Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • C80
    Uzależniony
    • 2007
    • 855

    #1

    Fotograf terrorystą?

    Włos się zjeżył po przeczytaniu artykułu na Gazecie: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...frytkami_.html

    Coraz gorzej. Ojciec fotografujący swoje dziecko na placu zabaw jest traktowany jak pedofil. Teraz nawet na miasto nie można będzie wyjść z aparatem bo ktoś uzna, że szykujemy zamach.
    [Strona] [Sportowy fotodziennik]
  • gietrzy
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 5727

    #2
    Zamieszczone przez C80
    Włos się zjeżył po przeczytaniu artykułu na Gazecie: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...frytkami_.html

    Coraz gorzej. Ojciec fotografujący swoje dziecko na placu zabaw jest traktowany jak pedofil. Teraz nawet na miasto nie można będzie wyjść z aparatem bo ktoś uzna, że szykujemy zamach.
    UK, tak? I co nie skojarzyłeś tego z ostatnią rewelacją Wuja Sama... temat wraca od czasu do czasu, kiedy potrzeba zmobilizować masę wyborczą.
    the silence is deafening

    Komentarz

    • janhalb
      Początki nałogu
      • 2008
      • 321

      #3
      Zamieszczone przez gietrzy
      UK, tak? I co nie skojarzyłeś tego z ostatnią rewelacją Wuja Sama... temat wraca od czasu do czasu, kiedy potrzeba zmobilizować masę wyborczą.
      Ach, jak to dobrze że istnieją teorie spiskowe... Inaczej trzeba by zacząć samodzielnie myśleć...
      Amator, po prostu amator*

      *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

      Komentarz

      • oxydum
        Bywalec
        • 2009
        • 230

        #4
        Jeszcze trochę i w Europie nie będzie można kichnąć. Kupując aparat dostaniemy listę zabronionych czynności i okaże się, że mamy aparat ale zdjęć nie mozemy robić. No chyba, że jak pierwsi chrześcianie zejdziemy do podziemia . Oby poprawna politycznie europa w porę sie opamiętała bo pojedziemy do "demokratycznych" Chin robić zdjęć.
        EOS 5, 500N, 400D, 50D

        Komentarz

        • il Dottore
          Początki nałogu
          • 2008
          • 292

          #5
          Regularnie w Irlandii ochroniarze dopadają mnie w centrach handlowych. Ale OK - to teren prywatny (nawet i przyległy parking) i właściciel ustala zasady...
          Natomiast kolegę dopadli ochroniarze na PUBLICZNYM placu w Docklands gdy tylko wyciągnął aparat... To już jest dziwne!
          W UK jeszcze gorsza psychoza pod tym względem, szczególnie w Londynie.
          Najbardziej żałuję w Irlandii zakazu fotografowania w Trinity College Library.
          Wpiszcie w google i zobaczycie jaki to skarb! Jedna z najpiękniejszych (jeśli nie najpiękniejsza) z bibliotek na świecie!
          No ale tam zakaz jest raczej wyłącznie ze względów komercyjnych... często tam zachodzę by podziwiać to cudowne miejsce i ostatnio nadziałem się na Amerykanów którzy w odgrodzonej części kręcili jakieś hollywoodzkie dzieło. Także jak się zapłaci to można focić i filmować...

          Komentarz

          • airhead
            Pełne uzależnienie
            • 2008
            • 2495

            #6
            mnie też spisali w Londynie w City... niby nieprzyjemnie, ale przynajmniej policja zachowywała się rozsądnie i nie szukała dziury w całym
            Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
            Fujifilm x100

            mgrochocki.wordpress.com

            Komentarz

            • Maksymilian
              • 2009
              • 11

              #7
              Wszystko zależy od siły przekonywania http://foto.recenzja.pl/foty/trinity...13db8b186.jpeg powodzenia.

              Komentarz

              • il Dottore
                Początki nałogu
                • 2008
                • 292

                #8
                Zamieszczone przez Maksymilian
                Wszystko zależy od siły przekonywania http://foto.recenzja.pl/foty/trinity...13db8b186.jpeg powodzenia.

                Fajnie - telefonem to i ja mogłem, udając rozmowę, choć to super naciągane bo komórki też każą wyłączyć...
                Mój kolega, też Canonier napisał kiedyś do władz Trinity list dramatyczny, żeby mu pozwolili używać statywu na dziedzińcu (na fotki na zewnątrz bez statywu NA RAZIE zgody nie trzeba) podczas blue hour... Jaśnie Oświecony Rektorat zgodę wyraził i koleś miał potem super ubaw gdy atakowała go setka ochroniarzy a on ze stoickim spokojem machał im przed oczami kwitkiem ze Wszystkimi Wymaganymi Podpisami...
                Ale i tak nie był w 100% zadowolony bo używał UVA i ciapaci security guards co chwila pakowali mu się w kadr, podczas gdy on używał długich czasów naświetlania. No horror z tymi ochroniarzami.

