jaki to koncert? ilu bedzie ludzi? jakie oświetlenie, wiesz coś na ten temat?
X
-
-
koncert - muzyka elektroniczna
oswietlenie typowo koncertowe, spodziewam sie dynamiczej zmiany oswietlenia, nie jest to koncert kameralny, itp.
ilosc ludzi - nie wiem mysle ze ok. 800-1000
pucha d40 + 2 obiektywy (kit, hmmm
i EF 70-300 mm f/4-5.6 IS USM.
Komentarz
-
-
Z taką szklarnią nie spodziewałbym się cudów.
Poza tym nie ma czegoś takiego jak standardowe oświetlenie koncertowe. Ostatnio miałem wątpliwą przyjemność robić zdjęcia pewnym muzycznym abominacjom z kraju Canona - w ramach budowania mrocznej atmosfery dali tak mało światła, że dwie żarówki 40W dałyby znaczącą poprawę (ISO3200, f/1,8, zdjęcia na wdechu (1/80) i to tylko w momentach, w których wokalista/wokalistka (do tej pory nie mam pewności) zastygał/a na chwilę w bezruchu). Mimo tych zabiegów wyszedł shit monstrualny - primo, i tak było za ciemno, secundo - dwa mierne pary, którymi oświetlona była scena, świeciły na czerwono. A co czerwone światło robi z ludzką facjatą - fotografom chyba tego mówić nie trzeba.
Z kolei dobrze oświetlony koncert - cóż, przy Twojej konfiguracji i tak może być za ciemno.
Jak wrócę do domu podlinkuję przykładowe zdjęcia z obu rodzajów koncertów
Tako rzecze Watson.
/// //Galeria przejściowaKomentarz
-
No niestety, zdaje sobie z prawe ze obiektywy sa ciemne jak noc listopadowa.
Zobaczymy co z tego wyjdzie. Na cuda nie licze.
Komentarz
-
Ja też się przygotowuję do koncertu w klubie - będzie grała Coma. Kupiłem stałkę 50/1.8 i mam nadzieję że wystarczy. Wcześniej na koncercie Gdańsk Dźwiga Muzę fotografowałem z tłumu Pentaconem 200/4 i nie wyszło tak tragicznie (choć miałem problemy z ostrością). To może być też rozwiązanie dla Ciebie - po prostu kup jakieś manualne jasne szkło i biegaj z nim na koncercie. Jak czytałem to świetne porady znajdziesz na cyberfoto.pl tam jest świetny poradnik właśnie poświęcony fotografii koncertowej - warto się z nim zapoznać w ramach przygotowań, pooglądaj galerie poświęcone koncertom itd.
Pozdrawiam.duszy nie umyjesz mydłemKomentarz
-
Komentarz
-
-
ej no nie przesadzajcie.. ja wszystkie koncerty obleciałam z ciemnymi szkłami i jakoś efekty nie były tragiczne.. fakt, ciężko jest coś zrobić, ale można.
A najgorzej z czerwonym światłem.. nie dość, że twarz jak u Indianina, to w dodatku af się gubi...Komentarz
-
Zawsze można zaszaleć i iść na MF :P
A zdjęcia w czerwieni zawsze można na BW przerobić i jakoś uratować
duszy nie umyjesz mydłemKomentarz
-
Dyskusyjne.
W czerwonym świetle twarz ludzka przepoczwarza się w odrażający, pozbawiony wszelkich detali naleśnik. I to jest nie do odratowania. W każdym razie nie u rasy kaukaskiej.Tako rzecze Watson.
/// //Galeria przejściowaKomentarz
-
dokladnie. niestety jest kilka zespolow (m.in. kult, hey), ktore notorycznie uzywaja prawie wylacznie 2 kolorow: czerwieni i bardzo zimnego blekitu. efekt? praktycznie brak mozliwosci zrobienia dobrego zdjecia.Canon 30D, Canon 7D, Tokina 28-70/2.8, Tokina 80-200/2.8, Canon 70-200/2.8L ISUSM, Canon 50/1.8, Canon 18-55/3.5-5.6 IS, Nissin Di866 Mk 2
moje zdjęcia na CB: koncertowe, portrety, nocneKomentarz
-
Czytam wątek "fotografia koncertowa". A tu same szarpidruty, portrety muzyków, solistów etc. A gdzie miejsce na prawdziwy (ja to tak rozumiem) koncert zespołu tanecznego, ludowego czy baletowego czyli tam gdzie coś POZA DŹWIĘKIEM się dzieje. Mam potrzebę focić w Sali Kongresowej w W-wie występy zespołu SGGW "Promni". Światło jest tam zależne od sytuacji co w danym momencie przedstawia zespół. Ogólne na scenie żarowe reflektory gdy tańczy zespół np. przedstawiający kulturę Podhala, Mazowsza, czy z regionu całej Polski.
Inne oświetlenie punktowe często kolorowe nastrojowe gdy śpiewa solistka. Cały plan to scena z pewnej wysokości - połowa sali lub nawet z końca sali robiona długim tele ze statywu, a czy np. zdjęcia tuż przy scenie z żabiej perspektywy szerokim kątem pozwolą pokazać "ruch" kolor pięknych strojów ludowych (problem WB) i dobrze byłoby gdyby jednak zdjęcia były ostre (3200 ISO ?). Jest to pewne wyzwanie, czy ktoś z forumowiczów ma w takiej scenerii jakieś doświadczenie?Komentarz
-
wiem, że hofi (hofi66) fotografował balet w Bydgoskim Teatrze Wielkim..
o, tutaj masz jego watek.. Może to cos ci pomoze
Komentarz
-
"Prawdziwy" to jak widać pojęcie względne. Dla mnie słowo "koncert" wywołuje od razu obrazy wieloset-tysięcznego tłumu w salach/halach/na stadionach skaczącego w rytm energetyzującej muzyki.Komentarz
Komentarz