X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Nasir
    Bywalec
    • 2007
    • 107

    #661
    Warszawa, dnia 20.02.2007 r.

    Minister Środowiska
    DLOPiK-op/ogiz-4200/III-22/1767/07/jr

    Decyzja

    Na podstawie art. 104 par. 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, art. 56 ust. 1 pkt 1 oraz
    ust. 4 pkt 4 ustawy z dniach 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody, po rozpatrzeniu wniosku Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i
    Autostrad Oddział w Białymstoku

    zezwalam

    od dnia 1 marca do dnia 31 lipca każdego roku obowiązywania niniejszego zezwolenia na płoszenie oraz niszczenie siedlisk i ostoi
    wymienionych poniżej ptaków gatunków objętych ochroną ścisłą podczas budowy obwodnicy Augustowa w ciągu drogi krajowej Nr 8 od
    miejscowości Gotno w km 747+742, za skrzyżowanie dróg krajowych nr 8 i nr 61 w Augustowie:

    1) orlik krzykliwy (Aquila pomarina) - 1 para

    2) trzmielojad (Pernis apivorus) - 1 para

    3) bielik (Haliaeetus albicilla) - 1 para

    4) błotniak stawowy (Circus aeroginosus) - 2 pary

    5) jarząbek (Bonasa bonasia) - 15 par

    6) kropiatka (Porzana porzana) - 2 samce

    7) derkacz (Crex crex) - 3 samce

    8) żuraw (Grus grus) - 11 par

    9) włochatka (Aegolius funereus) - 1 osobnik

    10) dzięcioł czarny (Dryocopus martius) - 5 par

    11) dzięcioł średni (Dendrocopus medius) - 1 para

    12) dzięcioł białogrzbiety (Dendrocopus leucotus) - 1 para

    13) jarzębatka (Sylvia nisoria) - 1 samiec

    14) muchołówka mała (Ficedula parva) - 11 par

    pod warunkiem powiadomienia Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody o terminie realizowanego przedsięwzięcia związanego z płoszeniem
    oraz niszczeniem siedlisk i ostoi ptaków.

    Zezwolenie jest ważne do dnia 31 lipca 2009 r.

    (...)

    z up. Ministra Podsekretarz Stanu Główny Konserwator Przyrody

    Andrzej Szweda-Lewandowski



    "Równie ostro krytykowana jest polityka kadrowa ministra. – Przepustką na wysokie stanowiska w resorcie jest bycie studentem pana ministra – mówi przyrodnik, który z racji pełnionej funkcji składa częste wizyty w ministerstwie. Studentem Szyszki w założonym przez niego na SGGW studium podyplomowym był wiceminister środowiska Andrzej Szweda-Lewandowski. Równocześnie jest głównym konserwatorem przyrody."

    Ostatni akapit ukazał się w Rzeczpospolitej i Przekroju

    To dla Pogonusa który nadal pewnie uważą że media manipulują i sieją nieprawdę.
    EOS 400D , EF 400/5.6 L USM

    Komentarz

    • Pogonus
      Początki nałogu
      • 2007
      • 295

      #662
      Nasir!
      Wytłumacz mi proszę, co według Ciebie z zamieszczonego postu (imiennie skierowanego do mnie) mam odczytać? Przecież ten dokument jest znany i nigdzie nigdy nie mówiłem, że jest nieprawdziwy!
      Polityka kadrowa min. Szyszko: ma prawo dobierać takich współpracowników, którzy mają odpowiednie kwalifikacje i jemu najbardziej odpowiadają — taki jest przywilej ministra!
      Odnośnie postu wcześniejszego: z przykrością stwierdzam, że nie zapoznałeś się z treścią prezentacji, a ściślej — nie przeanalizowałeś jej.
      Twoja odporność na rzeczowe argumenty zasługuje na specjalną nagrodę :grin:! Wybacz, ale nie będę Cię już przekonywał, że białe jest białe, a czarne czarne. Przecież to jest tylko kwestią umowy :wink:.
      Ostatnio edytowany przez Pogonus; 8902.

      Komentarz

      • Biperek
        Uzależniony
        • 2007
        • 593

        #663
        Zamieszczone przez Nasir
        Sorki za podanie złej jakości mapy. Rzeczywiście dalej droga przecina pole a potem znów w las. Ale i tak trzeba wyciąć sporo lasu, to ma być droga ekspresowa. Wycina się nieporównywalnie więcej lasu niż w wariancie alternatywnym.

