X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • zaitsev
    Pełne uzależnienie
    • 2008
    • 1660

    #31
    Zamieszczone przez allxages
    Dobra, ale patrząc na stronę tego fotografa to jednak robi BARDZO DOBRE zdjęcia i np. te z projektu o Polsce są świetne (te na stronie). Więc to nie jest tak, że zrobił 2 zdjęcia w życiu na miano WPP itd.
    Też właśnie zajrzałem... Może bez WOW, ale jest kilka(naście) dobrych...
    Mimo wszystko rozmawiamy chyba w kontekście zdjęć z nad morza i ich zestawieniem ze zdaniem
    Tomasz Wiech (ur. 1979 r.) jest fotoreporterem, od 2004 do 2010 r. pracował dla "Gazety Wyborczej". Jego cykle fotograficzne dokumentują zmiany w Europie Wschodniej. Laureat m.in. Grand Press Photo (2006) i World Press Photo (2009).

    Zdjęcia sa częścią projektu fotograficznego o Polsce, przygotowywanego dzięki stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


    Zamieszczone przez dinderi
    Czy mogę prosić o adres do strony, bo mi g-gle nie działa
    http://www.tomaszwiech.com/

    Komentarz

    • allxages
      Pełne uzależnienie
      • 2006
      • 2549

      #32
      Zamieszczone przez zaitsev
      Też właśnie zajrzałem... Może bez WOW, ale jest kilka(naście) dobrych...
      No tak, ale patrząc na poziom na forum to jego zdjęcia robią na mnie WOW i biją 99% pokazywanych tutaj. Ale to też kwestia "co kto lubi".

      Zamieszczone przez zaitsev
      Mimo wszystko rozmawiamy chyba w kontekście zdjęć z nad morza i ich zestawieniem ze zdaniem
      Tylko, że to wszystko dziwnie dla mnie wygląda. Zdjęcia zabójczo zajechane kompresją, wybrane też jakby specjalnie żeby jak najgorzej. I ten tekst pod zdjęciami też wygląda jakby specjalnie był. Nie wiem, może ktoś go z onetu po prostu nie lubi?

      Komentarz

      • dinderi
        Pełne uzależnienie
        • 2009
        • 3028

        #33
        Zamieszczone przez zaitsev
        No tak. Różnica między tym co w artykule, a tym co na blogu jest kolosalna.
        Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
        09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

        ---Moje zdjecia na FB---

        Komentarz

        • zaitsev
          Pełne uzależnienie
          • 2008
          • 1660

          #34
          Sam już nie wiem co o tym sądzić...
          Gorszy dzień? Spisek? Prowokacja obrońców kżyrza?

          Komentarz

          • MacGyver
            Cenzor
            • 2006
            • 7043

            #35
            Zamieszczone przez allxages
            .. może ktoś go z onetu po prostu nie lubi?
            Czyli co, ktoś z Onetu zakradł się w nocy, ściągnął mu wszystko z karty pamięci i następnie wybrał najgorsze gnioty i jeszcze skompresował tak żeby wyglądały jak najgorzej? ;-)
            Wiesz, ja to bym się coś takie wstydził znajomym pokazać a co dopiero w jakikolwiek sposób upubliczniać :-)
            Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

            Komentarz

            • Loome
              Pełne uzależnienie
              • 2008
              • 1008

              #36
              hmm foty na blogu sa lepsze, ale ogladajac je w zyciu bym nie przyjechal do polski. chyba nie tedy droga, nie po to ministerstwo wydalo kase zeby czlowiek zza granicy ktory przypadkiem trafi na jego zdjecia zniechecil się do przyjazdu. byc moze chcial uniknac pocztówkowych zdjec, ale po prostu nie rozumiem - jaki był cel ministerstwa w sponsorowaniu tych podrozy i zdjec? co osiagnelo przez to, ze polska zostala pokazana jako kraj albo dziwolągów, albo ludzi bez gustu (vide nienajszczuplejsza dziewczyna w mini i kabaretkach) albo jakby zatrzymał sie na poczatku lat 90 w rozwoju..

