to sie populizm nazywa.
X
-
-
no wiesz ale to już jest rzeczownik czy przymiotnik (populistyczne) który określa dane ideały........ np liberał, ChDek, komunista, socjalista, populista .....
na ile te ideały są szczere to już inna dyskusja ...Komentarz
-
I chyba niepotrzebna żeby próbować rozumieć świat. Ja nie mam na myśli np. specjalizacji w zakresie inżynierii genetycznej i klonowania, a raczej próbę zrozumienia implikacji takich poczynań genetyków. I filozofia najbliższa jest próbie pokuszenia się o to (z pewnością ze skutkiem niejednokrotnie niedoskonałym i modyfikowanym). Nie ma też powodu odrzucania możliwości "filozofowania" przez specjalistów (np. Hoimar von Ditfurth). Do tego potrzebna wybitnego umysłu i talentu, a nie jedynie specjalizacji z neurologii i przy okazji może też filozofii. Specjalizacyjność już od dawna jest koniecznością nauki. Ale istnieje potrzeba (przynajmniej dla mnie) takiego obszaru jaki penetruje niedefiniowalna wszakże mądrość człowieka. Filozofa...Zamieszczone przez popmartWiedza szczegółowa w kilku dziedzinach jest bardzo trudno dostępna i bardzo trudna do opanowania na jakimś sensownym poziomie....Komentarz
-
A gdzie tam było o wykształceniu humanistycznym? Przecież czegoś takiego w ogóle nie ma. Było o znajomości języków i historii.Zamieszczone przez popmartRozumiem że w dobie odejścia od wszechstronnego humanistyczno -matematycznego wykształcenia na rzecz wąskich specjalizacji [...]
Populizm to łacińska nazwa, w grece to było: demokracja.Zamieszczone przez popmartno wiesz ale to już jest rzeczownik czy przymiotnik (populistyczne) który określa dane ideały........ np liberał, ChDek, komunista, socjalista, populista .....
na ile te ideały są szczere to już inna dyskusja ...
Przeczytaj może coś o nauce Kościoła, bo czerpanie wiedzy z własnej d*** robi się śmieszne. Papież potępił również ojca socjalizmu, tow. Marxa.Zamieszczone przez popmartmam w dupie papieży i ich ekskomuniki .... a socjalizm kolego to nie komunizm ... socjalizm to czysta nauka kościoła .... choć się do tego wprost nie przyznają ...
Jeżeli zdanie pierwsze jest prawdziwe, to drugie również. Przestudiuj tabelkę implikacji.Napisałem zresztą "jeżeli" a dalej to już taka gra słowna ........ bo nie uważam że Europa jest socjalistyczna jeżeli już to ma pewne cechy socjalne i to te lepsze z całej puli ....\
Po drugie: socjalizm nie ma lepszej puli. To tak, jak lepsza strona śmierci
30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy
Komentarz
-
kolego Tomaszu twoja kategoryzacja nauk jest błędna i przez nikogo (prawie) nieuznawania
rozumiem że uniwersytet Jagielloński czy Warszawski (z filią w prowincjonalnym Białymstoku) jest nie honorowany przez Jaśnie Kolegę i o tym już wiemy .... ale cóż miło być odmieńcem?
Oczywiście zarówno Historia jak i Lingwistyka jest jak najbardziej nauką Humanistyczną: czyli nauką o człowieku.... Rozumiem też że przegapił kolega lekcję Polskiego w szkole średniej....
Aby zakończyć ten bełkot kolegi :
„
Nauki humanistyczne (ang. humanities, oraz arts - jako przeciwieństwo science) to grupa nauk, które dotyczą człowieka i społeczeństwa i które nie stosują tak ścisłych kryteriów jak nauki przyrodnicze (ang. science).
Jednak choć metodyka nie jest tak ścisła, nie ma tu w żadnym razie mowy o dowolności, to znaczy określone są pewne zasady pozwalające odróżniać rzetelną wiedzę od innych wypowiedzi. To co zalicza się do nauk przyrodniczych, a co do humanistycznych wynika w pewnym stopniu z tradycji.
