ostatnio foviłem na koncercie gdzie światło było jak z burdelu, czerwień nie do wytrzymania na zdjeciach wyglądało to tragicznie na szczęścia z RAW do się troche wyciągnąć ale w B&W już było bardzo dobrze no ale wiadomo lepiej w kolorze..... ale kilka B&W moze być
X
-
____________________________________________
Canon 5DmkIII + 5D + 350D + szklarnia i pozostałe bajery -
A ja byłem na koncercie Illusion, grali pierwszy raz od 9 lat razem. Załatwiłem sobie akredytację ale warunki do focenia były tak "wyścigowe" ze więcej było przepychanki pod sceną niż robienia zdjęć. Myślałem że sobie troszkę poćwiczę w spokoju a przegonili nas zaraz po pierwszej piosence...masakra. To zdjęcie zrobiłem pod sceną:
I jak, daje radę taka fotka ?
Później poszedłem na sektor i robiłem zdjęcia canonem 70-300 4-5.6 IS USM i powiem Wam że jestem miło zaskoczony tym obiektywem, nie spodziewałem się takiej klarowności przy ogniskowej ok. 300mm, wrzucę coś z niego jak wrócę do domu.Założyłem sobie FOTOBLOGA
Komentarz
-
odszumianie by się przydało ;] ja powiem trochę o koncertach z perspektywy zespołów i obsługi technicznej, mianowicie jest kilka rzeczy które niesamowicie irytują i zwykle kończą się usunięciem przez ochronę. Przykładem takiego zachowania sa zdjęcia backstage zrobione bez wyraźnego pozwolenia za sceną przed lub po występie. Kolejna sprawa to pytanie o robienie zdjęć, od tego jest menager/ road menager a nie artyści. Wiele osób bardzo nie lubi błysku lampy i panuje powszechna zasada że lampy się nie używa. W zależności od zespołu pojawiają się i inne ograniczenia np fotografowanie przez pierwsze 3 utwory, albo póki menager nie powie dość. Absolutnie nie mile widziane jest wchodzenie na scenę na konstrukcję sceny lub layery nagłośnienia (wieże na których wisi cały sprzęt) to takie najważniejsze rzeczy które czasami wcale nie są oczywiste ;] a pracuję przy koncertach od 7 lat więc naoglądałem się tego troszkę...40D 20D 70-200 2.8L is 17-40 4L 50 1.8 50 1.4 430exII Kit a to wszystko żeby plecy prostować bo zdjęć robić nie umiem...
Komentarz
-
Zdaję sobie z tego sprawę bo też sam pogrywam na basiku, trochę knajpianych występów mam na koniceodszumianie by się przydało ;] ja powiem trochę o koncertach z perspektywy zespołów i obsługi technicznej, mianowicie jest kilka rzeczy które niesamowicie irytują i zwykle kończą się usunięciem przez ochronę. Przykładem takiego zachowania sa zdjęcia backstage zrobione bez wyraźnego pozwolenia za sceną przed lub po występie. Kolejna sprawa to pytanie o robienie zdjęć, od tego jest menager/ road menager a nie artyści. Wiele osób bardzo nie lubi błysku lampy i panuje powszechna zasada że lampy się nie używa. W zależności od zespołu pojawiają się i inne ograniczenia np fotografowanie przez pierwsze 3 utwory, albo póki menager nie powie dość. Absolutnie nie mile widziane jest wchodzenie na scenę na konstrukcję sceny lub layery nagłośnienia (wieże na których wisi cały sprzęt) to takie najważniejsze rzeczy które czasami wcale nie są oczywiste ;] a pracuję przy koncertach od 7 lat więc naoglądałem się tego troszkę...
Ale JEDYNY koncert od 9 lat i dosłownie około 6minut zdjęć ? No sory ale Illusion to nie "gwiazda" w stylu rozwydrzonej Łitnej Hjuston ale normalni goście, podejrzewam ze to był poprostu wybryk Pana szefa od ochrony, żeby chłopcom się łatwiej stało pod sceną. Nikt z nas na scenę nie wchodził, na nagłośnienie się nie wdrapywaliśmy, po kablach nie deptaliśmy- ze tak powiem kulturka była. No trudno, fotki jakie zrobiłem takie mam, przynajmniej muzycznie full wypas 
ps. Fotka jest juz odszumiona
Może wyszedł mój brak umiejętności w tym względzie.
