X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Biperek
    Uzależniony
    • 2007
    • 593

    #961
    Przecież już dawno pisałem, ze koalicja rządząca robi z tej sprawy kiełbasę wyborczą. W lokalnej telewizji chodzą spoty "referendalne" z logo PISu. Nie wydaje mi się żeby po wyborach nadal tak szli w zaparte. Takie referendum w zasadzie nie ma chyba mocy prawnej. Może być tylko traktowane jako argument za - "wola społeczności lokalnej".
    Po wyborach Lepper i jemu podobni będą mówić, że im się to nie podoba, ale muszą przestrzegać prawa. Ale ciemny naród to kupi i na nich zagłosuje
    Pozdrawiam
    Marek/Biperek

    Komentarz

    • monisiek
      Bywalec
      • 2006
      • 185

      #962
      Zamieszczone przez Biperek
      Przecież już dawno pisałem, ze koalicja rządząca robi z tej sprawy kiełbasę wyborczą. W lokalnej telewizji chodzą spoty "referendalne" z logo PISu. Nie wydaje mi się żeby po wyborach nadal tak szli w zaparte. Takie referendum w zasadzie nie ma chyba mocy prawnej. Może być tylko traktowane jako argument za - "wola społeczności lokalnej".
      Po wyborach Lepper i jemu podobni będą mówić, że im się to nie podoba, ale muszą przestrzegać prawa. Ale ciemny naród to kupi i na nich zagłosuje
      Nie wiedzilam, ze na serio zrobia te referendum. to juz przegiecie i zerowanie na ludzkiej bezradnosci.
      totalny zoltodziob z aparatem
      -----------------------------------------
      i Ty mozesz pomoc:
      http://www.serce-malwiny.pl/index.php
      http://www.wiktor.netoh.pl/historia.html
      http://pancho2006.googlepages.com/malagosia
      http://www.zuzannaszkudlarek.jms.pl/

      Komentarz

      • Biperek
        Uzależniony
        • 2007
        • 593

        #963
        No przecież nie mogli na kilka tygodni przed wyborami powiedzieć, że obwodnic nie będzie. Kasy tylko szkoda na pozorowane działania, z których nie wyniknie nic poza tym, że rządzący będą mogli powiedzieć - no my chcieliśmy i nawet was pytaliśmy o zdanie...
        Pozdrawiam
        Marek/Biperek

        Komentarz

        • Skipper
          Pełne uzależnienie
          • 2006
          • 1112

          #964
          Zamieszczone przez monisiek
          Nie wiedzilam, ze na serio zrobia te referendum. to juz przegiecie i zerowanie na ludzkiej bezradnosci.
          tak nie do końca przegięcie... to lokalna społecznosc powinna zdecydowac na czym im tak naprawde zalezy bo to oni z tym zyc musza na codzien wiec to do nich powinna nalezec ostateczna decyzja... w końcu mamy demokracje a nie totalitaryzm


          EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; ; IS; Speedlite 580EX + Apple

          Komentarz

          • Biperek
            Uzależniony
            • 2007
            • 593

            #965
            Skipper, jestem jak najbardziej za budową obwodnicy w obecnym kształcie. Działania jakie prowadzą władze centralne w związku z całą sprawą (moim zdaniem) raczej nie służą całej inwestycji. Zdanie lokalnej społeczności jest raczej oczywiste i bez referendum, ale najważniejsze jest prawo i dostosowane do niego argumenty, czy nam się to podoba czy nie.
            Według tej logiki przyjęcie wariantu proponowanego przez zielonych powinno doprowadzić do referendum wśród rolników, przez których pola będzie miała iść droga i jego wynik jest też z góry przewidywalny. Tutaj ważne jest przekonanie do swoich racji, a do tego potrzebna jest odpowiednia atmosfera rozmów. Działania naszych władz budują klimat konfrontacji, a w takiej sytuacji to nam urzędnicy unijni z czystej ludzkiej przekory mogą zrobić "koło pióra".
            Pozdrawiam
            Marek/Biperek

            Komentarz

            • Zakk Wylde
              Początki nałogu
              • 2006
              • 349

              #966
              Kurcze sprawa Rospudy jeszcze istnieje

              Tak naprawdę żyjemy w takim państwie gdzie liczy się pieniądz i własne interesy. Niestety na tym cierpi oczywiście najsłabsze ogniwo czyli w tym przypadku przyroda.

              I jaki morał z mojego posta? Jak nie Rospuda to coś innego zetną.
              sprzęt | | |

              Komentarz

              • KMV10
                Pełne uzależnienie
                • 2005
                • 2320

                #967
                Zamieszczone przez Biperek
                Działania naszych władz budują klimat konfrontacji, a w takiej sytuacji to nam urzędnicy unijni z czystej ludzkiej przekory mogą zrobić "koło pióra".
                Ale to nie jest tylko polski problem. Wiele lat temu przed wstąpieniem Polski do UE rozmawiałem na temat konieczności konfrontowania działań z wymogami Brukseli z przedstawicielami kilku federalnych ministerstw niemieckich. Wszyscy jak jeden żalili się na pewną nieprzewidywalność wymagań Brukseli oraz silną rękę trzymającą fundusze. I to mówili Niemcy, aż trudno to sobie wyobrazić.
                PS. Właśnie sobie przypomniałem podobną rozmowę (i podobne konkluzje) z Francuzami
                Ostatnio edytowany przez KMV10; 1454.

