Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • gietrzy
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 5727

    #121
    100-400 v2

    - Push/Pull design gone
    - Lens is faster at f/4
    - New coating ala the 24L
    - 4 stop IS
    - Weather sealed
    - “Sharpest zoom I’ve ever used.”
    - Announcement Feb. 2009

    Jeśli to prawda to wielu posiadaczy 80-400 i 200-400/4 dostanie niezłego bólu czaszki.
    the silence is deafening

    Komentarz

    • Kolekcjoner
      Obertroll
      • 2006
      • 18766

      #122
      O tym się mówi już od dłuższego czasu. Prawdę rzekłszy ja też mam od jakiegoś czasu parcie na ten zakres i też w sumie się wstrzymałem z zakupem.
      "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
      Kapitan Wagner

      Komentarz

      • Krzychu
        Pełne uzależnienie
        • 2004
        • 3611

        #123
        O - to może poczekam z zakupami (nie żebym planował aktualnego 100-400 kupić).... Tylko jak announcement jest Feb to ciekawe kiedy będzie dostępny...
        Pozdrowienia,
        KZ
        KZ Aviation Photography

        Komentarz

        • jotes25
          Pełne uzależnienie
          • 2005
          • 3608

          #124
          Zamieszczone przez gietrzy
          - Push/Pull design gone
          trudno powiedzieć czy to wada czy zaleta
          Zamieszczone przez gietrzy
          - Lens is faster at f/4
          Tia, tylko na krótkim końcu, na długim bz, cudów nie ma
          Zamieszczone przez gietrzy
          - New coating ala the 24L
          będzie się gorzej czyścić, choć pewnie lepiej pod światło
          Zamieszczone przez gietrzy
          - 4 stop IS
          z tym co jest też się daje żyć
          Zamieszczone przez gietrzy
          - Weather sealed
          czyli jak zrobić interes na kawałku gumki przy bagnecie
          Zamieszczone przez gietrzy
          - “Sharpest zoom I’ve ever used.”
          Tutaj oczekiwałbym rzeczywiście najwięcej. Patrząc na 70-200/4 IS na pewno są możliwości...

          Zamieszczone przez gietrzy
          Jeśli to prawda to wielu posiadaczy 80-400 i 200-400/4 dostanie niezłego bólu czaszki.

          Komentarz

          • Bahrd
            Pełne uzależnienie
            • 2007
            • 3053

            #125
            To ja poczekam, aż Koledzy Kolekcjoner i Krzychu kupią...
            Będzie czarny?
            EOS - conditio sine Kwanon...

            Komentarz

            • jotes25
              Pełne uzależnienie
              • 2005
              • 3608

              #126
              Zamieszczone przez Bahrd
              To ja poczekam, aż Koledzy Kolekcjoner i Krzychu kupią...
              Będzie czarny?
              Jeśli optycznie będzie na poziomie wspomnianego 70-200, to jestem w stanie przeboleć inne słabostki i tyż kupię. Rezygnacja z push/pull to dla mnie nieco mniejsza wygoda w posługiwaniu się i, niestety, większe wymiary w torbie.
              Czemu miałby być czarny? Na pewno nie, za sam kolor Canon bierze ze 100 bucksów

              Komentarz

              • Cichy
                Pełne uzależnienie
                • 2004
                • 7443

                #127
                Jakoś nie wierzę w ten 100-400 który miał już być rok temu niby. I co, bez push-pull czyli jak ? Wewnętrzne ogniskowanie ? Niemożliwe, chyba, że byłaby to krowa jakaś wielka. No bo chyba zooma wysuwającego się jak 70-300 nie zrobią w serii L
                O obiektywach wiem prawie wszystko

                Komentarz

                • Bahrd
                  Pełne uzależnienie
                  • 2007
                  • 3053

                  #128
                  Zamieszczone przez Cichy
                  No bo chyba zooma wysuwającego się jak 70-300 nie zrobią w serii L
                  A bo to 24-105L niby "ślachetniejszy w tej materii"?
                  EOS - conditio sine Kwanon...

                  Komentarz

                  • Cichy
                    Pełne uzależnienie
                    • 2004
                    • 7443

                    #129
                    Zamieszczone przez Bahrd
                    A bo to 24-105L niby "ślachetniejszy w tem względzie"?
                    Mówimy o zoomie tele który ZNACZNIE zmienia gabaryty...

                    24-105 , 24-70, 17-40, 16-35 mniej lub bardziej się wysuwają w przód, ale w granicach rozsądku
                    O obiektywach wiem prawie wszystko

                    Komentarz

                    • Bahrd
                      Pełne uzależnienie
                      • 2007
                      • 3053

                      #130
                      Zamieszczone przez Cichy
                      Mówimy o zoomie tele który ZNACZNIE zmienia gabaryty...
                      Fakt.
                      Może po prostu założą coś w rodzaju pierścienia z gwintem na obecny i będzie się nim kręcić, a nie przesuwać?
                      EOS - conditio sine Kwanon...

                      Komentarz

                      • Kolekcjoner
                        Obertroll
                        • 2006
                        • 18766

                        #131
                        Zamieszczone przez Cichy
                        I co, bez push-pull czyli jak ? Wewnętrzne ogniskowanie ? Niemożliwe, chyba, że byłaby to krowa jakaś wielka. No bo chyba zooma wysuwającego się jak 70-300 nie zrobią w serii L
                        Jakby było wewnętrzne ogniskowanie to będzie to kawał szkła 8). Ale sądzę że raczej się będzie wysuwał. W sumie najważniejsza zmiana jaka by mogła nastąpić to nowy IS. W tym szkle miałoby to szczególne znaczenie.
                        100-400 to jedna ze starszych eLek więc jej wymiana jest bardzo prawdopodobna.

                        Bahrd - co do jednego możemy mieć pewność - będzie biały .
                        Ostatnio edytowany przez Kolekcjoner; 5969.
                        "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                        Kapitan Wagner

                        Komentarz

                        • Vitez
                          zło konieczne
                          • 2004
                          • 19804

                          #132
                          Zamieszczone przez Kolekcjoner
                          Bahrd - co do jednego możemy mieć pewność - będzie biały .
                          Obecny 100-400 jest kremowy... dlaczego nowy miałby być biały?

                          Komentarz

                          • Cichy
                            Pełne uzależnienie
                            • 2004
                            • 7443

                            #133
                            Zamieszczone przez Vitez
                            Obecny 100-400 jest kremowy... dlaczego nowy miałby być biały?
                            Właśnie jem ciastko z kremem. Jak nic krem jest biały !
                            O obiektywach wiem prawie wszystko

                            Komentarz

                            • Jago
                              Pełne uzależnienie
                              • 2008
                              • 1502

                              #134
                              Zamieszczone przez Cichy
                              Właśnie jem ciastko z kremem. Jak nic krem jest biały !

                              W ciastku może i krem jest biały. Ale krem występuje też jeszcze w kosmetykach, zupach i lekach (i być może gdzieś jeszcze). A tam jaki ma on kolor ........ Na każdy temat trzeba spojrzeć ciut szerszymi horyzontami myślowymi - na ten o kremie (tzn jego kolorze) także. ;-) Pozdrawiam. :-D
                              C R6; C RF 24-70 L; C RF 100-500 L

                              Komentarz

                              • Cichy
                                Pełne uzależnienie
                                • 2004
                                • 7443

                                #135
                                Mam pod ręką dwa inne o których mówisz, Nivea Soft i jeszcze jakiś, zgadnij jakie mają kolory
                                O obiektywach wiem prawie wszystko

                                Komentarz

                                Pracuję...