Może - niemniej jednak regularnie widuję ludzi targających supertele podopinane do różnorakich korpusów (amatorskich też) i noszących to wszystko za korpus - nie jest to żaden dowód na cokolwiek oczywiście, ale widuję ich na tyle często że wydaje mi się że nie ma się specjalnie czego obawiać...
Ten temat jest zamknięty
X
X
-
-
Roznie to bywa, pewnie jak z uszczelnieniami
Jednemu latanie po deszczu wiele razy nic nie robi, a drugiemu chwila w taka pogode i body trup.
Komentarz
-
Ja jestem zadowolony. Magnezowy korpus, większa waga i rozmiary nie są mi do niczego potrzebne. Jeśli mogę dostać aparat z równie dobrym AF co 50D, dobrym wizjerem, lżejszy, kręcący filmy i posiadający gibany ekran to mi pasuje.
PS.
Bardzo śmieszne te wasze przykłady z teleobiektywami za kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na pewno dla właścicieli tych obiektywów dołożenie tysiąca złotych więcej aby kupić 7D zamiast 60D będzie ogromnym problemem
Komentarz
-
A 200/2VR 3 kg no i co? Ktoś już tu ci odpowiedział: tylko wariaci (ja i moje 300/2.8LIS na 20D) kupują puszki inne niż Jedynki pod takie szkła do fotografii z ręki. 7D tu troszeczkę odstaje bo to puszka pod ptasiarzy/lotników/makro, ze względu na gęstość pikseli.
Spójrz na to tak: jak żal ci 4500 na 1D i kupujesz puszkę za 1000 pod dużą lufę i (odpukać) zestaw ci się rozszczepi to jest twoje ryzyko wkalkulowane w różnicę pomiędzy cenami korpusów.
Powracając do tematu: bardzo, bardzo stary njius
, ale:
300/400/500/600LIS do wymiany!
Powtórka z rozrywki tj. 200/800: redukcja wagi, nowy zabójczy IS, powłoki z cząsteczek mniejszych niż nano
i oczywiście 25% podatek od nowości.
200/2L - ani słowa o przeprojektowaniu stopki i osłony
the silence is deafeningKomentarz
-
Komentarz
-
Komentarz
-
Przecież jej obecność niczego dla Ciebie nie zmiania. Szczerze mówiąc czasem przydałoby się nakręcić coś krótkiego (np. dziecko akurat robi coś ciekawego), ale nie ma pod ręką narzędzia. O odchylane LCD - nie robiłeś nigdy foty z perspektywy żaby, ale szkoda się było położyć na mokrej trawie/w błocie? Nie wisiałeś głową w dół ze skarpy lub z mostku nad potokiem, itp. Taki LCD plus LV takich sytuacjach napewno się przyda.
Moja 30D kiedyś spadła mi z wysokości ok. 1.2 m na beton. Skończyło się lekkim, ledwo widocznym zadrapaniem. Nie wiem jak by to wyglądało, gdyby pucha była plastikowa.30D + szpargałyKomentarz
-
ale 300/2.8 czy 300/4?
de facto nie widze pilnej koniecznosci (ani nawet niepilnej) wymiany ktoregokolwiek z nich, a juz na pewno nie majac swiadomosc innych pilacych potrzeb w szklarni (eeeekkkkhmmmm.... 17-40 anyone?
).
z drugiej strony, 70-200/2.8 IS tez nie wymagal jakiejs naglacej wymiany. a do kupy z wlasnie 300/2.8 to sa konie robocze do sportow halowych...Komentarz
-
Szczerze mowiac to nie wiem po co 70-200/2.8IS na hale. Mysle, ze wersja bez IS rownie dobrzeby sie sprawdzila (a do tego ostrzejsza niby z czasow starej 2.8IS)
Ale ogolnie patrzac to 70-200/2.8IS to kon roboczy w polowie fotografi, nie tylko sportu halowego wiec na pewno wiecej jest potecjalnych kupcow tego szkla niz np. 300/2.8.Komentarz
-
a 300/4 to eLka?
Na serio to raz toto trzymałem, ale leciuchne szkiełko, rurka z kremem i całkiem ostre (50D)
300L to znak firmowy Canona, który ostatnio po****dł na zdrowiu: 200/2 i 300VR II. Wierzę, że IS jeszcze bardziej zaprzeczy fizyce niż ten z 200/2 (1/15 na 40D) a ostrość rozwali wszystko. Jednak po 200/2 boję się (nie to żebym był w targecie
), że ***** bokeh.