              Komentarz

              • allxages
                Pełne uzależnienie
                • 2006
                • 2549

                #37
                Zamieszczone przez MacGyver
                Czyli co, ktoś z Onetu zakradł się w nocy, ściągnął mu wszystko z karty pamięci i następnie wybrał najgorsze gnioty i jeszcze skompresował tak żeby wyglądały jak najgorzej? ;-)
                Wiesz, ja to bym się coś takie wstydził znajomym pokazać a co dopiero w jakikolwiek sposób upubliczniać :-)
                Skoro to było za pieniądze publiczne to może po prostu weszli na stronę ministerstwa czy gdzieś i sobie wybrali co chcieli i zrobili co chcieli. Nie wiem. Mnie to powiewa prawdę mówiąc

                hmm foty na blogu sa lepsze, ale ogladajac je w zyciu bym nie przyjechal do polski. chyba nie tedy droga, nie po to ministerstwo wydalo kase zeby czlowiek zza granicy ktory przypadkiem trafi na jego zdjecia zniechecil się do przyjazdu. byc moze chcial uniknac pocztówkowych zdjec, ale po prostu nie rozumiem - jaki był cel ministerstwa w sponsorowaniu tych podrozy i zdjec? co osiagnelo przez to, ze polska zostala pokazana jako kraj albo dziwolągów, albo ludzi bez gustu (vide nienajszczuplejsza dziewczyna w mini i kabaretkach) albo jakby zatrzymał sie na poczatku lat 90 w rozwoju..
                Nie mam pojęcia jaki był cel, ale nie sądze aby chodziło o zrobienie zdjęć do foldera reklamowego. I chwała za to. Idę o zakład, że prędzej te zdjęcia (pomijam te z onetu, mówie o całym projekcie) za kilka lat będą bardziej docenione niż takie robione pod reklamę.

                Poza tym, sorry ale dla mnie dokładnie taka jest Polska. Pokazał jak najbardziej prawdziwe jej oblicze.

                Komentarz

                • akustyk
                  gajowy
                  • 2004
                  • 12158

                  #38
                  Zamieszczone przez allxages
                  No tak, ale patrząc na poziom na forum to jego zdjęcia robią na mnie WOW i biją 99% pokazywanych tutaj. Ale to też kwestia "co kto lubi".
                  to akurat o niczym nie swiadczy a w zasadzie, jesli juz o czyms, to o poziomie tego forum, ktorego, nie oszukujmy sie... nie ma
                  www albo tez flickr

                  Komentarz

                  • allxages
                    Pełne uzależnienie
                    • 2006
                    • 2549

                    #39
                    Tak, tylko popatrz na 3 strony jechania po autorze zdjęć, tak jakby to oni wszyscy robili 1000 lepsze ;-) Właśnie do tego poziomu piałem..

                    Komentarz

                    • Loome
                      Pełne uzależnienie
                      • 2008
                      • 1008

                      #40
                      Zamieszczone przez allxages
                      Nie mam pojęcia jaki był cel, ale nie sądze aby chodziło o zrobienie zdjęć do foldera reklamowego. I chwała za to. Idę o zakład, że prędzej te zdjęcia (pomijam te z onetu, mówie o całym projekcie) za kilka lat będą bardziej docenione niż takie robione pod reklamę.

                      Poza tym, sorry ale dla mnie dokładnie taka jest Polska. Pokazał jak najbardziej prawdziwe jej oblicze.
                      hmm, nie chcialbym wnikac w sprawy osobiste, ale mozna na Polske patrzec z roznych stron, zaleznie od doswiadczen, miejsca zycia i otoczenia w jakim sie z roznych przyczyn musi/musialo przebywac.

                      Podobnie jak mozna USA pokazac jako wielki kanion, route 66, drapacze chmur, centra naukowe, silicon valley itd.. a mozna pokazac slumsy na przedmiesciach, do tego zrobic na przeterminowanym filmie i pokazac ze USA to kraj trzeciego swiata.
                      jezeli ministerstwo mialo jakiś cel w tym, zeby pokazac ze w Polsce jest źle i ze jestesmy tacy jak opisalem w poprzednim poście to ok.
                      ja jednak wole patrzec z optymistycznej strony i wolalbym pokazac polske jako kraj przemyslu, rolnictwa (nie mylic z wiesniactwa), kraj z górami i z morzem (znowu - nie chodzi mi o stragany jak z odpustu, skarpetki do sandałów), nowoczesna architektura (gdzieniegdzie).

