X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • rOOmak
    Uzależniony
    • 2007
    • 617

    #1216
    Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    O po polsku i jakość tego printscreena nie pozwala mi przeczytać co tam jest ustawione... W prawym górnym rogu zmień na pojedyncze zdjęcie lub coś w tym stylu.

    Komentarz

    • yarson
      Bywalec
      • 2009
      • 152

      #1217
      Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

      Ok, zrobiłem up-a do 4.4 i jest inglisz.
      Lepszy screen:
      30D

      fotograficznie

      Komentarz

      • rOOmak
        Uzależniony
        • 2007
        • 617

        #1218
        Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

        Nie mogę powtórzyć podobnego efektu. Szczególnie że nie mam Windy to może się system trochę inaczej zachowywać. Wydaje mi się że może być coś uszkodzone w programie lub w sterownikach drukarki. Spróbuj przeinstalować sterowniki do drukarki. Jeżeli to nie pomoże, zróbi kopie katalogu i ewentualnych presetów i odinstaluj kompletnie program usuwając ręcznie pozostałości. Następnie zainstaluj nową wersję.
        Tylko takie rozwiązanie przychodzi mi do głowy.

        Komentarz

        • Robert Dy
          Uzależniony
          • 2006
          • 556

          #1219
          Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

          Do pobrania: Adobe Photoshop Lightroom 5 Beta
          EOS R, EF 16-35 f/4L IS, EF 24-70 f/2.8L II, RF 50 f/1.8 STM, RF 85 f/2.0 IS, EF 100 f/2.8L IS, RF 70-200 f/4L IS, 580EX II, Manfrotto: Befree Carbon, 055XPROB, 488RC2

          flickr

          Komentarz

          • Czacha
            fotograf
            • 2004
            • 4868

            #1220
            Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

            Adobe zamierza odcinac kupony i co rok beda wypuszczac "nowa" wersje LR. O ile 4 byla sporym krokiem pod wzgledem postprocessu, to w 5 jedynie rozszerzyli niezbyt dobrze dzialajace narzedzie klonowania. Ja tym razem update sobie daruje.
            https://www.piotrczechowski.pl

            Komentarz

            • strideer
              Pełne uzależnienie
              • 2005
              • 1905

              #1221
              Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

              Zamieszczone przez Czacha
              Adobe zamierza odcinac kupony i co rok beda wypuszczac "nowa" wersje LR. O ile 4 byla sporym krokiem pod wzgledem postprocessu, to w 5 jedynie rozszerzyli niezbyt dobrze dzialajace narzedzie klonowania. Ja tym razem update sobie daruje.
              Ble ble takie jedynie :-) Dodali świetnie rokującą funkcję do automatycznego prostowania obrazu. Taki bajer oferuje DxO ViewPoint w cenie 70-80 juraków. Wprawdzie wszystko to można zrobić samemu, ale to zabiera czas i jest rzadko kiedy tak dokładne - nawet jak robi się foty z TS-E, ze statywem i z dokładną poziomicą. Dla mnie to jest najważniejsza i najbardziej pożądana nowość, warta dopłaty za aktualizację

              Komentarz

              • p0m
                Uzależniony
                • 2010
                • 698

                #1222
                Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

                strideer - podbijam. też uważam, że to dość ciekawa funkcja i już czekam na wypróbowanie.

                mnie się nawet podoba, że Adobe wypuszcza szybko nowe wersje Lr. wiele osób może korzystać z niego za darmo, nie kradnąc i oszukując.
                ebe ebe

                Komentarz

                • amon21
                  • 2013
                  • 2

                  #1223
                  Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

                  Witajcie.
                  Proszę o pomoc bardziej doświadczonych użytkowników. Chciałbym uzyskać taki efekt twarzy za pomocą LR. Chodzi mi o efekt takiego maksymalnego wyostrzenia szczegółów
                  przykładowe zdjęcie w linku Fotografia, portret, Jacek
                  Z góry dzięki.

