X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • yerzu
    Bywalec
    • 2007
    • 160

    #61
    Moim zdaniem WPJA+AG jest dobrą inwestycją dla osób planujących/próbujących robić destination weddings. Na polskim rynku moim zdaniem oczywiście, to inwestycja, która nie jest warta świeczki. Celując w rynek zachodni to bardzo dobry pierwszy krok.

    Komentarz

    • arturs
      Pełne uzależnienie
      • 2006
      • 4196

      #62
      Zamieszczone przez Ernest_DLRS
      A jakiś czas temu powstało chyba Polskie Stowarzyszenie Fotografów Ślubnych o ile mnie pamięć nie myli. Coś ktoś na ten temat może napisać?
      powstało i o ile mnie pamięć nie myli albo się rozpadło albo odeszła z niego w dosyć tajemniczych okolicznościach spora część założycieli
      5DmkI, C85f1.2|580 EXII|

      Komentarz

      • MM-architekci
        Pełne uzależnienie
        • 2008
        • 2227

        #63
        Nadal jest , kilka osób odeszło.
        no comment...

        Komentarz

        • rtea
          Dopiero zaczyna
          • 2009
          • 15

          #64
          wpja czy agwjpa to organizacje i jak w każdej, są lepsi i gorsi uczestnicy. Jak ktoś swego czasu powiedział, dla najlepszych miejsce jest na podium. Pozostali uczestnicy organizacji przejawiają chęć zdobywania wiedzy i doświadczenia w tzw. ambitnym kierunku, za jaki uważam fotografię reportersko-weselną. Oportunistów zachęcam, złóżcie swoje aplikacje. Sprawdźcie się. Nikt Was nie zmusi do przynależenia ale dowiecie się czy Wasze prace spełniają minimum.
          Odpowiadając na pytanie rozpoczynające wątek. Tak warto przynależeć. Warto również pamiętać, że budowanie marki (przynajmniej jeżeli chodzi o tych zawodowych fotografów, a nie pstrykaczy dorabiających do pensji urzędasa) to proces wieloletni i nie załatwi tego miesięczna czy roczna przynależność do wpja, CIA, czy piratów somalijskich.
          Poza tym, zdjęcia zawsze bronią się same. Organizację i przynależność do nich jedynie poprawia nam samopoczucie utwierdzając w tym, że obraliśmy dobry kierunek.
          Jedni przez grzech się wznoszą, inni przez cnotę upadają. William Shakespeare (1564-1616)

          Komentarz

          • obywatelgc
            Dopiero zaczyna
            • 2007
            • 48

            #65
            Piotrek
            przy takiej samej ofercie znaczek może mieć znaczenie bo ludzie są różni i znajdzie się ktoś kto wybierze nas dla plakietki,
            ale nikt nie udowodni że, posiadając takie same oferty osoba ze znaczkiem ma lepiej a osoba bez znaczka ma gorzej i odwrotnie,
            ot jedni mają znaczki inni nie

            może trzeba się zastanowić czemu osoby spokojnie spełniające wszystkie kryteria naboru do takich stowarzyszeń , nie są w nich i nie maja zamiaru tam się zapisywać ?

            Komentarz

            • MM-architekci
              Pełne uzależnienie
              • 2008
              • 2227

              #66
              No ale czytałeś co pisaliśmy wyżej ? Jeśli masz kase to na 90% z takimi zdjęciami się dostaniesz. Chyba że osoba która zatwierdza kandydaturę będzie miała gorszy dzień po prostu...
              !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
              Skoro taka organizacja nic nie daje takim osobom to po co się zapisywać ? Było mówien po co warto. WPJA a org lokalne na Polskę są jednak inne , zwłaszcza te o charakterze nie formalno-prawnym jak wspomniane fora.
              Ostatnio edytowany przez MM-architekci; 18449. Powód: Automerged Doublepost
              no comment...

              Komentarz

              • 7osiem
                Coś już napisał
                • 2008
                • 66

                #67
                kasa kasa!
                www.s78.eu

                Komentarz

                • magart
                  Początki nałogu
                  • 2008
                  • 378

                  #68
                  Takie stowarzyszenia i organizacje czy też fora mają głównie znaczenie prestiżowe. A tam gdzie za to się płaci mają teoretycznie przynosić dodatkowe korzyści, bądź ewentualna pomoc w różnych kwestiach.
                  Troszkę ostatnio zrobiła się moda na tego rodzaju stowarzyszenia, podobnie jak ma to miejsce z warsztatami.
                  Taki trend fajnie obrazuje to nowe Stowarzyszenie

                  Osobiście uważam, że warto się sprawdzić i spróbować się zapisać do naszych: FPFŚ lub FRŚ. Przy czym to drugie jest dużo milej zarządzane. Napisałem, że można się sprawdzić, ponieważ tam nie przyjmują każdego. Trzeba mieć dobre zdjęcia, a także dobrze zbudowaną stronę internetową. Jeśli nasze zgłoszenie nie zostanie przyjęte to na FRŚ można zapytać się forumowiczów o ewentualne oceny i rady, co może być pomocne dla ogólnej poprawy swojego wizerunku w sieci. Znaczek będzie tylko dopełnieniem tego wszystkiego.
                  EOSy, 17-40/4L, 24-70/2.8L, 50/1.8, 85/1.8, 100-300/4.5-5.6, Raynox 250, manfrotto, 420EX, 580EX I, II, elinchrom+ skyport.
                  www.magaczewski.blogspot.com
                  www.fotogaleria.magaczewski.pl

