Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Kolekcjoner
    Obertroll
    • 2006
    • 18766

    #766
    Zamieszczone przez allxages
    A tak w ogóle mam pytanie. Jak to wyglądało dotychczas przy wprowadzaniu marków dla szkieł? Cena była jak pierwszej wersji czy raczej mkI zostawał ze swoją ceną, a mkII było odpowiednio droższe?

    Bo taki 16-35 w obydwu wersjach właściwie cenowo się nie różni. Ktoś sugerował, że 24LmkII było nieźle dosolone.


    W korpusach raczej nowszy korpus nie był znacznie droższy niż starszy brat...
    Myślę że Canon w przypadku jasnych stałek wykorzystuje swój monopol i dlatego śrubuje ceny. Ludzie i tak kupią choćby nie wiem jak były drogie.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

    Komentarz

    • gietrzy
      Pełne uzależnienie
      • 2004
      • 5727

      #767
      Zamieszczone przez allxages
      A tak w ogóle mam pytanie. Jak to wyglądało dotychczas przy wprowadzaniu marków dla szkieł? Cena była jak pierwszej wersji czy raczej mkI zostawał ze swoją ceną, a mkII było odpowiednio droższe?
      Za BH:

      85L - 1600
      85L II - 2200

      14L - 1800
      14L II - 2200

      200/1.8 - 4000
      200/2 IS - 6000

      Can't wait 300 II


      1.3 crop w nowym 1D:

      - zupełnie nowy sensor, okolice 15 MPx
      - NR i DR jako główne cele, ciekawe tylko czy dla inżynierów czy DV...
      - wcale nie muszą mieć FF jak dobrze to rozegrają (cena, AF, kl/s)
      the silence is deafening

      Komentarz

      • konrad
        Bywalec
        • 2006
        • 156

        #768


        Czyżby koniec marzeń o normalnym FF z Canona?
        fotografia.bielski.org

        Komentarz

        • Bahrd
          Pełne uzależnienie
          • 2007
          • 3053

          #769
          Zamieszczone przez Kolekcjoner
          Myślę że Canon w przypadku jasnych stałek wykorzystuje swój monopol i dlatego śrubuje ceny. Ludzie i tak kupią choćby nie wiem jak były drogie.
          Ot, choćby pierwszy z brzegu TS-E 17mm...
          Zamieszczone przez gietrzy
          1.3 crop w nowym 1D:
          - zupełnie nowy sensor, okolice 15 MPx
          - NR i DR jako główne cele, ciekawe tylko czy dla inżynierów czy DV...
          - wcale nie muszą mieć FF jak dobrze to rozegrają (cena, AF, kl/s)
          To czyj płacz za FF słychać od Morza (B)ałtyckiego do Morza (B)arentsa?
          EOS - conditio sine Kwanon...

          Komentarz

          • gietrzy
            Pełne uzależnienie
            • 2004
            • 5727

            #770
            Zamieszczone przez Bahrd
            To czyj płacz za FF słychać od Morza (B)ałtyckiego do Morza (B)arentsa?
            Tych co mieli w rękach D3?
            Tych co wkur-3 punkty-a 16-35 na 1DIII?
            Tych co chcą sami kadrować zdjęcia?
            itd.
            itp.
            the silence is deafening

            Komentarz

            • Bahrd
              Pełne uzależnienie
              • 2007
              • 3053

              #771
              Zamieszczone przez gietrzy
              Tych co chcą sami kadrować zdjęcia?
              Zgadzam się i też bym chciał móc mieć do dyspozycji 16,7mln@FF. Skoro jednak większość tych, do których aparat jest adresowany, nie chce/nie ma czasu kadrować po zrobieniu zdjęcia, to nie ma co się na Canona obrażać, nie?
              EOS - conditio sine Kwanon...

              Komentarz

              • Kolekcjoner
                Obertroll
                • 2006
                • 18766

                #772
                Zamieszczone przez Bahrd
                Zgadzam się i też bym chciał móc mieć do dyspozycji 16,7mln@FF. Skoro jednak większość tych, do których aparat jest adresowany, nie chce/nie ma czasu kadrować po zrobieniu zdjęcia, to nie ma co się na Canona obrażać, nie?
                Podobno Canon robił jakieś ankiety wśród foto agencyjnych i wyszło im, że ludzie nadal chcą tego cropa. Zobaczymy. Pytanie dla mnie pozostaje jedno. Czy zrobią wreszcie wtedy jakieś szkło, które będzie do niego pasowało jako "kit"? Np. coś w rodzaju 18-60/2.8 L. Prawie idealny byłby istniejący 17-55/2.8 IS tyle, że to EFS.