                Komentarz

                • Ernest_DLRS
                  Pełne uzależnienie
                  • 2007
                  • 1216

                  #9
                  Muszą czuć się potrzebni...
                  FF + S24EX | S50EX | H58/2 | H85/1.5
                  APSC + 18-55is | 70-300vc

                  kiedyś: C 400D > N D700 > C 30D > C 5D > C 40D | S20/1.8, S30/1.4, 85LmkII, 70-200L/2.8

                  Komentarz

                  • Mad_Mac
                    Pełne uzależnienie
                    • 2009
                    • 1458

                    #10
                    UK jest niestety porabane na maxa pod tym wzgledem.
                    Mnie juz raz zrobiono wywiad pod pedofila, okropne uczucie.
                    Ja normalnie boje sie w tym kraju robic fotek nieznajomym, ba nawet gosci z wesela na fotkach staram sie na stronie nie pokazywac.
                    Czytalem troche o prawach fotografa w miejscach publicznych i az sie boje wyciagac aparat miedzy ludzmi.
                    To istna paranoja, trzeba jechac za granice zeby pofocic ludzi.

                    5DmkIII | BG-E11 |5DmkII | BG-E6 | 16 | 24-35 F2 | 50 | 85 | 135L | 2x430 EX II | 2xJ360 AFD | YN662C | NX2000 | 16-50 | 30 | 50-200
                    Google: Precious-moment photography UK

                    Komentarz

                    • Elandril
                      Bywalec
                      • 2004
                      • 136

                      #11
                      Jeżeli piszecie, że jest tak ciężko, to jak ci panowie robią zdjęcia? http://alkos.info/wp/ i http://www.fotostopowicz.com/
                      Obydwaj mieszkają w Dublinie i tam też robią zdjęcia.
                      Portfolio, Blog

                      Komentarz

                      • mieszko_1vp
                        Zablokowany
                        • 2009
                        • 618

                        #12
                        dlaczego terroryści planują zamach na "sklep z frytkami na wynos" ?
                        Wcale się nie dziwię że gimnazjaliści jadący na wycieczkę na wyspę robią sobie fotki z policjantami i kartkami "CHWDP"
                        Jednak my żyjemy w bardziej normalnym kraju gdzie-nie wolno chodzić np z wykrywaczem metali-a można je wszędzie kupić albo można posiadać broń czarnoprochową bez zezwolenia-a amunicji już nie...
                        Pozdrawiam
                        Idę robić zdjęcia...tzn idę przygotowywać zamach terrorystyczny

                        Komentarz

                        • HuleLam
                          Pełne uzależnienie
                          • 2006
                          • 1641

                          #13
                          Zamieszczone przez mieszko_1vp
                          można posiadać broń czarnoprochową bez zezwolenia-a amunicji już nie...
                          Kule, proch, kapiszony, pakuły i flejtuchy możesz posiadać, nie wiem jak ze zrobionymi kartuszami.
                          zdRAWki.
                          Fotograf platoniczny

                          Komentarz

                          • Chris_11
                            Uzależniony
                            • 2006
                            • 572

                            #14
                            Zamieszczone przez mieszko_1vp
                            Idę robić zdjęcia...tzn idę przygotowywać zamach terrorystyczny
                            Podejrzewam, że ABW już namierza Twój IP. ;-)
                            Nieważne, czym... Ważne, jak...

                            Foto-Blog

                            Komentarz

                            • 4kwiatek
                              Bywalec
                              • 2006
                              • 230

                              #15
                              Hi...
                              Zamieszczone przez mieszko_1vp
                              dlaczego terroryści planują zamach na "sklep z frytkami na wynos" ?
                              Wcale się nie dziwię że gimnazjaliści jadący na wycieczkę na wyspę robią sobie fotki z policjantami i kartkami "CHWDP"
                              Jednak my żyjemy w bardziej normalnym kraju gdzie-nie wolno chodzić np z wykrywaczem metali-a można je wszędzie kupić albo można posiadać broń czarnoprochową bez zezwolenia-a amunicji już nie...
                              Pozdrawiam
                              Idę robić zdjęcia...tzn idę przygotowywać zamach terrorystyczny
                              Prochu czarnego nie wolno. Co prawda ustawa o broni i amunicji wyłączyła broń czarnoprochową sprzed 1850 roku z pozwoleń, ale rozporządzenie wykonawcze do tej ustawy traktuje proch jako amunicje, a takową można sprzedawać wyłącznei na podstawie pozwolenia na broń - które dla broni czarnoprochowej nie jest przecież wydawane... Oczywiście ustawodawca miał szczytny cel - zezwolić też na zakup i posiadanie prochu, ale jak widać zrobił się z tego paragraf 22.

                              Polecam wyrok w tej sprawie - bodaj z Bydgoszczy - gdzie dwie osoby zostały uznane za winne, ale nie skazane gdyż są uznał że działały w przeświadczeniu iz nie popełniają przestępstwa...

                              Pozdrawiam...

                              Komentarz

                              Pracuję...