X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • kocis
    Początki nałogu
    • 2005
    • 472

    #46
    Ależ nie, nic nie sugeruję

    A poważnie, to dzisiaj rano myślałem, że mi silnik eksploduje przy próbie odpalenia. Ale zaskoczył i po 2-3 minutach pracy na luzie wszystko się unormowało. Temperatura o 7:00 wynosiła u nas "tylko" -24. Aż strach się bać gdyby było więcej.
    300D; 17-40/4L; 24-105/4L; 70-200/4L; 430EX

    Komentarz

    • chuckyy
      Początki nałogu
      • 2005
      • 482

      #47
      -25. Astra nie dała rady Wczoraj przy -21 też nie. Rozrusznik kręcił, ale bez rezultatu. W niedzielę pomogło zaciągnięcie na lince - dzisiaj nie miał kto ciągnąć, wiec do pracy dreptałem sobie przez 20 minut.
      Ale żeby nie było, że OT - widoki przepiękne, ale bałem się wyciągać aparat z torby i focić. Przy tej temp. chyba nietrudno o jakąś awarię
      | Canon 16-35 2.8 | Canon 24-70 2.8 | Canon 70-200 4 | Canon 85 1.8 USM | Speedlite 580 ex | Omnibounce STOFEN | LumiQuest Soft Screen | transcend 8 GB | kingstone 1 GB ELITE PRO & 2 GB ULTIMATE | Marumi DHG CPL 67, 77, 82 mm | statyw Velbon Sherpa 750R | Lowepro Staelth Reporter 200 AW | Śjakaś inna Lowepro | Military PRO LIMA :] Sporo planów na przyszłość... m.in. 135 L

      Komentarz

      • marlon
        Bywalec
        • 2005
        • 165

        #48
        Aż strach się bać gdyby było więcej.
        no niestety z prognóz wynika że może być
        gdzieś na WP wyczytalem że teraz ma się "ocieplić" do ok -10, a od soboty druga fala mrozów - jeszcze gorsza, bo na wschodzie temp dojdzie nawet do -45st. a w całym kraju ok. -30....brrr

        a co do Astry....2 dni temu odpaliła po dwukrotnym grzaniu swiec nie wiem jak teraz (II, 1,7TD)


        Sprzedam: EOS3000 + EF 38-76 1:4.5-5.6

        Komentarz

        • mxw
          Pełne uzależnienie
          • 2005
          • 2315

          #49
          Zamieszczone przez chuckyy
          -25. Astra nie dała rady Wczoraj przy -21 też nie.
          he, he, a mi szkoda było ruszać w taki mróz moją brykę z garażu, więc poszedłem wziąć jakąś inną z ulicy.

          zamek zadziałał bez problemu, drzwi otworzyły się bez problemu, choć po otwarciu trochę ugięły się pod ciężarem lodu na nich,
          potem wsiadam........ i ŁUBUDU... HUK! ŁOSKOT! TRZASKI!!!

          o q... wyskakuję i patrzę, a cały samochód - stał stroną kierowcy na słońcu - "spłynął" lodem do samej ziemi i "zespawał się" lodowymi stalaktytami i stalakmitami z podłożem gdy wsiadłem, zawiecha się ugięła, a lód zaczął z hukiem pękać szkoda, że nie miałem aparatu....

          po chwili, pomimo, że wózek stał już od kilku dni nieużywany, odpalił bez problemu. tylko skrobania szyb było na pół godziny.

          teraz jest jakieś -16 st.C, w nocy było max. -25.4 st.C
          pozdro.,
          m.
          __________________

          Komentarz

          • gietrzy
            Pełne uzależnienie
            • 2004
            • 5727

            #50
            Dla wszystkich narzekających, że im wózki nie mogą odpalić

            Fotka by muflon
            the silence is deafening

            Komentarz

            • marlon
              Bywalec
              • 2005
              • 165

              #51
              heh niedawno przeglądałem tą galerie
              gość będzie miał nieco skrobania


              Sprzedam: EOS3000 + EF 38-76 1:4.5-5.6

              Komentarz

              • kocis
                Początki nałogu
                • 2005
                • 472

                #52
                W tym przypadku to tylko dynamit...
                300D; 17-40/4L; 24-105/4L; 70-200/4L; 430EX

                Komentarz

                • marlon
                  Bywalec
                  • 2005
                  • 165

                  #53
                  ewentualnie flamethrower


                  Sprzedam: EOS3000 + EF 38-76 1:4.5-5.6

                  Komentarz

                  • KMV10
                    Pełne uzależnienie
                    • 2005
                    • 2320

