Jeśli to jest Twoja pierwsza wizyta na naszym forum, pamiętaj sprawdź listę najczęściej zadawanych pytań FAQ . Zapraszamy do zarejestrowania się
Z uwagi na kłopoty wbudowanej "szukaczki" zalecamy korzystanie z narzędzia alternatywnego, wyszukiwarki google.
Istnieje kilka sposobów korzystania z narzędzia, najprostsze z nich to:
1. Rozbudowana wyszukiwarka Kolaj-a: http://maciejko.net/cbsearch/
W okienku wpisujemy szukaną frazę a w rozwijanym menu poniżej wybieramy całe forum lub też konkretne podfora.
Szukać możemy na całym forum, tylko w tytułach wątków lub też tylko w postach konkretnego użytkownika. Narzędzie umożliwia również wyłączenie z wyników wyszukiwania tematyki ślubnej.
2. Bezpośrednio przez google http://google.pl
w celu wyszukiwania informacji na CB wpisujemy: szukana_fraza site:canon-board.info - wyszukiwanie w tytułach i treści postów
lub: allintitle: szukana_fraza site:canon-board.info - wyszukiwanie wyłącznie w tytułach
Istnieje też możliwość bezpośredniego wyszukiwania googlem, ograniczonego do poszczególnych forów i działów. Aby znaleźć coś w konkretnym dziale konstruujemy zapytanie w następujący sposób: "Canon Board > nazwa_forum > nazwa_działu" "szukana_fraza" site:canon-board.info
np.: "Canon Board > Sprzet Cyfrowy > Canon dSLR" "7D" site:canon-board.info
3. Za pomocą wtyczki do przeglądarki internetowej, którą możemy pobrać w tym wątku: http://canon-board.info/showthread.php?t=22036
Chcą ograniczyć wyszukiwanie do tytułów wątków wpisujemy. allintitle: szukana_fraza
Wyszukiwanie ograniczone do tytułów wątków działa jak wyżej lecz nie wpisujemy już oczywiście "site...."
Wbudowana wyszukiwarka przyjmuje obecnie zapytania złożone z 5 lub więcej znaków i nie zawierające znaków typograficznych ("-" "/" itp.). Znajdzie więc wyniki dla zapytania "plecak", "teleobiektyw" czy "1200L" ale dla "600D","70-200/2.8", "24-70"czy "35/2" już nie.
Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Gość: Jeśli coś działa - nie ruszaj. Jeśli nie działa - udawaj, że tak miało być.
Poglądy nieco Nietzsche`owskie ale ja uznaje prawo do ich posiadania... wolna wola, jednakże idąc dalej tym tropem można łatwo dojść do wniosków że niepełnosprawni to tylko koszty dla systemu, itp
Niestety nasz kraj po poprzednim systemie jest pełen "wyuczonej bezradności" i co całe pokolenie do kosza ? zapomnieć o nim ... bo nie umieją poradzić sobie sami niech zdychają?
Co do zatrudniania to jestem absolutnie za nie dyskryminowaniem ze względu na płeć , wyznanie, czy orientacje seksualne. historia pełna jest mordów z tych powodów ...
Moim zdaniem radio M nie jest wyznacznikiem wolności mediów ponieważ pod płaszczykiem wiary i instytucji Kościoła przemyca treści Faszystowskie, antysemickie, nie zgodne z prawodawstwem cywilizowanych krajów i mam nadzieję (lichą) że niemiecki Papież zrobi porządek z tą SEKTĄ
Zupełnie nie tędy droga. Z resztą w tym momencie już zupełnie nie rozumiem dlaczego nie lubisz nauczania Kościoła.
Jestem całym sercem za tym, żeby potrzebującym pomagać. A tego się nie robi (chyba jeszcze najwięcej robi Kościół katolicki). Owsiak krzyczy, owszem. I jest spektakularny.
Więc zatrudnij niekompetentnego, gburowatego, niedomytego "kogośtam", nie umiejącego trzymać aparatu, nienawidzacego Kościoła i niech idzie w trampkach i czerwonych spodniach focić ślub. Przerysowałem, celowo.
