Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • HuleLam
    Pełne uzależnienie
    • 2006
    • 1641

    #46
    U Boba Atkinsa ukazał się ciekawy artykuł na ten temat. Pespektywa oczywiścuie amerykańska, ale i tak wart przeczytania.
    zdRAWki
    Fotograf platoniczny

    Komentarz

    • suluf
      Bywalec
      • 2009
      • 109

      #47
      Za 10-15 lat przy kupnie lustrzanki pewnie trzeba będzie zdobyć pozwolenie, tak jak na broń teraz i zgłaszać się regularnie na posterunek z wszystkimi wykonanymi zdjęciami. Odpowiednia komisja uzgodni które wolno ci zatrzymać, a które zagrażają bezpieczeństwu i mogą być wykorzystane przez terrorystów. Oczywiście za niezarejestrowane zdjęcia będzie grozić wysoka kara. Przysługiwać też będzie limit zdjęć na osobę, gdy zostanie przekroczony to automatycznie fotograf jako element podejrzany o terroryzm zostanie aresztowany.

      Mam wielką nadzieje, że to tylko moja chora wyobraźnia .
      Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

      Komentarz

      • rekin
        Zablokowany
        • 2009
        • 253

        #48
        Fotograf to bardziej komandos niż terrorysta. Sztuka polega na wejściu na teren wroga niezauważonym i osiągnięciu zamierzonego celu tak aby nie zostać złapanym. To nie przedszkole to wojna! ]:>
        Wystarczy wyjść z domu i już jesteśmy na jednej z niebezpiecznych akcji.
        Ostatnio edytowany przez rekin; 25004.

        Komentarz

        • airhead
          Pełne uzależnienie
          • 2008
          • 2495

          #49
          a tak poważnie... pewnie będzie jak w Stanach - że trzeba dostać miejskie pozwolenie na zdjęcia na mieście :/
          Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
          Fujifilm x100

          mgrochocki.wordpress.com

          Komentarz

          • jarooes
            Dopiero zaczyna
            • 2009
            • 24

            #50
            Zamieszczone przez airhead
            a tak poważnie... pewnie będzie jak w Stanach - że trzeba dostać miejskie pozwolenie na zdjęcia na mieście :/
            W Stanach to sie boją własnego cienia. Tam trzeba mieć na wszystko pozwolenie na wiazd i w ogóle. Jedynie broń to se każdy może kupić i sie strzelają potem w szkołach, a fotografa sie boją, pojebane.

            Komentarz

            • suluf
              Bywalec
              • 2009
              • 109

              #51
              Zamieszczone przez jarooes
              W Stanach to sie boją własnego cienia. Tam trzeba mieć na wszystko pozwolenie na wiazd i w ogóle. Jedynie broń to se każdy może kupić i sie strzelają potem w szkołach, a fotografa sie boją, pojebane.
              Tak jak pióro potężniejsze od miecza, widocznie aparat od broni też
              Ostatnio edytowany przez suluf; 28127.
              Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

              Komentarz

              • HuleLam
                Pełne uzależnienie
                • 2006
                • 1641

                #52
                Zamieszczone przez airhead
                a tak poważnie... pewnie będzie jak w Stanach - że trzeba dostać miejskie pozwolenie na zdjęcia na mieście :/
                Czytałeś linkowany w tym wątku przeze mnie artykuł?
                zdRAWki
                Fotograf platoniczny

                Komentarz

                • deffik
                  Coś już napisał
                  • 2010
                  • 54

                  #53
                  Odgrzewam temat.

                  Komentarz

                  • jahjah1986
                    Bywalec
                    • 2010
                    • 161

                    #54
                    Wideo w sieci, armia żałuje śmierci dziennikarzy



                    reporterka wojenna to ciężki kawałek chleba, wsumie art dla tych, którzy twierdza, że robią to dla sławy i nagród, dla tych co twierdzą, że wojna i cierpienie ich nie obchodzi, dla tych co twierdza, że to tylko praca, zresztą obojętnie jak sie na to patrzy to nie zmieni faktu,że obojętnie z jakich powodów się tam jedzie to trzeba mieć "jaja".
                    To tylko zabawa...nie spinajcie się...

                    Komentarz

                    • Adso
                      Początki nałogu
                      • 2007
                      • 310

                      #55
                      być może masz i rację, ale nie zmienia to faktu, że amerykanie to palanty. dysponując takim sprzętem i rozeznaniem nie odróżnić kamery od wyrzutni rakiet to kretyństwo... ciekawi mnie tylko czy ktoś personalnie za to odpowie
                      galeria: http://adso.digart.pl/digarty/

                      Komentarz

                      • jahjah1986
                        Bywalec
                        • 2010
                        • 161

                        #56
                        zgadzam sie z Tobą w 100%, a znając USA to rozejdzie sie po kościach ....ot poczekaja i samo ucichnie, zwłaszcza, że już ich bronią jak tylko mogą...
                        To tylko zabawa...nie spinajcie się...

                        Komentarz

                        • sebcio80
                          Pełne uzależnienie
                          • 2005
                          • 2655

                          #57
                          to wojna i takie pomyłki zdarzały się i będą się zawsze zdarzać, niezależnie od technologii, trzeba na wszystko spojrzec ze wszystkich stron, chociazby oczami żołnierzy, którym kilka dni wczesniej zabito kolegów i cywilów w atakach bojówkarzy, nam siedzącym w domu zawsze wszystko łatwiej oceniać,
                          Moje wątki na forum: sport | fashion
                          | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

                          Komentarz

                          • Sławek
                            Uzależniony
                            • 2008
                            • 968

                            #58
                            W amerykańskich działaniach wojennych jest masę wypadków ostrzelania własnych pozycji własnych oddziałów , własnych pojazdów. Co tam jacyś dziennikarze...
                            www.fotokrajs.pl

                            Komentarz

                            • MC_
                              Pełne uzależnienie
                              • 2009
                              • 3444

                              #59
                              Ciekawe czy żołnierze nie byli przypadkiem pod wpływem narkotyków jak to ma często miejsce w Afg.

                              Komentarz

                              • jahjah1986
                                Bywalec
                                • 2010
                                • 161

                                #60
                                Zamieszczone przez sebcio80
                                to wojna i takie pomyłki zdarzały się i będą się zawsze zdarzać, niezależnie od technologii, trzeba na wszystko spojrzec ze wszystkich stron, chociazby oczami żołnierzy, którym kilka dni wczesniej zabito kolegów i cywilów w atakach bojówkarzy, nam siedzącym w domu zawsze wszystko łatwiej oceniać,
                                tak, ale mnie rozwaliły ich rozmowy i to, że jak bydło dobijali tych rannych ludzi a tego to sorry ale żadna wojna nie wytłumaczy, a to że kilka dni wczesniej zabili im kolegów to sorry znowu ale to USA jest agresorem a nie bojówkarze, więc nie dziwi mnie ani to, ze ich atakuja ani to w jaki sposob to robia.
                                To tylko zabawa...nie spinajcie się...

                                Komentarz

                                Pracuję...