X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • korben
    Bywalec
    • 2010
    • 115

    #691
    to może cos pozasystemowe: tamron 17-50 2.8 af?, sigma 24-70 2.8 bez hsm,chyba najpierw kupię 50 1.8 (może uda się używkę) i wtedy zobaczymywiem GO to jest, i bez jasnej strony mocy sie nie obejdzie:-D
    50D+szkło

    Komentarz

    • dinderi
      Pełne uzależnienie
      • 2009
      • 3028

      #692
      Bardziej niż sam obiektyw/ogniskowa, do fotografowania dzieci istotna jest wprawa fotografa. Kiedy fotografuję dzieci, zazwyczaj tylko jedno i to pierwsze zdjęcie z serii, wychodzi najlepsze. USM oczywiscie tutaj jest kluczowe. Ale czy to bedzie f1.8, czy 5.6 i tak najistotniejsze jest, żeby zdjęcia robić szybko i pewnie, zanim dzieci zainteresują się aparatem. Bokeh wg mnie to drugorzędna sprawa i nie ma co sobie nim głowy zwracać, aż tak bardzo. Co z tego, ze nam wyjdzie super tło, jak pierwszy plan umknie i zdjęcie będzie nieciekawe.
      Ja lubię długie ogniskowe, bo łatwiej wtedy byc poza obszarem bezpośredniego zainteresowania.
      Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
      09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

      ---Moje zdjecia na FB---

      Komentarz

      • tezmarek
        Uzależniony
        • 2009
        • 840

        #693
        Zamieszczone przez korben
        to może cos pozasystemowe: tamron 17-50 2.8 af?, sigma 24-70 2.8 bez hsm,chyba najpierw kupię 50 1.8 (może uda się używkę) i wtedy zobaczymywiem GO to jest, i bez jasnej strony mocy sie nie obejdzie:-D
        Obawiam się AF Tamrona nie będzie szybszy niż AF Kita...
        50/1.8 - czyli duży komromis.

        W sumie do dyspozycji jest:

        S 24/1.8
        S 28/1.8
        S 30/1.4
        S 50/1.4

        C 28/1.8
        C 35/2
        C 50/1.8
        C 50/1.4
        C 50/1.2

        No i... C 35/1.4 i C24/1.4

        Z mojego doświadczenia wynika, że C 35/2, C 50/1.8, C 50/1.4 nie są idealne do fotografowania szalejących urwisów w pomieszczeniach. Jest jedna opinia, że AF 28/1.8 daje radę. Mam prośbę do użytkowników innych wymienionych obiektywów (a może jest jeszcze coś godnego uwagi spoza listy), którzy rzeczywiście fotografowali nimi ruchliwe dzieci za pomocą body xxD lub xxxD, by podzielili się doświadczeniami. Zakładamy, że mamy pół sekundy na zrobienie zdjęcia,a dziecko jest w ruchu. Który obiektyw da dardę?

        Komentarz

        • korben
          Bywalec
          • 2010
          • 115

          #694
          Zamieszczone przez tezmarek
          Obawiam się AF Tamrona nie będzie szybszy niż AF Kita...
          50/1.8 - czyli duży komromis.

          W sumie do dyspozycji jest:

          S 24/1.8
          S 28/1.8
          S 30/1.4
          S 50/1.4

          C 28/1.8
          C 35/2
          C 50/1.8
          C 50/1.4
          C 50/1.2

          No i... C 35/1.4 i C24/1.4

          Z mojego doświadczenia wynika, że C 35/2, C 50/1.8, C 50/1.4 nie są idealne do fotografowania szalejących urwisów w pomieszczeniach. Jest jedna opinia, że AF 28/1.8 daje radę. Mam prośbę do użytkowników innych wymienionych obiektywów (a może jest jeszcze coś godnego uwagi spoza listy), którzy rzeczywiście fotografowali nimi ruchliwe dzieci za pomocą body xxD lub xxxD, by podzielili się doświadczeniami. Zakładamy, że mamy pół sekundy na zrobienie zdjęcia,a dziecko jest w ruchu. Który obiektyw da dardę?
          Tutaj masz rację z tym 28 1.8,wydaję się najlepszym wyborem,tylko nie zawsze zdjęcia robimy w pomieszczeniui tutaj 50-tka byłaby idealna lub 85 1.8.
          A co powiecie na sigmę 17-70mm F/2.8-4 DC MACRO OS HSM Canon jak daję jej af?
          do potencjalnej listy dołaczam Canon EF 20mm f/2.8 USM
          !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
          50-tka i 85-tka oczywiście na zewnątrz
          Ostatnio edytowany przez korben; 34161. Powód: Automerged Doublepost
          50D+szkło

          Komentarz

          • sender_pl
            Dopiero zaczyna
            • 2006
            • 24

            #695
            A to 50mm 1.4 we wnętrzu przykręcony do 50D.
            Dopalone lampą przy f8. Zresztą exif chyba powinien być.
            Pokój raczej do dużych nie należał, a mimo to da się jakoś poustawiać.
            Choć usilnie myślę o jakiejś szerszej stałce.
            tworzenie stron www legnica

            Komentarz

            • kmleon
              Początki nałogu
              • 2007
              • 315

              #696
              Zamieszczone przez korben
              A co powiecie na sigmę 17-70mm F/2.8-4 DC MACRO OS HSM Canon jak daję jej af?
              Mam 17-55 f2.8 do 40d.... i nie używam do fotografii dzieci, często jest zbyt ciemny i daje ogólnie takie sobie efekty.