                BTW: Jak oglądam co ten ten TS-17 potrafi to sam bym chętnie "zgrzeszył" .
                "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                Kapitan Wagner

                Komentarz

                • gietrzy
                  Pełne uzależnienie
                  • 2004
                  • 5727

                  #773
                  Zamieszczone przez Bahrd
                  Skoro jednak większość tych, do których aparat jest adresowany,
                  O nich właśnie pisałem.


                  Zamieszczone przez Bahrd
                  na Canona obrażać
                  Ja już jestem w starszakach...
                  the silence is deafening

                  Komentarz

                  • Ernest_DLRS
                    Pełne uzależnienie
                    • 2007
                    • 1216

                    #774
                    Zamieszczone przez Kolekcjoner
                    Czy zrobią wreszcie wtedy jakieś szkło, które będzie do niego pasowało jako "kit"? Np. coś w rodzaju 18-60/2.8 L.
                    Nie liczyłbym na takie cuda na kiju
                    FF + S24EX | S50EX | H58/2 | H85/1.5
                    APSC + 18-55is | 70-300vc

                    kiedyś: C 400D > N D700 > C 30D > C 5D > C 40D | S20/1.8, S30/1.4, 85LmkII, 70-200L/2.8

                    Komentarz

                    • Bahrd
                      Pełne uzależnienie
                      • 2007
                      • 3053

                      #775
                      Zamieszczone przez Kolekcjoner
                      BTW: Jak oglądam co ten ten TS-17 potrafi to sam bym chętnie "zgrzeszył" .
                      Będzie "do wglądu"
                      Zamieszczone przez gietrzy
                      Bardzo rozsądnie...
                      Zamieszczone przez gietrzy
                      Ja już jestem w starszakach...
                      Rispekt! Ja zostałem na drugi rok...
                      EOS - conditio sine Kwanon...

                      Komentarz

                      • sebcio80
                        Pełne uzależnienie
                        • 2005
                        • 2655

                        #776
                        Zamieszczone przez Bahrd
                        Zgadzam się i też bym chciał móc mieć do dyspozycji 16,7mln@FF

                        taki aparat Canona przeciez jest,
                        wiem, ze nie nowy ale zawsze uzywke moza kupic,


                        naprawde liczyliscie, ze 1D wyjdzie z pelne klatka? nie ma to na szans, kto by wtedy kupowal 1Ds majac o wiele tanszego FF w postaci 1D

                        pozatym jako fotoreporter dodam ze crop 1.3 jest naprawde idealny niemal do kazdego sportu. ludzie z D3 i 300mm 2.8 troche mecza sie na pilce noznej
                        Moje wątki na forum: sport | fashion
                        | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

                        Komentarz

                        • Bahrd
                          Pełne uzależnienie
                          • 2007
                          • 3053

                          #777
                          Zamieszczone przez sebcio80
                          naprawde liczyliscie, ze 1D wyjdzie z pelne klatka? nie ma to na szans, kto by wtedy kupowal 1Ds majac o wiele tanszego FF w postaci 1D
                          "Bratniej firmie" się taki manewr udał, więc można było przypuszczać, że i "nasi" podchwycą pomysł i umożliwią kadrowanie w aparacie - chyba, że to jest opatentowane przez Nikona.
                          EOS - conditio sine Kwanon...

                          Komentarz

                          • Kolekcjoner
                            Obertroll
                            • 2006
                            • 18766

                            #778
                            Zamieszczone przez Bahrd
                            "Bratniej firmie" się taki manewr udał, więc można było przypuszczać, że i "nasi" podchwycą pomysł i umożliwią kadrowanie w aparacie - chyba, że to jest opatentowane przez Nikona.
                            Czy się udał? Hmmm.. plotki mówią, że sprzedaż D3x jest w tej chwili wręcz śladowa. D700 też podobno nie zachwyca pod tym względem. Nie wiem może to kryzys, a może zbyt dużo podobnych korpusów.
                            Też mi się zdaje, że Canon nie pójdzie tą drogą.
                            "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                            Kapitan Wagner

                            Komentarz

                            • Bahrd
                              Pełne uzależnienie
                              • 2007
                              • 3053

                              #779
                              Mówisz "dużo podobnych"? Może się zapatrzyli na Sony?

                              PS
                              http://www.canonrumors.com/2009/06/1...ng-from-canon/ - 100 nowych Canonów!
                              EOS - conditio sine Kwanon...

                              Komentarz

                              • Kolekcjoner
                                Obertroll
                                • 2006
                                • 18766

                                #780
                                Zamieszczone przez Bahrd
                                Kalkulatorów ?
                                "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                                Kapitan Wagner

                                Komentarz

                                Pracuję...