Zatrudnij fachowców. Stwórz wielką firmę. Zarób kupę forsy i weź się za pomoc potrzebującym. Wybuduj szpital, zrób coś dobrego. Raczej tak to widzę.
ja nie twierdzę że nie lubię nauczania Kościoła , mam gdzieś instytucję jako taką i jej przedstawicieli i ich ekskomuniki... moim zdaniem nauczanie kościoła jest bliskie ideom socjalnym cyż nie ? Kościół jedno naucza inne toleruje ... (radio M, Hitlera czasie II WŚ) i nie wystarczy przepraszam jak ktoś tam przypomniał, bo rydzyk ostatnio łaskawie przeprosił i wszystko jest OK ?
Rozumiem że dla ciebie Inność oznacza : niekompetentnego, gburowatego, niedomytego "kogoś tam", nie umiejącego trzymać aparatu, nienawidzącego Kościoła i niech idzie w trampkach i czerwonych spodniach focić ślub. Przerysowałem, celowo.
Otóż wiadomo jest że ci inni przejawiają ciekawe niestandardowe cechy które często wybijają ich ponad przeciętność w przeciwieństwie do "normalnych" przeciętnych ludzi u których wszystko jest w normie ...
A system pomocy oparty na prywacie jest nieistniejącym mitem w indywidualistycznym , kapitalistycznym świecie ...
No nauczanie Kościoła bywa chyba socjalne (nie znam za bardzo), bo opiera się na "cywilizacji miłości". Prawie jak Lenon
Skoro przerysowałem to nie znaczy, że na tym dla mnie polega... Każdy jest inny, ale nie każy ma potrzebę manifestowania tego przez np. wchodzenie w garniturze do basenu. To wynika raczej z problemów przystosowawczych. Wiesz, słucham i gram rocka, miałem kiedyś długie pióra. W towarzystwie byłem/jestem postrzegany jako osobliwy, oryginalny typek :-P Otarłem się o choroby i nieszczęścia (malutkie ale zawsze). Wszystko o czym piszę wynika z mojego życiorysu i wieloletniej obserwacji świata.
Naturalną drogą dla państwa socjalnego zawsze był komunizm. Myślę, że to wygodne zrzucać na państwo dbanie o los obywteli, zwłaszcza tych potrzebujących. To jak rzucanie miedziaka żebrakowi (często fałszywemu). Ale żeby wziąć za rękę i zaprosić do stołu to niech państwo się tym zajmie. Są przecież odpowiednie organy.
Pomimo wszystko dziękuję za dyskusję myślę że dla nas obu była rozwijająca i ciekawa mam też nadzieję że nieco zmienisz o mnie zdanie (dużo mam w d... co jest nieprawdą i na pewno nie mam TEGO tam i nic w głowie) . Różnice światopoglądowe są potrzebne i dodają kolorytu ... dobre jest to że mogłem z tobą wymienić poglądy a nie z marszu dyskwalifikujesz moją wiedzę i edukację... w przeciwieństwie do wiadomo kogo ... życzę Wesołych Świąt i bardziej otwartego myślenia (nie zarzucam że masz zamknięte na klucz swoich nieomylnych przekonań) pewnie będę w Krakowie kiedyś jak tak to może się umówimy na filozofię przy Canonach ...
Tomasz wybacz ale Karol Marks, nie Marx.
ogólnie to czeka nas jedna wielka porażka.
nieważne czy będą to partie które popierają doktrynę katolicką czy doktrynę w szerokim tego słowa znaczeniu komunistyczną - jest kicha. dobrze że umrzemy za jakiś czas - najgorze jest dać się pociąć za coś w co się wierzy a co i tak odejdzie do historii.
nam się wydaje że zawsze będzie tak jak teraz - cholera wie jak świat będzie wyglądał więc po co się tym tak denerwować.
byli sobie Aztekowie, był sobie Starożytny Egipt - długo sobie był - nawet dłużej niż nasza obecna kultura i wszystko co rozumiemy za "nasz świat"
i też się skończyli - zostały piramidy, sfinks i bajki o klątwach.
Oni meli "w zanadrzu" kilka tysięcy lat historii i kultury. a ile my mamy? narazie jakieś 3 tysiaki - a kiedy będzie koniec - to się zobaczy. bo w tym czasie było wiele innych końców "mniejszych cywilizacji".
tak więc osobiście nie przywiązywałbym wagi do tego że lepper będzie rządził.
zrobi burdel? zrobi.
zrobi bagno? zrobi.
a Ty coś zrobisz żeby tego nie zrobił? nic nie zrobisz.
trzeba robić foty i się cieszyć życiem w miarę możliwości.