Czasami uważa się, że nauki humanistyczne różnią się tym od przyrodniczych, że nie można ująć przedmiotu ich badań w sposób matematyczny. Nie jest to jednak do końca prawda. Wielokrotnie zdarzało się bowiem, że dana nauka humanistyczna "matematyzowała" się do tego stopnia, że właściwie należało by zmienić jej klasyfikacje. Przykładem jest np: stosowanie metod statystycznych w socjologii, rozbudowany aparat matematyczny ekonometrii, czy stosowanie technik informatycznych w językoznawstwie.
W anglosaskim kręgu kulturowym nauki humanistyczne dzielą się na arts, czyli nauki związane z kulturą, sztuką, jak historia sztuki, filologia, muzykologia, etyka, niektóre działy filozofii, oraz nauki social sciences, czyli bardziej związane ze społeczeństwem, z jego stroną użyteczną i praktyczną, i z jego kontaktem ze środowiskiem naturalnym jak historia,archeologia, socjologia, psychologia, ekonomia i antropologia.
Dyscypliny nauk humanistycznych w Polsce:
ˇ archeologia
ˇ bibliologia
ˇ etnologia
ˇ filozofia
ˇ historia
ˇ językoznawstwo
ˇ literaturoznawstwo
ˇ nauki o poznaniu i komunikacji
ˇ nauki o sztuce
ˇ pedagogika
ˇ psychologia
ˇ religioznawstwoKomentarz
-
-
-
tak ale mowa tu o współczesnym znaczeniu a nie o kontekście historycznym językaZamieszczone przez Tomasz GolinskiA gdzie tam było o wykształceniu humanistycznym? Przecież czegoś takiego w ogóle nie ma. Było o znajomości języków i historii.
Populizm to łacińska nazwa, w grece to było: demokracja.:
tak tak o że mam gdzieś co mówią papieże to cię boli ... aaa NAUKA kościoła no to jest nauka dopiero prawdziwa? co? nie to co nauki humanistyczne których nie ma ....Zamieszczone przez Tomasz GolinskiPrzeczytaj może coś o nauce Kościoła, bo czerpanie wiedzy z własnej d*** robi się śmieszne. Papież potępił również ojca socjalizmu, tow. Marxa.
nie rozumiem hmmm z moją maematyką coś nie tak jest ??? jakie zdanie prawdziwe jeżeli ?? to była czysta wątpliwość i gra słowna :Zamieszczone przez Tomasz GolinskiJeżeli zdanie pierwsze jest prawdziwe, to drugie również. Przestudiuj tabelkę implikacji.
Po drugie: socjalizm nie ma lepszej puli. To tak, jak lepsza strona śmierci
Europa jest socjalistyczna - ( moim zdaniem zdanie fałszywe)
to moje ustosunkowanie - jeżeli ? (wątpliwość) to ja jestem socjalistą
z nieprawdziwych (dla mnie przesłanek) - nieprawdziwe wnioski (tu ta gra słowna)
Dla kolegi wszystko jest czarno-białe: życie -śmierć , ustrój republikański (prawica w USA) - demokratyczny
moim zdaniem świat to same odcienie szarośći zawsze pomiędzy czarnym a białym pomiędzy 1 a 0
Dla ciebie zawsze 1 albo 0 ....Komentarz
-
Heh, jak widzę ten sam nudny flame w starym, wypróbowanym składzie? Nudne to już...Komentarz
-
Panowie moi drodzy. Tworzycie miesznkę wybuchową. Niby troche staracie się hamowac ale tak czy tak, z postu na post argumenty coraz mocniejsze. Ta dyskusja zmierza niechybnie w stronę Pralni
Proponuje założyc ankietę po ilu postach któryś z moderatorów zakończy tę nierówną walkę
Komentarz
-
Współczesne znaczenie jest wciąz takie samo. Tylko nacechowanie emocjonalne się zmieniło, z powodu perwersyjnego zachwytu demokracją.Zamieszczone przez popmarttak ale mowa tu o współczesnym znaczeniu a nie o kontekście historycznym języka
Nauka Kościoła nie jest nauką. Jest to tylko skrót od "nauczanie".tak tak o że mam gdzieś co mówią papieże to cię boli ... aaa NAUKA kościoła no to jest nauka dopiero prawdziwa? co? nie to co nauki humanistyczne których nie ma ....