                Komentarz

                • Biperek
                  Uzależniony
                  • 2007
                  • 593

                  #968
                  Zamieszczone przez KMV10
                  Ale to nie jest tylko polski problem. Wiele lat temu przed wstąpieniem Polski do UE rozmawiałem na temat konieczności konfrontowania działań z wymogami Brukseli z przedstawicielami kilku federalnych ministerstw niemieckich. Wszyscy jak jeden żalili się na pewną nieprzewidywalność wymagań Brukseli oraz silną rękę trzymającą fundusze. I to mówili Niemcy, aż trudno to sobie wyobrazić.
                  Wydaje mi się, ze w nieco innym znaczeniu użyliśmy słowa "konfrontować/konfrontacja", ale mogę się mylić
                  Pozdrawiam
                  Marek/Biperek

                  Komentarz

                  • KMV10
                    Pełne uzależnienie
                    • 2005
                    • 2320

                    #969
                    Zamieszczone przez Biperek
                    Wydaje mi się, ze w nieco innym znaczeniu użyliśmy słowa "konfrontować/konfrontacja", ale mogę się mylić
                    Chyba nie do końca - Tobie prawdopodobnie chodziło o pewne zaognienie (idące w kierunku "wojennym") relacji przy negocjacjach, a mi chodziło o same negocjacje, w których wszakże wystąpić mogą typowe ich elementy, także usztywnienie stanowisk.
                    Mój wcześniejszy tekst obejmuje obie te możliwości. Niemcy także mieli na pieńku z Bruksela i byli świadomi kar finansowych. Chyba każdy kraj w UE musiał przejść taką lekcję...
                    Ostatnio edytowany przez KMV10; 1454.

                    Komentarz

                    • monisiek
                      Bywalec
                      • 2006
                      • 185

                      #970
                      Zamieszczone przez Skipper
                      tak nie do końca przegięcie... to lokalna społecznosc powinna zdecydowac na czym im tak naprawde zalezy bo to oni z tym zyc musza na codzien wiec to do nich powinna nalezec ostateczna decyzja... w końcu mamy demokracje a nie totalitaryzm
                      dalej uwazam, ze to jest przegiecie. partie zeruja na mieszkancach Augustowa zeby nabic swoj polityczny kapital. i tak nic nie zrobia z obwodnica, co najwyzej pogroza UE przyslowiowa szabelka - patrz wklejony wyzej przeze mnie link z wypowiedzia Leppera.

                      poza tym zadam pytanie z drugiej strony. czy ktos zorganizowal referendum dotyczace zgody na otwarcie przejscia granicznego ( sorki ale nie wiem, ktore to) a co za tym idzie tranzyt tirow przez srodek Augustowa?????? przeciez to tez bezposrednio dotyczylo samych mieszkancow. gdzie byla wtedy demokracja????
                      Ostatnio edytowany przez monisiek; 4536.
                      totalny zoltodziob z aparatem
                      -----------------------------------------
                      i Ty mozesz pomoc:
                      http://www.serce-malwiny.pl/index.php
                      http://www.wiktor.netoh.pl/historia.html
                      http://pancho2006.googlepages.com/malagosia
                      http://www.zuzannaszkudlarek.jms.pl/

                      Komentarz

                      • Biperek
                        Uzależniony
                        • 2007
                        • 593

                        #971
                        Monisiek
                        Wtedy to jeszcze nikt nie wiedział co to są TIRy. Jeździły ruskie kamazy i woziły ziemniaki i kapustę Teraz to pewnie by społeczność lokalna nie popuściła bez konkretnego planu obwodnicy. Poza tym, jak rozbudowywano przejście była obietnica obwodnicy.
                        Ostatnio edytowany przez Biperek; 9134.
                        Pozdrawiam
                        Marek/Biperek

                        Komentarz

                        • tmaciak
                          Uzależniony
                          • 2006
                          • 610

                          #972


                          No tego się nie spodziewałem
                          Pozdrawiam, Tomek
                          Canon S-120PC II

                          Komentarz

                          • DoMiNiQuE
                            Pełne uzależnienie
                            • 2004
                            • 3548

                            #973
                            Zamieszczone przez tmaciak
                            http://wiadomosci.onet.pl/1538875,11,item.html

                            No tego się nie spodziewałem
                            Tyle papieru na marne

                            Komentarz

                            • Kubaman
                              Pełne uzależnienie
                              • 2004
                              • 4709

                              #974
                              na marne podwójnie, bo jak można głosować łamanie prawa?
                              www.jakubszyma.pl

                              www.szyma.com

                              Komentarz

                              • pister
                                • 2006
                                • 10

                                #975
                                "na marne"? niekoniecznie...wszystko zależy od punktu widzenia. Referendum było przydatne choćby dla zbadania opinii mieszkańców Podlasia, a przede wszystkim dało argumenty w sporze obu stronom konfliktu. Zieloni cieszą się i uważają, że propaganda PiS nie przekonała większości do pójścia na głosowanie ergo także do zagłosowania za przebiegiem drogi w zaplanowanym kształcie. Z kolei zwolennicy budowy cieszą się, że przecież 92 % głosów było "za" a ci co nie głosowali to im "zwisa" więc sukces po ich stronie.
                                Ciekawe jak PT Forumowicze zinterpretują te wyniki
                                Zgadza się, że nie można głosować łamania prawa. O tym czy doszło do naruszenia prawa w przypadku Rospudy sprawa jest otwarta i opinie są różne na ten temat (oczywiście dla zielonych wszystko jest oczywiste), dlatego "głosowanie łamania prawa" w tym przypadku to zgrabne hasło, ale cokolwiek demagogiczne.
                                Też uważam, że referendum było głupotą, choć z innych przyczyn.

                                P.s. O ile sie nie mylę to w Szwajcarii tego typu referenda gdzie przebić tunel są codziennością...może Muflon opowie. A może się mylę...?

                                Komentarz

                                Pracuję...