X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • christof
    Bywalec
    • 2007
    • 203

    #676
    Też coś dorzucę do jednego z moich ulubionych wątków Polecam wszystkim skansen taboru kolejowego w Chabówce, jeżeli dziecko interesuje się "ciuchciami" to na pewno będzie to duża atrakcja.


    plfoto|Makro na c-b |Krajobrazy na c-b

    Komentarz

    • 2du
      Coś już napisał
      • 2010
      • 55

      #677
      ... to i ja dodam 2 zdjęcia mojej córki


      Pozdrawiam, 2du
      EOS 6d, M6 + S 14mm f/2.8 ED AS IF UMC + C 24-70mm f/4L + S 35mm F1.4 DG Art + C 50mm f/1,4 + C 85mm f/1,2 L + C 135mm f/2L + C 70-200 f/4L + Canon 430EX II + Yongnuo YN685
      www.gabisia.com

      Komentarz

      • sosek
        Dopiero zaczyna
        • 2007
        • 15

        #678
        Pozwolę sobie dodać jeszcze cieplutkie zdjęcie


        Adam 8 m-cy


        foto 450D+KIT 18-55IS + KIT 55-250 IS+ UV;
        video Sony HDR-CX 130

        Komentarz

        • rysiaczek
          Uzależniony
          • 2005
          • 897

          #679
          Przedstawiam Amelkę.

          Pkt 8 Regulaminu - niedozwolona stopka tu była...

          Komentarz

          • woyd
            Początki nałogu
            • 2005
            • 488

            #680
            To ja pozwolę sobie zapodać jeszcze raz Nadię. Strzelone dzisiaj o poranku.




            Canon 5DmII + 40D + 24-70 f2.8 L + 17-40 L + 85 f1.2 L + 35mm f1.4 L + 70-200 f2.8 L + Tamron 28-75 + EF 50 f/1,4 II || Canon 580EX II + studyjne błyskotki 3000W || Blog || digart

            Komentarz

            • rycerz
              Bywalec
              • 2008
              • 227

              #681
              nx100

              Komentarz

              • Matsunami
                Bywalec
                • 2005
                • 106

                #682
                Też się dołączę. Pierwsza sesja z Sigmą 50/1.4

                @3.2


                @2.5


                @2.2


                @2.8


                @2.8
                5D mark III, C.35/1.4L, S.85/1.4, S.14/2.8 // Oly XZ-1

                Komentarz

                • christof
                  Bywalec
                  • 2007
                  • 203

                  #683
                  plfoto|Makro na c-b |Krajobrazy na c-b

                  Komentarz

                  • emet_b

                    #684
                    Mina naturalna, w PSie tylko rozmycie kołowe

                    Komentarz

                    • korben
                      Bywalec
                      • 2010
                      • 115

                      #685
                      Witam wszystkich,dołaczę się do wątku jako rodzic
                      Jaki polecacie szybki obiektyw do fotografowania naszych pociech,mój 10-czny bzyk już daje mi się we znaki,a kit powoli nie wystarcza ,przeważnie do foto w pomieszczeniu bo na przyszły rok planuję 70-200 4.0, co "wydaje" mi się słusznym wyborem.Proszę o radę i sugestie
                      pozdrawiam taty i mamy
                      50D+szkło

                      Komentarz

                      • tezmarek
                        Uzależniony
                        • 2009
                        • 840

