X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • dinderi
    Pełne uzależnienie
    • 2009
    • 3028

    #16
    Zamieszczone przez akustyk
    dorabiajac ideologie to z wszystkiego da sie zrobic cuda wianki. ale czy naprawde o to chodzi...
    Niestety, ideologia dorabiana jest do większości "pop-artu", jaki nas atakuje każdego dnia. Podany link jest świetnym tego przykładem. Za set mniej niż przeciętnych kadrów, ktoś zapłacił pewnie całkiem przyjemne pieniądze i poświęcił miejsce w mediach, które również warte jest niemałe pieniądze.
    Takie same zdjęcia ma w swoich wakacyjnych albumach 30 milionów Polaków. Ale żeby zapłacić panu przez wielkie "LAŁ" trzeba dorobić ideologię. Wtedy jedna z drugą, zmanierowana ciotka się zachwyci i sukces finansowy osiągnięty. A i artystyczny, również, że i owszem. Portfolio rośnie...
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

    Komentarz

    • kaqkaba
      Bywalec
      • 2009
      • 115

      #17
      Jak dla mnie to ktoś te zdjęcia podmienił - i tylko oświadczneie autora mnie przekona że nie.
      To mimo wszystko są prace do albumu a tego to nikt normalny nie wydrukuje.

      Takie pstryki to ludzie kompaktami robią. Na jednym (ostatnim 15 zdjęciu) nie ma kompozycji centralnej. Na pozostałych główny temat jest w środku kadru (równo jak od linijki). Zdjęcia bez tematu, koncepcji, kompozycji.

      Lepsze zdjęcia sobie z wakacji robiłem
      C500d; C15-85; C50/1,4; T70-300VC; C10-22, KIT z IS (poszedł do dobrego człowieka)

      Komentarz

      • zaitsev
        Pełne uzależnienie
        • 2008
        • 1660

        #18
        Zamieszczone przez Cluer
        byłem kiedyś na planie sesji plenerowej i gadałem ze "statystą" (znajomy, nigdy wcześniej lustra w ręku nie trzymał). Staliśmy daleko więc wyjąłem z torby nieużywane 400D, zalożyłem 70-200 i dałem mu do popatrzenia przez wizjer. On kręci ogniskową i marudzi, ze nic nie widzi. Powiedziałm, zeby delikatnie nacisnął spust - oczywiście musiałem jeszcze tłumaczyć gdzie on jest itp

        jak pstryknął to wyszło ZAJEFAJNE UJĘCIE
        takie, ze wielu z nas by się go nie powstydziło.

        jak potem porównawaliśmy to zakwalifikowało się do 5 najlepszych zdjęć z tego dnia tylko, ze zawodowcy kombinowali pół dnia a on klapnął raz!
        Czy to znaczy że Tadzik jest dobrym fotografem ?
        a raczej najlepszym bo ma przecież 100% super zdjęć
        Przeciąłeś moje zdanie w pół i straciło sens. Bardziej chodziło mi o to, że jest to przykre, że laureat publikuje po za konkursami takie gnioty i stawia się go między twórcami, których dużo prac trzyma na prawdę dobry poziom.

        O tym, że osoby nie związane z tematem, mające zupełnie świeże podejście, zaginają profesjonalistów, nie tylko w fotografii, to wiem. Ale raczej nie ma to związku z tematem tej dyskusji...

        Komentarz

        • allxages
          Pełne uzależnienie
          • 2006
          • 2549

          #19
          No dobra, to niech micles go wypunktuje teraz

          Komentarz

          • Dominooo
            Bywalec
            • 2006
            • 199

            #20
            Zdjęcia sa częścią projektu fotograficznego o Polsce, przygotowywanego dzięki stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

            Żenada. Za takie gnioty ministerstwo opłaca pobyt fotografa i wypłaca odpowiednią gażę za wykonane zdjęcia.

            Zastanawia mnie tylko czy autor tych zdjęć jest świadom tego co zrobił?
            Czy posiada jakiekolwiek poczucie estetyki?

            Chyba nie jest wogóle samokrytyczny wobec siebie.

            Komentarz

            • jotewu
              • 2008
              • 10

              #21
              Podobają mi sie te zdjęcia, nie są "wysilone" na artyzm, ale świetnie oddają klimat lata nad polskim morzem, super są kontrasty np. zdjęcie 13, a indianin na tle telebimu to podsumowanie kiczu, który panuje na polskim wybrzeżu ("kuchnia polska" wymiata). Widać, że autor potrafi dobrze obserwować rzeczywistość. Nie są to zwyczajne zdjęcia strzelone komórką.

              Komentarz

              • sprocket73
                Początki nałogu
                • 2008
                • 489

                #22
                Co sądzicie o zdjęciu nr 5.
                Bo ja jak go zobaczyłem, to aż mnie zamurowało i ogromnie trudno przyszło mi przejść dalej.
                Czy ktoś z Was miał podobnie?
                SPROCKET
                80D | C10-22 | C15-85 | C24 stm | C60 macro | C70-300 is II| 3 x CPL Marumi
                Moja wycieczkowa galeria

                Komentarz

                • Elandril
                  Bywalec
                  • 2004
                  • 136

                  #23
                  Ziutkowe fotognioty? Lepsze zdjęcia ktoś komórką zrobił? Miliony Polaków mają takie zdjęcia w swoich albumach? O czym Wy piszecie? Chyba inne zdjęcia oglądamy. Facet świetnie pokazuje jak bardzo nam słoma z butów wychodzi, jak bardzo topimy się w kiczu oraz nasza rzeczywistość jest dość absurdalna.