              Najbardziej lubię C 35 f1.4 tyle że na FF:



              Lubię również C 50 f1.4


              Czasem użyję C 100 f2.8

              Myślę, że dla kropa to celowałbym właśnie w okolice 28 f1.8, dla mnie byłby bardziej uniwersalny niż 50 - no chyba, że masz duże mieszkanie...

              Komentarz

              • bubuslawa
                • 2010
                • 2

                #697
                Chciałabym się z Wami podzielić pewnym moim spostrzeżeniem. Dzieci, tak około 1,5 roku-3 biegają i wszystkim się interesują. Polecam okulary, kolorowe, na chwile je zatrzyma, a jeśli chodzi o minę, dzieci naśladują. Ja robię tak głupie miny czasem, że się ludzie śmieją, ale to pomaga, bo dziecko, przynajmniej w połowie je powtarza. ; )
                Pierze świni wietnamskiej jest halucynogenne.

                Komentarz

                • Bartek_902
                  Uzależniony
                  • 2010
                  • 690

                  #698
                  Troszkę moich,tym razem Dominik i portrety,całość 85mm 1.8

                  1.

                  Uploaded with ImageShack.us
                  2.

                  Uploaded with ImageShack.us
                  3.

                  Uploaded with ImageShack.us
                  4.

                  Uploaded with ImageShack.us
                  5.

                  Uploaded with ImageShack.us
                  6.

                  Uploaded with ImageShack.us
                  7.

                  Uploaded with ImageShack.us
                  8.

                  Uploaded with ImageShack.us

                  Pozdrawiam
                  EOS + L i kupa gratów ...

                  Komentarz

                  • dinderi
                    Pełne uzależnienie
                    • 2009
                    • 3028

                    #699
                    Bartek_902, z tym ostrzeniem oczu to przesadziłeś.
                    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
                    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

                    ---Moje zdjecia na FB---

                    Komentarz

                    • Bartek_902
                      Uzależniony
                      • 2010
                      • 690

                      #700
                      Bartek_902, z tym ostrzeniem oczu to przesadziłeś.
                      WIesz co,tak to wyglada na w tej rozdzielczosci bo dodatkowo całość wyostrzylem po zmniejszeniu,w oryginale jest ok
                      EOS + L i kupa gratów ...

                      Komentarz

                      • dinderi
                        Pełne uzależnienie
                        • 2009
                        • 3028

                        #701
                        Zamieszczone przez Bartek_902
                        WIesz co,tak to wyglada na w tej rozdzielczosci bo dodatkowo całość wyostrzylem po zmniejszeniu,w oryginale jest ok
                        Na pewno w oryginale jest okej. Po prostu, po zmniejszeniu za mocno wyostrzyłeś
                        Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
                        09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

                        ---Moje zdjecia na FB---

                        Komentarz

                        • kmleon
                          Początki nałogu
                          • 2007
                          • 315

                          #702
                          Zamieszczone przez dinderi
                          Na pewno w oryginale jest okej. Po prostu, po zmniejszeniu za mocno wyostrzyłeś
                          mi tam ostrzenie nie przeszkadza, ale to, że wszystkie kadry centralne - niezłe, ale centralne i nudne przez to...

                          Komentarz

                          • Bartek_902
                            Uzależniony
                            • 2010
                            • 690

                            #703
                            ale to, że wszystkie kadry centralne - niezłe, ale centralne i nudne przez to...
                            Mam sporo więcej tych zdjęć jest pierwsze 8 które ogarnałem dziś,na wiecej nie mam siły i ochoty w dniu dzisiejszym,więc jeśli chodzi o kadry to nie wszystkie sa takie jak tu,jak zrobie to dorzuce
                            EOS + L i kupa gratów ...

                            Komentarz

                            • mirqu
                              • 2006
                              • 12

                              #704
                              dzieci ... najlepszy temat do zdjęć, a najwięcej zawsze zabawy jest podczas robienia zdjęć najmłodszym dzieciakom, które jeszcze nie widzą aparatu, są naturalne, bez sztucznego pozowania i uśmiechów

                              Komentarz

                              • suluf
                                Bywalec
                                • 2009
                                • 109

                                #705
                                Też coś od siebie nowego dorzucę .
                                1
                                2
                                Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

                                Komentarz

                                Pracuję...