Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • gietrzy
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 5727

    #5731
    Dzisiaj to korporacja nie grupa ambitnych inżynierów, póki konkurencja pozwala będą bronić pełnej klatki za wszelką cenę (ef-s 15/2.0; ef-s 30/1.8).
    Co do wywiadu: wstrząs wtórny po Fuji, na bank mają takich systemów EVIL gotowych KILKA, takich, że nam (m/43) się nie śniło, co dopiero wam... Jednak imho wyjdą z nim realizując sprawdzoną strategię "po 2 MPx na cykl" czyli mocno defensywną.
    Z mojego/naszego punktu widzenia to musztarda po obiedzie ponieważ od każdego systemu raczej spora większość oczekuje: 24mm, 50mm, ~ 100mm, megazum, jasny standard zum, mocny (optycznie) kit, puszkę tanią, puszkę pro/sumer. Całości mogą dopełniać egzotyki typu fisz, UWA.
    Jakby nie patrzeć do końca roku powyższe warunki w mikro (i większość w NX) będą spełnione więc... gdybym był standardowym (rozmiar ma znaczenie) klientem i chciałbym wdepnąć w EVIL, mocno bym się przyglądał NX: sensor, sensor i jeszcze raz sensor, bo szkła jakby już mają konkretne i nawet jasne. Przypuszczam, że cenowo to NX będzie bardziej atrakcyjny.

    Natomiast Canon... dzisiaj to lider zysku netto, nie innowacyjności. Cudu (FF bezlusterkowiec) nie będzie.

    Zamieszczone przez Cichy
    Cały czas liczę na Sony, że pierwszy wyskoczy z evilem FF.
    Tylko taka opcja wchodzi w grę, ale mogła by się też odbić na nowych Alfidłach FF (24 i 36 MPx), ale jak donosi SAR, Nex-7 to może być coś, co:

    "nex pro" will indeed use the A-mount. Sony is marketing towards professionals who want it as a main camera and even as a 2nd camera. It may also have the standard Sony SLR/TLR shoe mount."

    więc jaja będą konkretne, bo... łoptyka panie.
    Co tam ma w miarę szybki napęd czy stabilizator rodem z 200/2LIS?

    Chyba, że tradycyjnie: FF bezlusterkowiec - $1000 body only
    Ostatnio edytowany przez gietrzy; 120.
    the silence is deafening

    Komentarz

    • akustyk
      gajowy
      • 2004
      • 12158

      #5732
      Zamieszczone przez tezmarek
      Niestety masz rację. Z drugiej strony, jak nie dzieje się nic ciekawego w głównym nurcie foto (pomijam filmy), to puszkę można zmieniać raz na 10 lat (przy okazji można zresztą zmienić system ).
      ale to od zawsze tak wlasnie wyglada z punktu widzenia amatora, czyli de facto glownego (i to z mocnym okladem) odbiorcy bezlusterkowcow. inny odbiorca, pasjonat, z wlasnego (nie Canona) punktu widzenia, ma w nosie co pisze na obudowie, skoro i tak caly system musi kupic od nowa, rowniez gdyby to byl system Canona...

      dla samej firmy Canon impulsem do wejscia w bezlusterkowce bylaby spadajacy zysk (no a co najmniej sprzedaz) Rebeli. a to, badzmy realnie, nie zdarzy sie zbyt predko...

      Zamieszczone przez tezmarek
      I to w sumie jest dobre. Może zbytnio podniecamy się nowościami.
      pierwsza meska decyzja w Twoim zyciu, Lamia

      dokladnie na tym polega problem. dla Canona rynek to w 5% "podniecacze", a w 95% inni. i w tym wypadku wyjatkowo uwazam, ze to ta wiekszosc wyznacza "normalnosc". a przynajmniej "sensownosc"


      Zamieszczone przez tezmarek
      W pasywnej postawie wobec żółwich ruchów Canona widzę jakąś nadzieję - trzeba robić zdjęcia tym co się ma i broń Boże nie kupować.
      ja mam tak... jak Canon wypusci 17-40 mkII i uda mu sie zrobic ostre rogi (no dobra... zauwazalnie ostrzejsze niz mkII, cudow naprawde nie oczekuje), to zarobi na mnie. byc moze Tokinie sie to juz udalo z 17-35, wiec to de facto nie musi byc dla mnie Canon....

      poza tym... szklarnie mam kompletna, biorac pod uwage realne potrzeby a nie jakies "sobiechcenia" (sobie chcialbym np. 400/5.6, ale $$$ za szklo do wyciagniecia 3-4 razy w roku to juz nie sa realne potrzeby) moge poogladac nowosci, owszem, ale modulo ww. przypadek UWA, kasa jest bezpieczna na lokacie, albo trwoniona na inne przyjemnosci zyciowe...
      Ostatnio edytowany przez akustyk; 984.
      www albo tez flickr

