Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Moris
    Początki nałogu
    • 2005
    • 302

    #31
    Zamieszczone przez minek
    Ej, ej, olać aureolki, pokaż całe zdjęcie. I więcej! (-:
    Właśnie Coronado poprosimy więcej tej Pani
    | Fotografia ślubna | Zdjęcia ślubne | BLOG |

    Komentarz

    • Raff
      Uzależniony
      • 2005
      • 778

      #32
      Zamieszczone przez b'Art
      Fakt pan Bujak potrafi robic zdjęcia i zarabiać na nich pieniądze, a to że tak reklamuje aln\bum to jego prywatna etyczna sprawa, przecież nikt nie każe nam go kupować.
      JP2 pewnie by to z uśmiechem skomentował.
      Wiele tabloidów pisało o wiele gorsze rzeczy i co? I nic!
      Nie zgadzam się, że to jego prywatna etyczna sprawa (bo etyka to nie jest prywatna sprawa) Chyba, że w tym konkretnym przypadku sprowadzimy zdjęcie do roli proszku do prania (w sensie marketingowym podstawne) a świętość do poziomu białych/jeszcze bielszych skarpetek. Jak już mówiłem w sensie rynkowym OK, ale dla mnie niesmaczny to bzdet i kiepski pomysł na sprzedanie zdjęć. Można się uśmięchnąć owszem z politowaniem chyba :-P

      Komentarz

      • Przemoc
        Początki nałogu
        • 2005
        • 319

        #33
        Zamieszczone przez Kubaman
        ej panowie, to chyba trochę nieładnie. Facet ewidentnie się pogubił, ale takie inwektywy to nam chyba nie przystoją . Gościu ma w dorobku kawał świetnej fotograficznej roboty, więc plucie na niego w ten sposób, i to jeszcze bez tzw. "wsparcia", to już ostre przegęcie IMHO ??:
        Nikt z nas nie komentuje i nie umniejsza dorobku autora, dyskutujemy na temat ewidentnego nadużycia. Pamiętać należy, że album trafi, w większości, w ręce ludzi nie mających pojęcia o fotografi, kierując do nich takie "triki" autor sam naraża na szwank swój autorytet.

        Zgadzam się z tym co napisał b'Art ......JP2 pewnie by to z uśmiechem skomentował.......
        My także to ze śmiechem komentujemy.
        Pozdrawiam

        PrzemoC

        Komentarz

        • Kubaman
          Pełne uzależnienie
          • 2004
          • 4709

          #34
          Zamieszczone przez Raf_1975
          Jak już mówiłem w sensie rynkowym OK, ale dla mnie niesmaczny to bzdet i kiepski pomysł na sprzedanie zdjęć. Można się uśmięchnąć owszem z politowaniem chyba :-P
          Ale naprawdę myślisz, że to co napisałem jest zupełnie nierealne?
          Powiedz, jakie zdjęcia ci się kojarzą gdy słyszysz nazwisko Bujak? Papież! A które zdjęcie papieża jest najlepsze na świecie? Może on chce, żeby właśnie jego, i nie najlepsze technicznie, bo to kwestia dyskusji, ale przez takie właśnie religijne aspekty. Czy to jest OK, nie dyskutuję, ale może jest dla dobrego fotografika coś ważniejszego niż kasa


          Sława ?
          www.jakubszyma.pl

          www.szyma.com

          Komentarz

          • Kubaman
            Pełne uzależnienie
            • 2004
            • 4709

            #35
            Zamieszczone przez Przemoc
            My także to ze śmiechem komentujemy.
            Widziałeś co cytowałem? Myślisz, że to jest ze śmiechem

            Mnie nie śmieszy.
            www.jakubszyma.pl

            www.szyma.com

            Komentarz

            • Przemoc
              Początki nałogu
              • 2005
              • 319

              #36
              Zamieszczone przez Kubaman
              Widziałeś co cytowałem? Myślisz, że to jest ze śmiechem

              Mnie nie śmieszy.
              Jest to kwestia wrażliwości i oceny.
              Mnie ta wypowiedź także specjalnie nie bawi, lecz uważam, że pan Bujak musi takie komentarze wrzucić "w koszty".
              Pozdrawiam

              PrzemoC

              Komentarz

              • Raff
                Uzależniony
                • 2005
                • 778

                #37
                Zamieszczone przez Kubaman
                Powiedz, jakie zdjęcia ci się kojarzą gdy słyszysz nazwisko Bujak? Papież! A które zdjęcie papieża jest najlepsze na świecie? Może on chce, żeby właśnie jego, i nie najlepsze technicznie, bo to kwestia dyskusji, ale przez takie właśnie religijne aspekty. Czy to jest OK, nie dyskutuję, ale może jest dla dobrego fotografika coś ważniejszego niż kasa

                Sława ?
                Możliwe, że nie chodzi mu o kasę. Ale na pewno chce te zdjęcia sprzedać (nie tylko w sensie materialnym). Cóż, kiepsko zagrał! Żenujące jest dla mnie, że ludzie wierzący nie znający się na fotografii bedą widzieć w technicznym aspekcie oznakę świętości. To zagrywka nie na dzisiejsze czasy wydawać by się mogło. Ale tu wkraczamy na temat istoty religijności i ludzkich potrzeb co do wierzenia w różne rzeczy. Nie miejsce tu chyba na takie dyskusje. Uważam, że Bujak przegiął. A może w to wierzy... Jego prawo. Ale jakim cudem? Nie ma innych takich zdjęć - bez Papieża (?)

