X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Janusz Body
    Moderator
    • 2004
    • 5757

    #61
    Zamieszczone przez kocis
    ... coś tak jak się bytelkę z finlandią wyciągnie z zamrażalnika. ....
    Ta butelka z Finlandią brzmi zachęcająco :-). W piatek w Szczecinie padał deszcz przy minus siedem - było podobnie jak na fotce muflona. Przed supermarketami ludziska dostawały zawału widząc centymetrową warstwe lodu na całym aucie.

    Janusz

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

    Komentarz

    • chuckyy
      Początki nałogu
      • 2005
      • 482

      #62
      Zamieszczone przez Janusz Body
      Ta butelka z Finlandią brzmi zachęcająco :-). W piatek w Szczecinie padał deszcz przy minus siedem - było podobnie jak na fotce muflona. Przed supermarketami ludziska dostawały zawału widząc centymetrową warstwe lodu na całym aucie.

      Janusz
      W Ostrowie Wlkp również - zawału nie dostałem, bo nigdzie nie musiałem jechać, za to w sobotę rano była wielka odwilż, więc wszystko spłynęło :P
      | Canon 16-35 2.8 | Canon 24-70 2.8 | Canon 70-200 4 | Canon 85 1.8 USM | Speedlite 580 ex | Omnibounce STOFEN | LumiQuest Soft Screen | transcend 8 GB | kingstone 1 GB ELITE PRO & 2 GB ULTIMATE | Marumi DHG CPL 67, 77, 82 mm | statyw Velbon Sherpa 750R | Lowepro Staelth Reporter 200 AW | Śjakaś inna Lowepro | Military PRO LIMA :] Sporo planów na przyszłość... m.in. 135 L

      Komentarz

      • -=Festyk=-
        Uzależniony
        • 2005
        • 666

        #63
        A ja dziś szedłem do szkoły przy temperaturze -28C Ale na szczęście jutro i pojutrze lekcje są odwołane.:smile:

        ||Galeria

        Komentarz

        • FOTOGRAF
          Uzależniony
          • 2005
          • 762

          #64
          u mnie dzis i jutro lekcji nie ma bo sa odwolane! ale potem to odrabiac w ferie albo wakacje, to tak nie za bardzo
          Canon? moze niedlugo!

          Komentarz

          • marlon
            Bywalec
            • 2005
            • 165

            #65
            a moja szkola jest poj**** tzn chora i oczywiscie nic nie odwołują
            ale ja i tak nie jeżdze bo mam 30km i nie zamierzam stać w takim mrozie na przystanku...i tak nie wiadomo czy autobus przyjedzie


            Sprzedam: EOS3000 + EF 38-76 1:4.5-5.6

            Komentarz

            • KMV10
              Pełne uzależnienie
              • 2005
              • 2320

              #66
              Zamieszczone przez Janusz Body
              Bez bajerów. Płyn Ci nie zamarzał przy -22. On nie ma czucia :-) Zamarzl bo odparował z niego alkohol (czy co to tam było w nim) a została woda. Ruch powietrza miał tylko wpływ na szybkość parowania - temperatura -67 to bzdura, wymysł, wyliczenie jak POZORNIE my bysmy to odczuwali. Nic poza tym. Marznąć będzie szybciej bo transmisja ciepła jest szybsza ale temperatura powietrza od tego nie opada. Cos co zamarza przy -32 nie ma prawa zamarznac przy -22 chyba, że zmieni swoje własciwosci (odparuje alkohol).

              Janusz
              Ta temperatura to tak naprawdę ludzkie odniesienie się do współczynnika przenikalności cieplnej, który zależy od wielu parametrów m.in. od szybkości wiatru.


              O którym alkoholu piszesz?
              Płyny zimowe do spryskiwaczy zawierają zwykle: alkohol metylowy, etylowy oraz dodatkowo glikol etylowy, wodę, środki barwiące i zapachowe.
              Alkohol etylowy tworzy mieszaninę azeotropową z wodą, a wtedy prosty rozdział tej mieszaniny przez wymrażanie lub destylację nie jest możliwy. Co innego glikol lub inny rozpuszczalnik [alkohol]...

              Komentarz

              • piast9
                Pełne uzależnienie
                • 2005
                • 3267

                #67
                Zamieszczone przez Janusz Body
                Potrzebna jest coprawda Straż Pożarna ale nie do gaszenia tylko do polania tego wodą. Może być woda z tego jeziora :-)
                A potem trzeba wsiąść i jeżdzić non-stop aż do wiosny. Ew. udać się na południe Europy celem wysuszenia
                650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

                Komentarz

                • Janusz Body
                  Moderator
                  • 2004
                  • 5757

                  #68
                  Zamieszczone przez KMV10
                  ...Alkohol etylowy tworzy mieszaninę azeotropową z wodą, a wtedy prosty rozdział tej mieszaniny przez wymrażanie lub destylację nie jest możliwy. Co innego glikol lub inny rozpuszczalnik [alkohol]...
                  Alkohol etylowy służy do... celów rozrywkowych ;-) i lanie go na szybe to zbrodnia, która powinna podlegać karze :-)

                  Chemikiem nie jestem ale zawsze wydawało mi się, że spirytus otrzymuje się przez destylację. Produkcja jest zresztą dość prosta i w stanie wojennym - w czasie wojny polsko-jaruzelskiej - w co drugim domu destylowano te "mieszanine azeotropową" czy cokolwiek to było z całkiem niezłym skutkiem. Mętne to było trochę i smak miało obrzydliwy ale...