      Komentarz

      • Kolekcjoner
        Obertroll
        • 2006
        • 18766

        #5733
        Zamieszczone przez tezmarek
        Tak, f/0,95 dla FF dało się zrobić ...dzieści lat temu, a f/2.0 dla APS-C - nie ma siły. No niemoc kompletna, kosmiczna technologia, przeszkody niewyobrażalne. Dal mnie to wszystko stało się już zabawne.
        Nie wiem tylko czy bierzesz pod uwagę, że to 0.95 to nie był obiektyw retrofocus. Więc całe to porównanie nie bardzo :wink:.

        Zamieszczone przez akustyk
        dla samej firmy Canon impulsem do wejscia w bezlusterkowce bylaby spadajacy zysk (no a co najmniej sprzedaz) Rebeli. a to, badzmy realnie, nie zdarzy sie zbyt predko...
        Pod warunkiem że bezlusterkowiec zapewniłby strumień tych zysków, a to jest bardzo wątpliwe póki co.
        "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
        Kapitan Wagner

        Komentarz

        • akustyk
          gajowy
          • 2004
          • 12158

          #5734
          Zamieszczone przez Kolekcjoner
          Pod warunkiem że bezlusterkowiec zapewniłby strumień tych zysków, a to jest bardzo wątpliwe póki co.
          korekta: jesli w jakiejs tam perspektywie czasowej 2-3 lat suma zyskow z bezlusterkowcow pokrylaby ewentualny spadek zyskow z kompaktow i lustrzanek plus naklady na marketing tych bezlusterkowcow

          i to, bezdyskusyjnie, jest dla mnie mocno watpliwe. po co wydac pieniadze na R&D a przede wszystkim marketing bezlusterkowca i potem sprzedawac go za pieniadze, za ktore klient moglby sobie kupic DSLR i zostac niewolnikiem z duzym potencjalem bycia wydojonym za akcesoria...

          absolutnie nie widze, zeby taki rachunek Canonowi wyszedl na plus, biorac pod uwage swietne wyniki sprzedazy (i dobre produkty) w kompaktach i lustrzankach amatorskich...
          Ostatnio edytowany przez akustyk; 984.
          www albo tez flickr

          Komentarz

          • tezmarek
            Uzależniony
            • 2009
            • 840

            #5735
            Zamieszczone przez Kolekcjoner
            Nie wiem tylko czy bierzesz pod uwagę, że to 0.95 to nie był obiektyw retrofocus. Więc całe to porównanie nie bardzo :wink:.

            ...
            No generalnie biorę. Da się pod FF robić obiektywy 1.4 z retrofocusem, to zakładam że pod cropa też. Ponieważ pole powierzchni matrycy w cropie jest ponad 2.5 raza mniejsze to zakładam, że da się to zrobić znacznie taniej.
            Sytuacja w której od lat 20 modeli ciemnych zoomów do aps-c Canona dostępnych jest na każdym rogu a nie ma jasnego szerokiego kąta (za wyjątkiem protezy w postaci Sigmy 20/1.8) zaczyna lekko trącić paranoją. Pomoże chyba tylko dyrektywa UE, że nie wolno sprzedawać cropów bez pokrycia zakresu dedykowanymi stałkami. Z roamingiem się udało - z cropem też się uda. Piszcie do eurodeputowanych
            Dobrze -- już kończę te żałosne jęki.

            Komentarz

            • gavin
              Pełne uzależnienie
              • 2010
              • 1339

              #5736
              Zamieszczone przez gietrzy
              jak donosi SAR, Nex-7 to może być coś, co:

              "nex pro" will indeed use the A-mount. Sony is marketing towards professionals who want it as a main camera and even as a 2nd camera. It may also have the standard Sony SLR/TLR shoe mount."

              więc jaja będą konkretne, bo... łoptyka panie.
              nex + a-mount = SLT DLR (i już jest a33, a55 ) ? FF a77 ?

              nie ta odległość od matrycy czyli wbudowany dystans = bezsensu

              Komentarz

              • rysib
                Początki nałogu
                • 2006
                • 281

                #5737
                Zamieszczone przez tezmarek
                Pomoże chyba tylko dyrektywa UE, że nie wolno sprzedawać cropów bez pokrycia zakresu dedykowanymi stałkami. Z roamingiem się udało - z cropem też się uda. Piszcie do eurodeputowanych
                W sumie w Eurosocjalistycznej Republice każda dyrektywa jest możliwa. To jest jakiś konkretny i mający szanse powodzenia pomysł!
                Pozdrawiam Rysiek

                Komentarz

                • RomanS
                  Uzależniony
                  • 2007
                  • 830

                  #5738
                  Nowe matryce Canona

                  Canon uzyskal patent na nowy typ trojwarstwowej matrycy.