                Komentarz

                • Coronado
                  Początki nałogu
                  • 2005
                  • 291

                  #38
                  Zamieszczone przez b'Art
                  a tak wygląda atak w stylu tabloidów:
                  Czytam to i czytam i nie mam pojecia o co Ci chodzi. Mozesz wytlumaczyc?

                  Pozdrawiam
                  Coronado

                  Moja galeria: MyLightscapes.com
                  Chcesz na swoich zdjęciach? Jest na to świetny sposób: zajrzyj tutaj lub tutaj.

                  Komentarz

                  • b'Art
                    Początki nałogu
                    • 2005
                    • 370

                    #39
                    Zamieszczone przez Coronado
                    Czytam to i czytam i nie mam pojecia o co Ci chodzi. Mozesz wytlumaczyc?

                    Pozdrawiam
                    Coronado
                    Bez obrazy Coronado, rozmowa toczy sie o zniekształcaniu przekazu i wpływaniu tym sposobem na kupujących, tak to robią tabloidy i inne śmieci rynkowe. Stąd moja krótka hipotetyczna "notatka" - która zupełnia przekształca obraz, kłamie i zmienia obraz rzeczywisty. Mam nadzieję, że Cię nie obraziłem. Jeśli tak. Przepraszam
                    _______________________________________________
                    taaaaa... Fed, Zorka 5, Zuch Digital, Smena 16:9 ha!

                    Komentarz

                    • b'Art
                      Początki nałogu
                      • 2005
                      • 370

                      #40
                      Zamieszczone przez Raf_1975
                      Nie zgadzam się, że to jego prywatna etyczna sprawa (bo etyka to nie jest prywatna sprawa) Chyba, że w tym konkretnym przypadku sprowadzimy zdjęcie do roli proszku do prania (w sensie marketingowym podstawne) a świętość do poziomu białych/jeszcze bielszych skarpetek. Jak już mówiłem w sensie rynkowym OK, ale dla mnie niesmaczny to bzdet i kiepski pomysł na sprzedanie zdjęć. Można się uśmięchnąć owszem z politowaniem chyba :-P
                      OK to Twoje zdanie.
                      Ja zaś myślę, że Papierz był najpierw Normalnym Człowiekiem i nie zwracał uwagi na takie pierdy.
                      BTW Ktoś z Was ma w skanie albo linku oryginalne słowa autora?
                      Ja ich nie czytałem, przypuszczam, że 95% z nas też nie. Ale dyskusja idzie już na najwyższych tonach... Chciałbym więc dokładnie je przeanalizować.

                      Kubaman masz to gdzieś?
                      Zlinkujesz? Thx
                      _______________________________________________
                      taaaaa... Fed, Zorka 5, Zuch Digital, Smena 16:9 ha!

                      Komentarz

                      • Raff
                        Uzależniony
                        • 2005
                        • 778

                        #41
                        Zamieszczone przez b'Art
                        OK to Twoje zdanie.
                        Ja zaś myślę, że Papierz był najpierw Normalnym Człowiekiem i nie zwracał uwagi na takie pierdy.
                        BTW Ktoś z Was ma w skanie albo linku oryginalne słowa autora?
                        Ja ich nie czytałem, przypuszczam, że 95% z nas też nie. Ale dyskusja idzie już na najwyższych tonach... Chciałbym więc dokładnie je przeanalizować.
                        Jakoś nie bardzo rozumiem do czego w mojej wypowiedzi się odnosisz. Zdanie Bujaka czytałem.


                        Jak ustalił "Nowy Dzień", zdjęcie Jana Paweł II z aureolą nie ma szans trafić do dokumentacji, bo w procesie beatyfikacyjnym nie jest żadnym dowodem. A...
                        Ostatnio edytowany przez Raff; 3758.

                        Komentarz

                        • Coronado
                          Początki nałogu
                          • 2005
                          • 291

                          #42
                          Zamieszczone przez b'Art
                          Bez obrazy Coronado, rozmowa toczy sie o zniekształcaniu przekazu i wpływaniu tym sposobem na kupujących, tak to robią tabloidy i inne śmieci rynkowe. Stąd moja krótka hipotetyczna "notatka" - która zupełnia przekształca obraz, kłamie i zmienia obraz rzeczywisty. Mam nadzieję, że Cię nie obraziłem. Jeśli tak. Przepraszam
                          Nic sie nie stalo ale dalej nie lapie specjalnie czemu akurat taki przyklad podales ale moze jestem zbyt objedzony po swietach i wolniej mysle.