                  Oczywiście nie są to najlepsze zdjęcia z tego projektu, które powędrują do albumu (podejrzewam, że jedno lub dwa z tego setu tam trafią). Cała reszta (moim zdaniem świetna) jest na stronie autora. Poza tym ministerstwo płaci za cały projekt, a nie tylko za zdjęcia nad morskie (które wg Was mogą nie należeć do najlepszych).

                  Pozdrawiam
                  Portfolio, Blog

                  Komentarz

                  • dinderi
                    Pełne uzależnienie
                    • 2009
                    • 3028

                    #24
                    Zamieszczone przez Elandril
                    Cała reszta (moim zdaniem świetna) jest na stronie autora.
                    Nie patrzyłem na stronę autora, odnoszę się do zdjęć podanych w linku w pierwszym poście.
                    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
                    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

                    ---Moje zdjecia na FB---

                    Komentarz

                    • MacGyver
                      Cenzor
                      • 2006
                      • 7043

                      #25
                      Ta dziewczyna na falochronie od d.. strony mnie zabiła. Ahtyzm do kwadratu, ucięci, niedoświetleni i poruszeni facet z babą na tle prześwietlonego ekranu z resztą też :-)
                      Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

                      Komentarz

                      • zaitsev
                        Pełne uzależnienie
                        • 2008
                        • 1660

                        #26
                        Zamieszczone przez jotewu
                        świetnie oddają klimat lata nad polskim morzem (...) Widać, że autor potrafi dobrze obserwować rzeczywistość. Nie są to zwyczajne zdjęcia strzelone komórką.
                        Zamieszczone przez Elandril
                        Facet świetnie pokazuje jak bardzo nam słoma z butów wychodzi, jak bardzo topimy się w kiczu oraz nasza rzeczywistość jest dość absurdalna.
                        "Im gorzej, tym lepiej..."




                        Może pora, żebym zaczął starać się o pracę w Wybiórczej... :rolleyes:

                        Komentarz

                        • Czapa
                          Bywalec
                          • 2010
                          • 179

                          #27
                          [QUOTE=sprocket73;852953]Co sądzicie o zdjęciu nr 5.
                          /QUOTE]

                          No ja sie wyrżnąłem na plecy :P pocieszny ten fotograf
                          ...Ja tu tylko sprzątam C 5D II :: C 6D :: s 14mm 2.8 :: c 35 1.4mm :: c 40mm 2.8 :: c 85mm 1.8 :: c 70-200mm 2.8 :: Y 565ex :: rf-603 :: 055xprob x2:: 804cr2 :: 701 HDV

                          Komentarz

                          • dinderi
                            Pełne uzależnienie
                            • 2009
                            • 3028

                            #28
                            Zamieszczone przez Elandril
                            O czym Wy piszecie? Chyba inne zdjęcia oglądamy. Facet świetnie pokazuje jak bardzo nam słoma z butów wychodzi, jak bardzo topimy się w kiczu oraz nasza rzeczywistość jest dość absurdalna.
                            Zamieszczone przez jotewu
                            Podobają mi sie te zdjęcia, nie są "wysilone" na artyzm, ale świetnie oddają klimat lata nad polskim morzem, super są kontrasty np. zdjęcie 13, a indianin na tle telebimu to podsumowanie kiczu, który panuje na polskim wybrzeżu ("kuchnia polska" wymiata). Widać, że autor potrafi dobrze obserwować rzeczywistość. Nie są to zwyczajne zdjęcia strzelone komórką.
                            Nie sądziłem, że aż taki prorok jestem :-D

                            Zamieszczone przez dinderi
                            {...}
                            Zdjęcia w linku wyglądają na specjalnie wybrane tak, żeby było maksymalnie źle.
                            Jakby "artysta" chciał przekazać myśl: "taka jest nasza rzeczywistość - szara, tłoczna, bez twarzy".

                            Teraz łatwiej w tym odnaleźć sztukę, prawda? :rolleyes: Bądź co bądź, LAUREAT przez wielkie "Lał"
                            Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
                            09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

                            ---Moje zdjecia na FB---

                            Komentarz

                            • allxages
                              Pełne uzależnienie
                              • 2006
                              • 2549

                              #29
                              Dobra, ale patrząc na stronę tego fotografa to jednak robi BARDZO DOBRE zdjęcia i np. te z projektu o Polsce są świetne (te na stronie). Więc to nie jest tak, że zrobił 2 zdjęcia w życiu na miano WPP itd.

                              Komentarz

                              • dinderi
                                Pełne uzależnienie
                                • 2009
                                • 3028

                                #30
                                Czy mogę prosić o adres do strony, bo mi g-gle nie działa
                                Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
                                09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

                                ---Moje zdjecia na FB---

                                Komentarz

                                Pracuję...