                  Jak to wejdzie do produkcji to ilosc pikseli znowy urosnie.

                  Komentarz

                  • gary
                    Bywalec
                    • 2007
                    • 158

                    #5739
                    czyli taki canonowski faveon? byłoby super.
                    Sebastian Małachowski

                    Komentarz

                    • Kolekcjoner
                      Obertroll
                      • 2006
                      • 18766

                      #5740
                      Od patentu do wdrożenia droga bywa długa .
                      "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                      Kapitan Wagner

                      Komentarz

                      • airhead
                        Pełne uzależnienie
                        • 2008
                        • 2495

                        #5741
                        Zamieszczone przez RomanS
                        Jak to wejdzie do produkcji to ilosc pikseli znowy urosnie.
                        właściwie to spadnie, bo obraz nie będzie musiał być interpolowany, ale fakt - tylko mieć nadzieję, że wejdzie
                        Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
                        Fujifilm x100

                        mgrochocki.wordpress.com

                        Komentarz

                        • Janusz Body
                          Moderator
                          • 2004
                          • 5757

                          #5742
                          Oj chyba będzie musiał być i tak przetworzony na "tradycyjny" bayerowski RGB inaczej monitor go nie wyświetli. Sam foveon x3 czy jakakolwiek jego odmiana nie wystarczy.

                          Janusz,
                          Old enough to know better - but I do it anyway.

                          Komentarz

                          • RomanS
                            Uzależniony
                            • 2007
                            • 830

                            #5743
                            No pewnie ze bedzie mosial, taz ze ilosc takich pikseli chyba bedzie trzeba mnozyc przez cztery.

                            Komentarz

                            • polm
                              Początki nałogu
                              • 2008
                              • 271

                              #5744
                              Zamieszczone przez Janusz Body
                              Oj chyba będzie musiał być i tak przetworzony na "tradycyjny" bayerowski RGB inaczej monitor go nie wyświetli. Sam foveon x3 czy jakakolwiek jego odmiana nie wystarczy.
                              W plotce o patencie jest mowa o trójwarstwowej architekturze BSI. Czyli połączenie zalet BSI z pozbyciem się maski Bayera, bo każdy pixel będzie od razu zawierał całą informację RGB. Nie będzie zatem potrzeby demozaikowania bo każdy pixel będzie kompletny tak jak jest w fevonie. W przypadku poprzedniego fevona interpolacja służyła przeskalowaniu z 4mpix do 12mpix. Obraz 4mpix nie był interpolowany, ani też nie powstawał przez demozaikowanie.
                              Bardzo jednak wątpię, że Canon pokaże taką matrycę w ciągu najbliższych 5 lat, bo nikogo (prawie) nie będzie stać na kupno aparatu z taką matrycą (mnie na pewno nie będzie).

                              Odnośnie pozostałych plotek z tego wątku, to nie wierzę w:
                              1) Aps-h Rip,
                              2) Video Raw,
                              3) Video Full Scan,
                              4) nową linię budżetowych stałek,
                              5) trabanta FF,
                              6) nowe 5D powstałe przez połączenie zalet 5D i 7D,
                              7) bezlusterkowca Canona

                              Uzasadnienie:
                              1) bo wciąż jest zapotrzebowanie,
                              2), 3) bo nie dadzą rady,
                              4) bo sprzedaliby tego 5 sztuk,
                              5) bo trabant FF już jest, nawet dwa -> 5D i 5D II,
                              6) bo to byłby (prawie) 1ds IV.
                              7) bo Canon to poważna firma, która nie zajmuje się d...lami.
                              Jestem zadowolnym ze swojego sprzętu pstrykiem-gawędziarzem.

                              Komentarz

                              • RomanS
                                Uzależniony
                                • 2007
                                • 830

                                #5745
                                Zamieszczone przez polm
                                W plotce ...
                                ... 7) bezlusterkowca Canona
                                ...
                                Uzasadnienie:
                                .
                                .
                                .
                                7) bo Canon to poważna firma, która nie zajmuje się d...lami.
                                To nie plotka tylko informacja o patencie, ktora napewno latwo mozna zweryfikowac i na innych stronach www.
                                ad. 7. o tym rozwiazaniu firma tez mysli, bo juz pare miesiecy temu, zgloszono nowy patent:

                                Komentarz

                                Pracuję...