                    #54
                    albo poczekanie do wiosny

                    Komentarz

                    • mxw
                      Pełne uzależnienie
                      • 2005
                      • 2315

                      #55
                      Zamieszczone przez gietrzy
                      Dla wszystkich narzekających, że im wózki nie mogą odpalić
                      he, he, obawiam się, że odpaliłby bez problemu
                      tylko ciekawe, ile waży w takim stanie...?
                      bo zwykłe prawko klasy B do 3,5T może nie wystarczyć
                      pozdro.,
                      m.
                      __________________

                      Komentarz

                      • Janusz Body
                        Moderator
                        • 2004
                        • 5757

                        #56
                        Zamieszczone przez kocis
                        Mam w aucie termometr do pomiaru temperatury zewnętrznej. Mierzy temperaturę odczywalną, czyli z uwzględnieniem szybkości ruchu powietrza.
                        Że co robi? Mierzy? Przecież tego się nie mierzy tylko wylicza uwzględniając przyśpieszone parowanie powierzchni skóry na skutek ruchu powietrza.

                        Zamieszczone przez kocis
                        Dzisiaj o 6:30 (rano) załapał pomiar na -67stC. Działo się to przy szybkości ~110km/h. A ja się dziwiłem dlaczego zamarza mi płyn na szybie, powinien być płynny przy -32. A to wszystko przy normalnej temperaturze powietrza stojącego -22. Niezła jazda.
                        Bez bajerów. Płyn Ci nie zamarzał przy -22. On nie ma czucia :-) Zamarzl bo odparował z niego alkohol (czy co to tam było w nim) a została woda. Ruch powietrza miał tylko wpływ na szybkość parowania - temperatura -67 to bzdura, wymysł, wyliczenie jak POZORNIE my bysmy to odczuwali. Nic poza tym. Marznąć będzie szybciej bo transmisja ciepła jest szybsza ale temperatura powietrza od tego nie opada. Cos co zamarza przy -32 nie ma prawa zamarznac przy -22 chyba, że zmieni swoje własciwosci (odparuje alkohol).

                        Janusz

                        Janusz,
                        Old enough to know better - but I do it anyway.

                        Komentarz

                        • piast9
                          Pełne uzależnienie
                          • 2005
                          • 3267

                          #57
                          Zamieszczone przez mxw
                          kto kiedy i dlaczego wymyślił korki wlewu paliwa z kluczykiem???

                          ja takiego na szczęście nie mam (linka z kabiny albo elektryczny zamek), ale dość często pożyczam/biorę autko "innej wiodącej firmy" i tam to jest. przy temperaturach poniżej zera po prostu masakra! jak to się otwiera??? trzeba podgrzewać zapalniczką???
                          Manipulacje z zapalniczką przy wlewie paliwa...

                          No i ja dziś rano też z buta. AKumulator nie dał rady zakręcić. Od miesiąca nie byłem w trasie to się pewnie od bujania po mieście nieco rozładował. Aku jest już w domku i będę mu robił dobrze prostownikiem.
                          650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

                          Komentarz

                          • Janusz Body
                            Moderator
                            • 2004
                            • 5757

                            #58
                            Zamieszczone przez gietrzy
                            Dla wszystkich narzekających, że im wózki nie mogą odpalić
                            ....
                            Nie jest tak źle - to się da usunąć w... no powiedzmy pół godziny. Bez granatu, bomby, dynamitu itp. - niedestrukcyjnie czyli autko nadaje się do jazdy. Potrzebna jest coprawda Straż Pożarna ale nie do gaszenia tylko do polania tego wodą. Może być woda z tego jeziora :-) Poważnie.

                            Janusz

                            Janusz,
                            Old enough to know better - but I do it anyway.

                            Komentarz

                            • marlon
                              Bywalec
                              • 2005
                              • 165

                              #59
                              no i na naszą Astre przyszedł czas
                              akumulator padł


                              Sprzedam: EOS3000 + EF 38-76 1:4.5-5.6

                              Komentarz

                              • kocis
                                Początki nałogu
                                • 2005
                                • 472

                                #60
                                Hej Janusz.
                                Pewnie że -67 to bajetr. Termometr tego nie zmierzył tylko wyliczył uwzględniając prędkość. Ale płyn był naprawdę "ciastowaty", coś tak jak się bytelkę z finlandią wyciągnie z zamrażalnika. Mniejwięcej podobny efekt. Uważam, że to sprawka temperatury a nie odparowania glikolu, ale dopuszczam inną możliwość. I tak jako płyn do szyb "toto" się nie sprawdziło.
                                300D; 17-40/4L; 24-105/4L; 70-200/4L; 430EX

                                Komentarz

                                Pracuję...