świat jest piękny i nawet te pochmurne dni mogą być fajne.
życie jest zbyt krótkie żeby zadręczać się głupotą innych...
i każdem kto uważa że socjalizm czy jego utopijna wersja - komunizm - bo nigdzie na świecie nie ma komunizmu - są lub były próby jego stworzenia - jest dobry i powinien być wprowadzony polecam przeczytać manifest komunistyczny i przejechać się na wschód - daleko na wschód.
dla mnie podstawowa różnica Kościół vs Czerwoni jest taka że Kościół nie zabija za mówienie że jest ble - natomiast cały patent komunizmu opiera się na totalitaryzmie czyli narzuceniu własnych schematów - a jak się niepodoba to kula w łeb.
gdyby był totalitaryzm kościelny w takiej postaci jak powiedzmy stalinowska rosja to już byś popmart był przepuszaczany przez ścieżkę zdrowia wiem że mieszam epoki i kraje ale to tylko dla zobrazowania. a tak? mówisz że kościoł jest fe, że masz Papieża w d***.
i co? i nic. bo nikogo nie obchodzi że tak mówisz - kościół miał ma i będzie miał władzę - i wie o tym - więc po co się tak denerwować?
Popmart - no atmosfera się jakby oczyściła i jest przyjemniej Złe emocje opadły, można rozmawiać nie tylko w stylu Adrea L. - "wszyscy jesteście złodzieje, kretyni, oszuści!".
Również dzięki za rozmowę. Zawsze to inspiracja do ponownego wglądu i konfrontacji tego co się w głowie nosi.
Il fuoco - dość ciekawy głos młodego pokolenia
Wszystkim życzę stosunkowo neutralnego światopoglądowo i religijnie Wesołego Jajka! Te dwa dni warto spędzić spokojnie, radośnie i rodzinnie (oby każdy tak mógł!). Tylko w śmigusa jakoś boję się wziąć Canona np. na Emaus bo mi jeszcze oleją
skoro wszystko Ci wisi, to lepiej umierac mlodo, faktycznie.
nie, nie wisi
mi nie wisi czy moi bliscy się dobrze czują, czy ja się dobrze czuję i czy niebędzie wojny i czy będę miał co jeść
ewentualnie ze spraw bardziej przyziemnych czy będę miał kasę na sprzęt i czas na robienie zdjęć.
pozatym co to znaczy młodo umrzeć? kiedyś - za te daj Boże 70 lat?
to jest młodo?
ja chciałem tylko pokazać że było już tyle ustrojów i rządów na całym świecie w historii że nie warto się denerwować obecnymi. a co do poznania ich - jak najbardziej.horyzony są po to żeby je poszerzać.
poza tym wydaje mi się że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, natomiast punkt siedzenia zależy od urodzenia.
popmart - masz raczej lewicowe skłonności w rodzinie i tak Ci mówili "od małego" - że lewica lepsza?
no to ja mam raczej centroprawicowe skłonności bo mi od małego mówili że komunizm jest ble i za dużo milionów ludzi zginęło przez tą chorą doktrynę.
a że obaj po namyśle dochodzimy do tego, że Ci którzy nam mówili od małego to, co słyszeliśmy, mieli rację - no to dziwne byłoby żebyśmy się zamienili poglądami. znam z historii tylko kilka takich postaci w tym Jaruzelski - gość wywodzi się z patriotycznej polskiej rodziny zesłanej w głąb Rosji - a został pachołkiem tych którzy zesłali jego samego i jego rodzinę...
pewnie miał tak złe doświadczenia że postanowił "nie psuć sobie życia przez idee" jak jego rodzice i wstąpił do "obozu wroga" - to powinno dać do myślenia zwolennikom komunizmu.
moja ostatnia wypowiedz to byla gorzka ironia.
sam mam zbiezne poglady, ale zeby nie roztrzasac tego na czynniki pierwsze - bez komentarza. znudzil mi sie juz ten topic
Ja nie relatywizuje poprostu mam przekonanie że teoria względnośici odnosi się także do owej rzeczywistości ... i są na to dowody ...
