                      Pełne uzależnienie
                      • 2004
                      • 5727

                      #1240
                      Zamieszczone przez MMM
                      Masz na myśli EE-S czy standardową? U mnie EE-S z 85L działa dobrze, tylko najpierw sobie musiałem skalibrować FF w wizjerze za pomocą podkładki dystansowej z... papieru . Z oryginalną podkładką miałem FF a bez podkładki BF. Najpierw zadzwoniłem na Żytnią czy potrafią wyregulować to mi gość odpowiedział że "możemy włożyć cieńszą podkładkę ale co do milimetra to i tak się nie da", więc wyciąłem sobie z kartki wyciągniętej z drukarki i jest cacy :-)
                      MMM - gratuluje uzyskania tytułu better than factory - prawdopodobnie to było przyczyną moich non stop FF z każdym szkłem, po kalibracjach nawet 3 czy 4 już nie pamiętam.
                      Tak, pisałem o tej dedykowanej (nie standardowej) i przy każdorazowym przyjmowaniu sprzętu na Gorzelną krzyczałem do obsługi: tam jest matówka do eLek.
                      Twój post mnie przeraża jaki serwis mamy w kraju.
                      Na szczęście to już za mną: nędzny AF i jeszcze lepszy serwis.
                      the silence is deafening

                      Komentarz

                      • Elandril
                        Bywalec
                        • 2004
                        • 136

                        #1241
                        Ja tam bym słuchał Akustyka. Kilka stron wcześniej pisał o projektorach w aparatach. I co? Nie minęło kilka dni i ciach! Jest Nikon z projektorem multimedialnym
                        O nasza wyrocznio! Jakie jeszcze ficzery będą w najnowszych aparatach?
                        Portfolio, Blog

                        Komentarz

                        • akustyk
                          gajowy
                          • 2004
                          • 12158

                          #1242
                          Zamieszczone przez Elandril
                          Ja tam bym słuchał Akustyka. Kilka stron wcześniej pisał o projektorach w aparatach. I co? Nie minęło kilka dni i ciach! Jest Nikon z projektorem multimedialnym
                          O nasza wyrocznio! Jakie jeszcze ficzery będą w najnowszych aparatach?
                          wez przestan... to dowcip mial byc... a teraz bede mial traume do konca zycia za wywolywanie wilka z lasu... nic juz nie powiem, bo bedzie na mnie
                          www albo tez flickr

                          Komentarz

                          • molsar
                            Bywalec
                            • 2006
                            • 216

                            #1243
                            holi kau!
                            nikon S1000pj
                            extra...

                            Komentarz

                            • konradl
                              Uzależniony
                              • 2004
                              • 980

                              #1244
                              Zamieszczone przez akustyk
                              wez przestan... to dowcip mial byc... a teraz bede mial traume do konca zycia za wywolywanie wilka z lasu... nic juz nie powiem, bo bedzie na mnie
                              hehe, po przeczytaniu tego newsa o kompakto-projektorze mialem jakies dziwne dejavu ze gdzies juz o tym slyszalem, a teraz sobie uswiadomilem ze tez czytalem Twoja przepowiednie

                              Pozdr.

                              Komentarz

                              • ARN
                                Uzależniony
                                • 2008
                                • 757

                                #1245
                                Zamieszczone przez akustyk
                                wez przestan... to dowcip mial byc... a teraz bede mial traume do konca zycia za wywolywanie wilka z lasu... nic juz nie powiem, bo bedzie na mnie
                                Wywołanie wilka? Stary, ty wytyczyłeś nowe trendy

                                Komentarz

                                Pracuję...