        "ť uniknięcie wycinki co najmniej 16 ha lasu pod budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej na odcinku od węzła „Poniatowo” do km 755+000 istniejącej drogi krajowej nr 8 oraz związanej z tym ingerencji w obszary Natura 2000,
        ť rezygnację z budowy w obecnym kształcie fragmentu planowanej obwodnicy Suwałk na odcinku od km 755+000 istniejącej drogi krajowej nr 8 do węzła „Lotnisko” oraz związanej z tym wycinki co najmniej 8 ha lasu i ingerencji w obszary Natura 2000,"


        Tam gdzie się droga pokrywa z istniejącą to nawet jak ona jest asfaltowa (istniejąca) to i tak raczej asfalt będzie zrywany i robione wszystko na nowo. Tak mi się wydaje. Przecież tak dróg ekspresowych się chyba nie buduje.



        Pogonusie i co że 80%. Wariant jest tańszy, krótszy. Nie rozwodzę się już na oczywistą sprawą zniszczenia torfowiska i terenów przyległych w wariancie obecnym.
        Czy jesteś pewien, że to ma być droga dwupasmowa ? Odcinek między Augustowem i Sztabinem jest już zmodernizowany i nie jest drogą dwupasmową, więc dlaczego za Augustowem miałyby być raptem dwa pasy. Więc dane o tych hektarach lasu są jednak chyba na wyrost. Już pisałem o modernizacji drogi Augustów - Sztabin, cięto las tylko przy modernizacji niebezpiecznych zakrętów (a tych między Gatnem i Suwałkami nie ma wogóle). Droga była modernizowana niecałe 2 lata temu. Teraz jak tam pojedziesz nawet nie zauważysz, że bylo tam coś robione (to jest uwaga odnośnie argumentów o ogromnych i nieodwracalnych zniszczeniach wokół budowy).

        Argumenty dla ciebie niewygodne z godną podziwu konsekwencją pomijasz, a ciągle wyciągasz jakieś dziwne informacje (niestety nie do zweryfikowania dla osób nie znających okolic Augustowa). To jest właśnie mój główny zarzut wobec ciebie, jako manipulatora. Oczywiście dane o ilości par lęgowych są pewnie prawdziwe, ale może poszukaj danych ile jest par lęgowych tych ptaków na terenie powiatu augustowskiego, to może te liczby nie będą już takie dramatyczne. Drogowcy nie mają ich zabić, mają im ewentualnie utrudnić założenie gniazda w tym konkretnym miejscu. Konsekwencje - dana para w najgorszym wypadku nie wyprowadzi w tym sezonie lęgu. Czy to aż tak wielka strata dla przyrody w moich okolicach ?
        Ostatnio edytowany przez Biperek; 9134.
        Pozdrawiam
        Marek/Biperek

        Komentarz

        • Pogonus
          Początki nałogu
          • 2007
          • 295

          #664
          Biperek!
          Dane w decyzji min. A. Szwedy-Lewandowskiego podane są z „dużym zapasem”, aby nie dawać komukolwiek podstawy do kwestionowania jej pod względem niezgodności ze stanem faktycznym. Oczywiście masz rację, i tu się z Tobą zgadzam, że należałoby podać, jak przedstawia się liczebność wymienionych gatunków w regionie Pojezierza Suwalsko-Augustowskiego.

          Komentarz

          • Biperek
            Uzależniony
            • 2007
            • 593

            #665
            Zamieszczone przez Pogonus
            Biperek!
            ... i tu się z Tobą zgadzam...
            Chętnie dowiem się kiedy twoim zdaniem mijam się z prawdą. Bardzo sobie cenię twoje opinie.

            POZDRAWIAM
            Pozdrawiam
            Marek/Biperek

            Komentarz

            • Pogonus
              Początki nałogu
              • 2007
              • 295

              #666
              Zamieszczone przez Biperek
              Chętnie dowiem się kiedy twoim zdaniem mijam się z prawdą. Bardzo sobie cenię twoje opinie.

              POZDRAWIAM
              Jak dotąd nie mam najmniejszych podstaw do sformułowania takiego zarzutu :grin:. Twoje opinie nie tylko opierają się na faktach i bardzo dobrej znajomości lokalnych realiów, ale są bardzo wyważone. Trzymaj tak dalej!
              Pozdrawiam serdecznie.

              Komentarz

              • tmaciak
                Uzależniony
                • 2006
                • 610

                #667


                Tak a propo Min. Szyszko...
                Pozdrawiam, Tomek
                Canon S-120PC II

                Komentarz

                • Pogonus
                  Początki nałogu
                  • 2007
                  • 295

                  #668
                  Zamieszczone przez tmaciak
                  No tak! Pierwszy do odstrzału — sam się wystawia. Ciekawe, co się zmieni, kiedy już przyjdzie „nowy”? Które autostrady będzie „przesuwał”?