                  Komentarz

                  • mswilk
                    Dopiero zaczyna
                    • 2007
                    • 27

                    #69
                    Zamieszczone przez pank
                    (...)Należę, ale tylko w celach reklamowych. Chcę przez rok sprawdzić czy to coś daje.
                    j.w. więc nie będę pisać tego samego.
                    MarcinWilk

                    Komentarz

                    • MM-architekci
                      Pełne uzależnienie
                      • 2008
                      • 2227

                      #70
                      http://www.piotrarton.pl/index2.php#/rgallery/3/ mi się zdaje czy to są tylko zdjęcia z warsztatów błyskotliwych ?

                      jak widać oprócz fotojacka więcej kwiatków będzie , obejrzałem na chybił trafił 3 osoby
                      !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                      a , najlepsze są czasem teksty dopisane przy znaczkach WPJA - najlepsiejszy , jedyny , zatwierdzony , nominowany itp itd
                      Ostatnio edytowany przez MM-architekci; 18449. Powód: Automerged Doublepost
                      no comment...

                      Komentarz

                      • Parteq
                        Pełne uzależnienie
                        • 2004
                        • 1159

                        #71
                        Zamieszczone przez MM-architekci
                        [...]
                        a , najlepsze są czasem teksty dopisane przy znaczkach WPJA - najlepsiejszy , jedyny , zatwierdzony , nominowany itp itd
                        No wiesz,
                        jak juz placisz, to teraz wyciskasz na maksa z kazdego $ tyle ideologii ile sie da
                        Pewnie najczesciej tam gdzie zdjecia sie nie bronia autor broni sie takimi "dodatkami".

                        Portrety | Slubne | Facebook | Warsztaty

                        Komentarz

                        • piotraspace
                          Dopiero zaczyna
                          • 2010
                          • 40

                          #72
                          Zamieszczone przez rtea
                          wpja czy agwjpa to organizacje i jak w każdej, są lepsi i gorsi uczestnicy. Jak ktoś swego czasu powiedział, dla najlepszych miejsce jest na podium. Pozostali uczestnicy organizacji przejawiają chęć zdobywania wiedzy i doświadczenia w tzw. ambitnym kierunku, za jaki uważam fotografię reportersko-weselną. Oportunistów zachęcam, złóżcie swoje aplikacje. Sprawdźcie się. Nikt Was nie zmusi do przynależenia ale dowiecie się czy Wasze prace spełniają minimum.
                          Odpowiadając na pytanie rozpoczynające wątek. Tak warto przynależeć. Warto również pamiętać, że budowanie marki (przynajmniej jeżeli chodzi o tych zawodowych fotografów, a nie pstrykaczy dorabiających do pensji urzędasa) to proces wieloletni i nie załatwi tego miesięczna czy roczna przynależność do wpja, CIA, czy piratów somalijskich.
                          Poza tym, zdjęcia zawsze bronią się same. Organizację i przynależność do nich jedynie poprawia nam samopoczucie utwierdzając w tym, że obraliśmy dobry kierunek.
                          "(przynajmniej jeżeli chodzi o tych zawodowych fotografów, a nie pstrykaczy dorabiających do pensji urzędasa)"
                          każdy jakoś zaczynał:P


                          Komentarz

                          • mswilk
                            Dopiero zaczyna
                            • 2007
                            • 27

                            #73
                            Zamieszczone przez rtea
                            (...)Warto również pamiętać, że budowanie marki (przynajmniej jeżeli chodzi o tych zawodowych fotografów, a nie pstrykaczy dorabiających do pensji urzędasa)(...)
                            A co jeśli urzędas należy do WPJA & AGWPJA, nie musi dorabiać do pensji, a fotografią (m.in. ślubną) zajmuje się bo sprawia mu to przyjemność i w ten sposób realizuje swoją pasję ?
                            MarcinWilk

                            Komentarz

                            • rtea
                              Dopiero zaczyna
                              • 2009
                              • 15

                              #74
                              Zamieszczone przez mswilk
                              A co jeśli urzędas należy do WPJA & AGWPJA, nie musi dorabiać do pensji, a fotografią (m.in. ślubną) zajmuje się bo sprawia mu to przyjemność i w ten sposób realizuje swoją pasję ?
                              Chylę przed nimi czoło. Chociaż nie zmienia to faktu, że fotografami, dosłownie, są weekendowymi.
                              Jedni przez grzech się wznoszą, inni przez cnotę upadają. William Shakespeare (1564-1616)

                              Komentarz

                              • mswilk
                                Dopiero zaczyna
                                • 2007
                                • 27

                                #75
                                Zamieszczone przez rtea
                                Chylę przed nimi czoło. Chociaż nie zmienia to faktu, że fotografami, dosłownie, są weekendowymi.
                                Tak czy owak śluby raczej masz w weekendy
                                MarcinWilk

                                Komentarz

                                Pracuję...