                  Pozdrawiam,
                  Janusz :-)

                  Janusz,
                  Old enough to know better - but I do it anyway.

                  Komentarz

                  • KMV10
                    Pełne uzależnienie
                    • 2005
                    • 2320

                    #69
                    Miłej rozrywki przy jakiejś dobrej okazji!
                    Ostatnio edytowany przez KMV10; 1454.

                    Komentarz

                    • osasa
                      Bywalec
                      • 2005
                      • 131

                      #70
                      Zamieszczone przez marlon
                      no niestety z prognóz wynika że może być
                      gdzieś na WP wyczytalem że teraz ma się "ocieplić" do ok -10, a od soboty druga fala mrozów - jeszcze gorsza, bo na wschodzie temp dojdzie nawet do -45st. a w całym kraju ok. -30....brrr
                      EJ EJ EJ!! Gdzies Ty to wyczytał? Bo na WP nie widze....Jak tak ma być to pie....e to wszytko i nie pracuje, i tak mi samochod odpala jak czołg jakis ... Bede siedział miedzy żeberkami grzejnika cały dzień...
                      Dzisiaj po 7 rano było -26 stopni...Pękła mi sprężyna w zamku i zamarzły szczotki w silniku nawiewu:/ TO już przesada....
                      Camera Obscura/ Szkło powiększające x 2/ bambusowy statyw/ świczka+odblask z "pazłotka" - od czegoś trzeba zacząć :rolleyes:

                      Komentarz

                      • marlon
                        Bywalec
                        • 2005
                        • 165

                        #71
                        EJ EJ EJ!! Gdzies Ty to wyczytał? Bo na WP nie widze....
                        to była jakaś podstronka wp, ale dokładnie nie pamietam
                        może zaraz zajrze w historię to podam link


                        właśnie patrzyłem i co ciekawe - wp zmieniło nieco treść artukułu

                        a na pewno była mowa o -45 co widać po komentarzach
                        • W sobotę może być nawet -45 stopni celcjusza
                        koltun1, 23.01.06, 10:19
                        Naprawdę celcjusza? To dobrze. Bo gdyby Celsjusza, to byłoby tragicznie! (OO)
                        Ostatnio edytowany przez marlon; 4009.


                        Sprzedam: EOS3000 + EF 38-76 1:4.5-5.6

                        Komentarz

                        • minek
                          Pełne uzależnienie
                          • 2005
                          • 1386

                          #72
                          Mrozy straszliwe, samochody nie odpalają, komunikacja miejska nie jeździ, szkoły zamykają, elektrociepłownie przepalają miliony ton gazu i innych paliw, ale: INTERNET DZIAŁA!
                          Aparaty chyba też (-:

                          Komentarz

                          • marlon
                            Bywalec
                            • 2005
                            • 165

                            #73
                            a jak te dwie rzeczy działają - więcej mi nie trzeba


                            Sprzedam: EOS3000 + EF 38-76 1:4.5-5.6

                            Komentarz

                            • mxw
                              Pełne uzależnienie
                              • 2005
                              • 2315

                              #74
                              Zamieszczone przez minek
                              Mrozy straszliwe, samochody nie odpalają, komunikacja miejska nie jeździ, szkoły zamykają, elektrociepłownie przepalają miliony ton gazu i innych paliw, ale: INTERNET DZIAŁA!
                              Aparaty chyba też (-:
                              jest dobrze :wink: w mieście wreszcie jeździ się normalnie, nie ma korków, tak trzymać 8)

                              pozdro.,
                              m.
                              __________________

                              Komentarz

                              • kami74
                                Pełne uzależnienie
                                • 2005
                                • 1492

                                #75
                                A ja dzisiaj (-26 C) do roboty z buta musialem (w sensie autobus +tramwaj). Niestety Fordzina zdechła. Rozrusznik nie dał rady i nie poruszył zamarzniętego silnika. Dziwne bo wczoraj ( -24 c) odpalił bez problemu. Ehhh aby do wiosny...
                                5DII 24105f4L S7030045,6APODG 501.8II 430EX wyposażona w ponton VS600R
                                MOJE PSTRYKI NA CB& GALERIA NETOWA

                                później, późnym popołudniem, gdy cienie będą dłuższe i smutniejsze niż są..

                                Komentarz

                                Pracuję...