                  Komentarz

                  • akustyk
                    gajowy
                    • 2004
                    • 12158

                    #1224
                    Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

                    no wlasnie ja tak jak Czacha - zmiany w LR4 bardzo mi sie podobaly, te w LR5 juz nie sa dla mnie. de facto nadal siedze na LR3 i mi szkoda kasy na upgrade moze jak sobie aparat z zepeesem sprawie, to bede mial wieksza zachete. ale tak czy siak to co w LR5 jest, zupelnie mi nie robi.

                    no chyba ze zrobili jedna sensowna rzecz, ktorej od dawna brakowalo - lasso do zaznaczania lokalnych modyfikacji. takie, zeby mozna bylo latwo usuwac niepotrzebne punkty Dust Removal, bo teraz kazdy pojedynczo trzeba klikac, co jest kompletnym nonsensem i workflow killerem w landszafcie...
                    www albo tez flickr

                    Komentarz

                    • p0m
                      Uzależniony
                      • 2010
                      • 698

                      #1225
                      Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

                      amon1 - jak dla mnie fotka zachacza o dragan effect. wpisz w yt mnóstwo filmików Ci wyskoczy.
                      ebe ebe

                      Komentarz

                      • blackninja
                        Początki nałogu
                        • 2007
                        • 378

                        #1226
                        Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

                        Też nie widzę niczego co by mnie zachęciło do upgrade z 4 do 5 wersji LR. Ktoś gdzieś napisał, ze ponoć będzie można podejrzeć zdjęcie w trybie LAB. To by mogło być ciekawe to korekty skóry, ale nie znalazłem nigdzie takiego ficzeru.
                        Marki trzy.

                        Komentarz

                        • Czacha
                          fotograf
                          • 2004
                          • 4868

                          #1227
                          Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

                          Zamieszczone przez strideer
                          Ble ble takie jedynie :-) Dodali świetnie rokującą funkcję do automatycznego prostowania obrazu. Taki bajer oferuje DxO ViewPoint w cenie 70-80 juraków. Wprawdzie wszystko to można zrobić samemu, ale to zabiera czas i jest rzadko kiedy tak dokładne - nawet jak robi się foty z TS-E, ze statywem i z dokładną poziomicą. Dla mnie to jest najważniejsza i najbardziej pożądana nowość, warta dopłaty za aktualizację
                          to sa zmiany dla kogos kto fotografuje architektrue, dla mnie totalnie nie przydatne funkcje
                          https://www.piotrczechowski.pl

                          Komentarz

                          • strideer
                            Pełne uzależnienie
                            • 2005
                            • 1905

                            #1228
                            Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

                            Zamieszczone przez Czacha
                            to sa zmiany dla kogos kto fotografuje architektrue, dla mnie totalnie nie przydatne funkcje
                            Jasne, co nie przeszkodziło Ci całkiem autorytarnie stwierdzić, że w LR5 będzie _jedynie_ jakaś nieprzydatna funkcja. To nie jest prawda.

                            Komentarz

                            • amon21
                              • 2013
                              • 2

                              #1229
                              Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

                              Dziękuję p0m. Poszukałem tutoriali na yt i to jest to!

                              Zamieszczone przez p0m
                              amon1 - jak dla mnie fotka zachacza o dragan effect. wpisz w yt mnóstwo filmików Ci wyskoczy.

                              Komentarz

                              • Fly
                                Coś już napisał
                                • 2006
                                • 58

                                #1230
                                Lifgtroom... Wczytuje i "ściemnia"

                                Cześć

                                Zaczynam bawić się lightroomem.
                                Mam RAWa z 5d mk3.
                                Na podgladzie (miniaturki) wyglada ok, klikne aby powiększyć (w Library) wczytuje, jak pokaże zdjęcie ostre (wczytuje) to po 1-2 sekundach zdjęcie się ściemnia... Nie wiem jak to nazwać, ale mniej wiecej to tak wyglada.
                                Skąd taki efekt ?
                                Lightroom ma coś predefiniowane ?
                                Przy kolejnych otwarciach i na miniaturowych fotkach i po wczytaniu jest jakby ciemniejsze.

                                Dzięki za wyjaśnienie co to.


                                Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD
                                Fly

                                5D MkIII | 50D | 17-40/4L | 24-70/2.8L | 24-105/4L IS | 70-200/4L IS | 35/2 | 50/1.4 | 17-55/2.8 IS | Metz 58 AF-1

                                Komentarz

                                Pracuję...