                        #686
                        Zamieszczone przez korben
                        Witam wszystkich,dołaczę się do wątku jako rodzic
                        Jaki polecacie szybki obiektyw do fotografowania naszych pociech,mój 10-czny bzyk już daje mi się we znaki,a kit powoli nie wystarcza ,przeważnie do foto w pomieszczeniu bo na przyszły rok planuję 70-200 4.0, co "wydaje" mi się słusznym wyborem.Proszę o radę i sugestie
                        pozdrawiam taty i mamy
                        Jest pewien problem z wyborem obiektywów dla Cropa, które maja służyć do fotografowania w pomieszczeniach dzieci, które znajdują się w ruchu. Na niskim i średnim poziomie cenowym obiektywy mają albo przeciętną jakość, i/albo wolny AF. Może odpowiedni będzie 28/1.8 - niech wypowiedzą się Ci, którzy próbowali tym fotografować ruchliwe szkodniki?
                        50/1.8 i 35/2 są trochę za wolne, a AF Servo działa z nimi raczej kiepsko - co nie oznacza, że nie da się nimi zrobić zdjęć ) (po prostu uzysk jest niski). Na zewnątrz w moim wypadku świetnie sprawdził się EF-S 60/2.8. Ma znakomity AF, który b. dobrze pracuje przy śledzącym AF. Światło 2.8 jest w sam raz, a ogniskowa mi bardzo odpowiadała. Z 70-200 LIS też byłem bardzo zadowolony przy fotografowaniu dzieci na zewnątrz.
                        Generalnie bardzo brakuje czegoś "szerszego i odrobinę jaśniejszego" o jakości i cenie wspomnianego EF-S 60/2.8.

                        Komentarz

                        • korben
                          Bywalec
                          • 2010
                          • 115

                          #687
                          Myślałem poniekąd żę nakładem kosztów kupić 15-85 IS USM,i do wnętrz wystarczy, lub coś słabszego i jakiegoś speedlita
                          Myślałem poważnie o 50 1.8 ale teraz mam wątpliwości, czy af wyrobi i trochę wąsko,bo bzyk jak każdy wie jest w 5ms przed obiektywem:-D
                          pozdrawiam wszystkich
                          50D+szkło

                          Komentarz

                          • christof
                            Bywalec
                            • 2007
                            • 203

                            #688
                            Zamieszczone przez korben
                            Myślałem poniekąd żę nakładem kosztów kupić 15-85 IS USM,i do wnętrz wystarczy, lub coś słabszego i jakiegoś speedlita
                            Myślałem poważnie o 50 1.8 ale teraz mam wątpliwości, czy af wyrobi i trochę wąsko,bo bzyk jak każdy wie jest w 5ms przed obiektywem:-D
                            pozdrawiam wszystkich
                            Do wnętrz zapomnij, a zdjęcia z lampą to już nie to.. Ja posiadam na kropie właśnie wspomnianego 28 1.8 i zwykle w średnio oświetlonym pokoju używam na f/2.2, iso 400 - 800 (kilka moich zdjęć jest w tym wątku), więc o wynalazkach typu 4 czy 5.6 to ze względu na światło no i głębię ostrości to zapomnij. 50 1.8 - przy ruchliwym dziecku na tym szkle można się mocno zawieść. Podsumowując polecam 28 1.8 to zdjęć dziecka we wnętrzach na aps-c.
                            plfoto|Makro na c-b |Krajobrazy na c-b

                            Komentarz

                            • tezmarek
                              Uzależniony
                              • 2009
                              • 840

                              #689
                              Wydaje mi się, że 15-85 nie powalczysz w pomieszczeniach... 50/1.8 jest tani i warto zaryzykować, bo pomimo frustracji związanych z jego budową i powtarzalnością AF, pozwoli czasem zrobić świetne zdjęcie . Aha - nie licz że 50/1.4 da ci na cropie znacząco więcej...
                              Jeśli chodzi o zoomy, to jest 17-55/2.8, z tym, że jest koszmarnie drogi i ponadprzeciętnie awaryjny. Zresztą bez jakiegoś jasnego stałoogniskowego obiektywu i tak się nie obejdzie, choć z pewności będzie to kompromis...

                              Komentarz

                              • sender_pl
                                Dopiero zaczyna
                                • 2006
                                • 24

                                #690
                                A ja sobie radziłem 50 1.8 przy kilkumiesięcznej Alce. Dziś zaczyna raczkować, a ja sprawiłem sobie 50 1.4 - ostrość kręci się szybko, ale trochę za wąsko zaczyna się robić, z racji tego, że córcia jak tylko widzi obiektyw to bardzo szybko zmierza w jego stronę.
                                tworzenie stron www legnica

                                Komentarz

                                Pracuję...