A przynajmniej wiesz, o czym mówi teoria względności? Szczerzę wątpie. Otóż opisuje ona obiektywną rzeczywistosc. Ten tekst pięknie wpisuje się w tradycję tzw. postępowych humanistów do powoływania się na osiągnięcia nauki w zupełnie odmiennych celach w sposób demaskujący jedynie głębokie niezrozumienie...
Zamieszczone przez snowboarder
Zaden. Tylko tyle, ze skazany lobuz, burak z zabitej dechami wsi,
bez wyksztalcenia, kompletny palant i idiota, do tego niebezpieczny
swoimi faszyzujacymi wypowiedziami i czynami,
zostaje premierem kraju, w ktorym mieszkasz.
Praktycznie każdy premier od kilkunastu ostatnich lat w zdrowym państwie powinien siedziec w więzieniu. Więc nihil novi...
Zamieszczone przez Raff
Onegdaj ten sam lud wybierał inaczej. Tak więc rzeczywistość jest jaka jest, politycy wciąż ci sami, a ludzie głosują to na tych, to na tamtych.
Niby kiedy? Zawsze wygrywali demokratyczni (populistyczni) socjaliści. I to się nie zmienia. Bo większośc jest permanentnie głupia.
Zamieszczone przez popmart
Poglądy nieco Nietzsche`owskie ale ja uznaje prawo do ich posiadania... wolna wola, jednakże idąc dalej tym tropem można łatwo dojść do wniosków że niepełnosprawni to tylko koszty dla systemu, itp
Niestety nasz kraj po poprzednim systemie jest pełen "wyuczonej bezradności" i co całe pokolenie do kosza ? zapomnieć o nim ... bo nie umieją poradzić sobie sami niech zdychają?
To nie jest rola państwa, a Kościoła i jednostek.
Zamieszczone przez popmart
Moim zdaniem radio M nie jest wyznacznikiem wolności mediów ponieważ pod płaszczykiem wiary i instytucji Kościoła przemyca treści Faszystowskie, antysemickie, nie zgodne z prawodawstwem cywilizowanych krajów i mam nadzieję (lichą) że niemiecki Papież zrobi porządek z tą SEKTĄ
A potrafisz podac przykład, czy wierzysz na słowo Wyborczej? Zdajesz sobie sprawę, że RM ma poparcie większości biskupów w Polsce? Czy uważasz, że panowie Tuwim i Filkenstein są antysemitami?
Zamieszczone przez Raff
No nauczanie Kościoła bywa chyba socjalne (nie znam za bardzo), bo opiera się na "cywilizacji miłości". Prawie jak Lenon
Socjalne=dotyczy społeczeństwa. Ale socjalizm jest jak najbardziej odległy od miłości. Socjalizm to przymus, upaństwowiona kradzież, wyzysk mądrych przez głupich, itd. Gdzie tu miejsce na Kościół?
Zamieszczone przez popmart
A system pomocy oparty na prywacie jest nieistniejącym mitem w indywidualistycznym, kapitalistycznym świecie ...
WOŚP też jest mitem?
Zamieszczone przez Il fuoco
Tomasz wybacz ale Karol Marks, nie Marx.
ogólnie to czeka nas jedna wielka porażka.
nieważne czy będą to partie które popierają doktrynę katolicką czy doktrynę w szerokim tego słowa znaczeniu komunistyczną - jest kicha.
Niby kiedy? Zawsze wygrywali demokratyczni (populistyczni) socjaliści. I to się nie zmienia. Bo większośc jest permanentnie głupia.
W zasadzie owszem tak Chodziło mi o fakt bezrefleksyjności i stałej podatności ludu na demagogię i populizm towarzyszący wyborom, w związku z tym niestałość jego sympatii politycznych. Z tymi jest źle, to dajmy szansę tamtym. I tak wkoło Macieju. Po '89 roku właściwie na przemian do władzy dochodzili ludzie symbolizujący (jednak bezapelacyjnie pozytywne) przemiany i ci (bądź ich ideowi spadkobiercy), którzy byli architektami systemu, który Polacy pragnęli zmienić.
Zamieszczone przez Tomasz Golinski
Socjalne=dotyczy społeczeństwa. Ale socjalizm jest jak najbardziej odległy od miłości. Socjalizm to przymus, upaństwowiona kradzież, wyzysk mądrych przez głupich, itd. Gdzie tu miejsce na Kościół?
Komentarz