Z drugiej strony 200/2 straciło aż 500g - dla kogoś kto się buja z taką lufą cały dzień w słońcu lub nie to imho wystarczający argument.
W ogóle to patrząc w kafejce N****a na sample z 300/2.0 to dochodzę do wniosku, że taki upgrade byłby bardziej pożądany. Przynajmniej by człowiek wiedział za co płaci (nieziemski bokeh; to nie 200/1.8 ). Oczywiście nie zrobią go w f/2 IS bo wszyscy wiemy jak działa AF w Canonach 8)
To wszystko to pewnie jakaś wypadkowa wyścigu pikseli, wywiadowni gospodarczej u konkurencji i podpierania się takimi hiciorami sprzedaży w czasach kryzysu.the silence is deafeningKomentarz
-
moja, owszem, ma czerwony pasek. chociaz jest jeszcze z czasow zanim wkladali w lensy IS i nie przymierzajac, w kwietniu osiagnela pelnoletnosc (bylo nie bylo: UG04)
ta bez IS jest wrecz sakramencko ostra i nawet 24-105 nie moze sie pochwalic takim szczegolem. mowie o centrum kadru, bo rogi... no to jest, bylo nie bylo, szklo szerokokatne Canona, takze pardon...
ale prawda obiektywna jest, ze bokeh 300/4 non-IS to jest ciezki delikwent. potrafi byc ladny, ale jak mu w tle wejdzie cos kratkowatego, to amen w pacierzu... ssie az boli.
podsumowujac krotko: zezwolen ksiegowych i ego menedzerow produktu
Komentarz
-
-
Ale Nikon pokazał super 70-200 2.8 i to pewnie przestraszyło trochę księgowych Canona. Ich przewaga na rynku w postaci szklarni się kończy przecież. Może nastały czasy rywalizacji model w model? Jeśli, jak to ktoś wcześniej napisał, oznacza to wreszcie lepszy AF w 5D mkIII i koniec wyścigu mpix (z samym sobą), to jestem za.ale 300/2.8 czy 300/4?
de facto nie widze pilnej koniecznosci (ani nawet niepilnej) wymiany ktoregokolwiek z nich, a juz na pewno nie majac swiadomosc innych pilacych potrzeb w szklarni (eeeekkkkhmmmm.... 17-40 anyone?
).
z drugiej strony, 70-200/2.8 IS tez nie wymagal jakiejs naglacej wymiany. a do kupy z wlasnie 300/2.8 to sa konie robocze do sportow halowych...30D + szpargałyKomentarz
-
Mam wrażenie że zanim Canon tak postąpi to doczekamy sie 5d MK V ;-)Ale Nikon pokazał super 70-200 2.8 i to pewnie przestraszyło trochę księgowych Canona. Ich przewaga na rynku w postaci szklarni się kończy przecież. Może nastały czasy rywalizacji model w model? Jeśli, jak to ktoś wcześniej napisał, oznacza to wreszcie lepszy AF w 5D mkIII i koniec wyścigu mpix (z samym sobą), to jestem za.C EOS 5D MK II C | EOS 40 D | T 28-75 f/2.8 | C 85 f/1.8 | C 70-200/4.0L | S 30/1.4 |S 50/1.4 | C 10-22 f/3.5-4.5 | C 580EX
http://magix.digart.pl/Komentarz
-
Czyżbym czuł za rogiem F/1 II?
Miejmy nadzieję, że się obudzili na dobre. 15-85IS czy 18-135IS to fajnie wypozycjonowane szkiełka, z drugiej strony wciąż nie ma 12/4-24L, 17-40L II czy ef-s 35/1.8.
Napisałbym wreszcie AF w 5D MarkIII
Nie trafiłeś chyba, dlatego, że nowe szkła są imho po to by stare nie ssały na nowych body. Poza tym ztcp Maeda san powiedział, że będzie wymieniał te szkła, które nie dają rady z nowszymi puszkami.
Poza tym wcale bym się nie zdziwił gdyby linia 7D była liderem Mpx. W ten sposób mają niezłą sprzedaż wszędzie tam, gdzie liczy się zasięg i/lub macro czyli u wszystkich, którzy potrzebują 800L a stać ich tylko na 400/5.6L.
25 Mpx w 7D2 za rok (w lutym chyba w końcu dadzą 2000D)? Nie widzę przeciwskazań. Przy okazji odświeżą kita (IS i szkło) "na 10 MPx".the silence is deafeningKomentarz

Komentarz