Zdanie pierwsze jest prawdziwe. I tu nie można mieć "swoich zdań", tylko definicje i logikę.nie rozumiem hmmm z moją maematyką coś nie tak jest ??? jakie zdanie prawdziwe jeżeli ?? to była czysta wątpliwość i gra słowna :
Europa jest socjalistyczna - ( moim zdaniem zdanie fałszywe)
to moje ustosunkowanie - jeżeli ? (wątpliwość) to ja jestem socjalistą
z nieprawdziwych (dla mnie przesłanek) - nieprawdziwe wnioski (tu ta gra słowna)
Wszystko co najlepsze występuje w punktach ekstremalnych. Z definicji. Zawsze żyję. Nigdy nie nie-żyłem. A Ty? Z istnienia szarości nie wynika, że należy nimi się zadowalać.Dla kolegi wszystko jest czarno-białe: życie -śmierć , ustrój republikański (prawica w USA) - demokratyczny
moim zdaniem świat to same odcienie szarośći zawsze pomiędzy czarnym a białym pomiędzy 1 a 0
Dla ciebie zawsze 1 albo 0 ....
Nie wiem, czy wam, postępowym socjalistom, może przyjść do głowy, że rzeczywistość istnieje.Zamieszczone przez popmartrozumiem że to Ty i tobie podobni ustalają ową rzeczywistość ?30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy
Komentarz
-
Albo flejmujesz z nami, albo nie-offtopujZamieszczone przez muflonHeh, jak widzę ten sam nudny flame w starym, wypróbowanym składzie? Nudne to już...
30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy
Komentarz
-
nacechowanie emocjonalne ciekawe ?? znaczenie dzisiejsze czy nacechowane czy nie pozostaje inne niz znaczenie demokracji.Zamieszczone przez Tomasz GolinskiWspółczesne znaczenie jest wciąz takie samo. Tylko nacechowanie emocjonalne się zmieniło, z powodu perwersyjnego zachwytu demokracją.
Hmm zdanie 1 jest oczywiście fałszywe.Zamieszczone przez Tomasz GolinskiZdanie pierwsze jest prawdziwe. I tu nie można mieć "swoich zdań", tylko definicje i logikę..
nie nie trzeba się nią zadowalać trzeba ją dostrzegać ...Zamieszczone przez Tomasz GolinskiWszystko co najlepsze występuje w punktach ekstremalnych. Z definicji. Zawsze żyję. Nigdy nie nie-żyłem. A Ty? Z istnienia szarości nie wynika, że należy nimi się zadowalać.
kolega filozof może ci wytłumaczyć ze rzeczywistość jest inna dla każdego podmiotu . Nie ma czegoś takiego jak rzeczywistość obiektywna podobnie jak prawda obiektywna....Zamieszczone przez Tomasz GolinskiNie wiem, czy wam, postępowym socjalistom, może przyjść do głowy, że rzeczywistość istnieje.Ostatnio edytowany przez popmart; 3267.Komentarz
-
Widzę, że jak przewidział tow. Stalin, walka klas się zaostrzaZamieszczone przez popmartHmm zdanie 1 jest oczywiście fałszywe.
Już nie "moim zdaniem" a "oczywiście"? Jeśli Unia nie jest socjalistyczna, to tym bardziej Kuba i ZSRS nie są, ani nigdy nie były. Ba, nawet sam Marx był liberałem 
Znam pewnego narkomana, który ma podobne spostrzeżenia.kolega filozof może ci wytłumaczyć ze rzeczywistość istnieje dla każdego podmiotu inna. Nie ma czegoś takiego jak rzeczywistość obiektywna podobnie jak prawda obiektywna....30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy
Komentarz
-
smutne argumenty cóż ....
można prosto i łopatologicznie wytłumaczyć :
czy dla typowego zdrowego człowieka rzeczywistość jest tym samym co dla osoby niewidomej, głuchej czy autystycznej ? albo daltonisty ? czy taka sama jest dla księdza, policjanta albo kota czy psa dla artysty muzyka ? NIE nie jest dla każdego z nich jest inna ...
Tylko w momencie kiedy wszystkie byty byłyby identyczne można by mówić o obiektywnej rzeczywistości ... już rozumiem Kolega myśli właśnie w ten sposób .... stąd te fobie do inności w ludziach ...
Kuba i ZSRR to kraje KOMUNISTYCZNE i kolega chyba pojmuje różnicę ... chyba że też czarno-białoOstatnio edytowany przez popmart; 3267.Komentarz
Komentarz