Założyłem sobie FOTOBLOGA
Komentarz
-
Jak Panu (Vitez) taki odbiór odpowiada to zapewne jak mniemam najlepsze koncerty są na stadionach tudzież meczach piłkarskich z "żyletą na Legii" po których jakiś czas temu policja prostowała takich fanów koncertów przedstawiając im zarzuty... Tam też faktycznie coś się oka dzieje nie tylko dla ucha. Ale robiąc zdjęcia na takich imprezach to raczej reportaż niż "fotografia koncertowa". A w swojej głupocie tylko pytałem innych użytkowników o doświadczenia podczas koncertów w moim rozumieniu, co też podkreśliłem. Dziękuję za linka od "guni1990", choć zdjęcia baletu są świetne i zapewne bardzo pracochłonne to nie jest raczejto samo. Na koncertach w sali kongresowej raczej trudno o swobodę dla fotografa nie mówiąc już o akredytacji.Komentarz
-
Tu jak mówiłem zdjęcie z 70-300 4-5.6 IS USM:
Zmieniony balans bieli i desaturacja, po zmniejszeniu do 800x533 podbiłem ostrość na smart sharpen ok. 20% + noise reduction bo było ISO 1600 na moim poczciwym 400d.
Wrzuciłem tą fotkę bo zaskoczony jestem, że ta lufa strzela takie ostre rzeczy na długim końcu
W sumie jest 2x droższa od Sigmy ale takiej jakości się nie spodziewałem
Założyłem sobie FOTOBLOGA
Komentarz
-
Cóż za szerokie horyzonty. No bo taki szarpidrut to od razu policja i zarzuty... Szkoda gadać.Jak Panu (Vitez) taki odbiór odpowiada to zapewne jak mniemam najlepsze koncerty są na stadionach tudzież meczach piłkarskich z "żyletą na Legii" po których jakiś czas temu policja prostowała takich fanów koncertów przedstawiając im zarzuty... Tam też faktycznie coś się oka dzieje nie tylko dla ucha.Komentarz
-
Komentarz
-
Jeśli chodzi o taniec to:
http://tomaszg.pl/foto/05festyn
A jeśli chodzi, żeby poza dźwiękiem coś się działo, to cała reszta też :P
No i polecam stronę Kubamana: jakubszyma.pl30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy
Komentarz
-
Bardzo dziękuję Panu Tomaszowi Golińskiemu z linki - OK, o to właśnie chodziło. Choć widzę, że raczej regułą jest dłuższy obiektyw z wysokości oczu w każdym razie zdecydowanie perspektywa ptasia. Do tego jasny długi obiektyw i ok 1600 ISO, jest to już pewien wskaźnik.Komentarz
-
Coś z ostatnich moich prac (oglądać w wersji "original", exify pod zdjęciami):
http://www.pbase.com/hofi/drumstwo (10 dni festiwalu)
PozdrowieniaOstatnio edytowany przez hofi66; 1178.Trzeba mieć odwagę, by milczeć ...Komentarz
-
Zaczepka trochę poniżej poziomu kulturalnego na jaki się Pan nastawia preferując balety, tańce ludowe.Jak Panu (Vitez) taki odbiór odpowiada to zapewne jak mniemam najlepsze koncerty są na stadionach tudzież meczach piłkarskich z "żyletą na Legii" po których jakiś czas temu policja prostowała takich fanów koncertów przedstawiając im zarzuty... Tam też faktycznie coś się oka dzieje nie tylko dla ucha.
Porównywanie czyichś gustów i preferencji co do energiczności i odczuć przy słuchaniu muzyki z zadymą stadionową?
Gratuluję specyficznego porównania, może to z jakichś niemiłych doświadczeń z przeszłości takie porównanie pochodzi? Czy może ze stereotypów kreowanych faktami medialnymi?
Ale odradzam kontynuowanie w takim stylu wojenek podjazdowych, gdy się czyjś gust nie podoba. Ani to miłe, ani kulturalne.
A na stadiony nie chodzę i kiboli nie toleruję.Komentarz
-
-
Komentarz
-
Nie chciałem Pana (Vitez) urazić - jeśli tak to przepraszam, ale sprowokował mnie Pana sarkazm. Każdy odbiera zewnętrzne wrażenia w inny sposób i zapewne na koncertach rockowych, które ze względu na ogromne zainteresowania odbywają się na stadionach na których niestety nie bywam można znaleźć wiele ciekawych tematów do reportażu. Dla mnie jednak jak zapewne Pan zauważył w moim poście przedstawiłem, że subiektywnie ja to tak, a nie inaczej odbieram. Być może nie wyraziłem się dość jasno. Kilku forumowiczów na swoich stronach przedstawia naprawdę wspaniałe zdjęcia, tylko pozazdrościć. Oczekiwałem na informację o parametrach ekspozycji, szkle jakim się posługują oraz umiejscowienia aparatu w stosunku do sceny.Komentarz



Komentarz