                      Ja tych zdjec za kilka lat nie docenie, bo pokazuja Polske tylko z jednej, gorszej strony. Nie sa obiektywne. Nie sa atrakcyjne wizualnie. Nie wiem jaki byl ich sens.
                      !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                      allxages: do Twojego ostatniego postu jeszcze dodam. Juz 1000 razy bylo porownanie: zeby powiedziec ze muzyka dody mi sie nie podoba nie musze miec glosu jak Steczkowska.
                      Ostatnio edytowany przez Loome; 18670. Powód: Automerged Doublepost

                      Komentarz

                      • MacGyver
                        Cenzor
                        • 2006
                        • 7043

                        #41
                        Zamieszczone przez allxages
                        Poza tym, sorry ale dla mnie dokładnie taka jest Polska. Pokazał jak najbardziej prawdziwe jej oblicze.
                        Tematyka zdjęć to jedno, tu chodzi o wykonanie, które woła o pomstę do nieba.
                        Zamieszczone przez allxages
                        Tak, tylko popatrz na 3 strony jechania po autorze zdjęć, tak jakby to oni wszyscy robili 1000 lepsze ;-) Właśnie do tego poziomu piałem..
                        Tyle że oni wszyscy robią to za swoje prywatne pieniądze. Sadzenie gniotów za kasę która pochodzi z Twoich i Moich podatków to zupełnie inna bajka.
                        Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

                        Komentarz

                        • HuleLam
                          Pełne uzależnienie
                          • 2006
                          • 1641

                          #42
                          Zamieszczone przez MacGyver
                          Tyle że oni wszyscy robią to za swoje prywatne pieniądze. Sadzenie gniotów za kasę która pochodzi z Twoich i Moich podatków to zupełnie inna bajka.
                          A robienie średnich/dobrych zdjęć za taką kasę?
                          zdRAWki
                          Fotograf platoniczny

                          Komentarz

                          • zaitsev
                            Pełne uzależnienie
                            • 2008
                            • 1660

                            #43
                            Zamieszczone przez allxages
                            Tak, tylko popatrz na 3 strony jechania po autorze zdjęć, tak jakby to oni wszyscy robili 1000 lepsze ;-) Właśnie do tego poziomu piałem..
                            Rzecz w tym, że w tych zdjęciach nie ma nic niezwykłego i autor publikując je jako osobny reportaż (nie w kontekście własnej strony) sam sobie zapracował na takie opinie.

                            Komentarz

                            • akustyk
                              gajowy
                              • 2004
                              • 12158

                              #44
                              Zamieszczone przez allxages
                              Tak, tylko popatrz na 3 strony jechania po autorze zdjęć, tak jakby to oni wszyscy robili 1000 lepsze ;-) Właśnie do tego poziomu piałem..
                              z mojego punktu widzenia: nie wiem ile ministerstwo na to wydalo, ani tym bardziej nie sa to moje pieniadze, bo podatkow (poza bankowymi) w PL nie place, wiec mnie kwestia finansowa dynda ale subiektywnie po prostu te zdjecia mi sie nie podobaja. rozumiem po co sa, rozumiem, ze to jest seria reportazowa i to nie funkcjonuje wylacznie w wymiarze galeryjnym. ale nieodmiennie mnie nie wzrusza. widzialem lepsze reportaze
                              www albo tez flickr

                              Komentarz

                              • jotewu
                                • 2008
                                • 10

                                #45
                                Zdjęcia dobrze oddają to co dzieje się nad morzem - byle jaka urbanistyka , wszędzie widoczny kicz i tłumy ludzi, który chyba "instyntkem stadnym" ten kicz kupują. Nie wnikam w to czy te zdjęcia są dobre "artystycznie", dla mnie najważniejsze jest to, że te zdjecia są prawdziwe, a ich zbiór dobrze oddaje "bylejakość" naszego otoczenia - może dlatego też technicznie te zdjęcia są byle jakie.Zmusza to do refleksji, a jeżeli także pozwoli innym to zobaczyć i zacząć naprawiać, to nie żałuję żadnej złotówki wydanej z moich podatkow. W sumie też zaczyna mnie nudzić oglądanie "idealnych" zdjęć ze świetną kompozycja, światłem których setki są na profesjonalnych forach.

                                Komentarz

                                Pracuję...