                          Pozdrawiam
                          Coronado

                          Moja galeria: MyLightscapes.com
                          Chcesz na swoich zdjęciach? Jest na to świetny sposób: zajrzyj tutaj lub tutaj.

                          Komentarz

                          • b'Art
                            Początki nałogu
                            • 2005
                            • 370

                            #43
                            Zamieszczone przez Raf_1975
                            Piszesz, że się nie zgadzasz.. ja, że OK masz swoje zdania a ja swoje..
                            i tyle rgds to Cracovia
                            _______________________________________________
                            taaaaa... Fed, Zorka 5, Zuch Digital, Smena 16:9 ha!

                            Komentarz

                            • b'Art
                              Początki nałogu
                              • 2005
                              • 370

                              #44
                              CYTAT
                              "Opowieść Adama Bujaka: - Przygotowując album, szukałem długo w archiwaliach i znalazłem sporo niepublikowanych zdjęć. Niektóre troszkę straciły przez ćwierć wieku na kolorze, niektóre nie wyglądały na dostatecznie ostre. Zaniosłem jednak je wszystkie do Białego Kruka. Na drugi dzień dzwoni do mnie Leszek Sosnowski i mówi: "Słuchaj, sfotografowałeś aureolę wokół Ojca Świętego". Myślałem, że żartuje albo ma jakieś przywidzenia. Przekonałem się jednak, że to nie omamy! Ja też widziałem wokół Ojca Świętego aureolę. Było to ujęcie zrobione w czasie pierwszego papieskiego spotkania opłatkowego w Rzymie 6 stycznia 1979 r. Oglądaliśmy slajd bardzo wnikliwie i nie znajdowaliśmy wytłumaczenia tego zjawiska. Na pewno nie widziałem aureoli czy poświaty wtedy, gdy fotografowałem; coś takiego bym pamiętał. Opracowywaliśmy wiele tysięcy fotografii i naprawdę sporo o niej wiemy, ale tego zjawiska nie jesteśmy w stanie wytłumaczyć - twierdzi Bujak.

                              Chcąc wypromować wydany w nakładzie 25 tys. egzemplarzy album, Bujak razem z Sosnowskim wciągnęli w intrygę nawet abp. Stanisława Dziwisza, byłego osobistego sekretarza Jana Pawła II. Spotkali się z nim 9 grudnia, a potem pochwalili się na stronie internetowej: "Arcybiskup przyjął diapozytyw z wdzięcznością, z uwagą wysłuchał opowieści o okolicznościach jego powstania i orzekł, że fotografia zostanie włączona do dokumentów w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II".

                              w/w cytat z drugiego linku Raf_1975

                              Nie będę dalej komentował , wystarczy...
                              Ostatnio edytowany przez b'Art; 1617.
                              _______________________________________________
                              taaaaa... Fed, Zorka 5, Zuch Digital, Smena 16:9 ha!

                              Komentarz

                              • Przemoc
                                Początki nałogu
                                • 2005
                                • 319

                                #45
                                Zamieszczone przez b'Art
                                CYTAT
                                "Opowieść Adama Bujaka: - Przygotowując album, szukałem długo w archiwaliach i znalazłem sporo niepublikowanych zdjęć. Niektóre troszkę straciły przez ćwierć wieku na kolorze, niektóre nie wyglądały na dostatecznie ostre. Zaniosłem jednak je wszystkie do Białego Kruka. Na drugi dzień dzwoni do mnie Leszek Sosnowski i mówi: "Słuchaj, sfotografowałeś aureolę wokół Ojca Świętego". Myślałem, że żartuje albo ma jakieś przywidzenia. Przekonałem się jednak, że to nie omamy! Ja też widziałem wokół Ojca Świętego aureolę. Było to ujęcie zrobione w czasie pierwszego papieskiego spotkania opłatkowego w Rzymie 6 stycznia 1979 r. Oglądaliśmy slajd bardzo wnikliwie i nie znajdowaliśmy wytłumaczenia tego zjawiska. Na pewno nie widziałem aureoli czy poświaty wtedy, gdy fotografowałem; coś takiego bym pamiętał. Opracowywaliśmy wiele tysięcy fotografii i naprawdę sporo o niej wiemy, ale tego zjawiska nie jesteśmy w stanie wytłumaczyć - twierdzi Bujak.
                                Cynizm i tyle. Kto chce niech wierzy.
                                Pozdrawiam

                                PrzemoC

                                Komentarz

                                Pracuję...