                  Komentarz

                  • Biperek
                    Uzależniony
                    • 2007
                    • 593

                    #669
                    Nie, no pierwszy jest Gosiu Szyszko próbuje mu tylko dorównać
                    Ostatnio edytowany przez Biperek; 9134.
                    Pozdrawiam
                    Marek/Biperek

                    Komentarz

                    • samuraj

                      #670

                      Komentarz

                      • Biperek
                        Uzależniony
                        • 2007
                        • 593

                        #671
                        Ile pojawi się jeszcze postów o budowie autostrady przez Rospudę . A ten film to powinno być ostrzeżenie (jedocześnie argument do protestów) dla ludzi z wiosek, przez których pola ma ewentualnie przebiegać alternatywna wersja obwodnicy.
                        Pozdrawiam
                        Marek/Biperek

                        Komentarz

                        • Pogonus
                          Początki nałogu
                          • 2007
                          • 295

                          #672
                          Zamieszczone przez Biperek
                          Ile pojawi się jeszcze postów o budowie autostrady przez Rospudę . A ten film to powinno być ostrzeżenie dla ludzi z wiosek, przez których pola ma ewentualnie przebiegać alternatywna wersja obwodnicy.
                          Bardzo dobry komentarz. Popieram!

                          Kolego Samuraj!
                          Proszę, nie manipuluj.
                          Ostatnio edytowany przez Pogonus; 8902.

                          Komentarz

                          • samuraj

                            #673
                            ok, moj guru juz nie bede macil
                            wybacz

                            Komentarz

                            • monisiek
                              Bywalec
                              • 2006
                              • 185

                              #674
                              a ja mysle ze film powinien byc glownie ostrzezeniem dla drogowcow, bo nie oszukujmy sie ktos wtedy dal ciala z gora sw. anny. z rospuda moze byc podobnie.
                              Ostatnio edytowany przez monisiek; 4536.
                              totalny zoltodziob z aparatem
                              -----------------------------------------
                              i Ty mozesz pomoc:
                              http://www.serce-malwiny.pl/index.php
                              http://www.wiktor.netoh.pl/historia.html
                              http://pancho2006.googlepages.com/malagosia
                              http://www.zuzannaszkudlarek.jms.pl/

                              Komentarz

                              • Nasir
                                Bywalec
                                • 2007
                                • 107

                                #675
                                Zamieszczone przez Biperek
                                Czy jesteś pewien, że to ma być droga dwupasmowa ? Odcinek między Augustowem i Sztabinem jest już zmodernizowany i nie jest drogą dwupasmową, więc dlaczego za Augustowem miałyby być raptem dwa pasy. Więc dane o tych hektarach lasu są jednak chyba na wyrost. Już pisałem o modernizacji drogi Augustów - Sztabin, cięto las tylko przy modernizacji niebezpiecznych zakrętów (a tych między Gatnem i Suwałkami nie ma wogóle). Droga była modernizowana niecałe 2 lata temu. Teraz jak tam pojedziesz nawet nie zauważysz, że bylo tam coś robione (to jest uwaga odnośnie argumentów o ogromnych i nieodwracalnych zniszczeniach wokół budowy).

                                Nie jestem w stanie tego sprawdzić. Podałem szacunkowe dane 16 hektarów do usunięcia ze strony Siscom.



                                Argumenty dla ciebie niewygodne z godną podziwu konsekwencją pomijasz, a ciągle wyciągasz jakieś dziwne informacje (niestety nie do zweryfikowania dla osób nie znających okolic Augustowa). To jest właśnie mój główny zarzut wobec ciebie, jako manipulatora.

                                Bla bla bla....

                                Oczywiście dane o ilości par lęgowych są pewnie prawdziwe, ale może poszukaj danych ile jest par lęgowych tych ptaków na terenie powiatu augustowskiego, to może te liczby nie będą już takie dramatyczne.

                                Jednym słowem można juz płoszyć i niszczyć gniazda ? Żurawie zlatują się już teraz i od razu przystępują do lęgów


                                Drogowcy nie mają ich zabić, mają im ewentualnie utrudnić założenie gniazda w tym konkretnym miejscu. Konsekwencje - dana para w najgorszym wypadku nie wyprowadzi w tym sezonie lęgu. Czy to aż tak wielka strata dla przyrody w moich okolicach ?

                                Jasne nic nie szkodzi. Przepraszam mistrzu. Wiesz na pewno lepiej.
                                Na pewno to też wiesz że wbijanie betonowych słupów podporowych także nic nie zaszkodzi torfowiskom, i na pewno nie rozumiesz o co ten cały hałas o Rospudę. Ech a miało być tak pięknie.....a tu jacyś nawiedzeni ekologowie plus jakieś urzędasy z KE , a ja biedny muszę bronić poronionego pomysłu obecnego wariantu który był zatwierdzony kiedy przeciwnicy nie mieli nic do powiedzenia , a UE to jeszcze się nikomu nie śniło.
                                Pogonus czyli czarne i białe.
                                Weź chłopie mapkę Siscomu przed oczy i odpowiedz sobie sam tak z ręką na sercu, który wariant jest mniej inwazyjny dla środowiska, tańszy i krótszy.
                                EOS 400D , EF 400/5.6 L USM

                                Komentarz

                                Pracuję...